Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

στη σελιδα http://www.superunlockiphone.com λεει οτι με 14.99 euro ξεκλειδωνει ολες τις καρτες sim σε οποιο δικτυο και αν εισαι και σε οποια χωρα.
Link to comment
Share on other sites

στη σελιδα http://www.superunlockiphone.com λεει οτι με 14.99 euro ξεκλειδωνει ολες τις καρτες sim σε οποιο δικτυο και αν εισαι και σε οποια χωρα.

 

δεν είναι αξιόπιστα αυτά.θα χρησιμοποιήσεις η gevey sim η ultrasnow όπου και τα δυο δεν κατάφεραν ακόμη να ξεκλειδώσουν σε firmware 04.11.08

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι στο 3GS που φοράει 4.3.3 jb μπορεί να γίνει αναβάθμιση και ξεκλείδωμα καθώς το κινητο είναι αμερικανικό; Έχω το redsn0w. Aλλα αν αναβαθμιστεί πως ξεκλειδώνει;
Link to comment
Share on other sites

Στο παρελθον ειχα αλλαξει το digitizer απο το 3g μου,εσπασε απο πτωση,αλλα μετα την αλλαγη χαλασαν τα "τσιμουχακια" που ειχε και αρχισε να μπαινει σκονη.Μετα απο περιπου 5 μηνες εχει περασει αρκετη σκονη μεσα και εχει κατσει αναμεσα στο digitizer και την οθονη..Εχω σκοπο να το ανοιξω για καθαρισμο αλλα τι μπορω να κανω για να μην ξανασυμβει αυτο?Υπαρχει το digitizer μαζι με το τζαμι μπροστα και τα λαστιχακια και αν ναι πως μπορω να το γουγλαρω?
Link to comment
Share on other sites

ποτε περιμενουμε να βγει ξεκλειδωμα για φιρμςαρε 04.11.08?λετε να την πατησα που το αγορασα η θα μου δουλεψει απλα περιμενουμε το ξεκλειδωμα?υπαρχει κατι αλλο να κανουμε για να δουλεψει η καρτα sim?με gevey δεν γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Είναι η πρωτη φορα που γραφω στο φορουμ γιατι μου παρουσιαστηκε ενα προβλημα.

Εχω ενα iphone 4 εδω και δυο (2) χρόνια και χρειαστηκε να πάρω καινουργια ακουστικα γιατι οπως ειναι φυσικο απο την χρηση τα παλια εχουν βγει ψιλο off

Αγορασα λοιπον ακουστικα για iphone , original , σε original συσκευασια στο κουτι της apple πριν απο 2 ημερες

Οταν ακουω μουσικη ή ραδιο ειναι μια χαρα , δεν εχω κανενα προβλημα εκτος του οτι πρεπει να χαμηλωνω την ενταση αφου στα παλια το ειχα στο τερμα

Οταν παιρνω τηλεφωνο ή με καλουν , εγω ακουω μια χαρα , ο συνομιλητης μου ομως ειτε ειναι σταθερο είτε κινητο ακουει θορυβους , σαν να παλεται κατι , ακουει με λιγα λογια θορυβο. Υποψιν οτι με τα παλια ακουστικα το προβλημα δεν υφισταται

Ρωτω λοιπον το αγαπητο forum , εαν πρεπει να ρυθμισω κατι στο iphone μου , υποψιν εχω το τελευταιο update ή φταινε τα ακουστικα ? επισης κατα την αγορα εαν πρεπει να προσεξω κατι , δεν ξερω τι

 

Ευχαριστω πολυ

Κωστας

Link to comment
Share on other sites

μαλλον το μικροφωνο ειναι χαλασμενο απο τα καινουργια σου ακουστικα.τα πηγαινεις πισω και ζητας καινουργια.

εγω που πηρα δευτερα ακουστικα για τρεξιμο δεν εκανα τιποτα και δουλευουν μια χαρα.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Να παρέμβω για να κάνω και εγώ μία ερώτηση; Βρήκα κάτι ακουστικά με μικρόφωνο από παλιό κινητό και τώρα που τα δοκιμάζω, ακούω τα τραγούδια στο iphone 4 στο βάθος, με έντονη τη μουσική και χαμηλά τον τραγουδιστή. Υπάρχει κάποιος τρόπος να ρυθμίσω τον ήχο πχ equalizer ή κάτι τέτοιο; Τα συγκεκριμένα ακουστικά είναι διπλά (αριστερό και δεξί κανάλι, με μικρόφωνο). Χρησιμοποιώ και κάτι άλλα με ένα κανάλι μόνο και χωρίς μικρόφωνο και με αυτά δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα ούτε με τις κλήσεις ούτε με τα τραγούδια!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Καλησπέρα.

Έχω πάρει εδώ και λίγες μέρες το iphone 4s και επειδή χρησιμοποιώ συνέχεια το handsfree παρατήρησα ότι όταν μου έστελναν μήνυμα δεν ακουγόταν ο ήχος του κινητού ενω αντίθετα όταν με καλούσαν ακουγόταν κανονικά ο ήχος (στα μηνυματα ο ήχος περνάει μέσα απο το handsfree).

Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος και να μου πει γιατί συμβαίνει αυτό ενω στις κλήσεις ακούγεται ο ήχος στα μηνύματα δεν ακούγεται και αν υπάρχει κάποιος τρόπος να το διορθώσω.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω πάρει εδώ και λίγες μέρες το iphone 4s και επειδή χρησιμοποιώ συνέχεια το handsfree παρατήρησα ότι όταν μου έστελναν μήνυμα δεν ακουγόταν ο ήχος του κινητού ενω αντίθετα όταν με καλούσαν ακουγόταν κανονικά ο ήχος (στα μηνυματα ο ήχος περνάει μέσα απο το handsfree).

Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος και να μου πει γιατί συμβαίνει αυτό ενω στις κλήσεις ακούγεται ο ήχος στα μηνύματα δεν ακούγεται και αν υπάρχει κάποιος τρόπος να το διορθώσω.

Ευχαριστώ.

 

Δυστυχώς γίνεται έτσι.

Και εγώ δεν έχω βρει κάποιο τρόπο να το "αλλάξω".

Αν γνωρίζει κάποιος ας μας πει!

 

----------------

Now playing on iTunes: El Caco - After I'm Gone

via FoxyTunes

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω αυτο το iphone απο Vodafone uk κλειδωμενο με gevey σιμ σε 5,0,1 και 4,10,1 baseband. Ενας φιλος το κανε σε ενα παλικαρι με 90€ ξεκλειδωμα μονιμο με updates και ολα. Πηρε 3-4 μερες και του το ενεργοποιησε μεσω itunes. Το εχει κανει κανεις εδω μεσα αυτο? Ξερετε τι παιζει?? Ειναι εμπιστος φιλος το παιδι , δεν υπαρχει πιθανοτητα να μ λεει ψεμματα. Ευχαριστω και συγγνωμη εαν εναλαμβανομαι... Ολο μου το προβλημα ειναι οτι στην εργασια μου δουλευω καποιες φορες κατω στο υπογειο και χανει το σημα και ετσι θελει απο την αρχη την διαδικασια.... ειναι κουραστικο....+ οτι δεν εχω και την δυνατοτητα να συνδεθω με 3g.
Link to comment
Share on other sites

εαν η συσκευη δεν ειναι κλειδωμενη στην at&t και ειναι πχ αγγλια orange με ενα αντιτιμο 30- 40€ γινεται factory unlocked, μπορεις να το ψαξεις λιγο και να μην πληρωσεις 90€.. :)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
όταν διέκοψα την συνομιλία μου με το κινητό μου iphone 4 άρχισε ξαφνικά η συσκευή να δονείται κ έσβησε κ η οθόνη κ μου είναι αδύνατο να το επαναφέρω. Τι μπορώ να κάνω, μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

όταν διέκοψα την συνομιλία μου με το κινητό μου iphone 4 άρχισε ξαφνικά η συσκευή να δονείται κ έσβησε κ η οθόνη κ μου είναι αδύνατο να το επαναφέρω. Τι μπορώ να κάνω, μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

δοκιμασε να κανεις για αρχη ενα hard reset πατωντας και τα 2 κουμπια ταυτοχρονα για 25 δευτερολεπτα

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η συσκευη ειναι στην 5.1 εκδοση και not jailbraked...

Όταν βάζω τα ακουστικά δε δουλεύουν καθόλου, ενώ σε άλλη συσκευή δουλεύουν.

Δεν έχω βάλει άλλα ακουστικά ακόμη, να δοκιμάσω.

Καινούργια συσκευή κ να έχει πρόβλημα?

Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Για ver 4.3.3 kai f/w 04.10.01 πως το ξεκλειδώνω?

 

ναι παιδια εχω και γω το ιδιο προβλημα! μπορει να γινει κατι ή μονο για μουσικη θα το χω???

Αφου υπαρχει για 04.10.01, τι πρεπει να κανω???

Link to comment
Share on other sites

Να αγοράσετε μια gevey sim είτε από τοπικά μαγαζία είτε από ebay. Για τα τοπικά μαγαζιά ψάξτε στο google για gevey sim αλλα επιλεξτε αποτελέσματα μόνο από ελληνικές σελιδες.
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Να αγοράσετε μια gevey sim είτε από τοπικά μαγαζία είτε από ebay. Για τα τοπικά μαγαζιά ψάξτε στο google για gevey sim αλλα επιλεξτε αποτελέσματα μόνο από ελληνικές σελιδες.

 

σε ευχαριστω!

Τελικα εχω 4.3.5 απ'οτι ειδα οποτε πρεπει να περιμενω μαλλον.. ξερεις κανεναν που να το εχει κανει οντως αυτο με την gevey? δουλευει?

Υπαρχει αλλος τροπος μεσω jailbreak και μετα ultrasnow? Ή δεν θα κανει δουλεια??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημέρα

έχω βρεί ένα 4 κλειδωμένο σε 02 με baseband 4.12.01 ios 5.1.1 θα μπορέσω να το ξεκλειδώσω με gevey ή μπορεί να περιμένω πολύ και να μην το αγοράσω.

 

αν μπορεί κάποιος-α να μου απαντήσει άμεσα

ευχαριστώ

Edited by gsserv10
Link to comment
Share on other sites

@gsserv10 απλα μην το αγοράσεις
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια επειδη ειμαι και λιγο noob οσον αφορα το θεμα και επειδη ψαχνομαι να αγορασω απο το ebay θελω να ρωτησω το εξης: Τα τηλεφωνα που ειναι κλειδωμενα σε δικτυο δε δουλευουν στην ελλαδα? Μερικοι πωλητες πωλουν μπλοκαρισμενα τηλ τα οποια λενε δουλευουν εκτος αγγλιας. Η διαδικασια του ξεκλειδωματος εξαρταται απο το δικτυο που ειναι κλειδωμενη η συσκευη ή ειναι η ιδια για ολα?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

γεια χαρα σε ολους! εχω ενα iphone 4, το οποιο δεν εχει πεσει ποτε κατω.. δεν εχει φαει ποτε νερα.

1.5χρονο τωρα. ξαφνικα χθες σταματησε το lock button να αποκρυνεται λες και κολλησε... ξαναφτιαξε για λιγο κ μετα σκαλωσε για παντα! εψαξα σε βιντεακια ειδα οτι το χαν πολλοι το θεμα αυτο. προσπαθησα να κανω αυτη τη πατεντα. http://www.youtube.com/watch?v=DRt4Zjbx6n4&list=FLKEUgXgOupLz5QicCZocWNw&index=2&feature=plpp_video

 

δεν πετυχε... τελικα κατεληξα να το λυσω σχεδον ολο και εφτασα στο προβλημα. προφανως κατι εχει γινει με το μεμβρανακι του κουμπιου την ακουσε η φθαρθηκε ενα μικρο που χε σαν μπιλακι κ το πατουσε το κουμπι,μη σας τα πολυλογω δοκιμασα διαφορες πατεντες... με λογο στο κουμπακι διαφορα αντικιμενα μπας και το καταφερω να το παταει σωστα.. τπτ... ειδα κ αποειδα κ το ξαναδεσα...

μετα αποφασισα να το ξαναλυσω!! :O το προβλημα αρχισε στο οτι μια απο τις απειρες βιδες... συγκεκριμενα αυτη που κραταει το κουμπι lock ειναι ενα μικρο πλαστικο μαυρο κ εχει 2 βιδακια

στο 6.51s φαινεται...

αυτη η βιδα λοιπον εχει βιδωσει και χαλασε η βολτα της στην κεφαλη δεν ξεβιδωνει με ΚΑΜΙΑ ΠΑΝΑΓΙΑ!!

οτι κ να κανω.

ερωτηση λοιπον! αποφασισα να μη το σκισω αλλο κ να το παω σε ενα απο τα καταστηματα αυτα που τα φτιαχνουν. το θεμα ειναι ΣΕ ΠΟΙΟ!! Πετρουπολη μενω.

δευτεροΝ! θα καταφερουν αυτοι να βγαλουν τη βιδα?? αν το καταφερνα κ γω ξερω να το φτιαξω το ανταλακτικο ειναι αυτο.

http://e-click.gr/index.php?target=products&product_id=43740

 

ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ειμαι πολυ πικραμενος... δεν μου πεσε ποτε... δεν πηρε νερο ποτε... σαν τα ματια μου και να με πρωδωσει ετσι??? δν το δεχομαι :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone
  • The title was changed to HOT SPOT iphone Κλοπή υπολοίπων δεδομένων προγράμματος κινητής
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...