Jump to content

[Επίσημο] Motorola V525


kinitoneidimonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρα σε ολους. Εχω ενα V535 και επειδη ειμαι ασχετος απο motorola μπορει να βοηθησει κανεις ή να υποδειξει καποια post εδω που να περιλαμβανουν παιχνιδια και εφαρμογες για αυτο αλλα και πως μπορει να τα φορτωσει κανεις οταν δεν εχει καλωδιο συνδεσης αλλα ισως μεσω αλλου κινητου με bluetooth? Siemens ας πουμε σε μορφη αρχειου.. θα το δεχτει??? Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια χαρα σε ολους. Εχω ενα V535 και επειδη ειμαι ασχετος απο motorola μπορει να βοηθησει κανεις ή να υποδειξει καποια post εδω που να περιλαμβανουν παιχνιδια και εφαρμογες για αυτο αλλα και πως μπορει να τα φορτωσει κανεις οταν δεν εχει καλωδιο συνδεσης αλλα ισως μεσω αλλου κινητου με bluetooth? Siemens ας πουμε σε μορφη αρχειου.. θα το δεχτει??? Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη.

 

Ευχαριστω

το δέχεται χωρίς κανένα πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τι γίνετε βρε παιδιά, απο τότε που αναβαθμήσαμε το κινητάκι μας σε V600 κανένας δεν καταδέχεται να γράψει εδώ ε;;;;

Κοιτώντας τα μοντέλα που παρουσίασε η ΜΟΤΟ στην CEBIT είδα οτι συνεχίζει να χρησιμοποιεί την δοκιμασμένη συνταγή του 525 έχοντας απλώς προσθέσει αναπαραγωγή βίντεο και ομορφότερα μενού. Σε hardware δυνατότητες τα καινούρια δεν έχουν να προσφέρουν κάτι παραπάνω απο το 600άρι....

 

Εγώ λοιπόν το κρατάω μέχρι να δώ κάποιο κινητό που να έχει πραγματική διαφορά στην τιμή που θέλω....

From mt. Olympus Kirko the....

HTC TyTN ii Power User !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Kserei na mou pei kapoios giati tora teleytaia den mporo na bro kamia syskeyi meso bluetooth?Eno exoun energopoihmeno to bluetooth to diko mou den tis briskei.

 

Ενα τέτοιο πρόβλημα αντιμετωπίζαμε κάποτε με κάποιο TRIPLET. Έκανες αναβάθμιση την συσκεύη σου με κάποιο firmware και αν ναι ποιό;;;;;

From mt. Olympus Kirko the....

HTC TyTN ii Power User !!!!!

Link to comment
Share on other sites

DOKIMASE NA KANEIS RESET KAI NA TO XANANOIXEIS. EPISHS DES AN EINAI ANIXNEYSIMO . AN TOSO DEN MPORESEIS NA KANEIS KATI, BGALE THN MPATARIA KAI XANAXEKINATO... PANTOS UA ELEGA NA TO KANEIS MIA ANABAUMISH SE V600 KAI MALISTA STHN EKDOSH TRIPLET 9.4F POY FAINETAI NA EINAI H PIO - AN OXI - STAUERH KAI SIGOYRH.... OK??? :)
ALTUS
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα στο vodafone live V550 μου ringtones mp3 και midi μέσω καλωδίου USB από το PC μου με το TTC 1.2. Τα αρχεία αναπαράγονται κανονικά αλλά όταν προσπαθώ να τα ορίσω ως ringtones, τότε σε εισερχόμενες κλήσεις δεν ακούγεται τίποτα, ενώ δεν μπορώ να μπω και στο μενού ορισμού ήχων κλήσης. Μόνη λύση είναι να ορίσω ως ήχο κλήσης κάποιο από τα midi που υπήρχαν ήδη στο τηλέφωνο. Αυτό είναι κλείδωμα του live ή άλλο πρόβλημα; Αν είναι κλείδωμα του live πώς παρακάμπτεται;

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

ferengi νομιζω ειχες ξαναποσταρει σε αλλο thread για το προβλημα σου αυτο ε? Το ειχα δει αλλα δεν ειχα καποια απαντηση σιγουρη γι αυτο δεν ποσταρα.Περιμενω ενα φιλο μου να αγορασει το 550 ακομα και να δω τι παιζει με αυτο. Δε μου φαινεται για προβλημα κλειδωμενου Live, μιας και οπως λες εχεις και προβλημα να μπεις στο μενου ηχων κλησης...Για δοκιμασε και με κανενα midi δικο σου περασε το με το ΤΤC και δες τι θα γινει.... :confused:
:tease:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, το v525 μου αφού ξόδεψε εβδομάδες στο service της motorola για να επισκευαστεί (3 φορές) διότι δεν άνοιγε, τελικά μου αλλάξαν την πλακέτα, και μου επιστράφηκε πριν 1 εβδομάδα περίπου. Τώρα ναι μεν ανοίγει κανονικά αλλά όταν με καλούν είτε δεν χτυπά καθόλου, είτε όταν χτυπά το σηκώνω αλλά δεν με ακούν ή με ακούν ελάχιστα και με διακοπές. Επίσης όταν εγώ θέλω να καλέσω κάποιον πρέπει να κάνω επανάκληση τουλάχιστον 2-3 φορές και ίσως τελικά τα καταφέρω. Σαν να μην έχει μονίμως σήμα ας πούμε !!!

Καμιά ιδέα πριν το ξαναστείλω στο service ?

Xiaomi mi 9 lite
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, το v525 μου αφού ξόδεψε εβδομάδες στο service της motorola για να επισκευαστεί (3 φορές) διότι δεν άνοιγε, τελικά μου αλλάξαν την πλακέτα, και μου επιστράφηκε πριν 1 εβδομάδα περίπου. Τώρα ναι μεν ανοίγει κανονικά αλλά όταν με καλούν είτε δεν χτυπά καθόλου, είτε όταν χτυπά το σηκώνω αλλά δεν με ακούν ή με ακούν ελάχιστα και με διακοπές. Επίσης όταν εγώ θέλω να καλέσω κάποιον πρέπει να κάνω επανάκληση τουλάχιστον 2-3 φορές και ίσως τελικά τα καταφέρω. Σαν να μην έχει μονίμως σήμα ας πούμε !!!

Καμιά ιδέα πριν το ξαναστείλω στο service ?

Καλα οι μλκς στο σερβις δεν τσεκαρανε τιποτα αφου αλλαξανε πλακετα???? :hunter:

Ακουγονται προβληματα hardware παντως οποτε ξαναματασερβις και ζητα αμεση αντικατασταση ολου του τηλεφωνου γιατι δεν ειναι δουλεια αυτη να το ξαναπαιρνεις μισο πισω!!!!Ελπιζω να καταλαβες γιατι λεω αμεση αντικατασταση! :wink: :devil:

:tease:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δυστυχώς μέχρι να βρώ χρόνο να στείλω ένα mail για ΠΛΗΡΗ αντικατάσταση της συσκευής η συσκευή επέστρεψε από το service όπου ξανα αλάχθηκε η πλακέτα (IMEI) και μέχρι στιγμής λειτουργεί κανονικά !!!

άντε να δούμε.......

Xiaomi mi 9 lite
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια..... Δεν ξερω αν ειναι καταλληλος ο χώρος εδω αλλα δεν βρηκα αλλον.Πηρα πριν λιγες μερες το V550.To προηγουμενο Moto που ειχα καποτε ηταν το StarTac 80......Καταλαβαινετε λοιπον... Επισης κατοχος Νοκ 6230 και Qtek S100(το οποίο χρησιμοποιώ πιο πολυ σαν PDA παρα σαν τηλ αλλα ηθελα να εχω και αυτη τη δυνατοτητα).

Το 550 το πηρα γιατι μου αρεσε σαν τηλ αλλα και σαν δυνατοτητες.το 6230 αν και πολυ δυνατο,το βαρεθηκα.Το προβλημα μου ειναι οτι εδω δεν βρισκω αρκετή ενημερωση για το 550.Γιατί? Τοσο σπανιο ειναι ? Θα επαιρνα το 620 αλλα δεν υπηρχε διαθεσιμο και δεν ηθελα να περιμενω.Εξαλου απο το λιγο που ασχοληθηκα δεν υπαρχουν διαφορες ουσιας περαν των χρωματων οθόνης (εαν ειναι διαφορα ουσιας αυτή),της ελειψης usb,αλλα της μπαταριας που σκιζει.Για να μην σας πρηζω εδω,μπορει να μου πει κανεις που μπορω να βρω καποιο Thread για το 550?To μονο που ανακαλυψα μεχρι τωρα ειναι οτι ειναι το v535 το οποιο για τη Voda μονο διατιθεται σαν v550.ποια η σχεση του με 525 και 600-620? Τελικα να κανω καποια αναβαθμιση σε 6χχ οπως διαβασα καπου ή δεν αξίζει ?

Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος μεχρι στιγμης,το θεμα αναφορων μηνυματων το γνωριζα και δεν ειναι και δα τοσο προβλημα.Το μονο προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι η προσβαση σε ενα συγκεκριμενο wap site.Συγκεκριμενα μπαινω στο wap σιτε μιας τραπεζας και κανω τη δουλειά μου απο εκει.Γλυτωνω χρονο και τηλεφωνα.Με το 6230 αλλα και με αλλα τηλ που ειχα (SE Z1010,SX1,ktl) εμπαινα διχως προβλημα.Απλως εδινα το address και εμπαινα.Με το Moto δεν μπορω.Ειναι secure server αλλα οπως ειπα με τα αλλα κινητα δεν ειχα προβλημα.Το Μοto μου δινει μηνυμα "teh resource you are looking for cannot be opened by your browser" . Μπορει κανεις να μου δωσει καμμια λυση ?

Ευχαριστω.Δωστε και κανα Link να βρω τιποτα καλό για το 550 αν δεν σας κανει κοπο ή πειτε μου που να ψαξω.

Αν παλι το ολο σχολιό μου ειναι ασχετο εδω,σβηστε το,δεν εχω προβλημα αλλα απαντηστε μου με pm τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Διορθωνω το προηγουμενο σχολιο.......... Ποτε μου δεν ειχα φανταστει οτι ισως πρεπει να βαλω ρυθμισεις gprs στο Motorola.Τελος παντων,εστειλα στο site της Μοτο να λαβω τις απαραιτητες ρυθμισεις και ειπαν οτι θα τις λαβω "Shortly..." Εχουν περασει 6 ωρες απο τοτε οποτε το shortly εχει ξεχειλωσει λιγακι.....

Το V550 που εχω ειναι Vodafone live και οταν μπω στο μενου Web συνδεσεις ,βλεπω ολα τα Vodafone (mms,live,e.t.c) με μια κλειδαριά διπλα.Τι σημαινει?

Επισης προσπαθησα να κανω χειροκινητα τις ρυθμισεις για το gprs ,αλλα εχω την εντυπωση οτι το τηλεφωνο περα απο Vodafone live δεν μπορει να δει αλλο wap site . Υπαρχει περιπτωση να αληθευει αυτό ? Κατι αναλογο μου ειπαν και απο το internet service της Vodafone,oti δηλάδη το V550 δεν εχει xtml browser και δεν μπορει να δει σελιδες που ενα NOKIA 6230 για παραδειγμα βλεπει....και οτι θα βλεπω μονο Vodafone live......Ισχυει αυτό ?

Μπορει κανεις να μου πει που να βρω τις ρυθμισεις gprs,mms και ε-μαιλ gia to V550? Μη μου πειτε να περιμενω απαντηση απο το σιτε της Motorola.....Υπαρχουν καπου αλλου γραμμενες?

 

Τελειωνοντας ,βοηθηστε ρε παιδιά,εχω πολυ καιρο να παρω Motorola,δεν ξερω τι μου γινεται......

Link to comment
Share on other sites

Σε συνεχεια του χτεσινού σχολίου,ξαναδοκιμασα σημερα το πρωί να παρω τις αυτοματες ρυθμισεις μεσω sms και επιτελους τις ελαβα σχεδον αμεσα.Μαλλον χτες υπηρχε προβλημα.

Ακολουθησα τις οδηγιες,ολα ο.κ και εκανα το νεο profile default (GPRS KAI MMS).

Το προβλημα ......

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ ΠΕΡΑΝ ΤΟΥ ΜΕΝΟΥ VODAFONE LIVE.

Τελικα το V550 Vodafone live δεν μπορει να μπει σε αλλο wap site περα του Vodafone life ? Οταν το επιχειρω ,μου δινει το μηνυμα "Bad request from mobile"

Τι γινεται ρε παιδιά ? εδω και 3 μερες κανεις απο το Motorola forum δεν μπορει να μου απαντησει ? Ελεος ......Να ξερω αν ειναι να το δωσω να παει στο δ..... να παρω κανα SE ή Νοκ .Η εστω να παρω το V620 αν δεν κανει τα ιδια.....

Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται ρε παιδιά ? εδω και 3 μερες κανεις απο το Motorola forum δεν μπορει να μου απαντησει ? Ελεος ......Να ξερω αν ειναι να το δωσω να παει στο δ..... να παρω κανα SE ή Νοκ .Η εστω να παρω το V620 αν δεν κανει τα ιδια.....

 

http://www.motorola.gr

 

Εκεί θα μπορέσεις να στείλεις μόνος σου τις ρυθμίσεις στο τηλέφωνό σου... ;)

From mt. Olympus Kirko the....

HTC TyTN ii Power User !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται ρε παιδιά ? εδω και 3 μερες κανεις απο το Motorola forum δεν μπορει να μου απαντησει ? Ελεος ......Να ξερω αν ειναι να το δωσω να παει στο δ..... να παρω κανα SE ή Νοκ .Η εστω να παρω το V620 αν δεν κανει τα ιδια.....

 

http://www.motorola.gr

 

Εκεί θα μπορέσεις να στείλεις μόνος σου τις ρυθμίσεις στο τηλέφωνό σου... ;)

 

Μαλλον δεν διαβασες καλα το προηγουμενο μηνυμά μου.Τις πηρα τις ρυθμισεις σημερα το πρωί απο το site.Απλως χτες ενω 3 φορες ζητησα λήψη,δεν ηρθε τιποτα.Αλλα και τωρα που τις εχω,παλι δεν μπορω να μπω σε κανενα wap site.

Τελος παντων,σε ευχαριστω που μπηκες τουλαχιστον στον κοπο να απαντησεις. :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.motorola.gr

Μαλλον δεν διαβασες καλα το προηγουμενο μηνυμά μου.Τις πηρα τις ρυθμισεις σημερα το πρωί απο το site.Απλως χτες ενω 3 φορες ζητησα λήψη,δεν ηρθε τιποτα.Αλλα και τωρα που τις εχω,παλι δεν μπορω να μπω σε κανενα wap site.

Τελος παντων,σε ευχαριστω που μπηκες τουλαχιστον στον κοπο να απαντησεις. :)

 

Εγώ ζήτησα τις ρυθμίσεις "Vf GPRS" και τώρα μπορώ πλέον να μπω σε wap sites (ενώ πριν με τις ρυθμίσεις "Vodafone Live!" δεν ήταν δυνατό). Ενδεικτικά μπήκα στο wap του myphone και στο http://www.leosat.gr/wap. Ακολούθησα ακριβώς τα βήματα του motorola.gr. Αφού βάλεις το pin που σου ζητάει για το μήνυμα browser, πας στο μενού, επιλέγεις vodafone Live -> web συνδέσεις, ενεργοποιείς το προφίλ Vf GPRS (αν θες μπορείς να το κάνεις και default πατώντας το μεσαίο κουμπί) και στη συνέχεια βγαίνεις ένα επίπεδο πιο πάνω και επιλέγεις "Μετάβαση σε URL", όπου συμπληρώνεις τη διεύθυνση του wap site που θέλεις, π.χ. wap.myphone.gr

 

ferengi νομιζω ειχες ξαναποσταρει σε αλλο thread για το προβλημα σου αυτο ε? Το ειχα δει αλλα δεν ειχα καποια απαντηση σιγουρη γι αυτο δεν ποσταρα.Περιμενω ενα φιλο μου να αγορασει το 550 ακομα και να δω τι παιζει με αυτο. Δε μου φαινεται για προβλημα κλειδωμενου Live, μιας και οπως λες εχεις και προβλημα να μπεις στο μενου ηχων κλησης...Για δοκιμασε και με κανενα midi δικο σου περασε το με το ΤΤC και δες τι θα γινει....

 

Πρόβλημα να μπω στα μενού ήχων κλήσης έχω μόνο όταν επιλέξω δικό μου ήχο για ήχο κλήσης. Όταν επιλέξω κάποιον που είχε το τηλέφωνο μπαίνω κανονικά. Αν ξαναδιαβάσεις το μήνυμά μου θα δεις ότι είχα περάσει και midi και mp3 αλλά κανένα δεν δούλεψε ως ήχος κλήσης. Τέλος πάντων αφού το πήρα τζάμπα από την εταιρεία υποθέτω πως δεν μπορώ και να παραπονιέμαι ιδιαίτερα. Αν του περάσω software από V600 θα ξεκλειδώσει και το Live?

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ζήτησα τις ρυθμίσεις "Vf GPRS" και τώρα μπορώ πλέον να μπω σε wap sites (ενώ πριν με τις ρυθμίσεις "Vodafone Live!" δεν ήταν δυνατό). Ενδεικτικά μπήκα στο wap του myphone και στο http://www.leosat.gr/wap. Ακολούθησα ακριβώς τα βήματα του motorola.gr. Αφού βάλεις το pin που σου ζητάει για το μήνυμα browser, πας στο μενού, επιλέγεις vodafone Live -> web συνδέσεις, ενεργοποιείς το προφίλ Vf GPRS (αν θες μπορείς να το κάνεις και default πατώντας το μεσαίο κουμπί) και στη συνέχεια βγαίνεις ένα επίπεδο πιο πάνω και επιλέγεις "Μετάβαση σε URL", όπου συμπληρώνεις τη διεύθυνση του wap site που θέλεις, π.χ. wap.myphone.gr

Εκανα ακριβως αυτο που λες.Μονη διαφορά ,αντι για VF GPRS ζήτησα VF GPRS PLUS γιατί αυτό εχω.Και το εχω κανει και default.Kαι παω ενα επιπεδο πανω και δινω ενα Link και ......."Bad request from mobile"...

Στο μενου των Web συνδεσεις ενω ειχα VF live,VF Live prepay kai VF MMS και τα τρια με κλειδαριά στα δεξιά,τωρα εχω τα 2 νεα που ζητησα και εκανα update ,GPRS WI kai MMS και αυτα με κλειδαριά στα δεξιά,η οποια δεν καταλαβαινω τι ρόλο βαράει .......

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα μολις τωρα και κατεβασα τις ρυθμισεις VF GPRS σκετο αντι του VF GPRS PLUS που ειχα ζητησει.Ειπα μηπως.....Τωρα αντι του GPRS WI μου δημιούργησε το Wapplus το οποιο και αυτό το εχει με κλειδαριά στα δεξιά.Ενα επιπεδο πανω.δινω Link αλλα ξανα "Bad request from mobile".....θα σκασω!!!!!

Ασε που με τις κλειδαριές δεν μπορω να σβησω κανενα απο τα προφίλ.....

 

ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟ ΣΧΟΛΙΟ

Λοιπον,δεν ξερω τι εγινε και τι πηγε στραβα,αλλα εκανα ολική διαγραφή και ξανακατεβασα τις ρυθμίσεις και τωρα δουλεύει επιτελους !!! Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

grvit εσύ έχεις καταφέρει να βάλεις δικούς σου ήχους για ringtones? Προσπαθώ να καταλάβω αν φταίει το Live, το ΤΤC ή η συσκευή μου.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

oxi ,δεν εχω βαλει ακομα τιποτα.Χτες καταφερα να δουλεψει το GPRS/WAP και να το συνδεσω με το φορητό με bluetooth.Αλλο ζόρι απο εκει.Δοκιμασα ενα καλό bluetooth της D-Link αλλά επικοινωνία καθόλου.Δοκιμασα ενα αλλο για αποσταση εως 100 μετρα -class 1 αλλα και παλι τιποτα.Τελικα δούλεψε με ενα ιδιο Bluetooth αλλα μεχρι 10 μ απόσταση-class 2.Μονο με αυτό.Θα δοκιμασω σημερα να κατεβάσω ηχους και θα σου πω,
Link to comment
Share on other sites

Το 525 μου πολλές φορές δε στέλνει μήνυμα και σπανιότερα μου ζητάει το ΡΙΝ ενώ είναι ανοιχτό, λες και χάνει τον κόσμο γύρω του

Μήπως ήρθε η ώρα για αναβάθμιση?????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...