Jump to content

Huawei Mate 20


koufos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από ήχο πως πάει; Έχει καλή ένταση; Όταν χτυπάει και όταν ακούς μουσική ή βλέπεις βίντεο χωρίς ακουστικά εννοώ.
Σίγουρα καλητερο από το Mate 20 pro, λίγο κατώτερο από το Mate 9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 117
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επιβεβαιωνω και γω καλυτερο ηχο και αυτονομια….ότι θελετε να με ρωτήσετε στη διαθεση σας,,,:)
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

μετά απο μερικές δοκιμές στην camera κύριός βράδυ το p20 pro και το mate 20 pro είναι καλύτερα ξεκάθαρα

οτι αφορά την οθόνη μου άρεσε η lcd του απλού mate περισσότερο και οτι αφορά μπαταρία ξεκάθαρα καλύτερη απο το pro το ίδιο και το ηχείο σε ολα τα άλλα παρομια είναι

camera πάντως ήταν αρκετά δυσάρεστη έκπληξη

Link to comment
Share on other sites

μετά απο μερικές δοκιμές στην camera κύριός βράδυ το p20 pro και το mate 20 pro είναι καλύτερα ξεκάθαρα

οτι αφορά την οθόνη μου άρεσε η lcd του απλού mate περισσότερο και οτι αφορά μπαταρία ξεκάθαρα καλύτερη απο το pro το ίδιο και το ηχείο σε ολα τα άλλα παρομια είναι

camera πάντως ήταν αρκετά δυσάρεστη έκπληξη

 

Πάνω κάτω έτσι είναι (τα είχα και τα τρία). Πάντως η ένταση του ηχείου του Mate 20 pro δεν παλεύεται. Τραγικά χαμηλή. Η οθόνη και η μπαταρία καλύτερη των άλλων δύο παρόλο που εκείνα στα χαρτιά είναι Amoled. Για εμένα το Mate 20 pro είναι μεγάλη αποτυχία από την Huawei. Το P20 pro πολύ τίμιο κινητό πολύ καλό σε όλα του. Το Mate 20 για εμένα πολύ όμορφο με πολύ καλό μέγεθος και οθόνη. Λίγο πιο κάτω βέβαια σε κάμερα αλλά ένας μέσος χρήστης δεν θα καταλάβει διαφορά. Βέβαια οι ανάγκες του καθένα παίζουν ρόλο. αν θέλεις όμως μία ολοκληρωμένη πρόταση νομίζω το mate 20 είναι η καλύτερη επιλογή. Όπως και το p20 pro βέβαια απλά έχει τον προηγούμενο επεξεργαστή και διαφορετικό σχεδιασμό.

Link to comment
Share on other sites

Πάνω κάτω έτσι είναι (τα είχα και τα τρία). Πάντως η ένταση του ηχείου του Mate 20 pro δεν παλεύεται. Τραγικά χαμηλή. Η οθόνη και η μπαταρία καλύτερη των άλλων δύο παρόλο που εκείνα στα χαρτιά είναι Amoled. Για εμένα το Mate 20 pro είναι μεγάλη αποτυχία από την Huawei. Το P20 pro πολύ τίμιο κινητό πολύ καλό σε όλα του. Το Mate 20 για εμένα πολύ όμορφο με πολύ καλό μέγεθος και οθόνη. Λίγο πιο κάτω βέβαια σε κάμερα αλλά ένας μέσος χρήστης δεν θα καταλάβει διαφορά. Βέβαια οι ανάγκες του καθένα παίζουν ρόλο. αν θέλεις όμως μία ολοκληρωμένη πρόταση νομίζω το mate 20 είναι η καλύτερη επιλογή. Όπως και το p20 pro βέβαια απλά έχει τον προηγούμενο επεξεργαστή και διαφορετικό σχεδιασμό.

 

για μένα αν ειχε καλύτερη camera θα ήταν καλύτερο απο το pro ΞΕΚΑΘΑΡΑ :!:

 

για την ωρα το καλυτερο και το ποιο τημηο huawei παραμενει το p20 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημέρα.

 

Δεν το είχα πάρει χαμπάρι το κινητό.

έχει τρομερά specs και 3 πράγματα που ψάχνω από ένα κινητό.

- FM Radio (είδος προς εξαφάνιση, μόνο τα LG το διατηρούν)

- Μεγάλη μπαταρία

- wide camera (έχω το LG G6 και με έχει βολέψει τρομερά).

 

Υπάρχει πιθανότητα να καλύπτεται από εγγύηση στην Ελλάδα;;;

Υποψιάζομαι πως όχι, γιατί δεν εισάγεται από την επίσημη αντιπροσωπεία.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μας δώσει σύγκριση της κάμερας mate 20 με honor 8x . Το mate 20 είναι leica . Και κάτι ακόμα αν γνωρίζει κάποιος που το έχει . Η οθόνη είναι ips. Η Huawei στην honor χρησιμοποιεί lpts ips lcd οθόνη . Ποια είναι καλύτερη κατά τη γνώμη σας . Ευχαριστώ .

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.

 

Δεν το είχα πάρει χαμπάρι το κινητό.

έχει τρομερά specs και 3 πράγματα που ψάχνω από ένα κινητό.

- FM Radio (είδος προς εξαφάνιση, μόνο τα LG το διατηρούν)

- Μεγάλη μπαταρία

- wide camera (έχω το LG G6 και με έχει βολέψει τρομερά).

 

Υπάρχει πιθανότητα να καλύπτεται από εγγύηση στην Ελλάδα;;;

Υποψιάζομαι πως όχι, γιατί δεν εισάγεται από την επίσημη αντιπροσωπεία.

 

Έχει κανονικά εγγύηση αν το πάρεις από Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανονικά εγγύηση αν το πάρεις από Ευρώπη.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Ξέρω ότι ισχύει γενικώς, αλλά φοβήθηκα μην ισχύουν τα "καλά" κάποιων κινέζικων εταιρειών.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

Ξέρω ότι ισχύει γενικώς, αλλά φοβήθηκα μην ισχύουν τα "καλά" κάποιων κινέζικων εταιρειών.

 

Και μάλιστα έχει και πολύ καλό σέρβις η Huawei στην Ελλάδα. Είναι ένας από τους λόγους που προτιμώ τα κινητά της.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχει κανονικά εγγύηση αν το πάρεις από Ευρώπη.
Απ το service μου είπαν ότι υποστηρίζεται κανονικά . Πάντως αυτό το θέμα με τη nano memory είναι θεματακι. Πολύ ακριβή Card

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απ το service μου είπαν ότι υποστηρίζεται κανονικά . Πάντως αυτό το θέμα με τη nano memory είναι θεματακι. Πολύ ακριβή Card

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πάντως η μνήμη αποθήκευσης του κινητού είναι αρκετή νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η μνήμη αποθήκευσης του κινητού είναι αρκετή νομίζω.
Ε καλά μην λες μερικοί τραβάνε video...
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και έτσι νομίζω ότι είναι καλύτερη τακτική να μεταφέρεις τα βίντεο όταν γεμίζει η μνήμη από το να έχεις κάρτα μέσα. Γενικά η κάρτα από την γέννηση του αντροιντ είναι μόνο πρόβλημα στα κινητά. Απλώς παλαιότερα ήταν αναγκαίο κακό.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Γνωριζει κανεις με σιγουρια αν το κινητο καλυπτεται απο επίσημη ελληνικη εγγυηση 2 χρονων της huawei Ελλαδος;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Γνωριζει κανεις με σιγουρια αν το κινητο καλυπτεται απο επίσημη ελληνικη εγγυηση 2 χρονων της huawei Ελλαδος;

 

αν είναι ελληνικό ναι σε καλύπτει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος κάτοχος να μου πει με βεβαιότητα αν υποστηρίζει η συσκευή ασύρματη φόρτιση; όσο και αν έψαξα δεν έβγαλα άκρη. Ευχαριστώ

 

Λάζαρος

Στάλθηκε από το SM-N960F

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος κάτοχος να μου πει με βεβαιότητα αν υποστηρίζει η συσκευή ασύρματη φόρτιση; όσο και αν έψαξα δεν έβγαλα άκρη. Ευχαριστώ

 

Λάζαρος

Στάλθηκε από το SM-N960F

 

https://www.xda-developers.com/huawei-mate-20-huawei-mate-20-pro-specs-pricing-availability/

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το άρθρο γράφει ότι έχει wireless charging. Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με την Huawei Hellas μου είπαν ότι δεν έχει. Τι να πιστέψω τώρα; για μένα είναι deal breaker αν δεν έχει.

 

Λάζαρος

Στάλθηκε από το SM-N960F

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το άρθρο γράφει ότι έχει wireless charging. Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με την Huawei Hellas μου είπαν ότι δεν έχει. Τι να πιστέψω τώρα; για μένα είναι deal breaker αν δεν έχει.

 

Λάζαρος

Στάλθηκε από το SM-N960F

εκτός και αν ........... έχει εκδώσεις που έχει και εκδόσεις που δεν έχει (πάρα πολύ πιθανών αν δεις πόσο supercharged ειναι asian models σε σχέση με ευρωπαϊκά)

 

όσο το είχα (μια βδομάδα) δεν μπήκα στο κόπο να το τσεκάρω στο Pro το ειχα τσεκάρει και θυμάμαι καλα οτι ζεσταίνεται κιόλας όταν φορτίζει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

το mate 20 δεν υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση (wireless charging) .

 

Συγκεκριμένα - στη σειρά mate 20 - μόνο το mate 20 pro έχει ανάλογες δυνατότητες.

 

Κατά την υποκειμενική μου άποψη, πρόκειται για ένα υπερτιμημένο feature (με την τρέχουσα μορφή του).

Καλώς δεν υπάρχει σε μια συσκευή που θέλει να ξεχωρίσει τιμολογιακά (ίσως το φθηνότερο κινητό με 7nm silicon).

Με πίστη όλα γίνονται. Ακόμα και θεοί.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

 

 

το mate 20 δεν υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση (wireless charging) .

 

 

 

Συγκεκριμένα - στη σειρά mate 20 - μόνο το mate 20 pro έχει ανάλογες δυνατότητες.

 

 

 

Κατά την υποκειμενική μου άποψη, πρόκειται για ένα υπερτιμημένο feature (με την τρέχουσα μορφή του).

 

Καλώς δεν υπάρχει σε μια συσκευή που θέλει να ξεχωρίσει τιμολογιακά (ίσως το φθηνότερο κινητό με 7nm silicon).

Καλά αυτή την στηγμη όντος είναι κάτι αχριστο στην μορφή που είναι απλά μερικοί το θέλουν για hype, και στο xs που το έχει ούτε μια φορά δεν το χρισημοποιησα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...