Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kai go to skeftome an oxi auto to 6280... apla an xerete i camera tou tha einai me autofocus opos tou K750i? I otan pas na vgaleis gramata i tpt allo tha vgazei tin tholoura tis arkoudas? :(

 

autofocus den exei kanena apo ta dio 6270/6280... ksexnato!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kai go to skeftome an oxi auto to 6280... apla an xerete i camera tou tha einai me autofocus opos tou K750i? I otan pas na vgaleis gramata i tpt allo tha vgazei tin tholoura tis arkoudas? :(

 

Μπα... Δυστυχώς δεν θα έχει autofocus. :(

Link to comment
Share on other sites

Krima.. pali tholoura ole... :( Re paidia kana allo ektos tou K750i paizei me to kolpo auto?

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα,τρομερό,από Nokia Shop.Διατίθεται σε πολύ περιορισμένα κομμάτια αρχικά απότι κατάλαβα.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα,τρομερό,από Nokia Shop.Διατίθεται σε πολύ περιορισμένα κομμάτια αρχικά απότι κατάλαβα.
Περιμένουμε εντυπώσεις λοιπόν...η οθόνη του πως είναι; :O
Link to comment
Share on other sites

Τρομερή ευκρίνεια με απόδοση όπως αυτής του Ν90.Ραδιόφωνο πολύ δυνατό και άριστης απόδοσης και στερεοφωνικής ακουστικής,τέλειο,φωτογραφική πολύ καλή(αποφεύγω σχόλια και επακόλουθες συγκρίσεις με άλλες συσκευές).Ο ενσωματωμένος περιηγητής διαδικτύου (browser) έχει την σωστή κωδικοποίηση και δείχνει ακόμα και το wap.myphone.gr σωστά με ελληνικούς χαρακτήρες(ούτε το Ν70 τα καταφερνε,τουλάχιστον πριν την αναβάθμιση,τώρα δε ξέρω) και σε fullscreen.Εγκατέστησα το Opera Mini και παίζει fullscreen και σωστά.Πραγματικά είναι τόσα που με ενθουσίασαν που δεν μου φτάνει ή ώρα που διαθέτω για να τα γράψω εδώ,θα επανέλθω αργότερα.
Link to comment
Share on other sites

Τρομερή ευκρίνεια με απόδοση όπως αυτής του Ν90.Ραδιόφωνο πολύ δυνατό και άριστης απόδοσης και στερεοφωνικής ακουστικής,τέλειο,φωτογραφική πολύ καλή(αποφεύγω σχόλια και επακόλουθες συγκρίσεις με άλλες συσκευές).Ο ενσωματωμένος περιηγητής διαδικτύου (browser) έχει την σωστή κωδικοποίηση και δείχνει ακόμα και το wap.myphone.gr σωστά με ελληνικούς χαρακτήρες(ούτε το Ν70 τα καταφερνε,τουλάχιστον πριν την αναβάθμιση,τώρα δε ξέρω) και σε fullscreen.Εγκατέστησα το Opera Mini και παίζει fullscreen και σωστά.Πραγματικά είναι τόσα που με ενθουσίασαν που δεν μου φτάνει ή ώρα που διαθέτω για να τα γράψω εδώ,θα επανέλθω αργότερα.

τι????????????? :w00t: σε ποιο nokia shop το βρηκες?θελω κιεγω!!!! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν έχει autofocus τι του στερεί στις φωτογραφίες (επειδή δεν είμαι και ο πιο ειδικός στις φωτογραφίες το ρωτάω). Τώρα έχω το sharp gx30i, το οποίο δε διαθέτει autofocus, και παρ' όλα αυτά δεν μπορώ να πω ότι με ενοχλεί σε κάτι. Όταν λέτε θολούρα τι εννοείτε; Από ό,τι κατάλαβα, επηρεάζει περισσότερο όταν βγάζεις φωτογραφίες σε κοντινή απόσταση;

Θα παρακαλούσα πολύ να μου απαντήσει κάποιος γνώστης του θέματος.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Φίλε rostropol καλορίζικο και μόνο "καλές" κλήσεις να δέχεσαι!!!

Επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω τον Ιανουάριο που θα έχω την επιδότηση από vodafone (ελπίζω να το έχει η vodafone και να μην είναι live), πιστεύω ότι είναι πολύ καλή επιλογή. Αλήθεια, πόσο το αγόρασες;

Τι μου προτείνετε ανάμεσα σε 6270/6280. Στην περιοχή που ζω δεν έχω 3G, οπότε αναφέρομαι μόνο σε τεχνικά χαρακτηριστικά. Ουσιαστικά σκέφτομαι το 6280 για το 640Χ480 video και για το 8x αν δεν κάνω λάθος στο digital zoom. Η οθόνη σε διαστάσεις του 6270 μου φαίνεται ή είναι μεγαλύτερη από του 6280;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Τρομερή ευκρίνεια με απόδοση όπως αυτής του Ν90.Ραδιόφωνο πολύ δυνατό και άριστης απόδοσης και στερεοφωνικής ακουστικής,τέλειο,φωτογραφική πολύ καλή(αποφεύγω σχόλια και επακόλουθες συγκρίσεις με άλλες συσκευές).Ο ενσωματωμένος περιηγητής διαδικτύου (browser) έχει την σωστή κωδικοποίηση και δείχνει ακόμα και το wap.myphone.gr σωστά με ελληνικούς χαρακτήρες(ούτε το Ν70 τα καταφερνε,τουλάχιστον πριν την αναβάθμιση,τώρα δε ξέρω) και σε fullscreen.Εγκατέστησα το Opera Mini και παίζει fullscreen και σωστά.Πραγματικά είναι τόσα που με ενθουσίασαν που δεν μου φτάνει ή ώρα που διαθέτω για να τα γράψω εδώ,θα επανέλθω αργότερα.

Kαλοριζικο φιλε μου!!!

Να το χαιρεσαι και να το προσεχεις!!!Πολυ καλο δωρο για Χριστουγεννα!!! ;)

Περιμενουμε review!!!

Μην αργεις, μας ανοιξες την ορεξη!!! :lol: :lol:

 

Εγω παλι παω για... ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 32" + DVD player για το δωματιο!!!!

Αυτα τα Χριστουγεννα ειναι το HomeTheater σε πρωτη ζητηση!!! :) ;)

 

Και παλι ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!! :D

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

@asmodeus: Nokia Shop Κηφισιάς.2108082682

@ostvarivajne: 318 ευρώ,όσο για το το AF(Autofocus) είναι η πολύ χρήσιμη λειτουργία αυτόματης εστίασης των φωτογραφιζόμενων αντικειμένων/θεμάτων κλπ.

Σε συνέχεια των πρώτων εντυπώσεων θα προσπαθήσω να αναφέρω χρήσιμες πληροφορίες για το εκπληκτικό κινητό 6270.

Εφαρμογές εγκαθίστανται στην μνήμη τηλεφώνου και κατόπιν μεταφέρονται επιλεκτικά χειροκίνητα στην κάρτα μνήμης και εκτελούνται πλέον από εκεί(θυμίζει Series60),

για οικονομία χώρου της ζωτικής εσωτερικής μνήμης και ζωηράδα στο κινητό επεξεργαστικά.

Παραμετροποίηση ,θέματα,ενεργή αναμονή όλα υπερθετικά.Οθόνη και μενού εμφάνιση και αίσθηση σαν το Ν90.Κάμερα πάρα πάρα πολύ καλή.Τα δύο ηχεία έχουν πολύ προχωρημένη τρισδιάστατη στερεοφωνική ακουστική απόδοση,τι άλλο να πω,είμαι πολύ ευχαριστημένος,άξιζε η μεγάλη αναμονή,όσοι μπορείτε να το πάρετε,μην διστάσετε,με κλειστά μάτια.......

Link to comment
Share on other sites

@asmodeus: Nokia Shop Κηφισιάς.2108082682

@ostvarivajne: 318 ευρώ,όσο για το το AF(Autofocus) είναι η πολύ χρήσιμη λειτουργία αυτόματης εστίασης των φωτογραφιζόμενων αντικειμένων/θεμάτων κλπ.

Σε συνέχεια των πρώτων εντυπώσεων θα προσπαθήσω να αναφέρω χρήσιμες πληροφορίες για το εκπληκτικό κινητό 6270.

Εφαρμογές εγκαθίστανται στην μνήμη τηλεφώνου και κατόπιν μεταφέρονται επιλεκτικά χειροκίνητα στην κάρτα μνήμης και εκτελούνται πλέον από εκεί(θυμίζει Series60),

για οικονομία χώρου της ζωτικής εσωτερικής μνήμης και ζωηράδα στο κινητό επεξεργαστικά.

Παραμετροποίηση ,θέματα,ενεργή αναμονή όλα υπερθετικά.Οθόνη και μενού εμφάνιση και αίσθηση σαν το Ν90.Κάμερα πάρα πάρα πολύ καλή.Τα δύο ηχεία έχουν πολύ προχωρημένη τρισδιάστατη στερεοφωνική ακουστική απόδοση,τι άλλο να πω,είμαι πολύ ευχαριστημένος,άξιζε η μεγάλη αναμονή,όσοι μπορείτε να το πάρετε,μην διστάσετε,με κλειστά μάτια.......

Καλορίζικο φίλε μου :D

Μπορείς να μου πείς αν βάλεις μια φωτογραφία σαν desktop αν "γεμίζει" όλη η οθόνη?Έχει full screen caller id ή την γνωστή μικρογραφία?Η οθόνη τι λέει απο μέγεθος?όχι σαν ανάλυση.Και τελευταίο μπορείς να βάλεις ξεχωριστό ήχο σε κάθε επαφή?Thanks και πάλι καλορίζικο :D

Link to comment
Share on other sites

Gia vgale kai mia me keimeno na doume eukrinia :P

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

Gia vgale kai mia me keimeno na doume eukrinia :P

 

Το ρωτησες και για το d600 ...μηπως θες να κανεις σκονακια? :D

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα,τρομερό,από Nokia Shop.Διατίθεται σε πολύ περιορισμένα κομμάτια αρχικά απότι κατάλαβα.

 

Kαλοριζικο φιλε rostropol :cool: ,οταν το εξερευνησεις ,περιμενουμε ενα full review. :O

 

Photos:

http://img507.imageshack.us/img507/7249/nokia627010199aa.th.jpg http://img507.imageshack.us/img507/1530/nokia627010164sa.th.jpg

 

More :

http://www.mobile.si/album/showgallery.php?cat=1245

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το ρωτησες και για το d600 ...μηπως θες να κανεις σκονακια? :D

 

 

skonakia... fotografies simioseis... anakoinoseis.. na exipiretei gia tin sxoli kyrios giati fotografies den vgazo kai toso... 90% fotografies apo tin sxoli travao tetoia pramata... to K750i einai ediposiako s'auton ton tomea alla epidi exo akousei diafora kai epidi eixa kai k700i den thelo na xanapao se SE

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα και εγώ το πήρα χτες από nokiashop Ελευσίνας
Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου :D

Μπορείς να μου πείς αν βάλεις μια φωτογραφία σαν desktop αν "γεμίζει" όλη η οθόνη?Έχει full screen caller id ή την γνωστή μικρογραφία?Η οθόνη τι λέει απο μέγεθος?όχι σαν ανάλυση.Και τελευταίο μπορείς να βάλεις ξεχωριστό ήχο σε κάθε επαφή?Thanks και πάλι καλορίζικο :D

Ναι γεμίζει εάν είναι στις διαστάσεις 240 χ 320.Το full screen caller id δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα.Βεβαίως μπορείς να βάλεις ξεχωριστό ήχο σε κάθε επαφή.

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζοντας τις εντυπώσεις μου(mini review)παρατήρησα ότι η διάταξη πλέγματος επεκτάθηκε μέσα στην Εκθεση και στους επιμέρους φακέλους προσφέροντας έτσι μια πολή καλή δυνατότητα προεπισκόπισης στα περιεχόμενα τους.Εφαρμογές java πολλές(γύρω στις 10,παιχνίδια)εγκαθίστανται μέσω bluetooth και pcsuite πανεύκολα και γρήγορα-τρέχουν και από την κάρτα μνήμης.Φωτογραφίες πολύ καλές με ζωντανά χρώματα και ευκρίνεια,video με ελαφρύ πιξέλιασμα(αναμενόμενο και δεν προβληματίζει τελικά).Η έλλειψη autofocus είναι αισθητή,χωρίς όμως αυτό να στερεί κάτι από την γενικη απόδοση και ποιότητα των φωτογραφιών landscape κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και στο ΠΛΑΙΣΙΟ στη τιμή των 309 Ευρώ.Πηγαίνω τρέχοντας να το πάρω!

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=13&Nav_Section_Id=13&Catalog_Id=10&Product_Id=302246&Merchant_Id=1&sts_cid=3

Link to comment
Share on other sites

Poli enidaferon!! Pados as vgalei kapoios pou to exei mia foto keimeno... ;)

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και στο ΠΛΑΙΣΙΟ στη τιμή των 309 Ευρώ.Πηγαίνω τρέχοντας να το πάρω!

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=13&Nav_Section_Id=13&Catalog_Id=10&Product_Id=302246&Merchant_Id=1&sts_cid=3

 

Το χτύπησα αμέσως και τώρα περιμένω... :)

Link to comment
Share on other sites

Το χτύπησα αμέσως και τώρα περιμένω... :)

Κι εγώ μόλις το αγόρασα απο πλαίσιο Καλλιθέας και το έβαλα να φορτίσει...ταξιδιώτη σ' ευχαριστώ που με συγκράτησες και δεν το αγόρασα απο εξωτερικό :D

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα και εγώ από ΠΛΑΙΣΙΟ Συνταγμα έχει άλλα 3 κουτιά σε καφέ χρώμα. Πόση ώρα να το βάλω για πρώτη φόρτιση και να το έχω κλειστό ή ανοιχτό ..???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...