Jump to content

iPad Pro 11-inch (3rd gen - 2018)


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λίγο υπομονή μέχρι τον Μάρτιο που λογικά θα παρουσιαστεί η ανανεωμένη pro σειρά.

Πολλοί περίμεναν ότι τον Οκτώβριο που μας πέρασε ή μέχρι το τέλος του 2019 θα έβγαινε η νέα σειρά και έβρισκες εύκολα μεταχειριμένη ή και ολοκαίνουρια συσκευή σε αρκετά χαμηλές τιμές. Όμως δεν έγιναν έτσι τα πράγματα (όπως είχα προβλέψει και εγώ ο ίδιος μερικές σελίδες πιο πριν) και έτσι οι τιμές κρατήθηκαν ψηλά και με χαμηλή διαθεσιμότητα συσκευών...

 

Διάβασα ότι μάλλον δεν θα βγει το Μάρτιο,αλλά μάλλον το καλοκαίρι.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι μάλλον δεν θα βγει το Μάρτιο,αλλά μάλλον το καλοκαίρι.

 

Δύσκολο να καθυστερήσουν τόσο αλλά θα δούμε...

Link to comment
Share on other sites

...είδομεν το φως το αληθινόν...

Χθες τ´ απόγευμα κατεφθασε το 11 pro,και αφού το σετάρισα,άρχισα να το χρησιμοποιώ όπως και το Air2 για να δω τη διαφορά.Καλά,έπαθα πλάκα,καμία σχέση.Χαλάλι τα λεφτά λοιπόν.:)

Τώρα θα του βάλω γυαλάκι και θήκη,αλλά θα πάρω κι ένα μολύβι για να παίζω.

Τα εναλλακτικά μολύβια αξίζουν,ή μόνο το ορίτζιναλ είναι καλο;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα φθηνό μαγαζί,και πήρα μία θήκη βιβλίο σε τιμή χώμα,και μου έβαλε και ένα γυαλάκι,επίσης πάμφθηνο.Ομως,μαζεύει δαχτυλιές και με ενοχλεί.Υπάρχουν άλλα γυαλάκια που δεν μαζεύουν δαχτυλιές;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα φθηνό μαγαζί,και πήρα μία θήκη βιβλίο σε τιμή χώμα,και μου έβαλε και ένα γυαλάκι,επίσης πάμφθηνο.Ομως,μαζεύει δαχτυλιές και με ενοχλεί.Υπάρχουν άλλα γυαλάκια που δεν μαζεύουν δαχτυλιές;

 

Αυτό ακριβώς.

Τα φθηνά γυαλιά είναι έτσι, κολλάει το δάχτυλο όταν το σέρνεις και μαζεύουν δαχτυλιές και θολούρα.

Βγάλ'το σύντομα επειδή ακόμα και η κόλλα του είναι χάλια.

Υπάρχουν επώνυμα και ποιοτικά τζαμάκια, με αφή παρόμοια του εργοστασιακού.

.
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα φθηνό μαγαζί,και πήρα μία θήκη βιβλίο σε τιμή χώμα,και μου έβαλε και ένα γυαλάκι,επίσης πάμφθηνο.Ομως,μαζεύει δαχτυλιές και με ενοχλεί.Υπάρχουν άλλα γυαλάκια που δεν μαζεύουν δαχτυλιές;

 

 

Μη τσιγκουνευεσαι με το γυαλί πάρε ένα επώνυμο ποιοτικό όπως το nilkin που είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές τα βάζουμε με τα μαγαζάκια που είναι ασυνεπή,και άλλα υπόσχονται,αλλά κάνουν άλλα.Ομως αυτο ισχύει και στα μεγάλα μαγαζιά από ότι κατάλαβα χθες.

Προχθές δηλαδή,παρήγγειλα και πλήρωσα με κάρτα,online,μία θήκη-πληκτρολόγιο της Logitech από το iStorm.Χθες λοιπόν,με πήρε κοπέλα τηλ. από κει,και μου είπε ότι,ξέρετε,δεν υπάρχει το είδος.Κόκκαλο εγώ.Μα,ξέρετε,το site γράφει ότι υπάρχει.Ναι,αλλά είναι ένα κομμάτι που έχει κρατηθεί και δεν το έχουμε σβήσει από το site.

Λέω,θα μου κάνετε refund;Απαντάει βεβαίως,αλλά αν θέλετε μπορείτε να περιμένετε μερικές ημέρες να δούμε αν υπάρχει περίπτωση να το φέρουμε;Λέω ναι,και...περιμένω.

Αν δεν το φέρουν,θα το πάρω απ´ την Αγγλία,έστω και αν είναι το UK layout.

Συμπέρασμα.Μην αγοράζετε κατ´ ευθείαν χωρίς να επιβεβαιώσετε πρώτα την ύπαρξη του είδους,όποιο και αν είναι το μαγαζί...

 

Edit.Από κεκτημένη ταχύτητα,έγραψα λάθος το όνομα του καταστήματος.Ηδη το άλλαξα. Γί αυτό mea culpa.

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές τα βάζουμε με τα μαγαζάκια που είναι ασυνεπή,και άλλα υπόσχονται,αλλά κάνουν άλλα.Ομως αυτο ισχύει και στα μεγάλα μαγαζιά από ότι κατάλαβα χθες.

Προχθές δηλαδή,παρήγγειλα και πλήρωσα με κάρτα,online,μία θήκη-πληκτρολόγιο της Logitech από το Public.Χθες λοιπόν,με πήρε κοπέλα τηλ. από κει,και μου είπε ότι,ξέρετε,δεν υπάρχει το είδος.Κόκκαλο εγώ.Μα,ξέρετε,το site γράφει ότι υπάρχει.Ναι,αλλά είναι ένα κομμάτι που έχει κρατηθεί και δεν το έχουμε σβήσει από το site.

Λέω,θα μου κάνετε refund;Απαντάει βεβαίως,αλλά αν θέλετε μπορείτε να περιμένετε μερικές ημέρες να δούμε αν υπάρχει περίπτωση να το φέρουμε;Λέω ναι,και...περιμένω.

Αν δεν το φέρουν,θα το πάρω απ´ την Αγγλία,έστω και αν είναι το UK layout.

Συμπέρασμα.Μην αγοράζετε κατ´ ευθείαν χωρίς να επιβεβαιώσετε πρώτα την ύπαρξη του είδους,όποιο και αν είναι το μαγαζί...

 

Τι σχέση έχει αυτό με το νήμα και την συσκευή γενικότερα;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα,πέταξα τα...Αγια τοις κυσί...

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εχω το 11pro 2018,και κάτι πάτησα και εμφανίζονται δυο σελιδες ταυτόχρονα στην οθονη και δεν μπορώ να σβύσω τη μία.Του έκανα restart πατώντας τα δύο κουμπιά του ήχου συν το πλαινό κουμπί,αλλά δεν έφτιαξε.

Τι μπορώ να κάνω?

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το 11pro 2018,και κάτι πάτησα και εμφανίζονται δυο σελιδες ταυτόχρονα στην οθονη και δεν μπορώ να σβύσω τη μία.Του έκανα restart πατώντας τα δύο κουμπιά του ήχου συν το πλαινό κουμπί,αλλά δεν έφτιαξε.

Τι μπορώ να κάνω?

 

Απλά έχεις κάνει split screen. Οι δύο σελίδες χωρίζονται από μία παχιά κάθετη γραμμή. Πάτησε τη στην μέση και σύρτη τελείως δεξιά έτσι ώστε να φαίνεται σε ολόκληρη την οθόνη μόνο η αριστερή σελίδα....

Link to comment
Share on other sites

Σ´ ευχαριστώ πολύ.Τελικά ήθελε την δεξιά σελίδα να την πάω αριστερά.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιο πληκτρολόγιο όπως το γνήσιο της Apple (Smart Keyboard) αλλά όχι τόσο ακριβό? Αλλά να μην είναι και χάλια ποιότητα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα το Logitech smart folio και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Είδα ότι ο Κωτσόβολος το έφερε στα 99 €υρώ.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αγόρασα ένα χαμπάκι από τον Κινέζο,το Baseus,το οποίο έχει HDMI θύρες για κάρτες και έξοδο για κλασσικά ακουστικά.όποιος δεν έχει θήκη για το τάμπλετ,μπορεί να εφαρμόσει στη γωνία το hub.Nα και το λινκ από το Αμαζον.

 

iPad Pro USB C Hub, iPad Pro 2018 Docking Station, Baseus 6-in-1 Aluminum iPad Pro Dongle USB Type-C Adapter with 4K HDMI, USB-C PD Charging, SD/Micro Card Reader, USB 3.0 & 3.5mm Headphone Jack

 

Τώρα μία ερώτηση.Ενώ υποστηρίζει τα ακουστικά όμως,όταν βάλουμε το hub,ακυρώνεται το μικρόφωνο,οπότε όταν πάμε να μιλήσουμε στο skype,ο άλλος δεν μας ακούει.

Υπάρχει λύση στο πρόβλημα;

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα ένα χαμπάκι από τον Κινέζο,το Baseus,το οποίο έχει HDMI θύρες για κάρτες και έξοδο για κλασσικά ακουστικά.όποιος δεν έχει θήκη για το τάμπλετ,μπορεί να εφαρμόσει στη γωνία το hub.Nα και το λινκ από το Αμαζον.

 

iPad Pro USB C Hub, iPad Pro 2018 Docking Station, Baseus 6-in-1 Aluminum iPad Pro Dongle USB Type-C Adapter with 4K HDMI, USB-C PD Charging, SD/Micro Card Reader, USB 3.0 & 3.5mm Headphone Jack

 

Τώρα μία ερώτηση.Ενώ υποστηρίζει τα ακουστικά όμως,όταν βάλουμε το hub,ακυρώνεται το μικρόφωνο,οπότε όταν πάμε να μιλήσουμε στο skype,ο άλλος δεν μας ακούει.

Υπάρχει λύση στο πρόβλημα;

 

 

 

Λογικό είναι

Θα χρειαστείς ακουστικά ΜΕ μικρόφωνο αν θέλεις να χρησιμοποιείς το hub.

 

Δεν γίνεται να διατηρεί είσοδο μικροφώνου της ίδιας συσκευής και έξοδο ήχου του hub.

Διαλέγεις είσοδο+έξοδο είτε της συσκευής είτε του hub

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα θα ήθελα την βοήθεια σας.Επεσε στα χέρια μου ένα iPad 3 αλλά το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορω να κατεβάσω τίποτα κλασσικά λόγω του πρόβληματος συμβατότητας.και εννοώ βασικά προγράμματα.εβαλα το Apple ID μου που είναι καινούργιο και το χρησιμοποιώ στο iPhone και δεν κατεβάζει τίποτα .

Μπορω να κάνω κάτι η να το αφήσω στην άκρη το μηχανήματακι το οποίο είναι αρχαίο αλλά λειτουργεί μια χαρά για βασική χρήση.....

Συγνώμη αν είμαι off topic δεν ξέρω που να να απευθυνθώ ακριβως.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα θα ήθελα την βοήθεια σας.Επεσε στα χέρια μου ένα iPad 3 αλλά το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορω να κατεβάσω τίποτα κλασσικά λόγω του πρόβληματος συμβατότητας.και εννοώ βασικά προγράμματα.εβαλα το Apple ID μου που είναι καινούργιο και το χρησιμοποιώ στο iPhone και δεν κατεβάζει τίποτα .

Μπορω να κάνω κάτι η να το αφήσω στην άκρη το μηχανήματακι το οποίο είναι αρχαίο αλλά λειτουργεί μια χαρά για βασική χρήση.....

Συγνώμη αν είμαι off topic δεν ξέρω που να να απευθυνθώ ακριβως.

 

Ποιο iOS φοράει;

Μήπως οι εφαρμογές που θέλεις να κατεβάσεις έχουν σταματήσει την υποστήριξη για εκείνη την έκδοση iOS;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα θα ήθελα την βοήθεια σας.Επεσε στα χέρια μου ένα iPad 3 αλλά το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορω να κατεβάσω τίποτα κλασσικά λόγω του πρόβληματος συμβατότητας.και εννοώ βασικά προγράμματα.εβαλα το Apple ID μου που είναι καινούργιο και το χρησιμοποιώ στο iPhone και δεν κατεβάζει τίποτα .

Μπορω να κάνω κάτι η να το αφήσω στην άκρη το μηχανήματακι το οποίο είναι αρχαίο αλλά λειτουργεί μια χαρά για βασική χρήση.....

Συγνώμη αν είμαι off topic δεν ξέρω που να να απευθυνθώ ακριβως.

 

Ότι μπορείς να κατεβάσεις

Δεν υπάρχει άλλος τρόπος

Τα περισσότερα ζητάνε τελευταίες εκδόσεις του λογισμικού γι αυτό

Έστω για Ίντερνετ και βίντεο και μουσική μια χαρά πάλι είναι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ποιο iOS φοράει;

Μήπως οι εφαρμογές που θέλεις να κατεβάσεις έχουν σταματήσει την υποστήριξη για εκείνη την έκδοση iOS;

 

Καλησπέρα φοράει 9.3.5 και δεν κατεβάζει τίποτα τα τρέχω όλα από safari

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ότι μπορείς να κατεβάσεις

Δεν υπάρχει άλλος τρόπος

Τα περισσότερα ζητάνε τελευταίες εκδόσεις του λογισμικού γι αυτό

Έστω για Ίντερνετ και βίντεο και μουσική μια χαρά πάλι είναι

 

Καλησπέρα. Όντως πάρω όλο που το το μηχανάκι είναι 8 χρόνων για τις λειτουργίες που αναφέρεις είναι ακόμη μια χαρά.

Εξ άλλου 65 ευρώ το αγόρασα όποτε δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις όχι μόνο για τα λεφτά αλλά και για τα χρόνια του ...πάλι καλα ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φοράει 9.3.5 και δεν κατεβάζει τίποτα τα τρέχω όλα από safari

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καλησπέρα. Όντως πάρω όλο που το το μηχανάκι είναι 8 χρόνων για τις λειτουργίες που αναφέρεις είναι ακόμη μια χαρά.

Εξ άλλου 65 ευρώ το αγόρασα όποτε δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις όχι μόνο για τα λεφτά αλλά και για τα χρόνια του ...πάλι καλα ...

 

ε ναι αμα δεν εχεις πολλες απαιτησεις μπορεις να κανεις την δουλεια σου και με λιγα λεφτα κιολας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι

Θα χρειαστείς ακουστικά ΜΕ μικρόφωνο αν θέλεις να χρησιμοποιείς το hub.

 

Δεν γίνεται να διατηρεί είσοδο μικροφώνου της ίδιας συσκευής και έξοδο ήχου του hub.

Διαλέγεις είσοδο+έξοδο είτε της συσκευής είτε του hub

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Eίχες δίκιο,έβαλα τα ακουστικά από το note 9,που έχουν και μικρόφωνο και δούλεψε μια χαρά.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Pro 11-inch (3rd gen - 2018)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...