Jump to content

Huawei Mate 20


koufos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν αξίζει τα λεφτά του και δεν ξέρω τι είναι σκληρή χρήση για σένα.

δεν κολλάει με τίποτα και μου φαίνεται πολύ πιο γρήγορο από το LG G6 που είχα πριν (με ίδια RAM).

 

Νυχτερινή φωτογραφία φαίνεται να έχει πολύ καλές δυνατότητες ΑΛΛΑ χαντακώνεται από την έλλειψη OIS.

βίντεο νύχτα δεν έχω άποψη.

Γενικώς οι φωτογραφίες του δεν με τρελαίνουν, καλύτερες μάλλον από το G6, αλλά όχι καμία τρομερή αναβάθμιση.

 

Μεγάλο ατού για μένα είναι η μπαταρία. με τη δική μου χρήση (2 με 3 ώρες SOT την ημέρα) βγάζει άνετα 2ήμερο.

Επίσης, χωρίς να έχω πιάσει αρκετό καιρό τώρα AMOLED, η οθόνη του είναι εξαιρετική, ακόμη και σε ντάλα ήλιο.

 

Δεν πρέπει να βοήθησα πολύ!!

 

νομιζω εχει OIS

σε καθε περιπτωση σε ευχαριστω

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 117
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

νομιζω εχει OIS

σε καθε περιπτωση σε ευχαριστω

 

https://m.gsmarena.com/huawei_mate_20-9367.php

 

OIS δεν έχει. Και από πείρα το λέω (πρέπει να κάνεις αίτηση για να μη βγει κουνημένη η νυχτερινή φώτο)!!

Έχει ηλεκτρονική σταθεροποιηση στο βίντεο.

Τα βίντεο μέρα είναι OK πάντως.

Link to comment
Share on other sites

https://m.gsmarena.com/huawei_mate_20-9367.php

 

OIS δεν έχει. Και από πείρα το λέω (πρέπει να κάνεις αίτηση για να μη βγει κουνημένη η νυχτερινή φώτο)!!

Έχει ηλεκτρονική σταθεροποιηση στο βίντεο.

Τα βίντεο μέρα είναι OK πάντως.

 

eyχαριστω

-----

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

νομιζω εχει OIS

σε καθε περιπτωση σε ευχαριστω

 

Εχει OIS και οι νυχτερινες φωτο δεν εχουν κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει να προτεινει καποιος tempered glass που να να εχει δοκιμασει να ειναι ικανοποιημενος γτ στο skroutz δεν βρηκα καποιο με κριτικες. Επισης αν δεν κανει κοπο πειτε μ και καμια εμφανισημη θηκη για το μπλε μοντελο.
Link to comment
Share on other sites

Εχει OIS και οι νυχτερινες φωτο δεν εχουν κανενα προβλημα.

 

Συγγνώμη που επιμένω, αλλά δεν έχει OIS στη φωτογραφική.

τα έβαλα δίπλα δίπλα με το G6 και έκανα μικροκινήσεις, και ενώ με το G6 η εικόνα ήταν σταθερή, με το Mate 20 έβλεπες κίνηση ακόμη και από το παλμό της καρδιάς.

 

ναι, έχει ηλεκτρονικό σταθεροποιητή στο βίντεο.

και δεν θα διαφωνήσω με τις νυχτερινές φωτογραφίες. είναι φανταστικές, αλλά θέλει προσοχή.

Link to comment
Share on other sites

επίσης αυτό που έχω χαρεί πάρα πολύ, είναι το super slow motion.

πάει στο 1/32 την ταχύτητα.

είναι γενικά δύσχρηστο και κρατάει για πολύ λίγο (0,2 sec πραγματικό χρόνο νομίζω), αλλά αν μάθεις να το δουλεύεις, κάνει παπάδες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ois, σε κανένα αισθητήρα

Διαβάστε εδώ

https://www.techradar.com/news/huawei-mate-20-vs-huawei-mate-20-pro

επίσης μπορείτε να δείτε διαγνωστικές εφαρμογές όπως

AIDA64,Device Info κλπ

Edited by GeorgeM16
Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε εδώ

https://www.techradar.com/news/huawei-mate-20-vs-huawei-mate-20-pro

επίσης μπορείτε να δείτε διαγνωστικές εφαρμογές όπως

AIDA64,Device Info κλπ

 

Αν δεις τα Reviews αναλυτικά, στο mate 20 pro κάνει αναφορά σε OIS ενώ στο mate 20 όχι.

 

Πάντως εμπιστεύομαι τα μάτια μου.

Αν έχεις το mate 20, βάλε το διπλά διπλα με ένα κινητό που έχει OIS, ενεργοποίησε την κάμερα (όχι το βιντεο) και θα δεις τη διαφορά. Εγώ το έκανα με το g6 μου, και φάνηκε αμέσως.

 

Κατά τα άλλα δεν θα τσακωθούμε κιόλας!

Το κινητό είναι τρελό value for money σε αυτά τα λεφτά, είτε με OIS είτε οχι.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα, μέλος της παρέας από προχθές μόνο καλά λόγια έχω να γράψω, συμφωνώ με όλους τους προλαλησαντες, η συσκευή είναι υποτιμημένη, σωστό μέγεθος οχι σοκοφρετα μάξι μικρό νοτς χαρακτηριστικά τούμπανου, δεν έχω λόγια πολύ καλή....

 

Στάλθηκε από το HMA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Εχει να προτεινει καποιος θηκη και τζαμακι? Κατα προτιμηση η θηκη να ΜΗΝ ειναι κλειστη.

 

έχω αυτές. πολύ ευχαριστημένος και από τις 3.

https://www.aliexpress.com/item/32946681384.html

https://www.aliexpress.com/item/32961982443.html

https://www.aliexpress.com/item/32967895048.html

πλήρη κάλυψη όμως, θα σου δώσει μόνο η κλειστή.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα κατεληξα σε αυτη

https://www.ebay.com/itm/Nillkin-For-Huawei-Mate-20-Pro-Slim-Nylon-Fiber-Texture-Matte-Black-Case-Cover/153514439106?var=453500787230

 

Για τζαμακι ακομα ψαχνομαι γτ δεν βρισκω καποιο με καλες κριτικες. Αν εχετε καποια προταση πειτε μου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η θήκη που πήρες πρώτον σπάει πανεύκολα στο βάλε βγάλε, και δεν έχει καθόλου τακούνι για να σου προστατεύσει την οθόνη.

Όσον αφορά τα tempered glass, μόνο Nillkin.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nillkin ειναι, δεν νομιζω να σπαει τοσο ευκολα σε σχεση με τις οεμ που εχουν τζαμι στη πλατη. Για το τακουνι που λες δεν το ειχα προσεξει αυτο, αλλα δεν υπαρχει θεμα αφου θα βαλω τζαμακι. Τωρα για το τζαμακι θα ψαξω nillkin οπως ειπες, γιατι για καποιο λογο δεν το σκευτηκα μονος μου.

 

EDIT: Εσας η συσκευασια, ειχε μεσα θηκη?

Edited by mix_dou
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει την Spigen Rugged Armor από Ελλάδα.

δεν βάζω Link γιατί δεν ξέρω αν επιτρέπεται.

 

Είναι λίγο μεγάλη και σχετικά βαριά, αλλά παρέχει καταπληκτική προστασία και εφαρμογή.

έχει και το απαραίτητο τακούνι το οποίο ήδη έχει κάνει πολλές φορές τη δουλειά του.

επίσης έχει κοψίματα στη θέση που είναι τα κουμπιά, με αποτέλεσμα να δουλεύουν άψογα και με πολύ λίγη πίεση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

...

 

EDIT: Εσας η συσκευασια, ειχε μεσα θηκη?

 

προσωπικά όχι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επειδη ενδιαφερομαι για αγορα της συσκευής θα μπορουσε καποιος να κανει ενα mini review? Εχει κατι το αρνητικο? Καποιο θεμα αντιμετωπισατε?
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ενδιαφερομαι για αγορα της συσκευής θα μπορουσε καποιος να κανει ενα mini review? Εχει κατι το αρνητικο? Καποιο θεμα αντιμετωπισατε?
Οι κάμερες δεν είναι τόσο τούμπανο όσο του Pro και του Χ

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι κάμερες δεν είναι τόσο τούμπανο όσο του Pro και του Χ

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δηλαδη δεν βγαζει ανω του μεσου ορου φωτογραφίες? Ολα τα αλλα? Ταχυτητα, μπαταρια? Fingerprint? Γενικα software?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν βγαζει ανω του μεσου ορου φωτογραφίες? Ολα τα αλλα? Ταχυτητα, μπαταρια? Fingerprint? Γενικα software?
Στα υπόλοιπα μην έχεις αμφιβολίες. Ίδιο επεξεργαστή έχουν και ίδιο λογισμικό.

Τώρα οι φωτογραφίες είναι κάτι σχετικό. Σε άλλον αρέσουν σε άλλον όχι τόσο. Πρέπει να έχεις προσωπική άποψη επ' αυτού.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ του Mate 20 εδώ και μια βδομάδα. Πιστεύω σε αυτά τα λεφτά πλέον είναι μια ολοκληρωμένη συσκευή από όλες τις απόψεις. Μεγάλη οθόνη, ταχύτατος επεξεργαστής, ραμ 4gb είναι μια χαρά, μπαταρία πολύ καλή ( προσωπικά έχω βάλει την ανάλυση μόνιμος 720p και ξεχνάω να το φορτίσω). Ποιότητα κατασκευής άριστη και στο μοβ-μπλε χρώμα πανέμορφο.

Φωτογραφική παίρνει ένα 8,5 στα 10 για τα γούστα μου.

Επίσης έχει ραδιοφωνο και υπέρυθρες !!

Τελευταίο μήνα είχα mi 9T και redmi note 8 pro. Το mate 20 είναι ένα επίπεδο πιο πάνω.

Νομίζω θα αργήσω πολύ να το αλλάξω.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ενδιαφερομαι για αγορα της συσκευής θα μπορουσε καποιος να κανει ενα mini review? Εχει κατι το αρνητικο? Καποιο θεμα αντιμετωπισατε?

 

Πιστεύω πως σε αυτήν την τιμή είναι τρελό vfm.

Η απόφαση να το παρω προήλθε από το ότι έχει 3.5mm jack και ραδιόφωνο.

 

-Ποιότητα κατασκευής άριστη.

 

-Οθόνη εξαιρετική με φοβερά χρώματα, αν και όχι amoled. Ακόμη και σε ντάλα ήλιο δεν υπάρχει κανένα θέμα. Εμένα μου αρέσει που δεν είναι πολύ μακρόστενη (όχι 19,5/9).

 

-Λογισμικό μια χαρά. Η αλήθεια είναι ότι είχα βαρεθεί μετά από μια σειρά 4 LG και είχα ανάγκη μια αλλαγή. Τελείως προσωπικό θέμα.

 

-Ταχύτητα δεν θα σου λείψει ποτε. Δεν κολλάει πουθενά και είναι πολύ smooth. Δεν του φαίνεται για 4 GB.

 

-Κάμερα Οκ. Δεν τρελάθηκα κιόλας. Όπως έχω ξαναγράψει την ημέρα είναι σούπερ (αν και ώρες ώρες έχει την τάση να παραμορφώνει ή να δείχνει λίγο flat στις άκρες, ακόμη και στην κανονική καμερα), ενώ τη νύχτα ζορίζεται λίγο (θέλει πολύ σταθερό χέρι ή κάπου να στηρίζεσαι για να μη βγει κουνημένη η φώτο). Είναι σαφές ότι ο αισθητήρας είναι καλός, αλλά αδικείται από την έλλειψη οπτικού σταθεροποιητη. Τα βίντεο είναι μια χαρά (με ηλεκτρονική σταθεροποιηση) αλλά όλα τα λεφτά είναι το super slow motion, μόλις μάθεις να το δουλεύεις.

 

-Τέλος, μπαταρία καταπληκτική. Έβγαλα το κινητό πριν από 45 ώρες στο 91%, και αυτή τη στιγμή κοντεύω 5:10 οθόνη με την μπαταρία στο 34%! Δεν το λες άσχημα. Γενικώς αν και καταναλώνει στην αναμονή πιο πολύ από ο, τι περιμένεις, με ανοιχτή οθόνη τρώει λιγότερο από 10% την ώρα.

 

Αυτά τα λίγα.

Επιγραμματικα πέρα από την κάμερα που περίμενα κάτι παραπάνω, το κινητό σκίζει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...