Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6111


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπαρχει αλλο νοκια με τετοια αναλυση οθονης..

yparxoun pola kinita nokia me tetia analusi othoni.7270,6101,6060,7600,6170kai isos na ksexnaw kai kanena.:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 433
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το 6111 είναι το μοναδικό μοντέλο της ΝΟΚΙΑ μέχρι στιγμής που φοράει την πλούσια οθόνη των 262.150 χρωμάτων σε τόσο φτωχή ανάλυση 128Χ160 pixels.

Τα κινητά που αναφέρεις έχουν λιγότερα χρώματα (65.500) με την ίδια ανάλυση...

Προσωπικά βρίσκω πως τα 262Κ χρώματα δεν μπορούν να αξιοποιηθούν σε τόσο χαμηλή ανάλυση και οτι ο λόγος που τοποθέτησε η ΝΟΚΙΑ αυτή την οθόνη στο κινητό είναι καθαρά για να προσελκύσει τους αφελείς και τους αμαθείς που πιστεύουν πως το πάν στην ποιότητα της οθόνης είναι ο αριθμός των χρωμάτων που απεικονίζει και δεν έχουν ιδέα περι ανάλυσης...

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

t_georgina prepei na pas stous diaxifismous kai na theseis to idio erwtima gia na akouseis diafores gnwmes:)

basika tha ithela na matho an a3izei ton kopo kapoios na agorasei to 6111, mesa se logika plaisia panta. basikes leitourgies k tetoia........

 

oxi an tha agorasei tin teleia camera, gia autin tin douleia exoume k tis digital

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά βρίσκω πως τα 262Κ χρώματα δεν μπορούν να αξιοποιηθούν σε τόσο χαμηλή ανάλυση και οτι ο λόγος που τοποθέτησε η ΝΟΚΙΑ αυτή την οθόνη στο κινητό είναι καθαρά για να προσελκύσει τους αφελείς και τους αμαθείς που πιστεύουν πως το πάν στην ποιότητα της οθόνης είναι ο αριθμός των χρωμάτων που απεικονίζει και δεν έχουν ιδέα περι ανάλυσης...

 

Tωρα εσυ που δεν εισαι αφελης και αμαθης μπορεις να μας εξηγησεις στα 270 Ευρω τι οθονη περιμενες να εχει το κινητο? Και αν δεν ειχε την οθονη αυτη τι μεγεθος και βαρος θα ειχε?

Το τμημα marketing και R&D της Nokia αποτελειται απο χαζους ετσι οπως μας τα λες. Μαλλον πρεπει να προσλαβουν εσενα να τους διαφωτισεις.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δεν είμαι αφελής λοιπόν, περίμενα να ακολουθήσει η ΝΟΚΙΑ επιτέλους την τεχνολογία και να εξοπλίσει το νέο της κινητό με οθόνη που να μπορεί να ανταγωνιστεί τα υπόλοιπα μοντέλα στην ίδια κατηγορία τιμής πάντα...

Έχουμε και λέμε λοιπόν...

Το PANASONIC VS-6 εχει οθόνη 16.000.000 χρωμάτων, ανάλυσης 240x320 και κάμερα 2Mpx με τιμή 268 ευρω

Επίσης, το Samsung D500 οθόνη 256Κ και ανάλυση 176 x 220 pixels και κάμερα 1.3Μpx και γενικά σε όλα του ανώτερα απο αυτή την πατάτα, και ας έχει έναν χρόνο που έχει βγεί στην αγορά... Τιμή 320 ευρώ

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Δεχομαι αυτα που λες αλλα μια πιο μεγαλη οθονη 2.2 ιντσων (οπως στο 6270) θα μεγαλωνε τοσο το μεγεθος του κινητου οσο και την καταναλωση ρευματος οποτε θα χρειαζοταν και διαφορετικη μπαταρια με περισοτερη ισχυ. Για μενα ιδανικη οθονη θα ηταν η 208*208 του 6230i αλλα θα ανεβαινε προφανως και η τιμη και αλλο.

Ειναι παντως γεγονος οτι η Nokia δεν εχει καλο Value/Money οπως για παραδειγμα η Samsung. Πληρωνεις και το ισχυρο brand name εκτος των αλλων.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην,δεν εχετε αδικο στο θεμα της αναλυσης,αλλα ρε παιδια η οθονη δεν ειναι τοσο κακη οσο λετε.Εμενα μου μοιαζει παραπανω πολυ παραπανω απο μετρια και για να ειμαι ειλικρινης,δεν βλεπω τρομερες διαφορες μεταξυ αυτης και του του Κ700.

Κατα τ'αλλα ενα tip για την μπαταρια,τελειως κουλο.

Αν η μπαταρια σας κραταει λιγο,υπαρχει πιθανοτητα να φταιει το wallpaper.Εγω αλλαξα wallpaper και η μπαταρια τωρα κραταει σχεδον τον διπλασιο χρονο,2 μερες γεματες.Το κουλο ειναι οτι η νεα εικονα,ειναι μεγαλυτερη σε μεγεθος απο την παλια...

Link to comment
Share on other sites

Το 6111 είναι το μοναδικό μοντέλο της ΝΟΚΙΑ μέχρι στιγμής που φοράει την πλούσια οθόνη των 262.150 χρωμάτων σε τόσο φτωχή ανάλυση 128Χ160 pixels.

Τα κινητά που αναφέρεις έχουν λιγότερα χρώματα (65.500) με την ίδια ανάλυση...

Προσωπικά βρίσκω πως τα 262Κ χρώματα δεν μπορούν να αξιοποιηθούν σε τόσο χαμηλή ανάλυση και οτι ο λόγος που τοποθέτησε η ΝΟΚΙΑ αυτή την οθόνη στο κινητό είναι καθαρά για να προσελκύσει τους αφελείς και τους αμαθείς που πιστεύουν πως το πάν στην ποιότητα της οθόνης είναι ο αριθμός των χρωμάτων που απεικονίζει και δεν έχουν ιδέα περι ανάλυσης...

skatzoxoire ti sxesei exei ayto pou les tora me ayto pou rothse o wael?o wael rotise an iparxei allo nokia me tetia analisei gia na valei themata apo ekeina ta kinita.kai egw tou apantisa pia tilefona tis nokia exoun idia analisi me to 6111!kai afou de sou aresi i nokia ti mpainis stin nokia series 40 kai petas asxeta me ayta pou rotaei o kathenas mas!?:rolleyes:

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Τελικά βρήκε κάποιος, κάπου θέματα που να δουλεύουν σωστά στο 6111;

Όσα και αν δοκήμασα (από series 40) δεν εμφανίζουν το backround στο κύριο μενού!

http://img371.imageshack.us/img371/8670/abarth8pf.jpg

click me....

Link to comment
Share on other sites

@lazman

Φίλε μου τα θέματα απο τα κινητά που ανέφερες δεν παίζουν στο 6111 πιθανώς λογω διαφορετικής οθόνης... Ασχολούμαι με το κινητό, λόγω του ότι το έχει η κοπέλα μου, και ως γνωστόν οι ψαγμένοι σε τέτοιες περιπτώσεις βγάζουν το φίδι απο την τρύπα... Αν κοιτάξεις πιο πίσω θα δείς οτι ήμουν ο πρώτος που ανέφερε τα κολλήματα της 1.41 και μετα βγήκαν όλοι οι άλλοι...

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αγαπητοί mobile-maniacs,

Εχω ένα πολύ σοβαρό θέμα: στελνω μυνήματα σε ένα motorola v3 και δεν τα βλέπει. Η δεν του έρχονται καθόλου, ή ερχονται μισά ή μπερδεμένα.

Μήπως πρέπει να δω κάτι στις ρυθμίσεις των μυνημάτων? Μήπως να το πετάξω? ή μήπως να το αποφασίσω ότι δεν μπορώ να κάνω κάτι με τους Motorolaκιδες?

Ευχαριστώ γαι την απάντησή σας

Link to comment
Share on other sites

Sta Windows Pro x64 pou exw to nokia data suite den "vlepei" th bluetooth syskeyh mou kai de borw na syndethw me to kinito gia na kanw syncronise...

Opote apo fasisa na parw ena Nokia USB cable...

Poia h diafora tou DKU-2 kai tou CA-53? poio kanei sto 6111 kai apo pou borw na to promitheutw?

 

edit: exthes phra to kinhto kai eixa apo mama thn ekdosh 3.45

Borw na pw oti eimai arketa euxaristhmenos an kai se diasthma 1meras apo to 6111...poly kalh othonh kai leitourgies.

To prohgoumeno kinhto mou htan to Panasonic X700 to opoio me eixe kourasei me to provlhmatiko tou symbian kai thn eleipsh support

sthn ellada

Link to comment
Share on other sites

paidia to pire mia fili mou, xalia i othoni k fysika i camera.....k tis kanei k problimata se diastima 1 bdomadas pou to pire, kleinei mono tou

Πές της να το πάει για αναβάθμιση. Η πρώτη έκδοση λογισμικού παρουσίαζε πολλά τέτοια προβλήματα που με την 3.45 ελαχιστοποιήθηκαν!;)

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Απέκτησα κι εγώ ένα 6111 v.3.41

 

Μέχρι στιγμής ευχαριστημένος. Κόμπακτ όπως το ήθελα με την ευχρηστία των μενού της Nokia ιδίως στο ελληνικό Τ9.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειμαι και εγω ενας κατοχοσ ενος 6111 με την 3,45 και διαπιστωνω

προβληματα με το ακουστικο τι γινεται παιζει κατι??????

εγω παντως δεν ακουω καλα και ενω εχω φουλ σημα

αν μπορει καποιος να μου δωσει τα φωτα του γιατι ειμαι ετοιμος να το πουλησω και ειναι κριμα γιατι ειναι πολυ ωραιο τηλ

ημουν παντα κατοχος νοκια και θα ειμαι αλλα αυτο με το ακουστικο δεν το εχω ξαναπαθει

σας ευχαριστω που με ακουσατε και αν μπορει καποιος να βοηθησει:( :(

υπαρχει πιο καινουργια version του firmware απο την 3,45 ??????????????

Link to comment
Share on other sites

Πού μπορώ να το πάω για αναβάθμιση; Στο σπίτι φαντάζομαι δεν γίνεται όπως στην SE, Siemens κτλ...

 

Οχι δεν μπορεις απο το σπιτι.Μπορεις να το πας σε οποιοδηποτε Nokia Shop.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Vrika ena bug mikro sxetika ths 3,45v.

Otan exeis valei thn wra sto +2GMT stis plhrofories mhnymatos sou deixnei oti exeis paralavei to mhnyma _2wres apo thn wra paralavhs O_o koulo e? :P

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειμαι και εγω ενας κατοχοσ ενος 6111 με την 3,45 και διαπιστωνω

προβληματα με το ακουστικο τι γινεται παιζει κατι??????

εγω παντως δεν ακουω καλα και ενω εχω φουλ σημα

αν μπορει καποιος να μου δωσει τα φωτα του γιατι ειμαι ετοιμος να το πουλησω και ειναι κριμα γιατι ειναι πολυ ωραιο τηλ

ημουν παντα κατοχος νοκια και θα ειμαι αλλα αυτο με το ακουστικο δεν το εχω ξαναπαθει

σας ευχαριστω που με ακουσατε και αν μπορει καποιος να βοηθησει:( :(

υπαρχει πιο καινουργια version του firmware απο την 3,45 ??????????????

min to pouliseis file mou giayto!!an thes pane se ena nokia club na to doune mipos exei provlima to akoustiko .eixa to idio provlima me ena 6230 kai mou allaxan akoustiko kai htan ola entaxei!den yparxei pio kainourio firmware akomi.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειμαι και εγω ενας κατοχοσ ενος 6111 με την 3,45 και διαπιστωνω

προβληματα με το ακουστικο τι γινεται παιζει κατι??????

 

Φανταζομαι οτι εχεις βαλει την ενταση του ακουστικου στο μεγιστο αλλα παλι τιποτα. Ετσι δεν ειναι?

 

Οταν το πηρα και εγω δεν ακουγα καλα αλλα απλως ηταν η ενταση χαμηλωμενη. Να σημειωσω εδω οτι εγω δεν ειχα ποτε προβλημα να κλεισει το κινητο η να κολλησει και ας ημουν απο τους πρωτους που το αγορασαν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Τελικά βρήκε κάποιος, κάπου θέματα που να δουλεύουν σωστά στο 6111;

Όσα και αν δοκήμασα (από series 40) δεν εμφανίζουν το backround στο κύριο μενού!

Κατεβάστε το theme maker απο nokia και φτιάξτε θέματα ....

είναι ευκολότατο ...

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...