Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεγάλη μαγκιά είναι το αξεσουάρ CA-44 που αγόρασα σήμερα (κατά 5 ευρώ το κομμάτι) και είναι αντάπτορας για να κάνουν οι παλιοί φορτιστές στο ΝΟΚΙΑ 6280!

'Ετσι έχω τον φορτιστή που είχε στη συσκευασία εγκατεστημένο μόνιμα στο σπίτι μου και οι 2 αντάπτορες είναι ο ένας στο αυτοκίνητο (για τον φορτιστή αυτοκινήτου) και ο άλλος στη δουλειά!

 

Ο μπαμπάς μου που πήρε το 6270 είχε μέσα στο κουτί τον αντάπτορα :D

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω το 6280 με συνδεση Cosmote και εγκατεστησα τον Opera mini 2.0. Κατεβασα τις ρυθμισεις Wap over GPRS και Internet over GPRS. Οταν χρησιμοποιω τις ρυθμισεις Wap στον Οpera εμφανιζει επεξεργασια... και μενει εκει, ενω με το στανταρ προγραμμα που εχει το κινητο ανοιγει κανονικα σελιδες(και wap και κανονικες internet). με τις ρυθμισεις Internet ομως και με τα δυο προγραμματα μου βγαζει "εγγραφειται σε υπηρεσια πακετων δεδομενων" και σταματει. Οποιος μπορει ας βοηθησει.
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη αυριο θα παω μαλλον να παρω το 6280 και επειδη δεν εχω χρονο να ψαξω ολες τις σελιδες του post να κανω μερικες ερωτησεις?

1)τραβαει καλο βιντεο για 640*480?εννοω το βλεπεις ανετα ατον υπολογιστη η δεν εχει καμια σχεση με του ν93?

2)τι αυτονομια εχει με μετρια εως συχνη χρηση?

3)απο κολληματα πως παει?

4)τα mp3 τα παιζει καλα?εννοω εχει καλη ενταση(ισοσταθμιστη?)

5)οι φωτο ειναι καλες οταν τις εκτυπωνεις η στον υπολογιστη?

 

ευχαριστω και συγνωμη αν ρωταω ερωτησεις που μαλλον εχουν απαντηθει αλλα 7000+ ποστ ειναι πολλα για να τα διαβασω σε μια μερα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη αυριο θα παω μαλλον να παρω το 6280 και επειδη δεν εχω χρονο να ψαξω ολες τις σελιδες του post να κανω μερικες ερωτησεις?

1)τραβαει καλο βιντεο για 640*480?εννοω το βλεπεις ανετα ατον υπολογιστη η δεν εχει καμια σχεση με του ν93?

2)τι αυτονομια εχει με μετρια εως συχνη χρηση?

3)απο κολληματα πως παει?

4)τα mp3 τα παιζει καλα?εννοω εχει καλη ενταση(ισοσταθμιστη?)

5)οι φωτο ειναι καλες οταν τις εκτυπωνεις η στον υπολογιστη?

 

ευχαριστω και συγνωμη αν ρωταω ερωτησεις που μαλλον εχουν απαντηθει αλλα 7000+ ποστ ειναι πολλα για να τα διαβασω σε μια μερα.

1) το βίντεό του είναι πολύ καλό! δεν ξέρω για το ν93 αλλά είναι μια χαρά.

2) υπολόγιζε περίπου 2 μέρες για να είσαι μέσα

3) με τις τελευταίες εκδόσεις τα πάει μια χαρά

4) δεν είναι και Ipod, αλλά Mp3 ακούς μια χαρά(ο ισοσταθμιστής δεν καίει μπαταρία?)

5) δεν θα σε πάρω στον λαιμό μου. κατά την γνώμη μου είναι καλές, αλλά αυτό είναι λίγο υποκειμενικό :)

:D

Link to comment
Share on other sites

καταρχην ευχαριστω haris_led για τις πληροφοριες.για φωτο δεν εχω την απαιτηση να ειναι σαν απο ψηφιακη.σε σχεση για παραδειγμα με αλλα κινητα της ιδιας κατηγοριας ειναι αξιοπρεπεις?σε σχεση με το κ750 ας πουμε(το αναφερω γιατι αυτο εχω)για ισοστθμιστη δεν ξερω αν καει μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

καταρχην ευχαριστω haris_led για τις πληροφοριες.για φωτο δεν εχω την απαιτηση να ειναι σαν απο ψηφιακη.σε σχεση για παραδειγμα με αλλα κινητα της ιδιας κατηγοριας ειναι αξιοπρεπεις?σε σχεση με το κ750 ας πουμε(το αναφερω γιατι αυτο εχω)για ισοστθμιστη δεν ξερω αν καει μπαταρια.

σε σχέση με το Κ750 έχει χειροτερη φωτογραφία, και επίσης δεν έχει και autofocus. αλλά τραβάει video vga που είναι μεγάλο προτέρημα!

ο ισοσταθμιστής καλός είναι αλλά εγώ δεν τον πολυχρησιμοποιώ, και δεν μπορώ να εκφέρω άποψη

Link to comment
Share on other sites

καταρχην ευχαριστω haris_led για τις πληροφοριες.για φωτο δεν εχω την απαιτηση να ειναι σαν απο ψηφιακη.σε σχεση για παραδειγμα με αλλα κινητα της ιδιας κατηγοριας ειναι αξιοπρεπεις?σε σχεση με το κ750 ας πουμε(το αναφερω γιατι αυτο εχω)για ισοστθμιστη δεν ξερω αν καει μπαταρια.

 

Σαφως χειροτερο απο αυτο που εχεις στις photos...:(

Link to comment
Share on other sites

ακομα και την νυχτα χειροτερες γιατι του κ750 ειναι μες στους κοκκινους κοκκους.δηλαδη δεν μπορεις να βγαλεις φωτο και να τις εκτυπωσεις η να τις βαλεις στον υπολογιστη?ειναι τοσο χαλια?
Link to comment
Share on other sites

Εχω το 6280 με συνδεση Cosmote και εγκατεστησα τον Opera mini 2.0. Κατεβασα τις ρυθμισεις Wap over GPRS και Internet over GPRS. Οταν χρησιμοποιω τις ρυθμισεις Wap στον Οpera εμφανιζει επεξεργασια... και μενει εκει, ενω με το στανταρ προγραμμα που εχει το κινητο ανοιγει κανονικα σελιδες(και wap και κανονικες internet). με τις ρυθμισεις Internet ομως και με τα δυο προγραμματα μου βγαζει "εγγραφειται σε υπηρεσια πακετων δεδομενων" και σταματει. Οποιος μπορει ας βοηθησει.
Link to comment
Share on other sites

ακομα και την νυχτα χειροτερες γιατι του κ750 ειναι μες στους κοκκινους κοκκους.δηλαδη δεν μπορεις να βγαλεις φωτο και να τις εκτυπωσεις η να τις βαλεις στον υπολογιστη?ειναι τοσο χαλια?

 

Σε συνθήκες καλού έως μέτριου φωτισμού είναι αρκετά καλό, αλλά σίγουρα υποδεέστερο του Κ750.

Σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού εκεί το Κ750 είναι κατά πολύ ανώτερο.

Αντίστροφα το βίντεο του 6280 είναι πολύ καλύτερο του Κ750. Καμμία σχέση θα έλεγα.

Επειδή τα έχω και τα δύο θα ήθελα ένα κινητό που θα ήταν συνδυασμός των καλών σημείων και των 2!:p

 

Anyway...Πως μπορώ βρε παιδιά να ορίσω σε ποιον φάκελλο θα αποθηκεύονται στάνταρ οι φωτό και σε ποιον τα βίντεο;:blink:

Link to comment
Share on other sites

thanks παιδια.κατι τελευταιο μεχρι τι μεγεθος μνημη υποστηριζει?mini sd ετσι?ειναι και αρκετα πιο φθηνες σε σχεση με του κ750.και απο βλεπω η οθονη του πρεπει να ειναι αρκετα καλη,ετσι δεν ειναι?(johny-b εσυ που τα εχεις και τα δυο τι λενε οι οθονες τους?)
Link to comment
Share on other sites

H οθόνη του είναι εξαιρετική!

Μαζί με το βίντεο ήταν οι δύο κυριώτεροι λόγοι που το πήρα.

Όπως και το Κ750 είναι κι αυτό ένα πολύ ισορροπημένο κινητό. :)

Και θα έλεγα και αρκετά όμορφο ειδικά στο μαύρο του.

Κάτι που θα ήθελα, και μου έχει χρειαστεί εδώ που δουλεύω είναι η δυνατότητα να ανάβει το φλας (σαν φακός) άσχετα με την κάμερα.:p

Παίρνει καρτούλες έως 2 Mb.

Εγώ πήρα από Γερμανό μία "γρήγορη" 1MB με 42 ευρώπουλα.:D

Link to comment
Share on other sites

Anyway...Πως μπορώ βρε παιδιά να ορίσω σε ποιον φάκελλο θα αποθηκεύονται στάνταρ οι φωτό και σε ποιον τα βίντεο;:blink:

 

Καθώς έχεις ανοιχτή τη κάμερα, πάτα επιλογές -> Ρυθμίσεις -> Αποθήκ. εικόν. και βίντεο -> Άλλος φάκελος

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

@murcielago580200 Εχμμμ...GB!:p

 

@dmarccos Ευχαριστώ καταρχήν για την βοήθεια!:) Δεν γίνεται δηλαδή να αποθηκεύονται σε άλλο φάκελλο οι φωτογραφίες και σε άλλο τα βίντεο; Μόνο μαζί;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις ταινια μεσα στο 6280 σε τι μορφη την υποστηριζει?mpeg 4 η 3gp?και σε τι αναλυση την παιζει?

οσο για μνημη αυτη εδω καλη δεν ειναι?http://www.megamarket.gr/twinmos1gbminisd-p-26970.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έγινε το εξής κουφό: Το τηλέφωνο το έβαλα για δεύτερη φόρτιση (είναι καινούργιο) κλειστό και έδειξε πως φόρτισε... όταν το άνοιξα συνέχισε να φορτίζει για κανένα εικοσάλεπτο ακόμα..είναι φυσιολογικό? Μήπως είναι προβληματική η συσκευή μου;

Επίσης σήμερα (δεύτερη μέρα φόρτισης) η μπαταρία είναι στο 1/3 ενώ με την πρώτη φόρτιση είχε βγάλει περισσότερο (με πολλή ομιλία φυσικά).

τώρα μόλις χτύπησε και η οθόνη μαύρισε και έβγαλε κάτι γραμμές..τι @#$@# είναι αυτό? Μιας εβδομάδας τηλέφωνο;

Έχει συμβεί σε κανέναν?

Link to comment
Share on other sites

Εχω το 6280 με συνδεση Cosmote και εγκατεστησα τον Opera mini 2.0. Κατεβασα τις ρυθμισεις Wap over GPRS και Internet over GPRS. Οταν χρησιμοποιω τις ρυθμισεις Wap στον Οpera εμφανιζει επεξεργασια... και μενει εκει, ενω με το στανταρ προγραμμα που εχει το κινητο ανοιγει κανονικα σελιδες(και wap και κανονικες internet). με τις ρυθμισεις Internet ομως και με τα δυο προγραμματα μου βγαζει "εγγραφειται σε υπηρεσια πακετων δεδομενων" και σταματει. Οποιος μπορει ας βοηθησει.

 

ρε παιδια ας βοηθησει καποιος:confused:

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται δηλαδή να αποθηκεύονται σε άλλο φάκελλο οι φωτογραφίες και σε άλλο τα βίντεο; Μόνο μαζί;:worry:

Όχι φίλε μου. Βίντεο και φωτογραφίες αποθηκεύονται σε έναν μόνο φάκελο. Καλύτερο είναι να τον ορίσεις στην κάρτα μνήμης κι όχι στη μνήμη του τηλεφώνου. Έτσι θα έχεις σαφώς μεγαλύτερη χωρητικότητα για βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ας βοηθησει καποιος:confused:

 

Προφανως δεν εχεις ορισει Access Point. Στην περιπτωση της Cosmote λεγεται "internet". Πηγαινε Ρυθμισεις/Διαμόρφωση/Προσωπ.ρυθμ.διαμόρφ. και προσθεσε αυτο το Acess point με ονομα "internet".

Επισης δηλωσε το και σαν προτιμ. σημειο προσβασης στο μενου Διαμορφωση.

Link to comment
Share on other sites

επισης παιδια επειδη ακουσα οτι μερικα καινουρια νοκια εχουν υψηλο δεικτη sar με το 6280 τι γινεται?αν μπορειτε βοηθηστε γιατι αυριο τελικα παω να το παρω.....
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου. Βίντεο και φωτογραφίες αποθηκεύονται σε έναν μόνο φάκελο. Καλύτερο είναι να τον ορίσεις στην κάρτα μνήμης κι όχι στη μνήμη του τηλεφώνου. Έτσι θα έχεις σαφώς μεγαλύτερη χωρητικότητα για βίντεο.

 

Καλά εννοείται ότι το έχω ορίσει στην κάρτα μνήμης.:)

Απλά θα προτειμούσα να αποθηκεύονται κατευθείαν ξεχωριστά...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Και πως μπορεις να το ορισεις αυτο ? Σε εμενα πχ ολα πηγαινουν στο φακελο Ληφθεντα Αρχεια που βρισκεται απο ξερω στην μνημη του κινητου
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...