Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα δεν υπαρχει κανεις να μου πει ποσο θα μου στοιχισει η σπασμενη οθονη του 6280 μου???

 

Για να μην απανταει κανεις ,σημαινει οτι δεν θα ξερει :rolleyes:

 

67.00EUR εχει εδω

http://mobile-parts.gr/catalog/advanced_search_result.php?keywords=6280&x=0&y=0

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα δεν υπαρχει κανεις να μου πει ποσο θα μου στοιχισει η σπασμενη οθονη του 6280 μου???

 

Aλλαξα και εγώ οθόνη στο 6280 από nokia shop και πλήρωσα 80 Euro

 

Αν θυμαμε καλα το ειχαν έτοιμο σε ~1,5 βδομαδες (Δεν ητανε 2 βδομαδες για αφτο βαζω εναμιση :p )

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και μενα σημερα 65Ε μου ειπανε!

 

Νeurous πολλες φορες γεμιζει το φορουμ με ερωτησεις που εχουν απαντηθει προηγουμενως αλλα βαριουνται να τις ψαξουν (ισως φταιει το οτι 130 σελ για ενα θεμα ειναι υπερβολικες) με αποτελεσμα να θαβονται ερωτησεις που διατυπωνονται πρωτη φορα και ειναι ισως πιο εξειδικευμενες!

 

Ετσι εγινε και με μενα για αυτο την ξαναεγραψα τονισμενη!Απο οτι ειδες ετσι πηρα 2 απαντησεις...

 

Αν δεν το εκανα η ερωτηση μου θα θαβοταν απο απαντησεις για το πως κανουμε τις ρυθμισεις internet cosmote/vodafone, πως φορτιζουμε το κινητο(!!!) και πως κανουμε αναβαθμιση!Απαντησεις που δινονται και ξαναδινονται καθε 5 σελιδες και ετσι εχουμε φτασει τις 130!!!!

 

Με μια εκκαθαριση πραγματικα πιστευω οτι θα μεινουν μονο καμια 10αρια σελιδες , αλλα απο την αλλη καταλαβαινω οτι ειναι μεγαλος κοπος απο τους mods!:)

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτοντως Neurous τωρα που τσεκαρα το λινκ που εδωσες , μπορω να αγορασω απο εκει εξαρτηματα και να τα βαλω μονος μου???

Υπαρχει και κανα λινκ με οδηγιες εγκαταστασης?

 

Πληροφοριακα ρωταω μιας και το αφησα το κιν σε νοκια σοπ.

 

Επισης να σημειωσω για μια ακομα φορα τις χαμηλες υπηρεσιες/εξυηρετησης του κεντρικου νοκια σοπ βουλιαγμενης , που δεν μου ελεγαν τιμες απο το τηλ και επρεπε να το αφησω εκει σε αντιθεση με το τοπικο καταστημα (μαρουσι) που μου ειπαν μεσω τηλ και παραλιγο να μου το φτιαχναν και επι τοπου , χωρις αναμονη.(παραλιγο γιατι τελικα ανακαλυψαν οτι δεν ειχαν στοκ την συγκεκριμενη οθονη)

 

Αν και μεγαλος νοκια φαν μου καθεται στραβα να ξαναπαρω νοκια λογω καταστηματος βουλιαγμενης...

 

Τελος μου προτειναν να κανω την τελευταια αναβαθμιση 5.92 ,αλλα αρνηθηκα επειδη διαβασα στο φορουμ για προβληματα με την αναπαραγωγη βιντεο , καλα δεν εκανα????

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

σει τις 130!!!!

 

Με μια εκκαθαριση πραγματικα πιστευω οτι θα μεινουν μονο καμια 10αρια σελιδες , αλλα απο την αλλη καταλαβαινω οτι ειναι μεγαλος κοπος απο τους mods!:)

 

Θα το εκανα ,αλλα αυτην την στιγμη εχω μεινει μονος στα νοκια ,

και δεν εχω 24 ωρες ελευθερες

 

Παρεπιπτοντως Neurous τωρα που τσεκαρα το λινκ που εδωσες , μπορω να αγορασω απο εκει εξαρτηματα και να τα βαλω μονος μου???

Υπαρχει και κανα λινκ με οδηγιες εγκαταστασης?

 

Πληροφοριακα ρωταω μιας και το αφησα το κιν σε νοκια σοπ.

 

Αν εχεις καποια γνωση ,μπορεις να το κανεις .

Επιπλεον ,καλο θα ηταν να εβρισκες και το service manual .

 

 

Επισης να σημειωσω για μια ακομα φορα τις χαμηλες υπηρεσιες/εξυηρετησης του κεντρικου νοκια σοπ βουλιαγμενης , που δεν μου ελεγαν τιμες απο το τηλ και επρεπε να το αφησω εκει σε αντιθεση με το τοπικο καταστημα (μαρουσι) που μου ειπαν μεσω τηλ και παραλιγο να μου το φτιαχναν και επι τοπου , χωρις αναμονη.(παραλιγο γιατι τελικα ανακαλυψαν οτι δεν ειχαν στοκ την συγκεκριμενη οθονη)

 

Αν και μεγαλος νοκια φαν μου καθεται στραβα να ξαναπαρω νοκια λογω καταστηματος βουλιαγμενης...

 

 

Μπορεις να τσεκαρεις την λιστα με τα αξιοπιστα καταστηματα της νοκια ,εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=84928

Ειναι μια λιστα με νοκια shops με τα οποια εχουμε μεινει ευχαριστημενοι

 

 

Για το τελευταιο ερωτημα σου ,ας απαντησει καποιος αλλος .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανεις πως γινεται σε αναβαθμιση over the air στο 6280 v5.92. εχω ψαξει ολα τα μενου αλλα πουθενα δεν εχει επιλογη για κατεβασμα λογισμικου. Μονο για εγκατασταση εχει αλλα οταν το παταω γραφει δεν υπαρχει λογισμικο για εγκατασταση.
Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανεις πως γινεται σε αναβαθμιση over the air στο 6280 v5.92. εχω ψαξει ολα τα μενου αλλα πουθενα δεν εχει επιλογη για κατεβασμα λογισμικου. Μονο για εγκατασταση εχει αλλα οταν το παταω γραφει δεν υπαρχει λογισμικο για εγκατασταση.

 

Μέχρι στιγμής δεν υποστηρίζεται το 6280 για αναβάθμιση κατευθείαν από το site της Nokia, δεν υπάρχει στο σχετικό μενού:(

Μάλλον μας άφησαν τελευταίους

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής δεν υποστηρίζεται το 6280 για αναβάθμιση κατευθείαν από το site της Nokia, δεν υπάρχει στο σχετικό μενού:(

Μάλλον μας άφησαν τελευταίους

 

Οντως, το 6270 ειναι ηδη εκει...:(

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής δεν υποστηρίζεται το 6280 για αναβάθμιση κατευθείαν από το site της Nokia, δεν υπάρχει στο σχετικό μενού:(

Μάλλον μας άφησαν τελευταίους

 

Δεν μιλαω για αναβαθμιση απο το site της Nokia αλλα για αναβαθμιση απεθειας απο το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλαω για αναβαθμιση απο το site της Nokia αλλα για αναβαθμιση απεθειας απο το κινητο.

 

Δε νομίζω να γίνεται απευθείας απο το κινητο:confused:

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα ήθελα να απαντήσει όποιος γνωρίζει σχετικά με το νοκια 6280:όταν είναι κλειστό κ έχει ξυπνητήρι, χτυπάει κανονικά αλλά μετά γράφει στην οθόνη<<start mode>> και μετά δεν ανοίγει πρέπει να βγάλω την μπαταρία.όποιος γνωρίζει να απαντήσει.ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα ήθελα να απαντήσει όποιος γνωρίζει σχετικά με το νοκια 6280:όταν είναι κλειστό κ έχει ξυπνητήρι, χτυπάει κανονικά αλλά μετά γράφει στην οθόνη<<start mode>> και μετά δεν ανοίγει πρέπει να βγάλω την μπαταρία.όποιος γνωρίζει να απαντήσει.ευχαριστώ.

 

Μου εχει τυχει κι εμενα καποιες φορες, ειδικα οταν ειχα την 3.60, οχι ομως στο ξυπνητηρι αλλα στο ανοιξε/κλεισε.

Δε νομιζω οτι μπορουμε να κανουμε και πολλα παντως...:(

Link to comment
Share on other sites

μήπως χρειάζεται αναβάθμιση?

 

Εγω και που εκανα αναβαθμιση, ουτε απο τα restart γλυτωσα, ουτε απο αυτο που λες. Λιγοστεψαν μεν, ειναι εκει ομως δε. Σιγουρα με επομενες εκδοσεις θα καλυτερεψει κι αλλο η κατασταση αλλα ποιος τρεχει παλι σε nokia shop...

Link to comment
Share on other sites

Εγω και που εκανα αναβαθμιση, ουτε απο τα restart γλυτωσα, ουτε απο αυτο που λες. Λιγοστεψαν μεν, ειναι εκει ομως δε. Σιγουρα με επομενες εκδοσεις θα καλυτερεψει κι αλλο η κατασταση αλλα ποιος τρεχει παλι σε nokia shop...

 

Μήπως ρώτησες στα νοκια shop, τί είναι αυτό και γιατί το κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ρώτησες στα νοκια shop, τί είναι αυτό και γιατί το κάνει?

 

Οχι γιατι ηξερα απο πριν οτι θ'ακουσω αρλουμπες οποτε δεν το θεωρησα σκοπιμο να το κανω...

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις τι ειναι ο κωδικος προσβασης που μου ζηταει το 6280 οταν παω να δω τα περιεχομενα της καρτας μνημης; Και εαν τον εχουμε ξεχασει τι μπορει να γινει;
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις τι ειναι ο κωδικος προσβασης που μου ζηταει το 6280 οταν παω να δω τα περιεχομενα της καρτας μνημης; Και εαν τον εχουμε ξεχασει τι μπορει να γινει;

 

Εαν δεν τον εχεις αλλαξει ,ο default ειναι 12345 .

Αλλιως ,σε νοκια shop μπορουν να την ξεκλειδωσουν.

(τουλαχιστον αυτο γινοταν σε mmc)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα nervous. Θα παω αυριο ενα αμοιρο 6280 για update (εχει ακομα το αρχικο firmware?!) και ελπιζω πως θα μου ξεκλειδωσουν και τη καρτουλα.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής δεν υποστηρίζεται το 6280 για αναβάθμιση κατευθείαν από το site της Nokia, δεν υπάρχει στο σχετικό μενού:(

Μάλλον μας άφησαν τελευταίους

 

Δοκίμασα να κάνω firmware update στο 6280 (v.5.92) με το πρόγραμμα της Nokia (software updater) για να δω τι γίνεται

Το αναγνωρίζει σαν 6288 και λέει οτι δεν υπάρχει διαθέσιμη καινούρια έκδοση

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Να ρωτήσω κάτι ίσως χαζό.:p

Το hands free που έχει μέσα η συσκευασία είναι και για να μιλάμε όχι μόνο για να ακούμε μουσική, σωστά;:confused:

Το ρωτάω γιατί για πρώτη φορά πήγα να συνομιλήσω με κάποιον φορώντας το και δεν ακουγόμουν καθόλου!:(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Να ρωτήσω κάτι ίσως χαζό.:p

Το hands free που έχει μέσα η συσκευασία είναι και για να μιλάμε όχι μόνο για να ακούμε μουσική, σωστά;:confused:

Το ρωτάω γιατί για πρώτη φορά πήγα να συνομιλήσω με κάποιον φορώντας το και δεν ακουγόμουν καθόλου!:(

Φυσικά τα ακουστικά είναι και για να μιλάμε. Προφανώς αντιμετωπίζεις κι εσύ το κλασικό πρόβλημα της κακής επαφής του pop-port ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον χθες παρελαβα το 6280 μου που του ειχε σπασει η οθονη απο το νοκια σοπ Αμαρουσιου.

 

Για οποιον μελλοντικο ατυχο 65Ε ηταν το κοστος αντικαταστασης με νεα οθονη , διαδικασια που γινεται σε 15' αν υπαρχει διαθεσιμο στοκ , αλλιως 2εργασιμες...

 

Τα παιδια μου το σφιξανε , το καθαρισανε και μου βαλανε την 5.92 (αν και τους ειχα πει οχι με διαφορα αρνητικα που ειχα διαβασει εδω , αλλα ειναι μια χαρα τελικα).Αυτα για να ακουνε μερικοι απο Βουλιαγμενης...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...