Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως γνωριζει καποιος οταν γραφουμε μηνυμα στα κεφαλαια και πατησουμε το σβησιμο γιατι βαλαμε λαθοσ γραμμα γυρναει σε μικρα γραμματα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οσο αναφορα την ταχυτητα ειναι αρκετα πιο γρηγορο τωρα απο πριν, ειδικα στην περιηγηση στην καρτα μνημης.

Στο site της Nokia-asia βγηκε και η εκδοση PCsuite 6.8.14 που αναγνωριζει το 6288. Απλα ειναι στα αγγλικα, εγω την καυεβασα και δουλεψε και το καλωδιο.

 

Όντως, η διαχείριση των φακέλων είναι σαφώς πιο γρήγορη, αλλα μου φαίνεται να καθυστερεί λίγο στην εμφάνιση του μενού απο κατάσταση αναμονής. Επίσης και η περιήγηση στα μενού ίσως φαινεται λίγο αργη... Βέβαια δεν αποκλείεται να ειναι και η ιδέα μου :-)

Link to comment
Share on other sites

Το PCsuite ενω ολες οι λειτουργιες δουλευουν μια χαρα και το τηλεφωνο αναγνωριζεται "Νοκια 6288 via USB" στην επιλογη συνδεση στο Internet δεν μου το αναγνωριζει ως Modem. Το ιδιο κανει και σε συνδεση με υπερυθρες, καθως και με το παλιο μου κινητο Νοκια 5100. Μπορει κανεις να βοηθήσει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μια ερωτηση ρε παιδια,εκανα και εγω την αναβαθμιση οντως ειδα διαφορα στην ταχυτητα στο μενου-φακελους του τηλεφωνου και της καρτας μνημης(δεν παρατηρησα οτι αργει στην εμφανιση του μενου απο κατασταση αναμονης),νομιζω ομως οτι μου τελειωνει πιο γρηγορα η μπαταρια.Εχει παρατηρησει κανεις το ιδιο???:(

Κατι αλλο που παρατηρησα στις ρυθμισεις της καμερας εχει προστεθει και μια επιλογη ''Ισορροπια Λευκου''υπηρχε και πριν η΄μηπως κανω λαθος?

και κατι τελευταιο δεν ξερω εαν εχει αναφερθει και στο παρελθον αλλα εχει αντιμετωπισει κανεις προβλημα με το να συνδεσει bluetooth handsfree?εχω ενα της ericsson και δεν μπορω να το κανω να συνδεθει με το 6280,με ενα 3230 που εχω λειτουργει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω νομιζω οτι δεν υπηρχε πριν.Ξερει κανενας αν και πως μπορουμε να χρησιμοποιησουμε σαν φακο το φλας της καμερας?
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω νομιζω οτι δεν υπηρχε πριν.Ξερει κανενας αν και πως μπορουμε να χρησιμοποιησουμε σαν φακο το φλας της καμερας?

Οχι δεν εχει τετοια επιλογη.Δεν ξερω μηπως γινεται με καμια εφαρμογη αλλα απο την αλλη περνει μονο java οποτε μαλλον οχι!

Link to comment
Share on other sites

Τι χαζομαρα....Ποσο σας κραταει περιπου η μπαταρια?γιατι εμενα με μετρια χρηση μου κραταει 2 αντε 3 το πολυ μερες...Ξερετε μηπως πως κανουν reset στο κινητο?στα παλια νοκια θυμαμαι πως ηταν*3370#
Link to comment
Share on other sites

Τι χαζομαρα....Ποσο σας κραταει περιπου η μπαταρια?γιατι εμενα με μετρια χρηση μου κραταει 2 αντε 3 το πολυ μερες...

 

Εμενα με μετρια χρηση κραταει μια βδομαδα. Με κανονικη χρηση , 30λεπτα ομιλια την μερα, και ΜΡ3 κραταει 3-4 μερες. Μπορει να ειναι ελλατωματικη η μπαταρια σου. Την εστρωσες οταν το πηρες?

Link to comment
Share on other sites

Τι χαζομαρα....Ποσο σας κραταει περιπου η μπαταρια?γιατι εμενα με μετρια χρηση μου κραταει 2 αντε 3 το πολυ μερες...Ξερετε μηπως πως κανουν reset στο κινητο?στα παλια νοκια θυμαμαι πως ηταν*3370#

 

K mena file moy toso ekane stin arxi... meta apo 2-3 adeiasmata k me metria xrisi pleon.... moy paei 5-6 meres....

To xa fortisei kyriaki k xtipise paraskeyi brady...

Link to comment
Share on other sites

Πως να δω αν εχει προβλημα?την πρωτη φορτιση το αφησα 10 ωρες οπως παντα περιπου και μετα οταν μου εσβηνε το φορτιζα...παντα σβηστο ειναι οταν το φορτιζω.εκανα κατι λαθος?
Link to comment
Share on other sites

sigoyrotatos...eixa apogoiteytei... alla o kairos einai o kalyteros giatros.... ;) kai i apofortisi (oxi sinexeia omws-teleytaia grammi ok)
Link to comment
Share on other sites

και εγω το αφηνω συνεχεια να τελειωνει η μπαταρια.μετα απο ποσο καιρο terry39 εστρωσε?εγω το εχω περιπου 3 βδομαδες.και πριν καμια βδομαδα του εκανα και την αναβαθμιση.
Link to comment
Share on other sites

3 βδομαδες πιστευω ειναι λιγος καιρος, θα στρωσει σιγα-σιγα. Καλυτερα ειναι να τελειωνει και μετα να φορτιζεις. Η φορτιση ομως να διαρκει οσο φαινεται οτι φορτιζει. Οι 10 ωρες που το φορτισες στην αρχη ηταν λαθος. Αυτα ισχυαν για τις παλιες μπαταριες, οι λιθιου παθαινουν βλαβη λογω υπερφορτισης.
Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια παιδια.απο εχτες το απογευμα δεν μου λειτουργει το πληκτρο τερματισμου κλησης.το κοκκινο οπως καταλαβαινεται.τι μπορει να φταιει?και αυτο εγινε ξαφνικα.πηγα στην νοκια αλλα θελουν να το κρατισουν εκει και δεν εχω αλλη συσκευη.υπαρχει καποιος τροπος να το αποφυγω αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Παντα το αφηνω να ξεφορτιζει τελειως.Οταν κλεισει τοτε το φορτιζω και οταν δω οτι εχει γεμισει το βγαζω και τοτε το ανοιγω,παντα κλειστο το φορτιζω.Λες να στρωσει αν περιμενω λιγο ακομα?
Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια παιδια.απο εχτες το απογευμα δεν μου λειτουργει το πληκτρο τερματισμου κλησης.το κοκκινο οπως καταλαβαινεται.τι μπορει να φταιει?και αυτο εγινε ξαφνικα.πηγα στην νοκια αλλα θελουν να το κρατισουν εκει και δεν εχω αλλη συσκευη.υπαρχει καποιος τροπος να το αποφυγω αυτο?

 

Emena psilokolaei alla ok... kanei k ena xaraktiristiko ixo...

Alla leitoyrgei ok...:!:

Link to comment
Share on other sites

Παντα το αφηνω να ξεφορτιζει τελειως.Οταν κλεισει τοτε το φορτιζω και οταν δω οτι εχει γεμισει το βγαζω και τοτε το ανοιγω,παντα κλειστο το φορτιζω.Λες να στρωσει αν περιμενω λιγο ακομα?

 

Εχεις καρτα 3G? Αν οχι τοτε μηπως το εχεις στην διπλη λειτουργια και ψαχνει να βρει δικτυο 3G και σου τρωει την μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

paidia exo to kin merikous mines, k to kalodio mou den kanei kalh epafh apo tote pou to pira, lete na m to allaxoun? oxi tipota alla aposindeetai sinexeia an kounithei ligo kai mperdevei to pc k xanei ta driver...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι λεει διπλη λειτουργια.λες αυτο να φταιει?(και διπλα στο σημα μου βγαζει 3g).τι να επιλεξω?gsm?
Link to comment
Share on other sites

Ναι λεει διπλη λειτουργια.λες αυτο να φταιει?(και διπλα στο σημα μου βγαζει 3g).τι να επιλεξω?gsm?

 

Ναι ,gsm :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...