Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια χαιρετω , εχω1 6280 το οποιο με πολυ προσεκτικη χρηση [λιγα μηνυματα , λιγες φωτο ,κλπ] μου παρουσιασε το εξης. οταν παω να ανοιξω την καμερα [ βιντεο, ηφωτο] περιμενω για 20 δευτ, και μου βγαζει μυνημα [ο χειρισμος απετυχε] ειναι ζημια της καμερας ? ,θελει full reset,?και αν ναι πως γινεται , ουτε εχει πεσει ουτε βασανιζεται απο χρηση , επισης ειναι απο τον ιουνιο αγορασμενο αλλα δεν εχω την αποδειξη αγορας γιατι ειναι προσφορα μεσω εταιρικης συνδεσης, ετσι ωστε να το παω στην νοκια στα χανια μηπως θελει αναβαθμιση ,αλλα δεν νομιζω γιατι πολλα απο τα προβληματα που αναφερονται σε αλλες σελιδες ουτε που παρουσιαστηκαν ποτε, ευχαριστω και αν καποιος ειχε το ιδιο προβλημα ,η ξερει την λυση ας μου πει, ευχαριστω πολυ

 

Εγώ θα πρότεινα συν τα αλλά γιατροσόφια που λέει ο φίλος μας πιο πάνω και μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Καλή επιτυχία

M. K.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρέπει να το πάς στο CLUB NOKIA ούτως ή άλλως για να σου πούν για τη ζημιά και εξήγησέ τους για την εγγύηση. Πάντως δοκιμαστικά αν θές βγάλε την κάρτα μνήμης και άνοιξε την κάμερα μήπως λειτουργήσει[/quote

 

εχω δοκιμασει με την καρτα μνημης και δεν αλλαξε κατι. δεν γλυτωνω το σερβις τελικα - τουλαχιστον να μην ειναι κατι ακριβο η επισκευη του- ευχαριστω για το ενδιαφερον και την βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πληρωσεις κατι, ειναι στην εγγυηση. Ουτε χρειαζεται η αποδειξη αγορας, το βρισκουν απο το ΙΜΕΙ.

Οποτε αν εισαι τυτερος μπορει με μια αναβαθμιση να εισαι οκ μεσα σε 10 λεπτα, ή να περιμενεις 1 μηνα οπως εγω....

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ Τ9 ΓΙΑ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΑΡΑΔΟΞΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΠΟΘΗΚΕΥΕΙ ΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΙΣΑΓΩ ΣΤΟ ΛΕΞΙΚΟ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΧΕΙΡΟΚΙΝΗΤΑ.ΚΑΜΜΙΑ ΙΔΕΑ ΚΑΝΕΙΣ?

Link to comment
Share on other sites

Ουτε χρειαζεται η αποδειξη αγορας, το βρισκουν απο το ΙΜΕΙ.

Γι'αυτό μην είσαι σίγουρος...Εξαρτάται σε τί στραβόξυλο υπάλληλο θα πέσεις...:p

 

ΤΟ ΠΑΡΑΔΟΞΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΠΟΘΗΚΕΥΕΙ ΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΙΣΑΓΩ ΣΤΟ ΛΕΞΙΚΟ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΧΕΙΡΟΚΙΝΗΤΑ.ΚΑΜΜΙΑ ΙΔΕΑ ΚΑΝΕΙΣ?

 

+1..Δεν ξέρω γιατί,δεν κατάφερα να βρώ λύση..

P.S: Καλύτερα να αποφεύγεις το κεφαλάια όταν γράφεις,είναι σα να φωνάζεις..;)

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,θέλω του βοήθεια καποιου,βρίσκομαι μεταξύ του 6233 και του 6280 αλλά για τον πατέρα μου,επειδή δεν πολυβλέπει ;-) θα ήθελα αν μπορείτε να ανεβάσετε εδώ ενα screenshot της οθόνης με το μενού να δω πόσο μεγάλα ειναι τα γράμματα,γιατί του πήραμε το Ε50 και τα γράμματα ήταν ψείρες!!

ευχαριστώ εκ των προτέρων

:love:
Link to comment
Share on other sites

boys μετα απο αναβαθμιση απο 3.60 σε 5.92 οταν βλεπω και μετα παω να κλεισω καποια μεγαλα βιντεοκλιπς κολαει και θελει κλεισιμο το κινητο συμβαινει σε αλλον αυτο?
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Όχι ιδιαίτερα. Εγώ το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι ότι όταν κάνω backup, κάποιες φορές σκάει και γράφει ότι πρέπει να κάνω επανεκκίνηση συσκευή και Pc Suite. Αν όμως κλείσω και ξανα ανοίξω το Pc Suite ολοκληρώνεται κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω,παντως μετα την αναβαθμιση τα βιντεο που ειχα αποθηκευμενα μου τα παιζει με καποια καρε σε σχεση με πριν και αυτο που προανεφερα οταν παω να βγω απο ενα βιντεο συνηθως fullscreen που παιζει κολλαει το κινητο.
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Tελικα μετα απο πολλες δοκιμες οντως μετα την αναβαθμιση τα βιντεο παιζουν με χειροτερη ποιοτητα κανουν σπασιματα ενω πριν επαιζαν πολυ ομαλα.
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Geia sas!!xereto tin parea kai tha ithela na pw oti prin 1 vdomada agorasa to Nokia 6288...!!!Mexri stigmis poli euxaristimenos apo tis dinanotites kai gia tin aksia tou ALLA!!Tha ithela na matho an uparxei kapio software dld kapio Mp3 player gia auto to kinito!!Psaxno alla den mporo na vro!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Geia sas!!xereto tin parea kai tha ithela na pw oti prin 1 vdomada agorasa to Nokia 6288...!!!Mexri stigmis poli euxaristimenos apo tis dinanotites kai gia tin aksia tou ALLA!!Tha ithela na matho an uparxei kapio software dld kapio Mp3 player gia auto to kinito!!Psaxno alla den mporo na vro!!!!!!!!

 

Καλοριζικο φιλε μου . Δεν υπαρχει καποια εφαρμογη γι αυτο που ζητας.

Το 6288 ειναι series40 και οι εφαρμογες java που κυκλοφορουν ειναι

περιορισμενες .

 

Παρακληση :Γραφε με Ελληνικους χαρακτηρες ,δυσκολευομαστε να διαβασουμε

τα μηνυματα σου ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera.

 

exo to eksis provlima. mou steilane me bluetooth 3 photos poli megalis analisis tis opoiew apothikeysa sti karta mnimis kai apo tote otan topothwetw tin karta sto card reader kanei restart o h/y. To exo dokimasei kai sto tpiti kai styo grafeio.

ti mporw na kanw?

Link to comment
Share on other sites

Hello guyz!! Θα ήθελα μια χάρη αμα γίνεται...

Θα ήθελα αν υπάρχη Θεμα του παναθιναικού. Thx

MY EVOLUTION ON PHONES

NOKIA 3310 --> MOTOROLA ..SOMETHING --> SONY ERICSSON T610 --> NOKIA 7610 --> NOKIA N70 --> NOKIA N73 --> NOKIA N73 M.E. --> SONY ERICSSON W950 --> NOKIA 6220 --> NOKIA 5800 --> SONY ERICSSON S500 --> SAMSUNG OMNIA 2 --> HTC HD2 --> GALAXY S2 --> SE W580i --> GALAXY S2 --> GALAXY NOTE --> GALAXY NOTE 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μολις αγορασα το κινητο και θα ηθελα διαθορα sites με εφαρμογες και themes ευχαριστω.....

 

Με γεια σου!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=90922 :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε c! Δέν το ξέρω να το φτιάξω απο το thmeme studio.Μήπως υπάρχη κανένα έτοιμο?

MY EVOLUTION ON PHONES

NOKIA 3310 --> MOTOROLA ..SOMETHING --> SONY ERICSSON T610 --> NOKIA 7610 --> NOKIA N70 --> NOKIA N73 --> NOKIA N73 M.E. --> SONY ERICSSON W950 --> NOKIA 6220 --> NOKIA 5800 --> SONY ERICSSON S500 --> SAMSUNG OMNIA 2 --> HTC HD2 --> GALAXY S2 --> SE W580i --> GALAXY S2 --> GALAXY NOTE --> GALAXY NOTE 3

Link to comment
Share on other sites

hello paidia..... exw parei edw kai 3 mines to 6280.... alla eginan diafora kai ousiastika simera to exw sta xeria mou.... otan to agorasa sto katastima ths tim h politria mou to edwse etoimo sthn sakoula xwris na mou to anoiksei mprosta mou efuga egw xaroumenos hrtha spiti to anoigw.... ti na to to portaki oxi na pezi..... sxedon na exei ksekolisei apo to kinito.... to anoigw..... arxizei kati trela...... anoigei klini ktlp.... paw sthn tim kai zhtaw adikatastasi.... h tin me stelnei sthn nokia..... ton stelnoun sthnn athina.... 6 meres mou to stelnoun katw kai mou lene apo thn tin prepei na ginei h adikatastasi.... kai aftoi sthn tim mou ti pezane kinezi alla eixan mpleksei me paidaki..... me apotelesma na mou to exei steilei h tim 5 fores sthn athina kai na kanoun diafora gia na min mou to allaksoun.... opos h teleftea vlakia pou mou eipan pws epidi to anoiksan kai prospathisan na mou to episkevasoun sto servis ths nokia den ginete kai oti to portaki tha mou to ftiaksoun proxira kai pws einai fysiologiki fthora apo xrisi.... kai to stio einai pws apo thn defteri mera agoras tou to exoun aftoi kai mou to stelnoun athina.... ginode afta ta pragmata? h egw eimai idiotropos.... exw ftasei se simiw na aporw.... milisa me mia dieftidria telos pados sta kedrika kai exei desmefti na elegxei to thema kai na proxorisoume sthn adikatastasi..... kai vevea edw den fteei se tipota h nokia giati kai apo ta kedrika ths tim mou eipan pws h nokia den exei kamia efthini kai kakos me steilan ekei,..... exoun spasei t nevra mou omws pleon me ths saxlamares pou mou lene.... oxi tipota allo einai wraio kinito....... thelw an kserei kapoios na mou pei pou akrivos tha vrw kamoia efarmogei panw sthn epeksergasia eikonwn kai tipota kales efarmoges giati egw apo egglika den kserw mia..... thanks

If you have advantages is good....

But is better if you know to use them cleverly... !!!:w00t:

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ 6280 ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ FREE ΚΑΙ ΟΣΟ ΤΗΝ ΕΨΑΞΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΗΣ¨΄

http://gallery.mobile9.com/c/nokia-6280-themes/1

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Γεαι σας ειμαι ενας ασχετος με κινητα και θελω την πολυτιμη βοηθεια σας.Εκανα αναβαθμιση το 6280 μου χωρις να εχει κανενα προβλημα ετσι για να δω τι κανει η καινουρια βερσιον 5,92 . Τωρα ομως δεν συνδεεται το πισι σουιτε που εχω με το κινητο μου και δεν μπορω να περασω τις επαφες απο το αουτλουκ που τις ειχα σωσει μια φορα στα παλια . Η βερσιον που εχω στο πισι σουιτ ειναι η 6.5.12 μηπως πρεπει να βαλω καποια αλλη πιο νεα και ωραια?
Νηστικο αρκουδι δε χορευει:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ,

 

πηρα και εγω ενα 6280.

Του εκανα σημερα την αναβαθμιση στο 5.92.

Εκεινο που θελω να ρωτησω ειναι : θελω να παω να παρω μια μεγαλητερη καρτα για το κινητο.

 

Τα αρχεια που εχει μεσα η καρτουλα μπορω να τα αποθηκευσω και να τα βαλω στην καινουργια?

δοκιμασα να το κανω αλλα δεν μου τα αποθηκευει στο Pc.

 

ξερει κανεις κανα τροπο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! rizosnik κατέβασε την έκδοση 6.82.22 και δεν θα εχεις προβλημα.

 

Jote κατέβασε το Oxygen Phone Manager II, το συγκεκριμένο πρόγραμμα μπορεί να αποθηκεύσει τα αρχεία που υπάρχουν στην κάρτα της νοκια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα.:)

Μια ερώτηση θέλω να κάνω.Διαβάζω για την αναβάθμιση του 6280..Ακόμα δεν το έχω αλλά πολύ σύντομα θα είναι στα χέρια μου.Θέλω να μάθω πως γίνεται αυτή η αναβάθμιση?Μέσω της σελίδας της Nokia ή από κάποιο εξουσιοδοτημένο κατάστημα?

 

Ευχαριστώ.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα.:)

Μια ερώτηση θέλω να κάνω.Διαβάζω για την αναβάθμιση του 6280..Ακόμα δεν το έχω αλλά πολύ σύντομα θα είναι στα χέρια μου.Θέλω να μάθω πως γίνεται αυτή η αναβάθμιση?Μέσω της σελίδας της Nokia ή από κάποιο εξουσιοδοτημένο κατάστημα?

 

Ευχαριστώ.:)

 

 

Kαι εγω την ιδια απορια εχω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα.:)

Μια ερώτηση θέλω να κάνω.Διαβάζω για την αναβάθμιση του 6280..Ακόμα δεν το έχω αλλά πολύ σύντομα θα είναι στα χέρια μου.Θέλω να μάθω πως γίνεται αυτή η αναβάθμιση?Μέσω της σελίδας της Nokia ή από κάποιο εξουσιοδοτημένο κατάστημα?

 

Ευχαριστώ.:)

 

Σε οποιοδήποτε Nokia Shop

 

Από internet γίνονται αναβάθμιση μονο ορισμένες συσκευές που είναι Series 60 (symbian)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...