Jump to content

Έως 120€ μόνο από γνωστή αλυσίδα


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους.Γνωστή μου ενδιαφέρεται για κινητό και θέλει να το πάρει μόνο από μεγάλη αλυσίδα χωρίς να μπορώ να της αλλάξω γνώμη,οπότε επειδή σε τιμές και συσκευές καταστημάτων δεν έχω άποψη θα ήθελα την δική σας.Εχει ένα παλιό Galaxy Core οπότε ότι και να της πούμε θα είναι αναβάθμιση,απλά επειδή κρατάει τόσο τα κινητά θα ήθελα να της προτείνω κάτι να το έχει για όσο περισσότερο καιρό γίνεται.Τα βασικά που ζητάει είναι όσο το δυνατόν λιγότερα κολλήματα και μεγαλύτερη μπαταρία!Για ίντσες δεν ξέρω,υποθέτω όμως όχι κάτι πολύ μεγαλύτερο σε σχέση με αυτό που είχε.Καθε γνώμη ευπρόσδεκτη,ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Χρήση ακόμα του Galaxy Core... Αγορά με 120 ευρώ από αλυσίδα... μήπως η γνωστή σου είναι μαζοχίστρια; :lol:

 

Πέρα από την πλάκα, δεν υπάρχουν πραγματικά καλές επιλογές σε αυτά τα καταστήματα σε αυτές τις τιμές, ότι και να πάρει το ίδιο χάλια θα είναι :(

 

Από τα αξιοπρεπέστερα και με καλή τιμή για τις δυνατότητες του είναι το Meizu M6, πχ εδώ:

https://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/181986-meizu-m6-dual-sim-black

Ο επεξεργαστής του δεν είναι και ότι καλύτερ αλλά σε σχέση με το Core θα πετάει, και η Meizu είναι σοβαρή εταιρεία οπότε το λογισμικό του κινητού θα δουλεύει αξιοπρεπώς. Γενικά θα το έβαζα στα ίδια επίπεδα με το Huawei Y6 που είναι αρκετά ακριβότερο.

 

Αν πει τα κάλαντα και μπορεί να φθάσει μέχρι τα 139 ευρώ τότε το Meizu M6 Note είναι πραγματικά καλή επιλογή:

https://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/182650-meizu-m6-note-dual-sim-gold

Φοβερή αυτονομία, αξιοπρεπέστατος επεξεργαστής και από τις καλύτερες κάμερες της κατηγορίας τιμής. Πιστεύω πως θα το κρατήσει χρόνια. Μπορείς να πας και στο φόρουμ στο νήμα της Meizu και να ρωτήσεις τα παιδιά πως να εγκαταστήσεις το Flyme 7.1

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=456453&page=40

 

Και τα δύο κινητά είναι μεγαλύτερα από το Core αλλά πλέον δεν υπάρχουν κινητά με αυτές τις διαστάσεις. Στον Κωτσόβολο συνήθως τα έχουν και τα δύο σε εκθέσεις, οπότε μπορεί να τα δει από κοντά και να κρίνει αν της κάνουν. Το Μ6 υπάρχει και σε Πλαίσιο, Public, το M6 Note δεν νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και εφτά μηνες το Alcatel a5.είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.αν παει σε μαγαζιά ας του ρίξει μια ματια.δεν χάνει κάτι

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και εφτά μηνες το Alcatel a5.είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.αν παει σε μαγαζιά ας του ρίξει μια ματια.δεν χάνει κάτι

 

Από αυτονομία πως σε πάει;

Link to comment
Share on other sites

Από αυτονομία πως σε πάει;
ασχολούμαι ολη την μέρα και μου αντέχει μέχρι το βράδυ.καποιες φορές που δεν το αφήνω λεπτο,αργά το απόγευμα θέλει φόρτιση.οκ το ήξερα οτι δεν είναι τέρας αυτονομίας αλλά για τα χρήματα του κατα τα αλλά είναι παρα πολύ καλό. Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά.. Θα προσπαθήσω να την πείσω για το Meizu m6 Note το οποίο έχω και γω αλλιώς πάμε στο M6.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης δώσ'της δυο φάσκελα από μένα.

 

Χάχαχα όσα θες...τι με νοιάζει,από την τσέπη μου θα τα πάρει;Άμα εξηγείς σε κάποιον πως έχουν τα πράγματα και δεν θέλει να καταλάβει δεν χάνεις άλλο τον χρόνο σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παίζει και το Nokia 3.1 στα 129..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά χαρακτηριστικά το Meizu m6 Note, απλώς να σημειώσω ότι δεν έχει FM ραδιόφωνο.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κατά 99% θα πάρω το p20 pro με δώρο το Y5 2018 μου ζήτησε στα 80€ το y5.Οκ τι να την κάνω δεν μπορώ να πω κάτι.Σε σχέση με το core που έχει αυτό θα της φανεί iphone.Απλα δεν έχω καταλήξει ακόμα 100% γιατί έχω επιδότηση 160€ και κοιτάω και το Mate 10 pro στα 399(239 με την επιδότηση).
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να δει και το moto g5 plus.

 

https://www.public.gr/product/motorola-moto-g5-plus-32gb-4g-fine-gold-smartphone/prod9521133pp/

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κατά 99% θα πάρω το p20 pro με δώρο το Y5 2018 μου ζήτησε στα 80€ το y5.Οκ τι να την κάνω δεν μπορώ να πω κάτι.Σε σχέση με το core που έχει αυτό θα της φανεί iphone.Απλα δεν έχω καταλήξει ακόμα 100% γιατί έχω επιδότηση 160€ και κοιτάω και το Mate 10 pro στα 399(239 με την επιδότηση).

Νόμιζα ότι είχες καταδείξει στο Honor 8X....

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι είχες καταδείξει στο Honor 8X....

 

Έχω καταλήξει παντού :p

Δεν είμαι εύκολος άνθρωπος στις επιλογές και πολύ αναποφασιστος.Εν τέλει πήγα και ζήτησα το Mate 10 pro το οποίο με την επιδότηση μου βγαίνει 240€ και περιμένω τηλέφωνο από το παιδί στο Γερμανό να επιβεβαιώσει ότι θα ισχύει και την άλλη εβδομάδα η προσφορά καθώς θα αργήσει λίγο λόγω εορτών.Δεν με παίρνει οικονομικά για το p20 pro αυτή είναι η τελική επιλογή και ελπίζω να μην μου το χαλάσουν και να ισχύει και την άλλη εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...