Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλή Χρονιά & Χρόνια Πολλά σε όλους!

Γνωρίζει κάποιος πόσες ίντσες είναι η οθόνη του 6270?

Μη μου πείτε για τα pixels! Τα γνωρίζω!

Ευχαριστώ!

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλη χρονια σε ολους σας και με υγεια.

Ειθε το 2006 να μας φερει λογικη και δημιουργικοτητα.

Μεχρι τοτε ομως...στο ψιτο!

Εχωντας παρει το κινιτακι μια βδομαδα τωρα και χωρις πολλα ζορια απεφανθη οτι η μπαταρια του "ρουφιεται" απο τη συσκευη. Να σας πω οτι stand by εχει maximum 2 μερες και used time 1 μερα . Ευτυχως που εχω και το nokia car kit κι εχω και το φορτιζω και στο αμαξι.Οπως και στη δουλεια. Τι να σας πω φιλοι μου.

Α! ας με φωτισει καποιος να μου πει αν υπαρχει στο forum σχετικο θεμα με μπαταριες γιατι εκανα ενα προχειρο search και δεν βρηκα κατι.

Anyway... πραγματικα ευχομαι στο μελλον σε ολους τους κλαδους τεχνολογιας και ενεργειας να μελετανε πρωτα το θεμα αυτονομιας ενεργειας και μετα να προσπαθουν να χωρεσουν 100 γραμμαρια τεχνολογιας μεσα σε ενα κουτι σε μεγεθος μισης παλαμης.

Αυτα εν ολιγης και προσεχως εξελιξεις...:ninja: :!:

Link to comment
Share on other sites

kalimera paidia kai kali xronia se olous.

apo xtes to mesimeri mexri arga to vradi diavasa kai to paramikro sxetika me to 6270 kai epatha plaka.me porosate toso poli me afta pou grafate gia tis dinatotites tou pou simera proi proi ithela na to paro(den ta katafera logo argias).afto pou me apasxoli ine oti sta on line katastimata pou kitaksa exi eksantlithi(px e-shop) i den tha iparxi se dark brown(px plaisio pou ine kai apo apopsi timis i kaliteri)mipos exi kanis sto mialo tou pos mporo na apoktiso to dark brown kai oxi to mple ????se erotisi pou ekana sto tilefoniko kentro plaisiou mou ipan oti exoun mono to mple kai oti diskolo na feroun to kafe.afta kai signomi an sas kourasa

Link to comment
Share on other sites

παιδια με τις "αναφορες παραδοσης" εχει παρατηρησει καποιος κατι περιεργο? εμενα δεν μου ανοιγει καν ο φακελος..:confused: παιζει τιποτα bug??
..κάθε μέρα, κάθε ώρα, κάθε δευτερόλεπτο κάνεις κάτι που μπορεί να αλλάξει την ζωή σου για πάντα..
Link to comment
Share on other sites

na rotiso kati eftheos?

 

1. to kinito aksizei ta lefta tou?

2. i mipos mporo na kano mia kaliteri epilogi? (asxeta pou protimo tin nokia)

3. me ola afta ta lathi pou anaferete, ti ginete?

4. mipos na perimeno ligo akoma?

Link to comment
Share on other sites

na rotiso kati eftheos?

 

1. to kinito aksizei ta lefta tou?

2. i mipos mporo na kano mia kaliteri epilogi? (asxeta pou protimo tin nokia)

3. me ola afta ta lathi pou anaferete, ti ginete?

4. mipos na perimeno ligo akoma?

Φίλε mpempouline το κινητό αξίζει μέχρι και το τελευταίο ευρώ του:cool: . Σε μη smartphone δεν μπορείς να βρείς κάτι καλύτερο στα 300 ευρώ:O
Link to comment
Share on other sites

Κατ΄αρχην καλη χρονια σε όλους!!!

 

θελω να κανω μια ερωτηση αφου ζητησω συγγνωμη αν εχει απαντηθει ηδη....

 

στο 6270 μπορεις να κάνεις update το firmware απο το internet οπως στα SE?

 

ευχαριστω εκ των προτερων:)

Occupational Therapist
Link to comment
Share on other sites

endiaferon akougetai to programma.....mporeis na mas to kaneis mia pasa??????

xronia pollas kiolas

Μπορείς να το βρεις εδώ. Για να επέμβεις στον ήχο (εννοείται τύπου .mid) χρειάζονται κάποιες γνώσεις τεχνολογίας MIDI (channel messages). Ελπίζω να τα καταφέρεις.

---------------------------------------------------------

 

Να δούμε λίγο μερικά προβλήματα που έχω δει στο δικό μου 6270:

  • Μικρή αυτονομία (περίπου 1,5 ημέρα και τη νύχτα κλειστό)
  • Χαμηλή ένταση στον ήχο ειδοποίησης μηνύματος
  • Το ακουστικό "τρίζει" ή κάνει παραμορφώσεις κατά τη διάρκεια μιας κλήσης όταν η ένταση είναι στο 8 και πάνω
  • Το καπάκι της μπαταρίας δεν κλείνει εντελώς (αφήνει περίπου 1 χιλιοστό μέχρι να κλείσει εντελώς)
  • Σχετικά αρχή ταχύτητα πλοήγησης στο μενού

Αντιμετωπίζει κανείς κάτι ανάλογο; Ειδικά το θέμα της αυτονομίας θεωρώ πως είναι το πιο σοβαρό. Κάνω λογική χρήση της συσκευής σε κλήσεις, ΒΤ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το βρεις εδώ. Για να επέμβεις στον ήχο (εννοείται τύπου .mid) χρειάζονται κάποιες γνώσεις τεχνολογίας MIDI (channel messages). Ελπίζω να τα καταφέρεις.

---------------------------------------------------------

 

Να δούμε λίγο μερικά προβλήματα που έχω δει στο δικό μου 6270:

  • Μικρή αυτονομία (περίπου 1,5 ημέρα και τη νύχτα κλειστό)
  • Χαμηλή ένταση στον ήχο ειδοποίησης μηνύματος
  • Το ακουστικό "τρίζει" ή κάνει παραμορφώσεις κατά τη διάρκεια μιας κλήσης όταν η ένταση είναι στο 8 και πάνω
  • Το καπάκι της μπαταρίας δεν κλείνει εντελώς (αφήνει περίπου 1 χιλιοστό μέχρι να κλείσει εντελώς)
  • Σχετικά αρχή ταχύτητα πλοήγησης στο μενού

Αντιμετωπίζει κανείς κάτι ανάλογο; Ειδικά το θέμα της αυτονομίας θεωρώ πως είναι το πιο σοβαρό. Κάνω λογική χρήση της συσκευής σε κλήσεις, ΒΤ κλπ.

Επίσης εμένα όταν γράφω μηνυμα με τ9 μου βγάζει κάποιες φορές ένα * στην αρχή και όσο ¨δημιουργείται¨ η λέξη εξαφανίζεται και εμφανίζεται κανονικά αυτό το γράμμα που είχα επιλέξει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους σας και με υγεια.

Ειθε το 2006 να μας φερει λογικη και δημιουργικοτητα.

Μεχρι τοτε ομως...στο ψιτο!

Εχωντας παρει το κινιτακι μια βδομαδα τωρα και χωρις πολλα ζορια απεφανθη οτι η μπαταρια του "ρουφιεται" απο τη συσκευη. Να σας πω οτι stand by εχει maximum 2 μερες και used time 1 μερα . Ευτυχως που εχω και το nokia car kit κι εχω και το φορτιζω και στο αμαξι.Οπως και στη δουλεια. Τι να σας πω φιλοι μου.

Α! ας με φωτισει καποιος να μου πει αν υπαρχει στο forum σχετικο θεμα με μπαταριες γιατι εκανα ενα προχειρο search και δεν βρηκα κατι.

Anyway... πραγματικα ευχομαι στο μελλον σε ολους τους κλαδους τεχνολογιας και ενεργειας να μελετανε πρωτα το θεμα αυτονομιας ενεργειας και μετα να προσπαθουν να χωρεσουν 100 γραμμαρια τεχνολογιας μεσα σε ενα κουτι σε μεγεθος μισης παλαμης.

Αυτα εν ολιγης και προσεχως εξελιξεις...:ninja: :!:

Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ. Ελπίζω να έκανες σωστά τις τρεις πρώτες φορτίσεις. Πιστεύω πως για την αυτονομία φταίει η (όλα τα λεφτά!) οθόνη :confused:

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το βρεις εδώ. Για να επέμβεις στον ήχο (εννοείται τύπου .mid) χρειάζονται κάποιες γνώσεις τεχνολογίας MIDI (channel messages). Ελπίζω να τα καταφέρεις.

---------------------------------------------------------

 

Να δούμε λίγο μερικά προβλήματα που έχω δει στο δικό μου 6270:

  • Μικρή αυτονομία (περίπου 1,5 ημέρα και τη νύχτα κλειστό)
  • Χαμηλή ένταση στον ήχο ειδοποίησης μηνύματος
  • Το ακουστικό "τρίζει" ή κάνει παραμορφώσεις κατά τη διάρκεια μιας κλήσης όταν η ένταση είναι στο 8 και πάνω
  • Το καπάκι της μπαταρίας δεν κλείνει εντελώς (αφήνει περίπου 1 χιλιοστό μέχρι να κλείσει εντελώς)
  • Σχετικά αρχή ταχύτητα πλοήγησης στο μενού

Αντιμετωπίζει κανείς κάτι ανάλογο; Ειδικά το θέμα της αυτονομίας θεωρώ πως είναι το πιο σοβαρό. Κάνω λογική χρήση της συσκευής σε κλήσεις, ΒΤ κλπ.

 

- 2 μερες αυτονομια (παντα ανοιχτο) με νορμαλ χρηση

- Ο προεπιλεγμενος ηχος μηνυματος ειναι σχετικα αδυναμος, μπορεις να τον αλλαξεις ομως...

- Εμενα παντως δεν εχει την παραμικρη παραμορφωση:X

- Οντως. Τουλαχιστον εινια σφηχτα κλεισμενο.

- Αργη;;; Εδω διαφωνουμε παντελως. Εκτος αν εννοεις καποιον φορτωμενο φακελο στην 'εκθεση' που αργει αν ανοιξει.:worry:

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια του εμενα μου κρατησε στην πρωτη φορτιση με κανονικη χρηση 2 μερες.. γιαπρωτη φορα νορμαλ το βρισκω..

 

με τις αναφορες παραδοσης μυνηματων εχει κανεις προβλημα?? ξαναρωταω..

 

εμενα με κανονικη ρυθμιση δεν μου ερχονται πισω..:mad:

..κάθε μέρα, κάθε ώρα, κάθε δευτερόλεπτο κάνεις κάτι που μπορεί να αλλάξει την ζωή σου για πάντα..
Link to comment
Share on other sites

- Ο προεπιλεγμενος ηχος μηνυματος ειναι σχετικα αδυναμος, μπορεις να τον αλλαξεις ομως...

Δεν χρησιμοποιώ τον προεπιλεγμένο αλλά κάποιον άλλο με το level στο 127 (controller 007) και πάλι ακούγεται χαμηλά. Ίσως σε μια επόμενη αναβάθμιση να λυθούν κάποια από τα προβλήματα αυτά :)

Link to comment
Share on other sites

με τις αναφορες παραδοσης μυνηματων εχει κανεις προβλημα?? ξαναρωταω..

 

εμενα με κανονικη ρυθμιση δεν μου ερχονται πισω

Πηγαίνεις στις ρυθμίσεις μηνυμάτων κειμένου και στις αναφορές παράδοσης επιλέγεις "Ναι". Επίσης στην επιλογή "Κέντρο μηνυμάτων σε χρήση"΄επιλέγεις "Κέντρο μηνυμάτων SIM". Εγώ πάντως με αυτές τις ρυθμίσεις δεν έχω το πρόβλημα που λες. Σε όποια συσκευή είχα, έβαζα τις ίδιες ρυθμίσεις και πάντα η υπηρεσία λειτουργούσε.

 

Είναι πιθανό να είναι σφάλμα εγκατάστασης του λογισμκού. Σε ένα 6681 που είχα, δεν μπορούσα να ενεργοποιήσω τις ταχείες κλήσεις. Μου επανεγκατέστησαν το λογισμικό και το πρόβλημα λύθηκε ;) Γιατί δεν κάνεις το ίδιο;

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνεις στις ρυθμίσεις μηνυμάτων κειμένου και στις αναφορές παράδοσης επιλέγεις "Ναι". Επίσης στην επιλογή "Κέντρο μηνυμάτων σε χρήση"΄επιλέγεις "Κέντρο μηνυμάτων SIM". Εγώ πάντως με αυτές τις ρυθμίσεις δεν έχω το πρόβλημα που λες. Σε όποια συσκευή είχα, έβαζα τις ίδιες ρυθμίσεις και πάντα η υπηρεσία λειτουργούσε.

 

Είναι πιθανό να είναι σφάλμα εγκατάστασης του λογισμκού. Σε ένα 6681 που είχα, δεν μπορούσα να ενεργοποιήσω τις ταχείες κλήσεις. Μου επανεγκατέστησαν το λογισμικό και το πρόβλημα λύθηκε ;) Γιατί δεν κάνεις το ίδιο;

 

αυτες τις ρυθμισεις εχω δηστυχως.. :( τωρα εφαγα και μια φρικη.. το ανοιξα και το ξανα εκλεισα για πρωτη φορα και εφαγε ενα κολλημα ανευ προηγουμενου.. χαθηκε επισης και απο το desktop η φωτο που ειχα βαλει.. την δευτερη φορα που εκανα restar μπηκε κανονικα και αφου επανεγκατεστησα την φωτο που πλεον ειχε χασει οριστικα δουλεψε κανονικα..

 

για να δουμε..

..κάθε μέρα, κάθε ώρα, κάθε δευτερόλεπτο κάνεις κάτι που μπορεί να αλλάξει την ζωή σου για πάντα..
Link to comment
Share on other sites

Κατ΄αρχην καλη χρονια σε όλους!!!

στο 6270 μπορεις να κάνεις update το firmware απο το internet οπως στα SE?

ευχαριστω εκ των προτερων:)

Δυστυχώς ή ευτυχώς όχι...

 

 

Θα συμφωνήσω με τον jois21 σχετικά με την αυτονομία κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ πάνω απ'όλα

Είμαι και εγώ πλέον κάτοχος του καταπληκτικού 6270

Υποχρεωτικά άλλαξα κινητό μιας και το Κ750 που είχα μου το κλέψανε παραμονή Χριστουγέννων στην Ερμού ( ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ παιδιά εκεί )

Ετσι επέλεξα το 6270 και Νόκια μετά από πολλά χρόνια

Είμαι ΠΟΛΥ ικανοποιημένος και το θεωρώ καλύτερο από το Κ750 διότι το Κ750 είχε πάντα κολλήματα διάφορα ενώ το Νόκια κανένα

Το μόνο που θεωρώ ΠΟΛΥ ΑΡΝΗΤΙΚΟ είναι η μπαταρία του 6270 που δεν κρατά πολύ

Κατά τ'άλλα το 6270 θεωρώ πως είναι η καλύτερη επιλογή και σε πολύ καλή τιμή

Το πλαίσιο το είχε 309 ευρώ , το microland 309 , ο Γερμανός ο ξενέρωτος το είχε 340 !!!!!!!!!!!!!!!!! και ο Κωτσόβολος απ'όπου και το πήρα γιατί κουράστηκα να ψάχνω 325

Αντε μεγιά μας :)

Link to comment
Share on other sites

αυτες τις ρυθμισεις εχω δηστυχως.. :( τωρα εφαγα και μια φρικη.. το ανοιξα και το ξανα εκλεισα για πρωτη φορα και εφαγε ενα κολλημα ανευ προηγουμενου.. χαθηκε επισης και απο το desktop η φωτο που ειχα βαλει.. την δευτερη φορα που εκανα restar μπηκε κανονικα και αφου επανεγκατεστησα την φωτο που πλεον ειχε χασει οριστικα δουλεψε κανονικα..

 

για να δουμε..

 

Καλή Χρονιά Τσόλακα ;)

Αν χαθεί η φώτο από το desktop ( και μένα το έχει κάνει ) σημαίνει ότι δεν την βρήκε γιατί προφανώς ή την μετακίνησες ή δεν μπόρεσε να τη δει από τη κάρτα μνήμης

Δοκίμασε να τη σώσεις στο φάκελο "φωτογραφίες"

 

To πρόβλημα που δεν ξέρω αν είναι του κινητού ή των εταιριών είναι που δεν μπορεί να δεχτεί τις ρυθμίσεις για MMS

Ξέρει κανείς κάτι ?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!

ΕΧΕΙ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΟ 6270 ΑΠΟ ΤΗΝ COSMOTE?KI AN NAI ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ?:)

ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΚΟΡΠΙΟΙ ΜΑΣ ΠΗΡΑΝ ΠΑΡΑΜΑΖΩΜΑ, ΟΙ ΔΗΘΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΣΕ ΔΡΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΕΞΕΔΡΕΣ ΘΑ ΞΑΝΑΒΡΕΘΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ ΜΑΣ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΠΑΛΙ ΘΑ ΤΗΝ ΔΟΥΜΕ...
Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά Τσόλακα ;)

Αν χαθεί η φώτο από το desktop ( και μένα το έχει κάνει ) σημαίνει ότι δεν την βρήκε γιατί προφανώς ή την μετακίνησες ή δεν μπόρεσε να τη δει από τη κάρτα μνήμης

Έχετε στα υπόψιν ότι αν βγάλετε την κάρτα μνήμης και την ξαναβάλετε, τότε χάνονται όλοι οι συσχετισμοί προς αυτή. Feature? :rolleyes:

 

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!

ΕΧΕΙ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΟ 6270 ΑΠΟ ΤΗΝ COSMOTE?KI AN NAI ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ?

 

204 ευρώ (αν θυμάμαι καλά) το πήρα με επιδότηση 100 ευρώ άρα... :)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!

ΕΧΕΙ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΟ 6270 ΑΠΟ ΤΗΝ COSMOTE?KI AN NAI ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ?:)

338E ΣΙΓΟΥΡΑ ρωτησα εγω
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...