Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι εννοεις; :confused:

Όπως και στην οθόνη, μπορούν να καούν και Pixels της κάμερας του κινητού, τα οποιά εμφανίζονται με μπλε(στις δικές μου φωτογραφίες) χρώμα

Link to comment
Share on other sites

Όπως και στην οθόνη, μπορούν να καούν και Pixels της κάμερας του κινητού, τα οποιά εμφανίζονται με μπλε(στις δικές μου φωτογραφίες) χρώμα

Εμενα εχει τυχει και σε φωτογραφια να εχει 4-5 μπλε κουκιδες.:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες πηρα μια mini sd 512 και εβαλα στο κινητακι,ομως στην 64αρα που ειχε το πακετο ειναι μεσα περασμενοι 1-2 ηχοι που μαρεσουν πολυ.Για την ακριβεια το diazinon και το glint.Πως μπορουμε να τους παρουμε,γιατι ειναι κλειδωμενοι...

Υπάρχουν ολοι οι ήχοι του 6280(ειδικά αυτοί που θες και πολλοί άλλοι) αλλά και άλλων κινητών ΝΟΚΙΑ(3250,Ν90) εδώ !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από asmodeus

Ρε παιδες πηρα μια mini sd 512 και εβαλα στο κινητακι,ομως στην 64αρα που ειχε το πακετο ειναι μεσα περασμενοι 1-2 ηχοι που μαρεσουν πολυ.Για την ακριβεια το diazinon και το glint.Πως μπορουμε να τους παρουμε,γιατι ειναι κλειδωμενοι...

 

Κανε Backup στο κινητο σου με το phone Suite, αλλαξε την καρτα, μορφοποιησε την και κανε restore μετα.. θα εχεις τους ηχους σου...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να σας ενημερωσω οτι το πηρα απο τον Cosmote στο Μαρουσι, στο δαχτυλίδι.. Ειχα 185 Ε επιδοτηση και εδωσα αλλα 167Ε

 

Αυτα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειλικρινα δεν ξερω τι να κανω!!!!Ενω το βλεπει το PC SUITE το κινητο δεν μπορω να κανω διαχειριση αρχειων με τιποτα!!!Και το κουφο της υποθεσης ειναι οτι πηγα σε ενα ΝΟΚΙΑ ΚΛΑΜΠ και το εβλεπε κανονικα!!!Υπαρχει περιπτωση να φταιει το cd της συσκευασιας ή το καλωδιο που ειχε μεσα?Γιατι αν εκανα εγω κατι λαθος δε θα το αναγνωριζε καθολου το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειλικρινα δεν ξερω τι να κανω!!!!Ενω το βλεπει το PC SUITE το κινητο δεν μπορω να κανω διαχειριση αρχειων με τιποτα!!!Και το κουφο της υποθεσης ειναι οτι πηγα σε ενα ΝΟΚΙΑ ΚΛΑΜΠ και το εβλεπε κανονικα!!!Υπαρχει περιπτωση να φταιει το cd της συσκευασιας ή το καλωδιο που ειχε μεσα?Γιατι αν εκανα εγω κατι λαθος δε θα το αναγνωριζε καθολου το κινητο.

Όταν συνδέεις το κινητό με τον υπολογιστή, σου βγάζει το παρακάτω μήνυμα:

Συνδέθηκε καλώδιο δεδομένων USB. Επιλέξτε λειτουργία.

Εσύ πατάς μετά το ΟΚ

Μετά σου εμφανίζει ένα μενού που έχει τις εξής επιλογές:

Προεπιλέγμ. λειτουργία

Εκτύπωση

Αποθήκευση δεδομένων

Εσύ θα επιλέξεις το Αποθήκευση δεδομένων και θα πατήσεις το επιλογή

Μετά θα περιμένεις λίγο και ο υπολογιστή σου θα το αναγνωρίσει σαν usb flash drive. Από κει και πέρα πήγαινε στον explorer των windows και κάνε ότι θες!

Αν θες να συνδέσεις το κινητό για να μεταφέρεις επαφές να κάνεισ συγχρονισμό, και ότι άλλο έκαναν τα κινητά με το PC suite, πάτα προεπιλεγμ. λειτουργία!

Αν μόλις συνδέσεις το καλώδιο στο κινητό πατήσεις το κόκκινο κουμπί, θα πάει κατευθείαν στην προεπιλεγμ. λειτουργία, χωρίς να μπει στο μενού. Πιθανώς αυτό να πατάς και να δημιουργείται πρόβλημα!

Αν θες να συνδέσεις το κινητό με έναν εκτυπωτή συμβατό με Pictbridge, πατάς το εκτύπωση :)

Ελπίζω να έγιναν πιο εύκολα τα πράγματα τώρα :D

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω!Θα προσπαθησω να δουμε τι θα γινει.

 

ΟΛΑ οκ τελικα!!!!!!!Ενα αλλο κουφο ασχετο με τα αλλα.Μου αλλαζει συνεχεια 2-3 φορες τη μερα τον ηχο κλησης!!!!Και οχι μονο τον αλλαζει αλλα μου βαζει και ηχο ο οποιος δεν υπαρχει στο κινητο,γιατι εχω σβησει αυτα που δε μου αρεσαν!!!!!!!!!Το χει κανει σε κανενα??????

Link to comment
Share on other sites

Όπως και στην οθόνη, μπορούν να καούν και Pixels της κάμερας του κινητού, τα οποιά εμφανίζονται με μπλε(στις δικές μου φωτογραφίες) χρώμα

εξακολουθω να μην καταλαβαινω πως γινετε αυτο. η καμερα, ή βγαζει ή δε βγαζει. μηπως εννοειται το "θορυβο" στις φωτο; γιατι ετσι, το 6600 μου εχει 200 καμμενα πιξελ :)

Link to comment
Share on other sites

εξακολουθω να μην καταλαβαινω πως γινετε αυτο. η καμερα, ή βγαζει ή δε βγαζει. μηπως εννοειται το "θορυβο" στις φωτο; γιατι ετσι, το 6600 μου εχει 200 καμμενα πιξελ :)

Aν ειναι σε καποια σταθερα σημεια δεν ειναι θορυβος, αλλα καποιο προβλημα της καμερας η του software.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες πως φαινονται οι φωτογραφιες στον Η/Υ;ειναι καθαρες η θολες;επειδη στο 6270 που ειχα οι φωτογραφιες στον H/Y ηταν λιγο θολες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε εσάς ο ήχος κλήσης ξεκινά πιο χαμηλά και μετά ανεβαίνει η ένταση; Τουλάχιστον σε 'μένα το κάνει :confused: (v3.60)
Link to comment
Share on other sites

Aν ειναι σε καποια σταθερα σημεια δεν ειναι θορυβος, αλλα καποιο προβλημα της καμερας η του software.

ετσι ναι. αλλα πρωτη φορα συμβαινει κατι τετοιο αν δεν κανω λαθος και μου φαινεται περιεργο :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε εσάς ο ήχος κλήσης ξεκινά πιο χαμηλά και μετά ανεβαίνει η ένταση; Τουλάχιστον σε 'μένα το κάνει :confused: (v3.60)

 

 

Για ξαναπήγαινε Ρυθμίσεις->Ήχοι, ξαναβάλε "Συνεχής ήχος" και κάνε Αποθήκευση, γιατί μερικές φορές δεν το καταλαβαίνει με την πρώτη. :)

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέεις το κινητό με τον υπολογιστή, σου βγάζει το παρακάτω μήνυμα:

Συνδέθηκε καλώδιο δεδομένων USB. Επιλέξτε λειτουργία.

Εσύ πατάς μετά το ΟΚ

Μετά σου εμφανίζει ένα μενού που έχει τις εξής επιλογές:

Προεπιλέγμ. λειτουργία

Εκτύπωση

Αποθήκευση δεδομένων

Εσύ θα επιλέξεις το Αποθήκευση δεδομένων και θα πατήσεις το επιλογή

Μετά θα περιμένεις λίγο και ο υπολογιστή σου θα το αναγνωρίσει σαν usb flash drive. Από κει και πέρα πήγαινε στον explorer των windows και κάνε ότι θες!

Αν θες να συνδέσεις το κινητό για να μεταφέρεις επαφές να κάνεισ συγχρονισμό, και ότι άλλο έκαναν τα κινητά με το PC suite, πάτα προεπιλεγμ. λειτουργία!

Αν μόλις συνδέσεις το καλώδιο στο κινητό πατήσεις το κόκκινο κουμπί, θα πάει κατευθείαν στην προεπιλεγμ. λειτουργία, χωρίς να μπει στο μενού. Πιθανώς αυτό να πατάς και να δημιουργείται πρόβλημα!

Αν θες να συνδέσεις το κινητό με έναν εκτυπωτή συμβατό με Pictbridge, πατάς το εκτύπωση :)

Ελπίζω να έγιναν πιο εύκολα τα πράγματα τώρα :D

Ναι ρε φιλαρακι αλλα ετσι δεν μπορεις να περασεις εφαρμογες και παιχνιδια

Link to comment
Share on other sites

Για ξαναπήγαινε Ρυθμίσεις->Ήχοι, ξαναβάλε "Συνεχής ήχος" και κάνε Αποθήκευση, γιατί μερικές φορές δεν το καταλαβαίνει με την πρώτη. :)

Ετσι ειναι και το 6270 και το 6280.,,Πρωτα ξεκινανε πιο χαμηλα και μετα δυναμωνουν...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φιλαρακι αλλα ετσι δεν μπορεις να περασεις εφαρμογες και παιχνιδια

 

Στην προεππιλεγμενη τα περνας απο το pc suite. Η καντα κοπια στη καρτα και τρεξτα απο εκει.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις με σιγουριά να μας πει εάν είναι απόλυτα συμβατό με 2giga miniSD ? Γιατί είδα μια miniSD τις SanDisk 93 Euro από το e-shop και μιας και είναι να αγοράσω μια miniSD, τώρα σκέφτομαι για 2 giga..

 

στο gsmarena είπε ένας ότι χρησιμοποιεί 2giga χωρίς κανένα πρόβλημα. Χρησιμοποιεί η ξέρει κανεις με σιγουριά να το επαληθεύση ?

 

 

Ροτάω για να ειμαι απόλυτα σιγουρος πριν την αγοράσω :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φιλαρακι αλλα ετσι δεν μπορεις να περασεις εφαρμογες και παιχνιδια

Τα αρχεία jar απλά τα μεταφέρεις στον φάκελο που θες, και τα ανοίγεις από το κινητό.

Έχει ξανα ειπωθεί κάπου.

Οι εφαρμογές τρέχουν χωρίς εγκατάσταση. Παίζουν κατευθείαν.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις με σιγουριά να μας πει εάν είναι απόλυτα συμβατό με 2giga miniSD ? Γιατί είδα μια miniSD τις SanDisk 93 Euro από το e-shop και μιας και είναι να αγοράσω μια miniSD, τώρα σκέφτομαι για 2 giga..

 

στο gsmarena είπε ένας ότι χρησιμοποιεί 2giga χωρίς κανένα πρόβλημα. Χρησιμοποιεί η ξέρει κανεις με σιγουριά να το επαληθεύση ?

 

 

Ροτάω για να ειμαι απόλυτα σιγουρος πριν την αγοράσω :rolleyes:

Καλύτερα φίλε μου να προτιμήσεις μια κάρτα 150x. Γιατί με αυτήν που θέλεις να αγοράσεις θα σέρνεται το κινητό!

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι και το 6270 και το 6280.,,Πρωτα ξεκινανε πιο χαμηλα και μετα δυναμωνουν...

 

Από την αρχή όμως είναι δυνατή η ειδοποίηση μηνύματος. Στο 6270 ούτε αυτό γινόταν. Θέμα firmware.

 

Τελικα ξερεις κανεις ρε παιδια πως να αφαιρεσω απο τον πινακα ελεγχου στο add/remove programms το nokia pc suite.Να υπενθυμισω οτι επιλογη απεγκαταστσης δεν υπαρχει παραμονο λεει οτι χρησιμοποιειται rarely.Το nokia pc suite cleaner δεν κανει τπτ...Κανενα αλλο αρχειο δεν υπαρχει στο pc και παρολα αυτα εξακολουθει να λεει οτι καποιοα αλλη εκδοση nokia pc suite ειναι περασμενη και δεν μαφηνει να εγκαταστησω του 6280...

 

Μήπως να δοκίμαζες το Your Uninstaller 2006;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ξερεις κανεις ρε παιδια πως να αφαιρεσω απο τον πινακα ελεγχου στο add/remove programms το nokia pc suite.Να υπενθυμισω οτι επιλογη απεγκαταστσης δεν υπαρχει παραμονο λεει οτι χρησιμοποιειται rarely.Το nokia pc suite cleaner δεν κανει τπτ...Κανενα αλλο αρχειο δεν υπαρχει στο pc και παρολα αυτα εξακολουθει να λεει οτι καποιοα αλλη εκδοση nokia pc suite ειναι περασμενη και δεν μαφηνει να εγκαταστησω του 6280...
Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία jar απλά τα μεταφέρεις στον φάκελο που θες, και τα ανοίγεις από το κινητό.

Έχει ξανα ειπωθεί κάπου.

Οι εφαρμογές τρέχουν χωρίς εγκατάσταση. Παίζουν κατευθείαν.

Ναι ρε φιλαρακι εχεις δικιο δεν το ειχα προσεξει πολλα ++++ αυτο για το κινητο:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...