Jump to content

ΠΟΙΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΣΤΑΘΕΡΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ ΘΑ ΕΠΙΒΙΩΣΟΥΝ


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΕΣ ΟΙ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΙΒΙΩΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΣΤΑΘΕΡΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΣΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ. ΜΕ 3-4 ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΝΑ ΜΕΝΟΥΝ, Ο ΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΟΤΕ.

ΟΙ ΑΛΛΟΙ 3 ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ;

ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΠΡΩΣΩΠΟΣ ΤΗΣ TP ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Η TP ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΣΤΑΘΕΡΗ ΑΝΟΔΙΚΗ ΠΟΡΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΕΛΑΤΟΛΟΓΙΟ, ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΛΕΕΙ ΓΙΑ VIVODI KAI FORTHNET.ΕΓΩ ΕΒΑΛΑ TELEPASSPORT ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΑ ΤΙΜΟΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΑΘΑΡΕΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ, ΧΩΡΙΣ ΩΡΕΣ ΑΙΧΜΗΣ ΧΩΡΙΣ ΠΑΓΙΑ. ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΜΠΕΡΔΕΥΟΥΝ.

ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΟ ΗΧΟ.

ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΡΓΕΙ ΝΑ ΚΑΛΕΣΕΙ

ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΟΦΕΙΛΕΤΕ ΣΤΟΝ ΚΟΜΒΟ ΤΗΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 45 ΧΛΜ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι έχει παραγίνει με τις επιχειρήσεις σταθερής τηλεφωνίας. Το χειρότερο είναι ότι οι περισσότερες από αυτές θέλουν να κάνουν αρπαχτή και προσφέρουν υπηρεσίας άθλιας ποιότητας. Εγώ προσωπικά έβαλα forthnet πρώτων επειδή ξέρω ότι δεν πρόκειται να κλείσει ποτε, έχει πολύ καλή ποιότητα και με βολεύει που πληρώνω τους λογαριασμούς μέσο ebankink :)

Personal Website: http://www.kospol.gr

Android Greek Community: http://www.AndroidGreece.gr

BlogThis.gr http://www.blogthis.gr

 

Kostis_fx2 = Ventrix kata kosmon...

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι έχει παραγίνει με τις επιχειρήσεις σταθερής τηλεφωνίας. Το χειρότερο είναι ότι οι περισσότερες από αυτές θέλουν να κάνουν αρπαχτή και προσφέρουν υπηρεσίας άθλιας ποιότητας. Εγώ προσωπικά έβαλα forthnet πρώτων επειδή ξέρω ότι δεν πρόκειται να κλείσει ποτε, έχει πολύ καλή ποιότητα και με βολεύει που πληρώνω τους λογαριασμούς μέσο ebankink :)

Μέσω e-banking μπορείς να πληρώνεις όλους τους λογαρισμούς. ;)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εεεμμμ... όχι όλους :) (τουλάχιστον όχι από εκεί που είμαι εγώ...)

Personal Website: http://www.kospol.gr

Android Greek Community: http://www.AndroidGreece.gr

BlogThis.gr http://www.blogthis.gr

 

Kostis_fx2 = Ventrix kata kosmon...

Link to comment
Share on other sites

Αν αφαιρέσουμε τον OΤΕ πιστεύω η Forthnet η Tellas ίσως η Telepassport και ίσως η Cosmoline λόγω Κοντομηνά(τα χώνει) :) !!
Link to comment
Share on other sites

egw nomizw oti kai i teledome ta paei kaka kai tha parameinei... eksalou einai i moni pou dinei auionomes pstn grammes.

Φαντάζομαι εννοείς πάει καλα.

Το ότι παρέχει αυτόνομες γραμμές είναι κατι που της δίνει μεγάλο πλεονέκτημα. Αν είχε πιό ανταγωνιστικές τιμές και ήταν πιο αξιόπιστη θα είχε κερδίσει πολλά.

Ξέρει κανείς πόσοι έχουν σταθερό TeleDome ; :confused:

Link to comment
Share on other sites

εεεμμμ... όχι όλους :) (τουλάχιστον όχι από εκεί που είμαι εγώ...)

Και να μην υπάρχει σαν επιλογή στο e-banking (που φυσικά δεν υπάρχουν όλες οι εταιρίες), μπορείς πολύ απλά να καταθέτεις τα χρήματα στον λογαριασμό της εταιρίας σου και να βάζεις στις παρατηρήσεις τον κωδικό σου. Έτσι γίνονται οι πληρωμές στα γκισέ των τραπεζών.

ΥΓ. Αν πάντως η εταιρία που σε ενδιαφέρει δεν έχει λογαριασμό στην τράπεζα όπου είσαι αυτό δε γίνεται.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και να μην υπάρχει σαν επιλογή στο e-banking (που φυσικά δεν υπάρχουν όλες οι εταιρίες), μπορείς πολύ απλά να καταθέτεις τα χρήματα στον λογαριασμό της εταιρίας σου και να βάζεις στις παρατηρήσεις τον κωδικό σου. Έτσι γίνονται οι πληρωμές στα γκισέ των τραπεζών.

ΥΓ. Αν πάντως η εταιρία που σε ενδιαφέρει δεν έχει λογαριασμό στην τράπεζα όπου είσαι αυτό δε γίνεται.

 

Σήμερα πήγα να πληρώσω την Cosmoline μέσω e-banking της Eurobank και δεν υπήρχε η επιλογή αυτή!!

Πήρα στην Eurobank και μου είπε μία υπάλληλος ότι μπορώ να κάνω μεταφορά των χρημάτων απλά μου σύστησε να πάρω καλύτερα στην Cosmoline και να μου πούν τι να βάλω ως αιτολογία!!

Τελικά είπα άστο καλύτερα να το πληρώσω μετρητά!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα να πληρώσω την Cosmoline μέσω e-banking της Eurobank και δεν υπήρχε η επιλογή αυτή!!

Πήρα στην Eurobank και μου είπε μία υπάλληλος ότι μπορώ να κάνω μεταφορά των χρημάτων απλά μου σύστησε να πάρω καλύτερα στην Cosmoline και να μου πούν τι να βάλω ως αιτολογία!!

Τελικά είπα άστο καλύτερα να το πληρώσω μετρητά!!

Μα το ίδιο είναι.

Η Cosmoline θα δει μια κατάθεση στο λογαριασμό της και θα διαβάσει την αιτιολογία να δει από ποιόν είναι.

Δε θα μάθει και ούτε τη νοιάζει αν εσύ πλήρωσες με τον έναν ή τον άλλον τρόπο.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μα το ίδιο είναι.

Η Cosmoline θα δει μια κατάθεση στο λογαριασμό της και θα διαβάσει την αιτιολογία να δει από ποιόν είναι.

Δε θα μάθει και ούτε τη νοιάζει αν εσύ πλήρωσες με τον έναν ή τον άλλον τρόπο.

 

Δηλαδή ως αιτιολογία βάζω το όνομα μου η τον αριθμό μητρώου??

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ως αιτιολογία βάζω το όνομα μου η τον αριθμό μητρώου??

Δε ρωτάς καλύτερα την εταιρία;

Πάντως μια φορά που πλήρωσα το λογαριασμό της Bιβόδι σε γκισέ της Αγροτικής και ο υπάλληλος έφαγε ένα ψηφίο από το μητρώο συνδρομητή η πληρωμή περάστηκε κανονικά ακριβώς επειδή είχε γράψει και το ονοματεπώνυμό μου.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα να πληρώσω την Cosmoline μέσω e-banking της Eurobank και δεν υπήρχε η επιλογή αυτή!!

Πήρα στην Eurobank και μου είπε μία υπάλληλος ότι μπορώ να κάνω μεταφορά των χρημάτων απλά μου σύστησε να πάρω καλύτερα στην Cosmoline και να μου πούν τι να βάλω ως αιτολογία!!

Τελικά είπα άστο καλύτερα να το πληρώσω μετρητά!!

nova-alfa-emporikh-ethnikh-agrotikh<xoris pagio>.

eine oi trapezes pou xero oti plhroneis kai meso internet.

o llogariasmos sou eine me ti NETFON ?

an den eine kai blepeis oti anagrafete mono to onoma tis cosmoline tote isxyoun ethnikh-eyrobank-nova mono sto gkise ton trapezon ayton.

mono o ariumos mitroou ftanei.

alla gia kalo kai gia kako krata tin apodixei.

gia na to dieykriniseis pare to cc

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Σήμερα πήγα να πληρώσω την Cosmoline μέσω e-banking της Eurobank και δεν υπήρχε η επιλογή αυτή!!

Πήρα στην Eurobank και μου είπε μία υπάλληλος ότι μπορώ να κάνω μεταφορά των χρημάτων απλά μου σύστησε να πάρω καλύτερα στην Cosmoline και να μου πούν τι να βάλω ως αιτολογία!!

Τελικά είπα άστο καλύτερα να το πληρώσω μετρητά!!

Φίλε μιας και έχεις Cosmoline, τι ποιότητα έχει;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά έβαλα forthnet πρώτων επειδή ξέρω ότι δεν πρόκειται να κλείσει ποτε, έχει πολύ καλή ποιότητα και με βολεύει που πληρώνω τους λογαριασμούς μέσο ebankink :)

 

Αν κάποιος θα μπορούσε να εξοφλήσει τον λογαριασμό σταθερής τηλεφωνίας, όπως ακριβώς εξοφλεί τους λογαριασμούς της ΔΕΗ για παράδειγμα, δηλαδή σε πρακτορεία οπαπ, περίπτερα κτλ , δεν θα ήταν εξαιρετικά βολικό;

Δεν θυμάμαι αν το έχει αναφέρει κάποιος, αλλά η telepassport ίδρυσε την PassPoint. Η θυγατρική αυτή θα αναλάβει να εγκαταστήσει πανελλαδικά pos(3000 τουλαχιστον) και atm http://www.telepassport.gr/passpoint.asp .Ήδη, από ότι έχω ακούσει, έχουν σταλει με τους λογαριασμούς του Ιουλίου, ενημερωτικά φυλλάδια με τα πρώτα 50-100 σημεία πανελλαδικά, για την δωρεάν εξόφληση-εξυπηρέτηση των συνδρομητών της tp.

Και κάτι άλλο.Το γεγονός ότι μια εταιρεία σαν την tp(που δεν είναι απλά μια εταιρεία, αλλά όμιλος εταιρειών), που ιδρύει θυγατρικές (την Primus Call εταιρεία υποστίριξης επικοινωνιών, την TPH εταιρεία Έρευνας & Ανάπτυξης Προϊόντων, την Telepassport Ltd στην Κύπρο) δεν αποτελεί ένδειξη ότι έχει το όραμα, την θέληση και την ικανότητα, να..."επιβιώσει" όπως λέει και ο τίτλος του topic(σύμφωνα με τα τελευταία στοιχεία, είναι η τρίτη σε λεπτά ομιλίας μηνιαίως, πίσω από ΟΤΕ,Τellas) ;

 

Και η vivodi δείχνει ότι θα "επιβιώσει", αφού επενδύει σε ιδιόκτητο δίκτυο, ρίχνει το βάρος στην ευρωζικότητα και η παρουσία της γίνεται συνέχεια αισθητή(διαφημιστικές εκστρατείες, Eurovision κτλ). Forthnet, αποτελεί κομμάτι της internet-και όχι μόνο, ιστορίας της χώρας. Tellas, με τα κεφάλαια και την επιθετική προώθηση, μοιάζει να έχει εδραιωθεί στην 2η θέση, πίσω από OTE. Αλλά είναι δύσκολο να πεις ποιες εταιρείες δεν θα επιβιώσουν, αφού καμμιά δεν στηρίζεται μόνο στην σταθερή τηλεφωνία, αλλά και στο internet γενικώς.

Αν υπάρξουν συγχωνεύσεις, κατά τη γνώμη μου, θα είναι αποκλειστικά για τη δημιουργία μεγαλύτερου σχήματος ικανού να ορθώσει ανάστημα στον OTE, όχι για την επιβίωση της εταιρείας που θα απορροφηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...