Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι 3/32 και τα δύο

Με απασχολεί λόγο επαγγελματικής βαριές χρήσης η μπαταρία....

Ποιο υπερτερεί?

Σου έχω στείλει και ένα inbox

 

Πάνω κάτω ίδια μπαταρία έχουν... Με το Ν4 έβγαζα 9+ωρες όχι ης και με το 6X έφτανα τις 8 τουλάχιστον...πιστευω ότι με τέτοιους χρόνους δεν έχεις κανένα θέμα...

Link to comment
Share on other sites

honor 10 , p10 plus η καποιο αλλο? ταβανι τιμη το p10plus .

P10 plus νομίζω. Έχει καλύτερη κάμερα λόγο OIS και Leica φακούς!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν και συμφωνώ για το ois, νομίζω ότι το honor 10 έχει πάρει το χεράτο night mode. Αν ισχύει, δυσκολη επιλογή. Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μολις παρελαβα ενα νοκια 5 καινουριο. Πατησα να υο ανοιξω αλλα ενω ανοιξε και ειδα υο σημα anroid kai nokia , μετα αντι να με βγαλει τον οδηγο να επιλεξω γλωσσα κτλ , με εχει μονο κλειδωμενη οθονη για κλησεις εκτακτης αναγκης. Το τηλ ηρθε με ζελατινα κανονικα σφραγισμενο. Σας παρακαλω βοηθειστε με πως να το ανοιξω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μολις παρελαβα ενα νοκια 5 καινουριο. Πατησα να υο ανοιξω αλλα ενω ανοιξε και ειδα υο σημα anroid kai nokia , μετα αντι να με βγαλει τον οδηγο να επιλεξω γλωσσα κτλ , με εχει μονο κλειδωμενη οθονη για κλησεις εκτακτης αναγκης. Το τηλ ηρθε με ζελατινα κανονικα σφραγισμενο. Σας παρακαλω βοηθειστε με πως να το ανοιξω

Νομίζω 4 ή 5 μηδενικά είναι ο default αριθμός για ξεκλείδωμα στα Nokia. Πρέπει να το γράφει και στο βιβλιαράκι με τις οδηγίες.

Ρώτα εδώ καλύτερα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=448955

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

ποια απο τα δυο πιστευετε οτι ειναι καλυτερο ?αν δειτε για τα λεφτα αξιζουν και τα δυο. .δειτε χαρακτηριστικα και θα καταλαβετε .κανω στην ακρη τα γνωστα xiaomi huawei kai samsung.κυνηγαω πολυ το fast quick charger.τα xiaomi το εχουν αυτο το αλλα οχι ολα. επισης η huawei εβγαλε πολλα αλλα στις 5.5 ιντσες δεν με ικανοποιησε κανενα.ασε που δυσκολα να βρεις. νομιζω πως την γρηγορη φορτιση την εχουν βαλει σε λιγα κινητα .ειναι λιγο foul πιστευω .οταν βγει στην αγορα θα κλεψει τις εντυπωσεις το lg.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι μεταξύ των τριών συσκευών.

Το συναίσθημα πηγαίνει προς το Mi Mix 2S, αλλά για τη λογική θέλω τη βοήθειά σας.

Η αγορά θα γίνει από Ελλάδα.

Δεν αλλάζω κινητά συχνά πλέον οπότε θα βγάλει 2 χρόνια στα χέρια μου.

Κάθε άλλη πρόταση με 128GB, dual sim και 6GB Ram σε αυτό το εύρος τιμής, πάντα καλοδεχούμενη.

 

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε. Έως 500€.

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε. Γύρω στις 6 ίντσες.

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος; Από Ελλάδα, έστω και με εγγύηση καταστήματος.

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρις 800αρα έχεις σοβαρό θέμα). Ναι

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc? Dual sim θέλω. Το IR δεν με ενδιαφέρει, το NFC θα ήταν ένα +, αλλά συμβιβάζομαι και να μην υπάρχει. Ραδιόφωνο αδιάφορο.

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα; Όχι, δεν θέλω Ελληνικό μενού, αλλά δεν θέλω κινέζικες εφαρμογές. Με φλασαρίσματα δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ.

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled (και) stereo ή μας αρκεί lcd (και) mono. Καλή οθόνη, ναι. Η AMOLED στο 6 Edge Plus μου έκανε πολλά Burn in, οπότε την φοβάμαι. Ο ήχος δεν με ενδιαφέρει.

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία. Ταχύτητα, Αυτονομία, Κάμερα, gaming.

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή. S6 Edge +

Edited by unforgiven
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Συμπληρωσε αυτη τη φορμα για να σε βοηθησουμε :) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=453621

Παράλειψή μου. Το διόρθωσα.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Με την περιγραφή που δίνεις νομίζω πως το Mate 10 pro θα σε καλύψει περισσότερο. Ίσως ο επεξεργαστής του να είναι ένα κλικ πιο αργός αλλά στην πράξη δεν θα δεις διαφορά. Από την άλλη η μπαταρία του διαρκεί περισσότερο και φαίνεται να είναι κάτι σημαντικό για εσένα, και οι κάμερες τους είναι ισάξιες.
Link to comment
Share on other sites

Από άλλο τοπικ που ανέβασε συμφορουμιτης το παρακάτω λινκ

http://www.germanosglyfada.gr/smartphones/

 

350€ το Mate pro !!!

 

Φύγε σφαίρα για Γλυφάδα!

 

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από άλλο τοπικ που ανέβασε συμφορουμιτης το παρακάτω λινκ

http://www.germanosglyfada.gr/smartphones/

 

350€ το Mate pro !!!

 

Φύγε σφαίρα για Γλυφάδα!

 

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

 

Δυστυχώς η προσφορά ήταν κράχτης. Δεν υπάρχει διαθέσιμο.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

αν καταλήξεις σε mate 10 pro, περίμενε λίγες εβδομάδες μέχρι να ανακοινωθεί το 20 ώστε να πέσει η τιμή του
aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

θελω να αλλαξω το κινητο μου(oneplus 3t) μεχρι 450 ευρω και max 5.8 ιντζες..τι προτεινετε?

 

Αν επιτρέπεται, γιατί θες να το αλλάξεις; Για να καταλάβουμε τι σου λείπει και τι θες που δεν έχει το κινητό σου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας παρακαλώ!! Βρήκα στην ίδια τιμη το Huawei mate 10pro και το Samsung s8..Ποιο να προτιμήσω? Με ενδιαφέρει η φωτογραφία η οθόνη και να μην εχω κολλήματα.. Αύριο πρέπει να παραγγείλω ένα απο τα δύο.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
Link to comment
Share on other sites

Mate 10 pro για μένα, αν τραβήξεις φωτογραφία με αυτό θα καταλάβεις ότι το Samsung είναι πολλά χρόνια πίσω.

Το λειτουργικό της Samsung είναι καλύτερο βέβαια αλλά αυτό είναι υποκειμενικό.

Ηληκιακα είναι στο ίδιο επίπεδο.

Και 6gb ram, και δακτυλικο πίσω, και ωραίο gallery app,

Προσωπικά έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος με το Mate 9 που έχω τώρα.

Αν δεν το πάρεις εσύ, στείλε πμ να το δω εγώ

Link to comment
Share on other sites

ειχα και τα δυο. καμερες παραπλησιες, βιντεο καλυτερο το s8, οθονη καλυτερη το σ8, πιο ωραιο σχημα πιο τετραγωνο πιο ευκολο στο κρατημα το mate, καλυτερη μπαταρια το mate.

θα επερνα το ματε λογω 6 γιγα και λογω καλυτερης μπαταριας και πιο βολικου σχηματος.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να δεις το oneplus 6 ή να περιμένεις το 6Τ.

Αν έχεις μάθει στο σχεδόν στοκ android και την σούπερ ταχύτητα των oneplus μοντέλων δύσκολα πας σε κάτι άλλο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

mate 10 pro από εμένα για τα 6 γίγα ραμ, 128 γίγα μνήμη,μεγάλη μπαταρία, πολύ καλή κάμερα και επίσης το mate βγήκε με την 8αρα που λογικά σημαίνει ότι θα πάρει μια αναβάθμιση παραπάνω απο s8 που βγήκε με nougat.

 

 

Link to comment
Share on other sites

θελω να αλλαξω το κινητο μου(oneplus 3t) μεχρι 450 ευρω και max 5.8 ιντζες..τι προτεινετε?

 

Όταν λες 5.8 εννοεις αναλογίας 16:9? Γιατί σε 18:9 που βγαίνουν πλέον, οι 5.8 ιντσες σε μέγεθος αλλά και ουσιαστική οθόνη είναι σαν 5.2 ιντσες. Το op6 για παράδειγμα που.προτεινε ο φίλος παραπανω, λόγω αναλογίας και notch έχει παρόμοιες διαστάσεις με το op3t που έχεις τώρα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...