Jump to content

[Επίσημο] Motorola V525


kinitoneidimonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος st@m@tis ( 2 Απρ. 2004 , 16:37)

 

Μενου Εικονων - Διαθεσιμος Χωρος

 

Ελευθερο :xxxxx

Χρησιμοποιουνται :xxxxx

Συνολο :xxxx

 

Μηπως εχεις πολλες φωτογραφιες που εχεις τραβηξει στο Media Album?

 

Περιεργο !!!!

 

 

 

Ki egw pleon exw auto to provlima alla me ligotero xwro ... mou exei xathei peripou 400kb ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος one2377 ( 2 Απρ. 2004 , 19:51)

 

Όσες εικονίτσες και να έχω περάσει, μου τις μικραίνει, με αποτέλεσμα να μένει κενός χώρος γύρω γύρω (όταν τις θέτω ώς wallpaper) ή να τις κάνει stretch, πράμμα που φαίνεται πολύ άσχημο γιατί χάνει όλη την ποιότητα της εικόνας.

 

Παρακαλώ όποιος ξέρει κάτι ας μου πει για να ξέρω, γιατί παιδεύομαι πολύ και έχω πάρα πολλές εικονίτσες να περάσω και μου τις αχρηστεύει.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

 

Δοκίμασε με το P2K File Manager. Έχω βάλει wallpaper στο δικό μου και δεν έκανε resize. Προσοχή μονο στο folder που θα το στείλεις

Link to comment
Share on other sites

>Μενου Εικονων - Διαθεσιμος Χωρος

 

Ελευθερο :xxxxx

Χρησιμοποιουνται :xxxxx

Συνολο :xxxx

 

Μηπως εχεις πολλες φωτογραφιες που εχεις τραβηξει στο Media Album?

 

Περιεργο !!!!

>

 

 

oxi den exei 3emeinei tipota sto media album... :(

 

:whistle:

MoBiLe:MOTO V525@V600

S/W: TRIPLETS_G_OB.09.4FR

Flex: SE6467AXXB411C (O2)

Seem mods = on

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ PROBLEM!!!!

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ (ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΜΟΝΟ & ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΚΟΥΩ) ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΑΝΑΠΑΝΤΗΤΗ ΠΟΤΕ ΚΑΛΕΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΩ ΕΓΚΑΙΡΑ?

ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΡΥΘΜΙΣΗ ΣΤΟ ΜΕΝU Η ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ????

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ GUYS

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΕ ΕΧΩ ΜΟΝΙΜΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥ ΑΡΙΘΜΟΥ ΜΟΥ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΣΕ ΕΞΕΡΧΟΜΕΝΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ??? ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΝΑ ΤΟ ΘΕΤΩ ΣΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ( ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ -> ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΚΛΗΣΕΩΝ -> ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΑΡΙΘΜΟΥ -> ΕΠΟΜΕΝΗ ΚΛΗΣΗ)????

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!1

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος konv ( 3 Απρ. 2004 , 15:53)

 

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΗ. ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΣΤΟ ΤΗΛ. ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΤΟ BLUETOOTH ΓΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΟ ΑΠΟ 60 sec???

ΑΝ ΝΑΙ ΠΩΣ?

 

 

Απλα πρέπει να βάλεις την τροφοδοσία ΝΑΙ.

Θα είναι ενεργοποιημενο αλλα όχι ανιχνευσιμο σε όσους δεν σε έχουν αποθηκεύση

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Bloodimir/5975/61437/0/bld-axe.jpg |)347|-| 4\/3|\|G3R
Link to comment
Share on other sites

THANKS A LOT BLOODIMIR!!!

 

ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ (ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΜΟΝΟ & ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΚΟΥΩ) ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΑΝΑΠΑΝΤΗΤΗ ΠΟΤΕ ΚΑΛΕΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΩ ΕΓΚΑΙΡΑ?

ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΡΥΘΜΙΣΗ ΣΤΟ ΜΕΝU Η ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη έχει πάρει το v525 κι είχα την ευκαιρία να το περιεργαστώ αρκετά...

Ομολογώ πως έχει σαφώς πολύ πιο ζωντανά χρώματα και πολύ καλύτερη αναπαραγωγή ήχου (στο εξωτερικό ηχείο) από το 6600. Όμως υπάρχουν αρκετά θέματα για τα οποία δε μπόρεσα να βρω άκρη ούτε στο ίδιο το κινητό, ούτε στις (κακές) οδηγίες του αλλά ούτε κι εδώ με κάποιες αναζητήσεις. Προέκυψαν λοιπόν τα παρακάτω θέματα:

 

Κατ' αρχήν, προσπάθησα να μεταφέρω τον τηλεφωνικό κατάλογο ενός 8310 σε αυτό αλλά δε βρήκα κάποιον εύκολο τρόπο. Πάντως διαπίστωσα ότι όταν σε ένα όνομα βάλουμε παραπάνω από 1 τηλέφωνο, τότε το όνομα εμφανίζεται τόσες φορές στον κατάλογο όσες οι αριθμοί τηλεφώνου που θα βάλουμε, κάτι που με ξένισε πολύ. Να υποθέσω πως δε γίνεται να εμφανίζεται μόνο μια φορά;

 

Με κάθε νέο εισερχόμενο μήνυμα εμφανίζεται και ένδειξη ότι υπάρχει λίγη μνήμη (δε θυμάμαι ακριβώς τις λέξεις). Ο κατάλογος των εισερχομένων μηνυμάτων έχει περίπου 55 μηνύματα, τα περισσότερα MMS. Στην επιλογή του μενού "Μετρητής μηνυμάτων" εμφανιζόταν μια μπάρα 5 γραμμών με τις 4 γεμάτες.

Όταν πέρασε τα 60 μηνύματα, στην κεντρική οθόνη εμφανιζόταν το μήνυμα "Μνήμη πλήρης"! Είναι το όριό του αυτό; Στις εικόνες φαίνεται να υπάρχουν πάνω απο 4ΜΒ ελεύθερα! Η ίδια δεν θέλει να σβήσει τα μηνύματα, αλλά δε βρίσκω τρόπο να δημιουργήσω νέο φάκελο μηνυμάτων να τα μεταφέρω!

 

Όλες οι αποθηκευμένες εικόνες φαίνεται να είναι "χύμα" στον κατάλογο των εικόνων. Δε μπόρεσα όμως να βρω τρόπο να τις ταξινομήσω σε φακέλους! Η επιλογή που έχει για νέο άλμπουμ (αν θυμάμαι καλά), δε μεταφέρει τις εικόνες σε άλλο κατάλογο απλά φτιάχνει μια παρουσίαση με όσες επιλέξουμε. Δεν υπάρχει τρόπος κάποιες να τοποθετηθούν χωριστά;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Kalispera filaraki! O poio eukolos tropos na metafereis ton thl katalogo einai apo to PC sto V525 meso outlook h oti dipote allo. Ta minima distixws den apo8ukevontai stin mnhmh osa eleu8erh mnhmh kai an exeis. Oso gia thn taksinomisi sto V600 exei na tis valeis mesa se Category alla kai palh fetontai mesa sto Unfile alla mporeis me tin * H # ma pas sthn katigoria pou exeis ftiaksi kai na tis deis mazemenes ekei! :)

 

Filika spiroui

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

ston katalogo an kaneis ta3inomish prwteontos

mporeis na emfanizetai mono ena onoma

kai me de3ia-aristera to allazeis

 

 

 

p.s. sthn prwth forish poso to afhsate??h kopela sto vadafone shop mou xe pei 4 wres. isxyei auto?mhpws h8ele parapanw??pantws de mou krataei parapanw apo 1-1,5 mera me xrhsh.to exw mia vdomada peripou.

MoBiLe:MOTO V525@V600

S/W: TRIPLETS_G_OB.09.4FR

Flex: SE6467AXXB411C (O2)

Seem mods = on

Link to comment
Share on other sites

paidia eho provlima.

pira to kinito prin liges imeres kai molis piga na anixo mia katigoria me petouse piso. eho vodafon live sto 120.

kapia lisi?

Γεννήθηκα χωρίς να θέλω.

Θα πεθάνω χωρίς να θέλω.

Αφήστεμε να ζήσω όπως θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mmihalis ( 5 Απρ. 2004 , 08:38)

 

paidia eho provlima.

pira to kinito prin liges imeres kai molis piga na anixo mia katigoria me petouse piso. eho vodafon live sto 120.

kapia lisi?

 

 

an ennoeis ta eiserxomena afou prwta sou er8ei anafora mhnymatos, auto einai gnwsto provlima.an kleiseis k 3ananoi3eis to kin douleuei pali kanonika.einai mallon kapoio bug sto software.

perimenoume kamia anava8mish na doume!

:wacko:

MoBiLe:MOTO V525@V600

S/W: TRIPLETS_G_OB.09.4FR

Flex: SE6467AXXB411C (O2)

Seem mods = on

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

είμαι και εγώ ένας κάτοχος του V525. Μήπως υπάρχει σειριακό καλώδιο για το συγκεκριμένο κινητό; Π.χ. το καλώδιο που ήταν μέσα στη συσκευασία του παλιού Τimeport 260 δουλεύει;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Αν κατάλαβα καλά λοιπόν, μόνο τόσα μηνύματα χωράει και ούτε υπάρχει τρόπος να αποθηκευτούν αλλού! Όσο για τις εικόνες, πάντα βρίσκονται όλες σε ένα και μόνο κατάλογο! :(

Όσο για τα ονόματα, πρέπει να γίνει ταξινόμηση "πρωτεύοντος"...

 

Απ' ότι είδα επίσης, στον τηλεφωνικό κατάλογο εάν θέλεις να βρεις το όνομα πχ. "Ζωή" δεν υπάρχει τρόπος να πας απευθείας πληκτρολογώντας "ΖΩ"! Πληκτρολογείς μόνο το πρώτο γράμμα και μετά προχωράς ένα-ένα όλα τα ονόματα από "Ζ"!!! Κάνω λάθος;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

telika ego na to paro i oxi???? giati blepo oti uparxoun 2 basikotata problimata!!!! ayto me tis anafores kai ayto me to bt kai tin epikoinonia genikotera me alla kinita!!!! telika mperdeytika parolo pou diabazo edo kai 5 ores kai tis 26 selides...... me tis anabathmiseis linetai to problima????????? :worry: :worry: :worry: :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Me to BT den iparxei provlima ... toulaxiston osoi filoi mou to exoun kai egw mesa se autous den exoume kanena provlima toulaxiston se metafora dedomenwn apo kinito se kinito pou exoume dokimasei (NOkia 6600 , 3660 kai 7600 , z600 , SX1 , v600 , x70 , t610 , t630 ) . Oso gia tin anafora exw paei to kinito gia anavathmisi .. aurio to pernw kai tha sas pw ti allages exei

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Γεια παιδιά.

Ενδιαφέρομαι για το V500 αλλά επειδή δεν υπάρχει ξεχωριστό thread γράφω εδώ.

Θα ήθελα να μου πείτε τι προβλήματα έχετε με το κινητό κάνοντας και μια σύγκριση με κάποιο άλλο που τυχαίνει να γνωρίζετε.

Ευχαριστώ :)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά το πήρα σήμερα αναβαθμισμένο το κινητό μου απο την Motorola. Να σας πω τα καλά νέα ???

1) Η αναφορά λειτουργεί κανονικά ( τουλάχιστον στα πρώτα 14-16 μηνύματα)

2) Το κινητό μου φαίνεται αισθητά πιο γρήγορο

 

Να σας πω και τα κακά νέα ???

1) Το πρόβλημα με τις κατηγορίες στις εικόνες και στους ήχους δεν λύνεται.

2) Μετά την αναβάθμιση μου εξαφανίστηκε 1 παιχνίδι και δεν μπορώ να στείλω με ΜΜS καμιά από τις εικόνες που έχει μέσα το κινητό από την "μάνα" του.

3) Το χειροτερο ξέρετε πιο είναι ? οτι τώρα παρουσιάζεται άλλο πρόβλημα ... αν στον τηλεφωνικό κατάλογο διαλέξω να φαίνονται μόνο οι πρωτεύοντες αριθμοί σε πεταέι έξω. Δεν μπορείς να μπεις στον τηλεφωνικό κατάλογο ... πρεπει να κάνεις REstart και μόλις ξαναξεκινήσει , μπαίνει και οποιοδίποτε άλλο κουμπί εκτός από το κουμπί του υπομενού σε πετάει στην αρχική οθόνη ... οπότε μπαίνεις στο υπομενού και το ξανα αλλάζεις.

4) Άλλο ένα πρόβλημα είναι ότι πλέον δεν μπορώ να συνθεθω στο Vodafone live. μου δείχνει ότι συνδέομαι και μου βγάζει μήνυμα "Σφάλμα 200"

 

 

Θα ξαναπάω το κινητό στην Μοτορόλα από Τρίτη του Πάσχα ... προσωπική συμβουλη ... ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ... Αν σας αρεσει το κινητό απλα υποστείτε το προβλημα της αναφορασ ... άλλη λύση είναι να αποφύγετε να το αποκτίσετε ... αυτα

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Καλα πως την εχουν δει εκει στη Μοτο δηλαδη????Ενα φτιαχνουν 10 χαλανε????

Ποσες μερες σου το κρατησαν για την αναβαθμιση????

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...