Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορει να το επιβεβαιωσει καποιος που το εχει;

Χρεωνει 2ο μνμα καθε 70 χαρακτηρες; :cry:

 

Από προρύθμηση είναι 70 χαρακτήρες. Αν πας στις ρυθμήσεις μηνυμάτων, μηνύματα κειμένου, υποστήριξη χαρακτήρων, και αλλάξεις το 'πλήρης' σε 'περιορισμένη' θα υποστηρήζει 160 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχει την καλύτερη απόδοση απο τα ακουστικά ακόμη κι απο W800i!!! Ξέρει κανείς αν υπάρχει full screen caller id για series40?πέρασα για series60 αλλά δυστυχώς δεν υποστηρίζεται:-(
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να το επιβεβαιωσει καποιος που το εχει;

Χρεωνει 2ο μνμα καθε 70 χαρακτηρες; :cry:

δεν χρειαζεται να το επιβαιβεωσει κανεις φιλε μου.οπως εγραψα παραπανω αν βαλεις την ρυθμιση για περιορισμενους χαρακτηρες ολα ειναι μια χαρα!!!! :)

Πάντως έχει την καλύτερη απόδοση απο τα ακουστικά ακόμη κι απο W800i!!! Ξέρει κανείς αν υπάρχει full screen caller id για series40?πέρασα για series60 αλλά δυστυχώς δεν υποστηρίζεται:-(

Οντως η αποδοση των ακουστικων ειναι αψογη ειτε με διευρυνση στερεο ειτε οχι,οπως και τα εξωτερικα ηχεια!!!!αντε να δουμε τωρα 6270i με υποστηριξη 5,1 :p !!!!οσο για full screen caller δυστυχως δεν υπαρχει για series 40...καλα τοσο δυσκολο ηταν να βαλουν να φαινεται λιγο μεγαλυτερη εικονα?

Link to comment
Share on other sites

το πήρα κι εγώ σήμερα.

 

όταν το ανοίγω, το πορτάκι του κάπως κουνιέται. Ελάχιστα βέβαια αλλά δέν είναι 100% συμπαγές. Είναι φυσιολογικό αυτό?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

H timi stin kipro pedia eine apo 390 mexri kai 450 euro.Aparadektoi...........piga ston pio fthino na to paro kai eixe provlima ston mixanismo apo anigokleine.itan kai to telefteo kommati.....pantws poli prosegmano kinito.Entipwsiako stis leptomeries.Akoma kai i thira gia minisd eine prosegmeni stin lepromereia.A real K750 killer.Kala kanei i SE na ri3ei tin timi tou K750 giati eine skliros o antagwnismos.An kai i camera tou K750 eine safws kaliteri......
Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να το επιβαιβεωσει κανεις φιλε μου.οπως εγραψα παραπανω αν βαλεις την ρυθμιση για περιορισμενους χαρακτηρες ολα ειναι μια χαρα!!!! :)

 

Γνωρίζουμε περισσότερα σχετικά με την διαφορά "περιορισμένων" και "πλήρες" χαρακτήρων? :/

Link to comment
Share on other sites

οσο για full screen caller δυστυχως δεν υπαρχει για series 40...καλα τοσο δυσκολο ηταν να βαλουν να φαινεται λιγο μεγαλυτερη εικονα?Έλα ντε ρε φίλε...άψογο σε όλα του,εκεί με χάλασε λίγο... :(
Link to comment
Share on other sites

Ζήτημα unicode δεν υπάρχει απότι βλέπω εγώ,και η ρύθμιση υποστήριξης χαρακτήρων πλήρης/περιορισμένη δεν επηρεάζει τουλάχιστον σε εμένα την εκκίνηση σύνταξης μηνύματος με διαθέσιμους 913 και δίπλα 1(αρίθ. μηνύματος) δηλαδή 913/1.Μόλις πληκτρολογήσετε 160 χαρακτήρες το 1 γίνεται 2,όλα αυτά είτε με Τ9 ή χωρις.Που υπάρχει περιορισμος 70 χαρακτήρων εγώ δε βλέπω,εκτός αν κάνω λάθος,που δε κάνω,αυτά που βλέπω είναι σωστά.....
Link to comment
Share on other sites

Ζήτημα unicode δεν υπάρχει απότι βλέπω εγώ,και η ρύθμιση υποστήριξης χαρακτήρων πλήρης/περιορισμένη δεν επηρεάζει τουλάχιστον σε εμένα την εκκίνηση σύνταξης μηνύματος με διαθέσιμους 913 και δίπλα 1(αρίθ. μηνύματος) δηλαδή 913/1.Μόλις πληκτρολογήσετε 160 χαρακτήρες το 1 γίνεται 2,όλα αυτά είτε με Τ9 ή χωρις.Που υπάρχει περιορισμος 70 χαρακτήρων εγώ δε βλέπω,εκτός αν κάνω λάθος,που δε κάνω,αυτά που βλέπω είναι σωστά.....

Εγω πάντως αν βάλω πλήρης υποστήριξη μετα τους 70 χαρακτήρες με βγάζει σε 2ο μήνυμα είτε με Τ9 είτε όχι... :confused:

Link to comment
Share on other sites

exei akoustei gia ena neo firmware me "extention-pack" gia to 6270... gnorizei kaneis perissotera???

 

arxizo kai psinomai gia tin agora tou an kai mou fenete ligo megalo gamoto!!!

 

http://www.androg.ch/mobilemag/test/NouveauxNokia/Nokia51.JPG

 

 

vevea to 6111 den exei karta (an kai teleio!) kai to 6280 den exei stereo ixeia kai oxi antistoixa toso dinato ixeio...

Link to comment
Share on other sites

exei akoustei gia ena neo firmware me "extention-pack" gia to 6270... gnorizei kaneis perissotera???

 

arxizo kai psinomai gia tin agora tou an kai mou fenete ligo megalo gamoto!!!

Μη σου φαινεται.

Ειναι πολυ μεγαλο και βαρυ, δυστυχως.

Μονο εδω μου τα χαλει. :(

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Μη σου φαινεται.

Ειναι πολυ μεγαλο και βαρυ, δυστυχως.

Μονο εδω μου τα χαλει. :(

Σήμερα πήγα στο πλαισιο και το είδα, δεν είναι τοσο μεγάλο! :)

Εγώ το περίμενα πιο μεγάλο!! :D

Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν το χρώμα του.Ενώ ήταν καφέ φαινόταν μαύρο!!! :w00t:

 

 

 

 

 

:rolleyes: [γι' αυτόν τον λόγο αποφάσισα να το πάρω σε καφέ(αν βεβαια το φέρει η cosmote)με επιδότιση] :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

104 x 50 x 23 mm

Kλειστο ειναι οσο ενα μεγαλο κανονικο τηλεφωνο, για να μην αναφερω το βαρος...

Το d500/600 δειχνει ποσο επρεπε να ειναι.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Ενώ οπτικά είναι όμορφο, το μέγεθος του με χαλάει κι εμένα. Στο σημείο αυτό τo D600 υπερτερεί νομίζω...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενώ οπτικά είναι όμορφο, το μέγεθος του με χαλάει κι εμένα. Στο σημείο αυτό τo D600 υπερτερεί νομίζω...

Εγώ πάντως παιδιά αν και δεν ήμουν ποτέ Νοκιάκιας (το αντίθετο μάλιστα) νομίζω πως είναι ότι καλύτερο έχω πάρει τον τελευταίο καιρό...:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας έχει δημιουργηθεί κανένα πρόβλημα μετά από συγχρονισμό με το Outlook;Από εκείνο το σημείο και πέρα το κινητό κάνει συνέχεια restart.Έσβησα τις επαφές και σταμάτησε να το κάνει.Σίγουρα πρόκειται για bug στο firmware.Υπάρχει κάποια λύση πέραν του οτι πρέπει να περάσω κάθε επαφή χωριστά;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας έχει δημιουργηθεί κανένα πρόβλημα μετά από συγχρονισμό με το Outlook;Από εκείνο το σημείο και πέρα το κινητό κάνει συνέχεια restart.Έσβησα τις επαφές και σταμάτησε να το κάνει.Σίγουρα πρόκειται για bug στο firmware.Υπάρχει κάποια λύση πέραν του οτι πρέπει να περάσω κάθε επαφή χωριστά;

Εγω φίλε physical έχω κάνει συγχρονισμό εδώ και 3 μέρες και δόξα τω θεώ δεν έχω αντιμετωπίσει μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα...τι firmware έχεις?Πως το βρίσκω για να δω αν έχουμε το ίδιο?

Link to comment
Share on other sites

exei akoustei gia ena neo firmware me "extention-pack" gia to 6270... gnorizei kaneis perissotera???

 

arxizo kai psinomai gia tin agora tou an kai mou fenete ligo megalo gamoto!!!

 

vevea to 6111 den exei karta (an kai teleio!) kai to 6280 den exei stereo ixeia kai oxi antistoixa toso dinato ixeio...

 

Αν και είμαι κάτοχος του d600 που έχει φοβερό σχεδιασμό ούτως ή άλλως, έλεγα να πάρω και το 6270 ή το 6280. Επειδή το 6270 είναι παντόφλα (για μένα) όταν λες ότι το 6280 δεν έχει τόσο δυνατό ηχείο τι εννοείς; Το έχεις ακούσει; Το stereo δεν λέει και πολλά γενικώς στα κινητά. :offtopic:

Link to comment
Share on other sites

*#0000# και έχω την V 03.53 15-11-05

Κι εγώ αυτή έχω,δεν ξέρω γιατί σου βγάζει εσένα αυτό το πρόβλημα με το outlook...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή τα πολλά σχόλια που ακούγονται για τον όγκο του 6270 θα ήθελα να πω τα εξής, όχι για να υπερασπίσω το συγκεκριμένο μοντέλο (δε δουλεύω στη Nokia :p), αλλά απλά για να μοιραστώ μια σκέψη μου μαζί σας...

 

Ακούγονται αρκετά για το μέγεθος και το βάρος των κινητών... σε σημείο που μας έχουν πείσει όλους πως χρειαζόμαστε μια πολύ μικρή και ελαφρυά συσκευή. Έχει αναρωτηθεί όμως κανείς αν όντως έχει πρόβλημα "χώρου" και "βάρους"?? Δε νομίζω να κουράστηκε κανείς κουβαλώντας ένα κινητό κατά 20γρ. βαρύτερο ούτε να μη χώρεσε στην τσέπη του επειδή ήταν 2εκ. πιο μεγάλο... Κι όμως αυτά τα 2 χαρακτηριστικά υπήρξαν καταλυτικά στην επιλογή της συσκευής που αγόρασε...

 

Δεν λέω πως δεν παίζουν ρόλο αυτά τα 2 στοιχεία ούτε πως δεν υπάρχει κανένας που να χρειάζεται όντως μια compact συσκευή, απλά λέω πως πρέπει να το δούμε λίγο πιο ...ψύχραιμα το θέμα. Πέρα από ορισμένες εξαιρέσεις (κάτι Qtek που είναι σαν palmtops και κάτι Nokia 9xxxx), όλα τα υπόλοιπα κινητά έχουν πάνω κάτω τις ίδιες διαστάσεις.

 

Θέλω να καταλήξω πως πριν αποφασίσει κανείς ότι χρειάζεται το μικρότερο και ελαφρύτερο της αγοράς, καλό θα ήταν να το σκεφτεί και μια δεύτερη φορά! :p

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα και εγώ. :D Η οθόνη με εξέπλιξε με την μία. Έρχόμενος από το Qtek 8080 ο όγκος του μου φάνηκε μια χαρά. Δεν το έχω συγχρονίσει ακόμα με το Outlook για να σας πω αν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα. Ίδιο FW και εγώ. :) Μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένος από το όλο σύνολο (τελευταία φορά σε Series 40 είχα το 6230) Γνωρίζουμε τπτ σχετικά με θήκη? Την CP-69 είδα αλλά θα προτιμούσα μία θήκη που να μου επιτρέπει να το χρησιμοποιώ κιόλας.
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή τα πολλά σχόλια που ακούγονται για τον όγκο του 6270 θα ήθελα να πω τα εξής, όχι για να υπερασπίσω το συγκεκριμένο μοντέλο (δε δουλεύω στη Nokia :p), αλλά απλά για να μοιραστώ μια σκέψη μου μαζί σας...

 

Ακούγονται αρκετά για το μέγεθος και το βάρος των κινητών... σε σημείο που μας έχουν πείσει όλους πως χρειαζόμαστε μια πολύ μικρή και ελαφρυά συσκευή. Έχει αναρωτηθεί όμως κανείς αν όντως έχει πρόβλημα "χώρου" και "βάρους"?? Δε νομίζω να κουράστηκε κανείς κουβαλώντας ένα κινητό κατά 20γρ. βαρύτερο ούτε να μη χώρεσε στην τσέπη του επειδή ήταν 2εκ. πιο μεγάλο... Κι όμως αυτά τα 2 χαρακτηριστικά υπήρξαν καταλυτικά στην επιλογή της συσκευής που αγόρασε...

 

Δεν λέω πως δεν παίζουν ρόλο αυτά τα 2 στοιχεία ούτε πως δεν υπάρχει κανένας που να χρειάζεται όντως μια compact συσκευή, απλά λέω πως πρέπει να το δούμε λίγο πιο ...ψύχραιμα το θέμα. Πέρα από ορισμένες εξαιρέσεις (κάτι Qtek που είναι σαν palmtops και κάτι Nokia 9xxxx), όλα τα υπόλοιπα κινητά έχουν πάνω κάτω τις ίδιες διαστάσεις.

 

Θέλω να καταλήξω πως πριν αποφασίσει κανείς ότι χρειάζεται το μικρότερο και ελαφρύτερο της αγοράς, καλό θα ήταν να το σκεφτεί και μια δεύτερη φορά! :p

 

 

Δεν έχεις άδικο σε γενικές γραμμές, ΑΛΛΑ πριν την έλευση των κινητών τηλεφώνων οι 2-3 πόντοι δεν είχαν σχετικά ιδιαίτερη αξία (εκτός ίσως από αυτό που μπορεί να σκεφτούν οι πιο πονηροί). :D Συγκρίνοντας όμως για παράδειγμα το SX1 με το d600 ή το 6111 βλέπεις τεράστια διαφορά, την οποία διαπιστώνεις και πρακτικά ενίοτε. Δυστυχώς ή ευτυχώς η τεχνολογία μας ανάγκασε να επανεκτιμήσουμε το χιλιοστό, το οποίο-εδώ που τα λέμε-ήταν κομματάκι παραμελημένο από την ελληνική κοινωνία. Πάλι :offtopic: βγήκα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...