Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και επι τη ευκαιρία, άλλη μια αλλαγή που είδα, η οποία μπορεί να διρθωνόταν βέβαια και με οποιαδήποτε έκδοση, πριν την αναβάθμιση είχα αδειάσει εντελώς τη μνήμη του τηλεφώνου αλλά κάπου ''έχανα'' γύρω στα 700kb, τα οποία ήταν κατειλημμένα αλλά όταν πρόσθετα τα περιεχόμενα δεν έβγαινε το νούμερο!!!! Μετά την αναβάθμιση αυτό δεν υφίσταται, βέβαια δεν ξέρω αν διορθώθηκε με την 5.92, η με κάποια από τις επόμενες...

 

+όταν είναι χαμηλή η μπαταρία δεν σε αφήνει να χρησιμοποιείς την κάμερα (επίσης δεν ξέρω αν γινόταν και πριν)

 

+όταν πατάς τη δίεση και την κρατάς πατημένη πάει στο αθόρυβο(το είδα μετά την 6.10)

 

+Ένα μικρό μείον, όταν πάμε με το pc suite να δούμε τις επαφές κάπου χάνει ένα γράμμα, διαφορετικό κάθε φορά. (και πάλι ευχαριστώ τη φίλη aurame που το ανακάλυψε)

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ekana instal ola ta prg...alla otan pao na aniksw to phoenix mou leei oti den exei dongle.

alla stin egatastasi to ekana opos grafei o filos Johny....

ti ftaei??

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

re paidia to 6280 ipostirizei flight mode;. se kinito mias filis den iparxei tetoia epilogi ;[

Υποστηρίζει flight mode από την έκδοση 5.92 και μετά.

Της φίλης σου μάλλον θα είναι πιο παλιό

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το 6280 εχει ιδια οθονη με του 6233 και πειτε μου αν η οθονη του ειναι μεγαλυτερη η στο ιδιο μεγεθος. Λοιπον σκεφτομαι να αναβαθμισω και το σκεφτομαι...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το 6280 εχει ιδια οθονη με του 6233 και πειτε μου αν η οθονη του ειναι μεγαλυτερη η στο ιδιο μεγεθος. Λοιπον σκεφτομαι να αναβαθμισω και το σκεφτομαι...

 

Έχουν ίδια ανάλυση και ίδια χρώματα (262144 χρώματα, 320 x 240 pixels) αλλά του 6280 υπερέχει ελαφρώς σε μέγεθος (είναι λίγο μεγαλύτερη) και του 6233 υπερέχει ελαφρώς σε φωτεινότητα (Active TFT color display is noticeably brighter).

 

 

Πηγή: http://europe.nokia.com

Link to comment
Share on other sites

Και το phoenix πού θα το βρώ?

 

Αν κάνεις μια βολτίτσα (λίγες σελίδες πίσω) στο συγκεκριμένο τόπικ, τα έχουμε συλλέξει όλα! Ο φίλος Johnny_Nik έχει μαζέψει σε ένα λίνκ όλα τα προγράμματα και έχει φτιάξει tutorial, κι εγώ έχω δώσει direct link για την 6.43 :) :)

Link to comment
Share on other sites

egw akoma den katafera na aniksw to phoenix...pos ginete re paidia....to esbisa to ksanaebala..alla tpt.... Instal a Nokia Dongle and try to start the aplication again....

 

ti kanw lathos?!?!

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

egw akoma den katafera na aniksw to phoenix...pos ginete re paidia....to esbisa to ksanaebala..alla tpt.... Instal a Nokia Dongle and try to start the aplication again....

 

ti kanw lathos?!?!

 

Βασικά το dongle όταν το εγκαθιστάς γράφει κάποια dll στο system των windows. Ίσως να σε μπλοκάρει κάποιο πρόγραμμα ή και η ίδια η προστασία αρχείων του λειτουργικού.

 

Δοκίμασε να τρέξεις και πάλι το dongle cr*ck με όλα εγκατεστημένα και να ανοίξεις τον φοίνικα......

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το dongle όταν το εγκαθιστάς γράφει κάποια dll στο system των windows. Ίσως να σε μπλοκάρει κάποιο πρόγραμμα ή και η ίδια η προστασία αρχείων του λειτουργικού.

 

Δοκίμασε να τρέξεις και πάλι το dongle cr*ck με όλα εγκατεστημένα και να ανοίξεις τον φοίνικα......

 

 

to dokimasa sto laptop pou den exw oute antivirus pano epidi den mpenw sto inet me ekeino....dokimasa k na to egatastisw pali alla pali ta idia.....

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

to dokimasa sto laptop pou den exw oute antivirus pano epidi den mpenw sto inet me ekeino....dokimasa k na to egatastisw pali alla pali ta idia.....

 

Δοκίμασε να κατεβάσεις το νέο σπάσιμο για το dongle από τη σελίδα που πόσταρα με pm σε εσένα και ξαναπέρασέ τα όλα από την αρχή. Εδώ εγκθιστάς κανονικά μέχρι το diego, μετά τρέχεις και εγκαθιστάς το cr*ck και στη συνέχεια εγκαθιστάς το phoenix, πατάς retry όταν σ ζητήσει και σύμφωνα με τον εκδότη του σπασίματος θα συνεχίσει κανονικά η εγκατάσταση!

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κατεβάσεις το νέο σπάσιμο για το dongle από τη σελίδα που πόσταρα με pm σε εσένα και ξαναπέρασέ τα όλα από την αρχή. Εδώ εγκθιστάς κανονικά μέχρι το diego, μετά τρέχεις και εγκαθιστάς το cr*ck και στη συνέχεια εγκαθιστάς το phoenix, πατάς retry όταν σ ζητήσει και σύμφωνα με τον εκδότη του σπασίματος θα συνεχίσει κανονικά η εγκατάσταση!

 

Loipon to ekana instal...tora prepei na einai i sim mou mesa gia to update?

mporo na balw to 6.43 i prota auto pou exw k meta to 6.43?

to kinito prepei na einai klisto?? otan mou zitisei na patisw to pliktro pou anigei to patao mia fora? i patimeno???

 

loipon...ebala usb connection,kanw product scan k mou bgazei kato V06.10,21-12-06 ......

pao meta Flashing Firmware update> Flashin Method ti dialego???

sto product code patao stis telitses alla mou leei: Only Auto detect will be available.

patao ok>auto detect> ok...alla den mou bgazei to product code

prepei na dialeksw dead phone? (to kinito douleuei mia xara...)

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Loipon to ekana instal...tora prepei na einai i sim mou mesa gia to update?

 

Προσωπικά την έβγαλα δεν ξέρω αν παίζει ρόλο βέβαια

 

mporo na balw to 6.43 i prota auto pou exw k meta to 6.43?

 

Αν είδα καλά έχεις την 6.10 άρα μπορείς να περάσεις στο φοίνικα απευθείας την 6.43 και να πας για αναβάθμιση

 

to kinito prepei na einai klisto??

 

Πρέπει να είναι ανοιχτό και σε Local mode αν και για το local δεν ξέρω αν παίζει ρόλο

otan mou zitisei na patisw to pliktro pou anigei to patao mia fora? i patimeno???

 

Δεν θα σου ζητήσει αν το τηλέφωνο δουλέυει κανονικά

 

loipon...ebala usb connection,kanw product scan k mou bgazei kato V06.10,21-12-06 ......

pao meta Flashing Firmware update> Flashin Method ti dialego???

sto product code patao stis telitses alla mou leei: Only Auto detect will be available.

patao ok>auto detect> ok...alla den mou bgazei to product code

prepei na dialeksw dead phone? (to kinito douleuei mia xara...)

 

Μέθοδο φλασαρίσματος βάζεις restore user Product, και πατάς απλά οκ. Όλα τα άλλα που ανέφερες είναι φυσιολογικά, θα βρει μόνο του ότι χρειάζεται και θα περάσει στην αναβάθμιση...

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

loipon ekana dokimi me to 6.10k douleuei.....

alla den exw ellinika mesa...mipos prepei na dialekso alla product code??

 

 

den ekana restore user prouct!

ebala to Phone As Manufactured

 

 

edit: loipon tin ekana tin mala*** allaksa product code....ebala ton elliniko...k den egine to update

pou einai to image file?? mallon pos legete to image file??! dead phone den mporo na dialeksw...

prepei na balw tin 5.xx i mporo na balw k tin 6.43??

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και τρεις ημέρες είμαι κι εγώ κάτοχος του 6280 μετά από ένα μακρύ διάστημα χωρίς Nokia, με τελευταίο εκπρόσωπο της εταιρείας το 6100. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικές. Ελπίζω να με βγάλει ασπροπρόσωπο όπως όλες οι συσκευές που έχω διαλέξει μέχρι σήμερα.

 

Καλώς σας βρίσκω λοιπόν σε αυτό το thread! :)

 

Τέσσερις μήνες μετά από τη συμβίωσή μου με το 6280 αποφάσισα να γυρίσω στο παλιό μου Κ750. Οι λόγοι δύο, σοβαρότατοι κατ' εμέ:

 

α. Η υποδοχή handsfree/usb έχει χαλαρώσει πάρα πολύ με αποτέλεσμα να διακόπτεται η σύνδεση με το ενσύρματο handsfree με το παραμικρό. Το πρόβλημα είναι αδικαιολόγητο καθώς και προσέχω πώς τοποθετώ/αφαιρώ το φις και δεν έχω χρησιμοποιήσει κατά κόρον το ενσύρματο handsfree καθώς πολλές φορές μιλάω είτε κανονικά είτε με bluetooth ακουστικό (στο καλώδιο usb δεν αναφέρομαι καθώς οι φορές που το συνέδεσα μετρούνται στα δάχτυλα του ενός χεριού).

 

β. Είναι δυνατόν να μην μπορεί να συγχρονίσει σωστά τις επαφές του τηλεφώνου με το Nokia PC Suite; Αν σε κάποια επαφή έχω καταχωρήσει περισσότερα από ένα κινητά ή σταθερά, φερ' ειπείν, στην εμφάνιση των επαφών στον υπολογιστή «τρώει» το δεύτερο κι εμφανίζει μόνο το πρώτο. Ποιο το νόημα της δυνατότητας της συσκευής να μπορείς να αντιστοιχείς περισσότερα από ένα ίδια στοιχεία λοιπόν όταν το πρόγραμμα διαχείρισης του Η/Υ δεν τα εμφανίζει/αποθηκεύει;

 

Πραγματικά κρίμα που έμεινε ως δεύτερη συσκευή για το ελληνικό μου νούμερο. :(

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Μια ακομα ερωτησουλα. ΤΟ 6280 ωρειτια η αναβαθμισμενη εκδοση του 6233 η καμια σχεση?
Link to comment
Share on other sites

Μια ακομα ερωτησουλα. ΤΟ 6280 ωρειτια η αναβαθμισμενη εκδοση του 6233 η καμια σχεση?

 

Μάλλον ήθελες να πείς "θεωρείται". Αν ναί η απάντηση είναι όχι δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σήμερα κατέβασα τη νέα έκδοση του Nokia Software Updater 1.3.71gr και με μεγάλη έκπληξη διαπίστωσα ότι το 6280 δεν υποστηρίζεται πλέον!! Α, ρε αθάνατη Nokia :mad:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σήμερα κατέβασα τη νέα έκδοση του Nokia Software Updater 1.3.71gr και με μεγάλη έκπληξη διαπίστωσα ότι το 6280 δεν υποστηρίζεται πλέον!! Α, ρε αθάνατη Nokia :mad:

 

Πίσω στο phoenix λοιπόν:shifty: ... Κουφάλα alpha copy....:p :p

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έψαξα και άλλο το θέμα με το phoenix, ΑΝ, έχουμε έκδοση στο κινητό 3.81 και παλιότερη για να περάσουμε στην 5.92 πρέπει πρώτα να αποτύχει το flasharisma. Σε ΟΛΑ τα τηλέφωνα που δοκίμασα, η διαδικασία απέτυχε και μετά το επανέφερα με dead phone flashing. Από την 5.92 και μετά η αναβάθμιση γίνεται κανονικά.

 

 

Αυτό συμβαίνει γιατί μεταξύ της 3.81 και της 5.92, μεσολαβούν μεταβατικές εκδόσεις λογισμικού οι οποίες δεν έχουν διαρρεύσει από τη ΝΟΚΙΑ και δεν κυκλοφορούν στο web.

 

Οι εκδόσεις αυτές βγήκαν μετά τα πρώτα κρούσματα αποτυχίας αναβάθμισης σε NOKIA shops όπου τα τηλέφωνα έφευγαν στο εξωτερικό.

 

Γι' αυτό αν το κινητό είναι έκδοσης 3.81 και παλαιότερης δεν ανησυχούμε αν η αναβάθμιση σε 5.92 αποτύχει. Είναι απόλυτα φυσιολογικό! Επαναφέρουμε και στη συνέχεια φλασάρουμε κανονικά τις επόμενες εκδόσεις όπως περιγράφω μερικά ποστ πιο πίσω ;)

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους εχω και εγω το 6280 δεν παιζει video και δεν ανοιγει την καμερα

αυτο το προγραμμα το phoenix που θα το βρω? εχω ψαξει ολο το internet:fool: :fool:

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους εχω και εγω το 6280 δεν παιζει video και δεν ανοιγει την καμερα

αυτο το προγραμμα το phoenix που θα το βρω? εχω ψαξει ολο το internet:fool: :fool:

 

Έψαξες όλο το internet (αμφιβάλλω) εκτός από το τόπικ στο οποίο βρίσκεσαι αυτή τη στιγμή... :whistle: :whistle: Δες λίγες σελίδες πίσω και, πίστεψέ με, δε θα χρειαστεί να ρωτήσεις τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Έψαξες όλο το internet (αμφιβάλλω) εκτός από το τόπικ στο οποίο βρίσκεσαι αυτή τη στιγμή... :whistle: :whistle: Δες λίγες σελίδες πίσω και, πίστεψέ με, δε θα χρειαστεί να ρωτήσεις τίποτα!

το βρηκα μονο σε p2p emule και μtorrent αλλα ειναι πολυ αργα 4 ημερες:X :cry:

κατι πιο γρηγορο και τελικα θα μου φτιαξει το προβλημα.

το pm τι ειναι sorry για την ερωτηση αλλα ειπαμε:fool: :fool: :stupid:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...