Jump to content

[S60 1st, 2nd Edition] Παιχνίδια


trod
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

kalispera kai kali xronia!!:) tha ithela mia mikri voitheia..mipos mporeitai na mou dosete kapoies selides me java games alla na min einai se morfi rar kai kirios na einai dorean kai na moporo na ta katevaso sto pc kai oxi kateftheian sto kin??efxaristo poliiii....
Η ζώη χωρίς κινητό είναι ταινία χωρίς ήχο και εικόνα!!!
Link to comment
Share on other sites

kalispera kai kali xronia!!:) tha ithela mia mikri voitheia..mipos mporeitai na mou dosete kapoies selides me java games alla na min einai se morfi rar kai kirios na einai dorean kai na moporo na ta katevaso sto pc kai oxi kateftheian sto kin??efxaristo poliiii....

 

Μπορεις κα κατεβασεις οτι θελεις απο εδω αφου κανεις προτα μια εγγραφη ;)

xxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

Αλλα θα ειναι σε μορφη zip η rar! γιατι σε πηραζει αυτο?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

to basiko mou provlima einai pos den ksero pos na ta egkatastiso giati i lg den exei opos i nokia to pc suite.dokimasa me karta mnimis me copy-paste alla den doulevoun..kamia idea??:wacko:
Η ζώη χωρίς κινητό είναι ταινία χωρίς ήχο και εικόνα!!!
Link to comment
Share on other sites

to basiko mou provlima einai pos den ksero pos na ta egkatastiso giati i lg den exei opos i nokia to pc suite.dokimasa me karta mnimis me copy-paste alla den doulevoun..kamia idea??:wacko:

 

Θα τα κανεις unzip μεχρι να βρεις ενα αρχειο sis η jar μετα θα κανεις το αρχειο που βρηκες copy-paste μεσα στην καρτα σου και με τον διαχειριστη αρχειων που εχει το κινητο σου θα πας επανο στο αρχειο που εκανες copy-paste θα το ανηξεις και θα το κανεις εγκατασταση :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Για να κανεις Unzip αρχεια θα χρειαστεις το winrar στο υπολογιστη, αν και εγω μπαινω δωρεαν απο τον Οpera και κατεβαζω και τα ξεζιπαρω απο το κινητο μεσω ενως προγραμματος , αν ψαξεις στο xxxxxxxxxxxxxxxxx θα βρεις ενα winrar για κινητα και θα τα ξεζιπαρεις απο το κινητο!

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

kai an den exei diaxeiristi arxeion??:worry:

vrika ena winrar alla einai gia series 60..ta arxeia pou vazo einai jar kai sis kai jad alla mou vgazei i leitourgia den epitrepetai:(

Η ζώη χωρίς κινητό είναι ταινία χωρίς ήχο και εικόνα!!!
Link to comment
Share on other sites

Οτι μη αναγνωσιμο αρχειο υπαρχει παει στο Ε:/system/temp. Κατεβασε το αρχειο που ειναι ζιπαρισμενο (zip,rar) και μετα με οποιονδηποτε file mananger μεταφερε το στον φακελο που βλεπει το προγραμμα, μετα ανοιξε το προγραμμα και ανοιξε το και κανε εγκατασταση τα sis,jar που βρισκονται μεσα. Εμενα μου φαινεται πανευκολο!

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

kai an den exei diaxeiristi arxeion??:worry:

vrika ena winrar alla einai gia series 60..ta arxeia pou vazo einai jar kai sis kai jad alla mou vgazei i leitourgia den epitrepetai:(

 

το κινητο σου εχει διαχειριστη αρχειων εψαξες καλα στο μενου του κινητου σου? :confused:

Με το winrar-winzip ανηγεις αρχεια zip και rar δεν μπορεις να ανηξεις αρχεια sis και jar. Kανε αυτο που σου ειπα περνα τα αρχεια sis η jar (τα jad αστα δεν χρειαζονται) μεσα στο κινητο σου και μετα με τον διαχειστη αρχειων του κινητου σου πηγενε εκει που τα εβαλες (μεσα στην καρτα σου) πατα επανο τους και καντα εγκατασταση :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Υπαρχει το game Μονοπολη στα Ελληνικα? :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει το game Μονοπολη στα Ελληνικα? :)

Γιατί υπάρχει γενικώς μονόπολη που να παίζει στο Ν70?Αν ναι που θα μπορούσα να τη βρώ?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί υπάρχει γενικώς μονόπολη που να παίζει στο Ν70?Αν ναι που θα μπορούσα να τη βρώ?

Αν κανεις μια αναζητηση στο

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

θα βρεις πολες εκδοσεις το θεμα ειναι οτι δεν βρηκα ουτε μια στα Ελληνικα γνωριζει κατι κανεις? :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν μπαινετε στο ΤΙΜ ΡLUS η στο Vodafone Live να το κατεβασετε κ να δωσετε 4ευρω αν σας αρεσει τοσο πολυ!

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν μπαινετε στο ΤΙΜ ΡLUS η στο Vodafone Live να το κατεβασετε κ να δωσετε 4ευρω αν σας αρεσει τοσο πολυ!

Yπαρχει στα ελληνικα? :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ναι......... Για να το λεω ΕΓΩ θα ειναι! :-D

 

Οκ φιλε μου θα το κηταξω! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Για χαρά παιδιά...

Είμαι (από 31 Δεκεμβρίου 2006) κάτοχος Nokia N70... Γενικά, ΔΕΝ κάνω ΣΠΟΥΔΑΙΑ/"ΣΚΛΗΡΗ" χρήση των κινητών. Απλά, καμιά δεκαριά κλήσεις την ημέρα, 5-6 SMS, ΕΑΝ βρεθεί κάποιος φίλος με κάτι ενδιαφέρον, ενεργοποιώ το bluetooth για να το πάρω και μετά το ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΩ, ενώ σπάνια θα τραβήξω καμιά φωτό και κανά βίντεο...

Αυτή είναι η χρήση που κάνω με το N70 (θα μου πείτε "με τέτοια χρήση, γιατί πήρες το N70"... Απλά, ήταν σε προσφορά καλή και νομίζω ότι αξίζει σαν κινητό τα χρήματα της προσφοράς - 200 euro).

 

Όμως, θα ήθελα να παίζω (π.χ. μέσα το ΜΕΤΡΟ) κανά παιχνίδι JAVA, να περνά η ώρα ως το σταθμό που κατεβαίνω, οπότε ψάχνω μερικά παιχνίδια να κατεβάσω ή ν' αγοράσω (δε με νοιάζει).

Μπορείτε να μου γράψετε μερικά sites (ελληνικά ή μη), που να μπορώ ΕΥΚΟΛΑ και ΓΡΗΓΟΡΑ (δίχως "πολλά-πολλά") να πάρω κάποια games;

Επίσης, πλην JAVA games μπορεί και ΑΛΛΟΥ ΕΙΔΟΥΣ format το Nokia N70 να παίζει; Μπορεί ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ ΜΟΝΤΕΛΩΝ Nokia να παίζει το N70 δίχως να παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα - και ΑΝ ΝΑΙ, μπορείτε να μου γράψετε ΠΟΙΑ ΜΟΝΤΕΛΑ;

 

Και κάτι τελευταίο (συγγνώμη για το μακρυσκελές μήνυμα)... Κάποια παιχνίδια που είναι ΠΡΟ-ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΑ ή κάποιες εφαρμογές, ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ να τα "πετάξω" εντελώς από το τηλέφωνο, ώστε να είναι και ποιο "ελαφρή" το κινητό (όσο αφορά και τη μνήμη);;;

 

Παρακαλώ, γράψτε μου μια απάντηση...

 

(Παράθεση από άλλο topic)...

 

Επίσης, πείτε μου ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ σύστημα/λειτουργικό έχει το N70 (είμαι ΕΝΤΕΛΩΣ "ΨΑΡΙ" με τα Nokia - ΠΡΩΤΗ φορά πήρα...) και ΕΑΝ χρειάζεται να κάνω αναβάθμηση. Θα έχει (αγορασμένο 31/12/'06) το τηλέφωνο ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ version λειτουργικό ή θα πρέπει να το πάω σε κανά Nokia Store;

 

Ααα... Και κάτι άλλο. ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΩ ήχους προεγκαταστημένους, που ΔΕΝ μου αρέσουν και πιάνουν "τσάμπα" χώρο;

Link to comment
Share on other sites

(Παράθεση από άλλο topic)...

 

Επίσης, πείτε μου ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ σύστημα/λειτουργικό έχει το N70 (είμαι ΕΝΤΕΛΩΣ "ΨΑΡΙ" με τα Nokia - ΠΡΩΤΗ φορά πήρα...) και ΕΑΝ χρειάζεται να κάνω αναβάθμηση. Θα έχει (αγορασμένο 31/12/'06) το τηλέφωνο ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ version λειτουργικό ή θα πρέπει να το πάω σε κανά Nokia Store;

 

Ααα... Και κάτι άλλο. ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΩ ήχους προεγκαταστημένους, που ΔΕΝ μου αρέσουν και πιάνουν "τσάμπα" χώρο;

Το Ν70 έχει λειτουργικό σύστημα Symbian OS v8.1a και πλατφόρμα Series 60 2nd Edition Feature Pack 3. Η τελευταία έκδοση είναι η V 5.0638.3.0.1 (18-09-06) μπορείς να το διαπιστώσεις πατώντας σε κατάσταση αναμονής *#0000#.

Τέλος τους προεγκατεστημένους ήχους δεν γίνετε να τους διαγράψεις, διότι είναι ενσωματωμένοι στο firmware.

 

Άλλη φορά όμως να ρωτάς εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=67749

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ΡΩΤΗΣΑ κι εκεί, απλά μιας κι έγραφα εδώ για τα games και σκέφθηκα ΚΑΙ για το εν λόγο θέμα, είπα να γράψω ΚΑΙ γι' αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μπαίνω σε διάφορα sites (επίσημα), στέλνω SMS να κατεβάσω κάποιο game, μου στέλνουν τον σύνδεσμο... κάν σύνδεση μέσω Cosmote_Wap(1)... και λαμβάνω μήνυμα ΣΥΝΕΧΕΙΑ:

 

"The requested URL/DLT.PHP was NOT FOUND on this server"!

 

Τι "ΠΑΤΑΤΑ" κάνω;;;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μπαίνω σε διάφορα sites (επίσημα), στέλνω SMS να κατεβάσω κάποιο game, μου στέλνουν τον σύνδεσμο... κάν σύνδεση μέσω Cosmote_Wap(1)... και λαμβάνω μήνυμα ΣΥΝΕΧΕΙΑ:

 

"The requested URL/DLT.PHP was NOT FOUND on this server"!

 

Τι "ΠΑΤΑΤΑ" κάνω;;;

δε χρειαζεται να χρεωνεσαι, μπες εδω και κατεβασε οτι θες αφου κανεις εγγραφη :)

 

xxxxxxxxxxxx

Link to comment
Share on other sites

δε χρειαζεται να χρεωνεσαι, μπες εδω και κατεβασε οτι θες αφου κανεις εγγραφη :)

 

xxxxxxxxxxxxxxx

 

 

Thanks φίλε.

 

Αλλά... αυτό το κωλομήνυμα ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ;;;

Link to comment
Share on other sites

Αλλά... αυτό το κωλομήνυμα ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ;;;

Ποιο μηνυμα? :confused:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ποιο μηνυμα? :confused:

 

Mπαίνω σε διάφορα sites (επίσημα), στέλνω SMS να κατεβάσω κάποιο game, μου στέλνουν τον σύνδεσμο... κάν σύνδεση μέσω Cosmote_Wap(1)... και λαμβάνω μήνυμα ΣΥΝΕΧΕΙΑ:

 

"The requested URL/DLT.PHP was NOT FOUND on this server"!

 

AYTO το μήνυμα εννοώ! Τι στο διάολο σημβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...