Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χτυπάει πάρα πολύ σιγά και δυναμώνει ελάχιστα.

 

Και ρωτώ, στις συσκευές σας, το έχετε παρατηρήσει αυτό ή χτυπάει δυνατά και καθαρά απο την αρχή;

 

Σε όλους χτυπάει σιγανά στην αρχή και να σου πω την αλήθεια και εγώ το έχω λίγο κατά νου ότι μπορεί και να μη το ακούσω διότι αν έχεις και τηλεόραση πχ ή ραδιόφωνο σιγά μη το πάρεις χαμπάρι ότι χτυπάει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε όλους χτυπάει σιγανά στην αρχή και να σου πω την αλήθεια και εγώ το έχω λίγο κατά νου ότι μπορεί και να μη το ακούσω διότι αν έχεις και τηλεόραση πχ ή ραδιόφωνο σιγά μη το πάρεις χαμπάρι ότι χτυπάει

 

to thema einai oti kai sto minima to kanei auto...kai den polavenei pote na dynamosei giati o hxos tou minimatos einai poly mikros, etsi den akous pote oti exeis minima...

 

elpizo me to upgrade na diorthothoun ola auta...episis makari me to update na veltionotane h bataria... ;)

Link to comment
Share on other sites

100 φορες εκανα refresh τη σελιδα αλλα τη δευτερη φωτο που ανεβασες ακομα δε μου τη βγαζει. εκτος αν δεν ανεβασες

Μπορείτε να τη δείτε εδώ

Link to comment
Share on other sites

Ένα tip..

 

Όταν προσθέσεις ένα καινούριο στοιχείο σε μια επαφή, πρέπει να πατήσεις το αριστερό πλήκτρο τόσες φορές όσες να φτάσεις μέχρι την επιλογή "Αποθήκευσή".

 

Πατώντας την κόκκινο πλήκτρο για έξοδο και μετά το κεντρικό από το πολυπλήκτρο κλείνει η επαφή και αποθηκεύεται με τα νέα στοιχεία.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλους χτυπάει σιγανά στην αρχή και να σου πω την αλήθεια και εγώ το έχω λίγο κατά νου ότι μπορεί και να μη το ακούσω διότι αν έχεις και τηλεόραση πχ ή ραδιόφωνο σιγά μη το πάρεις χαμπάρι ότι χτυπάει

paidia eiste sigouroi?emena mou xtupaei kanonika!!mhpws den exete kanei kati swsto stis ruthmiseis?den thelw na sas trelanw alla etsi einai !!

perasa xhmiko mhxaniko patras..e re gledia..patra s erxomai..
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να τη δείτε εδώ

 

Ούτε σε εκείνο το site μπένει :lol:

 

Forbidden

 

You don't have permission to access /phpBB2/uploads/post-24-1127411474.jpg on this server.

Apache/2.0.54 (Fedora) Server at ***.planete-nokia.com Port 80

Link to comment
Share on other sites

paidia eiste sigouroi?emena mou xtupaei kanonika!!mhpws den exete kanei kati swsto stis ruthmiseis?den thelw na sas trelanw alla etsi einai !!

Και σε εμένα μια χαρά ειναι ο ηχος!!!:D

Αφού να φανταστείς οτι ειμαι στο σαλόνι και ακούω το εισερχόμενο μήνυμα απο το δωμάτιο μου!!!:p

 

Εγώ εχω άλλο προβλημα, οταν ματακινώ ενα αρχείο στη καρτα μνημης δεν με αφήνει να διαλεξω φάκελο,το πετάει απλα στην καρτα μνημης...:(

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εχω άλλο προβλημα, οταν ματακινώ ενα αρχείο στη καρτα μνημης δεν με αφήνει να διαλεξω φάκελο,το πετάει απλα στην καρτα μνημης...:(

 

Κατα την μετακίνηση, όταν επιλέγεις τον φάκελο, πατάς πρώτα επιλογές, άνοιγμα φακέλου, μπαίνεις στην κάρτα μνήμης, και μετά μετακίνηση και διαλέγεις τον φάκελο που θές. Αν πατήσεις κατευθείαν το κεντρικό πλήκτρο (μετακίνηση), επιλέγεις την κάρτα μνήμης.

 

Μήπως κάνεις το 2ο αντί για το 1ο;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι; Συγχρονίζει με outlook; (υπάρχει καλώδιο στην συσκευασία;) Email client έχει; Πόσα mb ενσωματομένης μνήμης;

 

Αυτά τα ολίγα και ευχαριστώ :)

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Όχι δε συγχρονίζει...:( και εμένα αυτό μου λείπει αφάνταστα από το Qtek. Και χάρηκα βλέποντας την τρελή οθόνη του 6270...

 

Email client έχει, αλλά απ'όσο έχω καταλάβει είναι απλά για να κατεβάζει emails μέσω GPRS (δε το έχω καταφέρει ακόμα λόγω Cote :/)

 

Ενσωματομένη 40Mb νομίζω..διορθώστε με.

Link to comment
Share on other sites

Δεν συγχρονίζει με το καλώδιο που δίνεται μαζί; Ή δεν συγχρονίζει ΚΑΘΟΛΟΥ με outlook; Το 2ο μου φαίνεται λίγο απίθανο/κουτό.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω θέλω κάτι: Βρίσκομαι ανάμεσα στο Nokia 6270 και στο w900. Δε με ενδιαφέρει το 3G, γιατί έτσι κι αλλιώς εκεί που μένω δεν υποστηρίζεται (Γρεβενά - Καστοριά). Αυτά που με ενδιαφέρουν είναι η κάμερα, η οθόνη, αλλά και ο ήχος (όχι τόσο πολύ για να ακούω mp3 αλλά για ήχους κλήσεις). Τι μου προτείνετε;

Το w900 θα έχει στη vodafone αυτή την ειδική επιδότηση των (αν δεν κάνω λάθος) 100 ευρώ; Άρα περίπου θα μου έρθει περίπου στην ίδια τιμή με το 6270, περίπου 200 ευρώ, όπως το υπολογίζω. Η επιδότησή μου βγαίνει αυτές τις μέρες οπότε το βιάζομαι λίγο.

Από ό,τι είδα, υπάρχει έλλειψη του 6270 (vodafone Καστοριάς - Γρεβενών). Ξέρετε τι συμβαίναι με το w900;

Ρώτησα στο Γερμανό Καστοριάς για το w900 και μου είπε ότι από το Γερμανό δεν έχει κυκλοφορήσει ακομά και μάλιστα πανελλαδικά. Ισχύει κάτι τέτοιο; Ή ο υπάλληλος δεν ήξερε τι έλεγε; Σε καταστήματα vodafone το w900 κυκλοφορεί κανονικά;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Όχι δε συγχρονίζει...:( και εμένα αυτό μου λείπει αφάνταστα από το Qtek. Και χάρηκα βλέποντας την τρελή οθόνη του 6270...

 

Email client έχει, αλλά απ'όσο έχω καταλάβει είναι απλά για να κατεβάζει emails μέσω GPRS (δε το έχω καταφέρει ακόμα λόγω Cote :/)

 

Ενσωματωμένη 40Mb νομίζω..διορθώστε με.

 

H εσωτερική μνήμη της συσκευής είναι σχεδόν 12ΜΒ.

 

Shodan, δεν έχω το συνοδευόμενο software της συσκευής και δεν μπορώ να σου απαντήσω να κάνει συγχρονισμό με το outlook. Για μέν απάντως είναι τελείως άχρηστο.

 

Το μεγάλο ατού όσον αφορά την σύνδεση με τον υπολογιστή, είναι πως αναγνωρίζει απευθείας την συσκευή ως εξωτερικό σκληρό δίκσο χωρίς την επγκατάσταση απολύτως κανενός προγράμματος. Πάρα πολύ χρήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Ή δεν συγχρονίζει ΚΑΘΟΛΟΥ με outlook;

Καθόλου... :(

 

mirrorofsorrow, thx για την διόρθωση.

Σχετικά με τα emails, φαντάσου κάθε πρωί πριν φύγεις από το σπίτι να κάνει sync τα email σου και να τα διαβάζεις στον δρόμο :)

Ειδικά κάποια newsletter είναι ότι πρέπει για την διαδρομή με το bus (μαζί με τα podcasts :p)

Link to comment
Share on other sites

Tι λετε ρε παιδια; Το Nokia PC sync που δινει τι κανει; Εμενα πως μου συχρονισε ολες τις επαφες (και απο bt, και usb και υπερηθρες). Αυτο αφορα τις επαφες/ημερολογιο. Ο mail client ειναι Java ενσωματομενη εφαρμογη οπως και σε αλλα σ40 και προσωπικα δε το χρησιμοποιω οποτε δε ξερω τι παιζει...
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

 

Το μεγάλο ατού όσον αφορά την σύνδεση με τον υπολογιστή, είναι πως αναγνωρίζει απευθείας την συσκευή ως εξωτερικό σκληρό δίκσο χωρίς την επγκατάσταση απολύτως κανενός προγράμματος. Πάρα πολύ χρήσιμο.

 

Πολύ καλό αυτό. Σου δίνει πρόσβαση μόνο στην κάρτα μνήμης κατά αυτό το τρόπο, έτσι; Υπάρχει δυνατότητα για εγκατάσταση παιχνιδιών και applications μέσω του καλωδίου; (να τα πετάξω δηλαδή στην κάρτα μνήμης; )

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Το 6270 μέσω του PC Suite συγχρονίζεται ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΣ με το Outlook και μάλιστα έχεις και επιλογές κατεύθυνσης συγχρονισμού (από/προς το PC). Επίσης ο συγχρονισμός των επαφών γίνεται "Επώνυμο πρώτα, Όνομα μετά" όπως πρέπει δηλαδή να γίνεται :). Το συνοδευτικό καλώδιο λειτουργεί μια χαρά σε οποιαδήποτε λειτουργία.

 

Μην πανικοβάλεστε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Link to comment
Share on other sites

Όπα shodanjr_gr sorry δικό μου το λάθος. :O

Διάβασα Outlook και email client και τα συνδίασα. Αμέσως πήγε το μυαλό μου στα emails! :O

 

Με τo Outlook συγχρονίζει κανονικά επαφές και ημερολόγιο, emails δεν συγχρονίζει!

 

:X

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω

Οταν αποσυνδέετε το καλώδιο από τον υπολογιστή πως το κάνετε ?

Εγώ δεν βρίσκω κάτι στο pc suite όπως σε άλλα προγράμματα όταν χρησιμοποιώ τη USB θύρα.

Απλά το τραβάτε από τη USB ? εγώ το τραβάω απλά

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω

Οταν αποσυνδέετε το καλώδιο από τον υπολογιστή πως το κάνετε ?

Εγώ δεν βρίσκω κάτι στο pc suite όπως σε άλλα προγράμματα όταν χρησιμοποιώ τη USB θύρα.

Απλά το τραβάτε από τη USB ? εγώ το τραβάω απλά

Μπορείς να κάνεις ασφαλή κατάργηση πατώντας το εικονίδιο http://img65.imageshack.us/img65/9136/12kj.jpg ;)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε όσον αφορά το USB εγώ κάνω δεξί κλικ στο icon του Nokia PC Suite και εκεί που λέει manage connections κάνω untick την επιλογή USB Connection. Είχα και εγώ αυτή την απορία γιατί μόλις το εβγαζα χωρίς να το κλείσω μετά είχα κάποια προβλήματα. Βέβαια αν μετά το untick θέλεις να ενώσεις ξανά το USB στο PC βάλε το USB και κάνε tick την επιλογή για USB Connection για να το δει ξανά. Καταλαβαίνω ότι είναι μπακάλικος τρόπος αλλά δεν έχω βρει κάτι άλλο..

 

SZ

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα δεν μου βγάζει την επιλογή για την ασφαλή κατάργηση υλικού γι΄αυτό επέλεξα τον άλλο τρόπο.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις ασφαλή κατάργηση πατώντας το εικονίδιο http://img65.imageshack.us/img65/9136/12kj.jpg ;)

 

zstepthane ευχαριστώ

theka η φώτο δεν φαίνετε καλά αλλά ελπίζω να τη βρω την άκρη

Θα τεστάρω τώρα και τους δύο τρόπους

Ναι αν το βγάζεις απότομα χωρίς να κλείσεις κάτι μπορεί να κάνει προβλήματα

Εμένα μου έκανε προβλήματα στις αρχές εξαιτίας του τρόπου αποσύνδεσης μέσω USB ( όχι κινητό , άλλο εξάρτημα )

 

Δεν το βρίσκω το untick που είναι ? στα ελληνικά πως θα το λέει ?

Link to comment
Share on other sites

Δεξί κλικ στο εικονίδιο Nokia PC Suite -> Manage Connections -> Το τελευταίο κουτάκι έχει το USB. Όταν είναι επιλεγμένο έχει ένα ν και όταν δεν έχει επιλογή το κουτάκι δεν έχει ν.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...