Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!:)

Από χθες είμαι κι εγώ κάτοχος του 6280.

Όσο πρόλαβα να το "σκαλίσω" φαίνεται πολύ καλό.

Ένα μόνο δεν μου αρέσει μέχρι στιγμής και αυτό είναι ότι με την δόνηση τρίζουν τα πάντα!:p

Anyway, θα ήθελα την βοήθειά σας στο εξής.

Προσπαθώ να δω 2 βιντεάκια που πρόλαβα να τραβήξω, στις 2 μεγαλύτερες αναλύσεις, αλλά ο Nokia Multimedia Player δεν τα παίζει.

Πως θα τα δω στο pc μου;:worry:

 

Eixa ki egw auto to prob...mexri pou ksanakatevasa thn teleutaia ekdosh kai thn ksanaperasa. Problem solved.

 

(H ekdosh pou eixe mazi to kinhto vlakwdws den ta paizei...)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα,

Μήπως ξέρει κανείς πού μπορώ να βρω για το 6280 προγραμματάκια, και thems;

Ευχαριστώ

 

Δες στο σχετικό θέμα:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=90922 :)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να μου δώσεις link;:O

 

Εαν καταλαβα καλα ,θελεις αυτο : Philips Platform 4 player :)

http://www.hwsetup.it/files/download/player/Platform4_Player_3.0.zip

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εννοούσα λινκ για την πιο πρόσφατη έκδοση του Nokia Multimedia Player που δεν έχει το πρόβλημα που είπα πιο πριν, αλλά...thanks διότι κι αυτό της Philips είναι μια χαρούλα.:D
Link to comment
Share on other sites

Εννοούσα λινκ για την πιο πρόσφατη έκδοση του Nokia Multimedia Player που δεν έχει το πρόβλημα που είπα πιο πριν, αλλά...thanks διότι κι αυτό της Philips είναι μια χαρούλα.:D

 

Οκ :) ,

To Nokia Multimedia Player παντως ,το βρισκεις ενσωματωμενο στο pc-suite

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. τις προαλλες πηγα στο μενου της καρτας μνημης μου και πατησα Ορισμ.κωδ.προσβασης, εβαλα και απο τοτε κολλησε το κιν. το εκανα επανεκκιν. και απο τοτε δεν βλεπει την καρτα μνημης αλλα οχι μονο αυτο, δεν την βλεπει ουτε ο υπολογιστης απο cardreader (κολλαει!) και δεν μπορω να κανω ουτε format. ο Κωδ που εβαλα ηταν ενα ελληνικο (α). η καρτα ειναι 1giga. Δεν μπορω να καταλαβω...

HELP PLEASE! ! !

 

Παιδια αν μπορει κανενας να βοηθησει... καμια συμβουλη?

δοκιμασε κανενας να το κανει στο κιν. του και να βαλει κωδικο με αγγλκα η αριθμους? δηλαδη τι κανει αυτη η λειτουργια? στις οδηγιες δεν λεει...

 

Ξανα HELP PLEASE! ! !

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

MIA KARTA MNHMHS 2 GB THN BLEPEI TO 6280?

 

Την βλέπει αλλά από θυμάμαι να είχε ειπωθεί παλιότερα, με κάρτες πάνω από 1gb ο υπολογιστής δεν τις βλέπει σαν usb flash disk. Θα μπορείς να την δεις μέσω pc suite.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ειναι καλη η θήκη κατα τη γνωμη σου? αξιζει η αγορα τηs? Σε παρακαλω αν μπορειs να μου στειλειs με pm το site που την αγορασεs. Thanks

 

Τα hard cases είναι τρομερά από την άποψη του ότι καλύπτουν το κινητό ακόμη και στις γωνίες, πράγμα που δεν συμβαίνει με άλλες επώνυμες θήκες (βλ. BodyGlove). Παρ'όλα αυτά υπάρχει ένα πρόβλημα που αξίζει να αναφέρουμε, σε όλα σχεδόν τα κομμάτια η τρύπα που υπάρχει για το handsfree καλύπτεται περισσότερο απο όσο χρειάζεται με αποτέλεσμα να μην είναι δυνατή η εισαγωγή του αν δεν αφαιρεθεί το πίσω μέρος της. (Βέβαια πάντα μπορείς να λιμάρεις την τρύπα όσο θεσ :happy: )

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Αφού λύθηκε το πρόβλημα με τα βίντεο στο pc...έχω άλλες 2 απορίες.:blink:

Κάθε τόσο χάνεται η ρύθμιση του ήχου κλήσης και του ήχου για μηνύματα. Και τα 2 βρίσκονται στην κάρτα μνήμης.

Επίσης...δεν μπορώ παραδόξως να βρω από που στο καλό ρυθμίζεις να σου έρχεται συνέχεια η αναφορά στα sms και όχι για κάθε ένα που στέλνεις...:confused:

Any help please;:)

Link to comment
Share on other sites

Αφού λύθηκε το πρόβλημα με τα βίντεο στο pc...έχω άλλες 2 απορίες.:blink:

Κάθε τόσο χάνεται η ρύθμιση του ήχου κλήσης και του ήχου για μηνύματα. Και τα 2 βρίσκονται στην κάρτα μνήμης.

Επίσης...δεν μπορώ παραδόξως να βρω από που στο καλό ρυθμίζεις να σου έρχεται συνέχεια η αναφορά στα sms και όχι για κάθε ένα που στέλνεις...:confused:

Any help please;:)

 

1.Μηπως αυτο συμβαινει οταν αλλαζεις θεμα ?

Εαν ναι ,ετσι γινεται διοτι το καθε θεμα εχει τα δικα του. Μπορεις να επεξεργαστεις τα θεματα βαζοντας

τους δικους σου ηχους με το προγραμμα της νοκια -theme editor

2.Την ρυθμιση αυτην την τσεκαρες ? Εννοεις οτι δεν την "κραταει"?

http://img82.imageshack.us/img82/151/snag0005va8.th.jpg

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

1. Πολύ πιθανόν να είναι αυτό. Δεν το είχα σκεφτεί.:O

Βασικά όσες φορές είχα αυτό το πρόβλημα, ο ήχος κλήσης πηγαίνει στο κλασσικό Nokia Tune και ο ήχος sms στον κλασικό nokia.

2. Αυτό έψαχνα. Το είχα ρυθμίσει, αλλά μάλλον πρέπει να χάθηκαν οι ρυθμίσεις όταν έβγαλα την κάρτα μνήμης και την ξαναέβαλα.

 

Ευχαριστώ για μία ακόμη φορά nervous!

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να ανοίξω pdf αρχεία με το 6280?

To 6280 δεν διαθέτει κάποιο υποπρόγραμμα στο λογισμικό του για να ανοίγει αρχεία pdf. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να βρείς κάποιο σχετικό σε java αν και το βλέπω λιγάκι δύσκολο.

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Συσκευη

Μπαταρια

Φορτιστη

Hands Free

Καλωδιο συνδεσης με Η/Υ

Καρτα μνημης 64 ΜΒ

Βιβλιο Οδηγιων

CD (Με το Nokia Pc Suite και με τους Drivers)

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τη κάρτα μπορώ να βάλω??

Άμα βάλω miniSD 2.0 GB θα δουλεύει κανονικά???

Από ότι είπατε παραπάνω ΝΑΙ!

 

 

Επίσης λέει να κατεβάσω το παιχνίδι "τάβλι" απο το site της NOKIA?

Το έχει πολύ ακριβω, αλλά απο που αλλού μπορώ? Στα αλλα site τα δικά μας απο "τρίτες εταιρίες(akazoo, newsphone, κ.τ.λ.)", δεν το εχει πουθενα για αύτο το μοντέλο!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι περιέχει το πακέτο πώλησης του Νόκια 6280;

 

Με μια ματια στην σελιδα της νοκια,θα ελυνες μονος σου την απορια σου...:rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας!

 

Μόλις απέκτησα ενα 6280, έχει το τελευταιο firmware (3.81) και ξέρω ότι δεν φημίζεται για την στιβαρότητά του αλλά... έχει αρκετά μεγάλο τζογο στο κατω μέρος, με το πληκτρολόγιο κρυμένο.

 

Και δεν φτάνει που έχει τζόγο κάνει και θόρυβο (λόγω τζόγου). Κοινώς κουδουνάει :-) Έτσι ειναι ολα ή επεσα στη περίπτωση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας!

 

Μόλις απέκτησα ενα 6280, έχει το τελευταιο firmware (3.81) και ξέρω ότι δεν φημίζεται για την στιβαρότητά του αλλά... έχει αρκετά μεγάλο τζογο στο κατω μέρος, με το πληκτρολόγιο κρυμένο.

 

Και δεν φτάνει που έχει τζόγο κάνει και θόρυβο (λόγω τζόγου). Κοινώς κουδουνάει :-) Έτσι ειναι ολα ή επεσα στη περίπτωση?

 

Σε μερικα συμβαινει αυτο που λες, σε αλλα οχι. Το δικο μου π.χ. δεν εχει καθολου τζογο, βεβαια το προσεχω κι ολας.

Θα μπορουσες να κανεις οταν το πηρες, αυτο που εκανα κι εγω, "απαιτησα" δηλ. απο τον πωλητη να μου φερει ενα που δεν θα "παιζει" αλλιως δεν θα το αγοραζα. Μπορει να ετυχε αλλα το πρωτο που μου εφερε ηταν το σωστο...

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω προβλημα με τις αναφορες, ειναι παντα 1 ωρα πισω!

Η ωρα του τηλεφωνου ειναι σωστα ρυθμισμενη στο GMT+2.

τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...