Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει ραγισει η οθονη στο 3GS και θελω να την αλλαξω....επειδη δεν εχω ασχοληθει με iphone μπορειτε να μου δωσετε link απο ebay για ανταλλακτικο γυαλιου καθως και του repair tool?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα.

Έχει διαφορά το να φορτίζεις το iphone απο πρίζα κατευθείαν ή συνδέοντας το τηλέφωνο με το pc;

Εννοώ όσον αφορά την μπαταρία (απόδοση, ζωή) αλλα και γενικότερα όλη την συσκευή.

 

Επίσης υπάρχει διαφορά/δημιουργεί κάποιο πρόβλημα αν το μέσο που φορτίζεις καλώδιο usb ή φορτιστής δεν είναι γνήσιο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι υπάρχει διαφορά στο να το φορτίζεις από πριζα ή από το usb . (αν και απο το usb έχω δει ότι φορτίζεται πιο γρήγορα ).

Για το καλώδιο εφόσον είναι iphone compatible δεν νομίζω ότι έχει διαφορά .

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα, θελω να κάνω ένα γενικό σουλούπωμα στο iPhone 2G, με την ευκαιρία που έσπασε η οθόνη του, θέλω να του αλλάξω και την LCD όπως επίσης την πλάτη και το antenna cover. Θα ήθελα απο εσάς εαν γνωρίζεται κάποιο αξιόπιστο site/μαγαζί/ebay-seller για την αγορά των parts, η κάπου που θα μπορούσα να το πάω για να το φτιάξουν.

 

Ευχαριστω.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα, θελω να κάνω ένα γενικό σουλούπωμα στο iPhone 2G, με την ευκαιρία που έσπασε η οθόνη του, θέλω να του αλλάξω και την LCD όπως επίσης την πλάτη και το antenna cover. Θα ήθελα απο εσάς εαν γνωρίζεται κάποιο αξιόπιστο site/μαγαζί/ebay-seller για την αγορά των parts, η κάπου που θα μπορούσα να το πάω για να το φτιάξουν.

 

Ευχαριστω.

 

Πάρε ένα τηλέφωνο εδώ.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ πάλι έχω παρατηρήσει ότι φορτίζει γρηγορότερα από πρίζα.

Βασικά αυτό που τρώει πολύ την μπαταρία είναι το 3G, το WiFi και ανοιχτό να το έχεις πάντα δεν καταναλώνει σχεδόν τίποτα.

x
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα πριν μια βδομαδα μου επεσε το iphone και μου χαλασαν τα πλαινα κουμπια και το κινητο ειναι μονο στη δονηση υπαρχει κανενα προγραμμα που να μπορω να δυναμωνω την ενταση και να βαζω παλι τη δονηση εγγυηση δεν εχω
Link to comment
Share on other sites

Δυναμώνει αν βάλεις τα ακουστικά και ανεβασεις την ένταση.όσο αφορά την δόνηση ρύθμισε την μέσα απο τους ήχους.

 

 

---

I am here: http://maps.google.com/maps?ll=37.891297,23.757861

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.,εχω ενα 3GS 32gb

 

οπου εχει ενα προβλημα,οταν βαλω τον φορτιστη ειτε στο λαπτοπ ειτε στην πριζα το τηλεφωνο σβηνει :confused:

 

οταν βγαλεις το φορτιση ανοιγει κανονικα.

 

βεβαια τωρα εχει τελειωσει η μπαταρια και δεν ανοιγει με τιποτα.

 

εχω δοκιμασει και με αλλο φορτιστη απο ipod και παλί τπτ,εχει κανεις καμια ιδεα.

 

 

αλλιως θα το παω για service και επειδη δεν εχω εγγυηση προσπαθω μπας και το κανω μονο μου.

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Και εκει με τα ακουστικα μου χαλασε

 

ωραία ανέβασε την ένταση μέσω του μενού ..

settings-->sounds .το δυναμωνεις και κανεις disable να αλλάζει η ένταση απο τα πλαινα κουμπιά ..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.,εχω ενα 3GS 32gb

 

οπου εχει ενα προβλημα,οταν βαλω τον φορτιστη ειτε στο λαπτοπ ειτε στην πριζα το τηλεφωνο σβηνει :confused:

 

οταν βγαλεις το φορτιση ανοιγει κανονικα.

 

βεβαια τωρα εχει τελειωσει η μπαταρια και δεν ανοιγει με τιποτα.

 

εχω δοκιμασει και με αλλο φορτιστη απο ipod και παλί τπτ,εχει κανεις καμια ιδεα.

 

 

αλλιως θα το παω για service και επειδη δεν εχω εγγυηση προσπαθω μπας και το κανω μονο μου.

 

 

Το πρώτο πράγμα που μου έρχεται στο μυαλό είναι πως η συσκευή κάπου βραχυκυκλώνει.

 

Άρα δεν το γλυτώνεις το σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.,εχω ενα 3GS 32gb

 

οπου εχει ενα προβλημα,οταν βαλω τον φορτιστη ειτε στο λαπτοπ ειτε στην πριζα το τηλεφωνο σβηνει :confused:

 

οταν βγαλεις το φορτιση ανοιγει κανονικα.

 

βεβαια τωρα εχει τελειωσει η μπαταρια και δεν ανοιγει με τιποτα.

 

εχω δοκιμασει και με αλλο φορτιστη απο ipod και παλί τπτ,εχει κανεις καμια ιδεα

 

 

αλλιως θα το παω για service και επειδη δεν εχω εγγυηση προσπαθω μπας και το κανω μονο μου.

 

99,5 % θελει αλλαγη η βαση φορτισης

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Απο σημερα το πρωι εχω προβλημα στο μικροφωνο.

Οταν φυσας η χτυπας το μικροφωνο ανταποκρινεται.

Οταν μιλας ειναι νεκρο. Σαν να μην αναγνωριζει την φωνη!!!

 

Καμια ιδεα τι παιζει;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Ας μπω κατευθειαν στο θεμα.Ενας φιλος μου εχει το iphone 3GS.Πριν λιγες μερες,ενω το συνδεσε στη πριζα κανονικα για να φορτισει,πιθανοτατα (οπως λεει) δεν δουλεψε ο μετασχηματιστης του φορτιστη και περασαν μεσα στο κινητο 220 volt ηλεκτρικου ρευματος.Δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο αλλα το κινητο απο εκεινη τη μερα εχει νεκρωσει.Δεν κανει τιποτα.Μια φορα ανοιξε και εβγαλε το εικονιδιο οτι θελει φορτιση αλλα μετα οσες φορες και να προσπαθησε να το ξανανοιξει δεν γινοταν κατι.Και εδω ειναι η ερωτηση μου.Να το θεωρησουμε τελειωμενη υποθεση αφου το ρευμα εκαψε τα παντα μεσα η υπαρχει σωτηρια για το κινητο??

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας!!

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Ας μπω κατευθειαν στο θεμα.Ενας φιλος μου εχει το iphone 3GS.Πριν λιγες μερες,ενω το συνδεσε στη πριζα κανονικα για να φορτισει,πιθανοτατα (οπως λεει) δεν δουλεψε ο μετασχηματιστης του φορτιστη και περασαν μεσα στο κινητο 220 volt ηλεκτρικου ρευματος.Δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο αλλα το κινητο απο εκεινη τη μερα εχει νεκρωσει.Δεν κανει τιποτα.Μια φορα ανοιξε και εβγαλε το εικονιδιο οτι θελει φορτιση αλλα μετα οσες φορες και να προσπαθησε να το ξανανοιξει δεν γινοταν κατι.Και εδω ειναι η ερωτηση μου.Να το θεωρησουμε τελειωμενη υποθεση αφου το ρευμα εκαψε τα παντα μεσα η υπαρχει σωτηρια για το κινητο??

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας!!

 

Κανατε δοκιμη με αλλον φορτιστη;Mπορει απλα να εμεινε εντελως απο μπαταρια,και οταν αναψε να χρησημοποιησε ο,τι ειχε απομεινει...Aφου αναψε 1 φορα εξαλλου,δυσκολα να καηκε για μενα...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Κανατε δοκιμη με αλλον φορτιστη;Mπορει απλα να εμεινε εντελως απο μπαταρια,και οταν αναψε να χρησημοποιησε ο,τι ειχε απομεινει...Aφου αναψε 1 φορα εξαλλου,δυσκολα να καηκε για μενα...

 

Το εχει δοκιμασει λεει με πολλους φορτιστες και δεν γινεται τιποτα..απλα παραμενει νεκρο..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Ας μπω κατευθειαν στο θεμα.Ενας φιλος μου εχει το iphone 3GS.Πριν λιγες μερες,ενω το συνδεσε στη πριζα κανονικα για να φορτισει,πιθανοτατα (οπως λεει) δεν δουλεψε ο μετασχηματιστης του φορτιστη και περασαν μεσα στο κινητο 220 volt ηλεκτρικου ρευματος.Δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο αλλα το κινητο απο εκεινη τη μερα εχει νεκρωσει.Δεν κανει τιποτα.Μια φορα ανοιξε και εβγαλε το εικονιδιο οτι θελει φορτιση αλλα μετα οσες φορες και να προσπαθησε να το ξανανοιξει δεν γινοταν κατι.Και εδω ειναι η ερωτηση μου.Να το θεωρησουμε τελειωμενη υποθεση αφου το ρευμα εκαψε τα παντα μεσα η υπαρχει σωτηρια για το κινητο??

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας!!

Αν ειχαν περασει 220V θα ειχε λιωσει το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειχαν περασει 220V θα ειχε λιωσει το κινητο.

 

Τι να σου πω ρε φίλε..πέρασαν ολα τα volt της πριζας μέσα στο κινητό..

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω ρε φίλε..πέρασαν ολα τα volt της πριζας μέσα στο κινητό..

 

Στην μπαταρια περασαν,οπως ειπε κι ο φιλος mol πιο πανω...Δυσκολα να το εδωσε πιο μεσα...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Στην μπαταρια περασαν,οπως ειπε κι ο φιλος mol πιο πανω...Δυσκολα να το εδωσε πιο μεσα...

 

στο 3GS αλλαζει η μπαταρια???

Link to comment
Share on other sites

στο 3GS αλλαζει η μπαταρια???

 

Αλλαζει....Δες εδω....

 

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Αλλαζει....Δες εδω....

 

 

μαλιστα!θα το κοιταξω και θα σας ενημερωσω..ευχαριστω παρα πολυ για τη βοηθεια ολων σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Προτεινω ανεπιφυλακτα τα παιδια στο iphonedoctor.gr.Ειναι απιστευτα γρηγοροι και εξυπηρετικοι!!!!Βρισκονται Θεσ/κη και μπορουν να εξυπηρετησουν σε ολη την Ελλαδα!!!!Απλα τελειοι!!!!! Edited by KONSTANTIN_KARAB

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone
  • The title was changed to HOT SPOT iphone Κλοπή υπολοίπων δεδομένων προγράμματος κινητής
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...