Jump to content

Ενεργοποιημένη UK SIM


Par1s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, χρειάζομαι Αγγλικό αριθμό, μπορώ να παραγγείλω από κάπου sim η οποία όμως να έχει ενεργοποιηθεί ήδη στην Αγγλία;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να παρεις από Ebay

https://www.ebay.com/sch/tango1268/m.html?_nkw=&_armrs=1&_ipg=&_from= Είναι εγγυημένος πωλητής και θα σου στείλει ότι θές.

Ενεργοποιεί τις κάρτες ώστε να παίζουν έξω από Αγγλία και αυτός είναι ο λόγος που έφαγε την πρώτη αρνητική του .

-----

The SIM card was activated. I didn't ask you about it

Buyer: r***x ( 322)

During past year

 

 

Reply by tango1268 (Mar-05-18 07:52):

We do this for all customers,so that the SIM can receive calls outside the UK !

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να παρεις από Ebay

https://www.ebay.com/sch/tango1268/m.html?_nkw=&_armrs=1&_ipg=&_from= Είναι εγγυημένος πωλητής και θα σου στείλει ότι θές.

Ενεργοποιεί τις κάρτες ώστε να παίζουν έξω από Αγγλία και αυτός είναι ο λόγος που έφαγε την πρώτη αρνητική του .

-----

The SIM card was activated. I didn't ask you about it

Buyer: r***x ( 322)

During past year

 

 

Reply by tango1268 (Mar-05-18 07:52):

We do this for all customers,so that the SIM can receive calls outside the UK !

 

Ωραίος, σε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μέσα Γενάρη πρόκειται να επισκεφθώ την Κων/πολη και λογικά θα χρησιμοποίηση την vodafone uk card, όπως έχει αναλυθεί σε άλλο θέμα. Μπορώ να την παραγγείλω από τώρα ή θα έχω πρόβλημα λόγω παρέλευσης περίπου 50 ημερών;
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα με την Vodafone U.K.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Την αγόρασα τελικά και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Φόρτωσα χρήματα μέσω του 2345, η συναλλαγή εμφανίζεται κανονικά στη revolut, αλλά δεν εμφανλιζονται στο λογαριασμό μου στην vodafone. Πρέπει να περάσει συγκεκριμένο χρονικό διάστημα για να φανεί η πληρωμή;

 

ΥΓ: Η sim αγοράστηκε από τον έμπορο που σύστησες ο Vasileios.

Link to comment
Share on other sites

Σε 4 με 5 λεπτά μπήκαν σε εμενα , Αν αργουν πιο πολύ κάλεσε την εξυπηρέτηση πελατών , Δωρεάν είναι.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με τη revolut και μου είπαν πως η συναλλαγή δεν έχει γίνει, ακόμα, αποδεκτή με τον έμπορο. Είναι λογικό; Δεν θα έπρεπε κατευθείαν να γίνει η συναλλαγή από την στιγμή που έδωσα και τον τριψήφιο κωδικό ασφαλείας;

 

Σε 4 με 5 λεπτά μπήκαν σε εμενα , Αν αργουν πιο πολύ κάλεσε την εξυπηρέτηση πελατών , Δωρεάν είναι.

 

Κατά την φόρτωση των χρημάτων χρησιμοποίησες Αγγλική πιστωτική/χρεωστική κάρτα?

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Από το site το έκανες να υποθέσω.... Είπα κι εγώ να το κάνω από εκεί αλλά δεν ήξερα τι διεύθυνση κατοικίας να βάλω.
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ με paypal είχα κάνει και πρώτη ενεργοποίηση απο Ελλάδα και σε 5 ημέρες η κάρτα off.. Εσένα ο πωλητής στην έστειλε ήδη ενεργοποιημένη?
Link to comment
Share on other sites

Είναι ήδη ενεργοποιημένη. Βέβαια δεν μπορώ να δεχτώ κλήσεις γιατί πρέπει να κάνω μια χρεωσιμη κλήση.

 

Από το site δεν ξέρω τι διεύθυνση να βάλω και τελικά αποφάσισα να πληρώσω στον πωλητή της Sim, ο οποίος με ένα +10% σου στέλνει voucher, αλλά θα έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Από την στιγμή που δέχονται μόνο Αγγλικές κάρτες, δεν θέλω να ρισκάρω.

 

Σε ένα άλλο φόρουμ κάποιος μου είπε πως επειδή έχω πρόσφατη κάρτα revolut, δεν την βλέπει το σύστημα ως UK.

 

Εσένα πως στα έφαγε τα χρήματα; Μίλησες με το chat; Κάποια αιτιολογία θα υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Eιχα αγοράσει το πακέτο των 5 λιρών και ενώ δούλευε κανονικά στην αρχή, μετά απο 5-6 ημέρες έληξε η σιμ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...