Jump to content

iPad Pro 11-inch (3rd gen - 2018)


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοείς? Π.χ. ένα pdf ή ένα jpg ή doc στα ανοίγει επιτόπου και δεν χρησιμοποιεί το αντίστοιχο app (Adobe, Word κ.τ.λ.)? Στα ανοίγει σε view mode?

 

Ακριβώς πχ εγώ που δεν έχω pdf app η Microsoft Word μια χαρά μου ανοίγει και word document και pdf αρχεία σε view mode.

 

Αν έχεις βέβαια word η κάποιο pdf app μπορείς να ανοίξεις τα αρχεία μέσα από τις αντίστοιχες εφαρμογές τους πχ για editing.

 

Η μέσα από files app πατάς το word αρχείο που θες και πατάς share και το ανοίγεις με word εξίσου για editing εξίσου.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακριβώς πχ εγώ που δεν έχω pdf app η Microsoft Word μια χαρά μου ανοίγει και word document και pdf αρχεία σε view mode.

 

Αν έχεις βέβαια word η κάποιο pdf app μπορείς να ανοίξεις τα αρχεία μέσα από τις αντίστοιχες εφαρμογές τους πχ για editing.

 

Η μέσα από files app πατάς το word αρχείο που θες και πατάς share και το ανοίγεις με word εξίσου για editing εξίσου.

 

Μια χαρά. Επιτέλους! Έπρεπε να περιμένουμε τόσα χρόνια?

Σε ευχαρσιτώ για τις διευκρινήσεις Alex!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς πχ εγώ που δεν έχω pdf app η Microsoft Word μια χαρά μου ανοίγει και word document και pdf αρχεία σε view mode.

 

Αν έχεις βέβαια word η κάποιο pdf app μπορείς να ανοίξεις τα αρχεία μέσα από τις αντίστοιχες εφαρμογές τους πχ για editing.

 

Η μέσα από files app πατάς το word αρχείο που θες και πατάς share και το ανοίγεις με word εξίσου για editing εξίσου.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

το έβαλες το τζαμάκι;πως είναι από αντανακλάσεις;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

το έβαλες το τζαμάκι;πως είναι από αντανακλάσεις;

 

Δεν έχω παραλάβει επόμενη εβδομάδα μιας και δεν έχει αποσταλεί αφού ομαδική παραγγελία είναι και 1 από τα 3 προϊόντα που παρήγγειλα δεν είναι διαθέσιμο.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παραλάβει επόμενη εβδομάδα μιας και δεν έχει αποσταλεί αφού ομαδική παραγγελία είναι και 1 από τα 3 προϊόντα που παρήγγειλα δεν είναι διαθέσιμο.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

ok με το καλό να παραλάβεις. καλημερα.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα έφαγα ένα 5 ωρο δοκιμές για μειλ client και τελικά επέστρεψα σε gmail. Έχω βάλει ένα Τζαμακι και δεν έχω καλή επαφή με την οθόνη . μερικές φορές δεν έχει καλή αποκρηση Έχει κανείς να προτείνει κάτι; Από εκεί και πέρα με τρελενει η δέσμευση του file explorer που όπως φενετε θα αλλάξει με το ipados 13.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε μύτη developer beta 2 ios 13 και κατεβάζω και εγκαθιστώ.

 

9cc7ced3428c0257817915a97d55fad1.jpg

 

Εγώ σήμερα έφαγα ένα 5 ωρο δοκιμές για μειλ client και τελικά επέστρεψα σε gmail. Έχω βάλει ένα Τζαμακι και δεν έχω καλή επαφή με την οθόνη . μερικές φορές δεν έχει καλή αποκρηση Έχει κανείς να προτείνει κάτι; Από εκεί και πέρα με τρελενει η δέσμευση του file explorer που όπως φενετε θα αλλάξει με το ipados 13.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

 

 

Αναμένω να παραλάβω της nilkin tempered glass και πιο πίσω έχω δώσει και link με εναλλακτικές προτασεις στηριζομενος στα reviews χρηστών του Amazon.

Ρίξε μια ματιά και εσύ.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκεφτόμαι για αγορά, αλλά προβληματιζομαι για το bending, έχετε ακούσει κάτι;

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκεφτόμαι για αγορά, αλλά προβληματιζομαι για το bending, έχετε ακούσει κάτι;

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

2 πέρασαν από τα χέρια κανένα δεν είχε θέμα bending.

Τώρα αν σου κάτσει η στραβή απευθύνεσαι στο κατάστημα αγοράς και ζητάς αντικατάσταση.

 

Πιστεύω κάποιες μεμονωμένες παρτίδες έχουν θέμα οχι ο κανόνας.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα εχθές το tempered glass αργότερα μέσα στην ημέρα θα το τοποθετήσω,επειδή έχω και το pencil θα τεστάρω και με αυτό.

 

1dc3f1df81ce702538dd1a1a463e49a5.jpg

 

2f7c09009d5eda5d0d7f9b7bd31adf03.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τοποθέτησα το tempered glass.

Όλα άψογα βοήθησε και το installation frame για σωστή ευθυγραμμιση κατά την τοποθέτηση.

 

Άψογο clarity,τα gestures δουλεύουν υποδειγματικα,το pencil εξίσου.

Touch feeling εξαιρετικό.

 

61f3e5537b63dca8e8a37782a3dd8ea7.jpg

 

28ef9e95c273555e877ff043aa9b2a4f.jpg

 

6b2aa3a2d5a4322a98c2d026fd5f66bb.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά,τι κερδίζει κάποιος που έχει το Air2 και πάει σ' αυτό που έχετε τώρα;

Εdit.

Το γυαλάκι από πού το πήρες,από δω ή από την Κίνα;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

https://www.amazon.co.uk/dp/B07NSGP9TP/ref=pe_3187911_185740111_TE_item

 

Από εδώ

 

Βέβαια κυκλοφορεί και λίγο πιο φθηνά σε γαλλικό Amazon εξίσου.

https://www.amazon.fr/Nillkin-Protection-décran-dinstallation-Amazing/dp/B07NSGP9TP/ref=mp_s_a_1_1?keywords=B07NSGP9TP&qid=1561271246&s=gateway&sr=8-1

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

https://www.amazon.co.uk/dp/B07NSGP9TP/ref=pe_3187911_185740111_TE_item

 

Από εδώ

 

Βέβαια κυκλοφορεί και λίγο πιο φθηνά σε γαλλικό Amazon εξίσου.

https://www.amazon.fr/Nillkin-Protection-décran-dinstallation-Amazing/dp/B07NSGP9TP/ref=mp_s_a_1_1?keywords=B07NSGP9TP&qid=1561271246&s=gateway&sr=8-1

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

https://www.amazon.co.uk/dp/B07NSGP9TP/ref=pe_3187911_185740111_TE_item

 

Από εδώ

 

Βέβαια κυκλοφορεί και λίγο πιο φθηνά σε γαλλικό Amazon εξίσου.

https://www.amazon.fr/Nillkin-Protection-décran-dinstallation-Amazing/dp/B07NSGP9TP/ref=mp_s_a_1_1?keywords=B07NSGP9TP&qid=1561271246&s=gateway&sr=8-1

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

 

 

 

Τι λέει το Τζαμακι; Αξιζει; Έχεις καθόλου θέμα με το touch?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι λέει το Τζαμακι; Αξιζει; Έχεις καθόλου θέμα με το touch?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Άψογο το τζαμακι,κανένα θέμα είτε με touch είτε με την γραφίδα που δοκίμασα εξίσου.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με το cellular Continuity που ειδα σε διαφορα αρθρα. (για ipad που ειναι cellural)

 

Εχω iPhone + iPad. Ας υποθεσουμε οτι εχω κανει τις σχετικες ρυθμισεις που διαβασα και στο iPhone και στο iPad και βγαινω εξω απο το σπιτι μονο με το iPad. Το iPad καθως ειμαι εξω απο το σπιτι ειναι συνδεμενο με 4G Cosmote ενω το iPhone που το αφησα σπιτι δεχεται καποια στιγμη κληση. Θα λαβω την κληση στο iPad? Ή αντιστοιχα θα μπορω να παρω κατευθειαν απο το iPad?

Ουσιαστικα αυτο που με ενδιαφερει ειναι καποιες στιγμες να εχω οταν ειμαι εξω μονο το iPad αλλα να μπορω να κανω/δεχομαι κλησεις.

 

Σορρυ αν τα μπερδευω, αλλα αυτο καταλαβα. Οτι πλεον περα του facetime, υπαρχει και αυτος ο τροπος.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με το cellular Continuity που ειδα σε διαφορα αρθρα. (για ipad που ειναι cellural)

 

Εχω iPhone + iPad. Ας υποθεσουμε οτι εχω κανει τις σχετικες ρυθμισεις που διαβασα και στο iPhone και στο iPad και βγαινω εξω απο το σπιτι μονο με το iPad. Το iPad καθως ειμαι εξω απο το σπιτι ειναι συνδεμενο με 4G Cosmote ενω το iPhone που το αφησα σπιτι δεχεται καποια στιγμη κληση. Θα λαβω την κληση στο iPad? Ή αντιστοιχα θα μπορω να παρω κατευθειαν απο το iPad?

Ουσιαστικα αυτο που με ενδιαφερει ειναι καποιες στιγμες να εχω οταν ειμαι εξω μονο το iPad αλλα να μπορω να κανω/δεχομαι κλησεις.

 

Σορρυ αν τα μπερδευω, αλλα αυτο καταλαβα. Οτι πλεον περα του facetime, υπαρχει και αυτος ο τροπος.

 

Αυτά όλα προϋπόθεση έχουν να είναι οι συσκευές συνδεόμενες με το ίδιο λογαριασμό iCloud αλλά και στο ΙΔΙΟ ΔΙΚΤΥΟ WIFI

Αλλιώς ούτε κλήσεις ούτε μηνύματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτά όλα προϋπόθεση έχουν να είναι οι συσκευές συνδεόμενες με το ίδιο λογαριασμό iCloud αλλά και στο ΙΔΙΟ ΔΙΚΤΥΟ WIFI

Αλλιώς ούτε κλήσεις ούτε μηνύματα

 

Εισαι απολυτως σιγουρος για το ιδιο wi-fi;

π.χ. διαβασα εδω :

 

"It takes the Continuity feature of iOS 8 to the next level as unlike before it does not require the devices to be connected on the same WiFi network."

Link to comment
Share on other sites

Εισαι απολυτως σιγουρος για το ιδιο wi-fi;

 

π.χ. διαβασα εδω :

 

 

 

"It takes the Continuity feature of iOS 8 to the next level as unlike before it does not require the devices to be connected on the same WiFi network."

 

 

 

iOS 8?

Lol

 

Αυτή είναι η επιλογή στο iPad

4404e88553e07839e473a1ed23481cc9.jpg

 

 

Και αυτή στο iPhone

4dfadbd731ab20221490610d0c96f83e.jpg

 

Και η σχετική σελίδα στο Apple support γράφει ότι πρέπει να είναι συνδεδεμένες οι συσκευές στο ίδιο WiFi.

https://support.apple.com/en-us/HT209456

 

 

Το continuity ήταν άλλο feature, που σήμερα νομίζω έχει εξελιχθεί στο Handoff.

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να μιλαμε για το ιδιο spec, μπορει να κανω και λαθος βεβαια.

Προφανως επεσα σε αρθρα που περιεγραφαν ενα feature που απ'οτι καταλαβαινω υποστηριζεται απο ελαχιστα US κυριως carriers

Link 1

Link 2 --> "Wi-Fi Calling on supported iCloud-connected devices"

 

Δεν ειχα ποτε cellural iPad, γι'αυτο και ηλπιζα να εχει αλλαξει πλεον κατι αλλα απ'οτι φαινεται δεν παιζει κτ τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με το cellular Continuity που ειδα σε διαφορα αρθρα. (για ipad που ειναι cellural)

 

Εχω iPhone + iPad. Ας υποθεσουμε οτι εχω κανει τις σχετικες ρυθμισεις που διαβασα και στο iPhone και στο iPad και βγαινω εξω απο το σπιτι μονο με το iPad. Το iPad καθως ειμαι εξω απο το σπιτι ειναι συνδεμενο με 4G Cosmote ενω το iPhone που το αφησα σπιτι δεχεται καποια στιγμη κληση. Θα λαβω την κληση στο iPad? Ή αντιστοιχα θα μπορω να παρω κατευθειαν απο το iPad?

Ουσιαστικα αυτο που με ενδιαφερει ειναι καποιες στιγμες να εχω οταν ειμαι εξω μονο το iPad αλλα να μπορω να κανω/δεχομαι κλησεις.

 

Σορρυ αν τα μπερδευω, αλλα αυτο καταλαβα. Οτι πλεον περα του facetime, υπαρχει και αυτος ο τροπος.

 

2 πράγματα ήθελα

 

1)apple watch με esim για κλήσεις,μυνηματα και data

2)ipad mini με esim για κλήσεις,μυνηματα και data

 

και ας υπήρχε και το iphone.....

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα το nilkin 10,99 από το γερμανικό αμαζον . Πολύ φτηνά!!

Edit :παρέλαβα σήμερα και είναι όντος πολύ καλό . πήρα παράγγειλα άλλο ένα για ανταλλακτικό.

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by maximos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Pro 11-inch (3rd gen - 2018)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...