Jump to content

Mate 20 pro vs Note 9 vs Iphone x


louis07
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα σε ολους. Διαβασα με πολυ προσοχη την κουβεντα για το mate 20 pro και δεν πηρα την απάντηση που εψαχνα. Η ερωτηση ειναι: εχεις επισδοτηση 800 ευρω και αποφασιζεις να δωσεις και 250 -300 ευρω εξτρα τι διαλεγεις αναμεσα σε mate 20 pro, note 9 και iPhone x? εντατικη χρηση καθε μερα χωρις ομως απαιτητικές διαδικασιες. φωτογραφιες : 1500 το χρονο. παιχνιδια οχι.
Link to comment
Share on other sites

Ότι και να πάρεις παράπονο δεν θα έχεις αν και στα σημεία το Mate είναι καλύτερο σε κάποια άλλα πχ gpu και υποστήριξη στο software για ποιο πολλά χρόνια το iPhone και το note έχει το pen
Link to comment
Share on other sites

Εσυ έτσι πρώτη σκέψη προς τα που κλείνεις ;

Τι συσκευή έχεις τώρα ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις. τωρα εχω το s7 το οποιο χρησιμοποιω εδω και δυο χρόνια (ειμαι πολυ ευχαριστημενος! πρωτη φορα δεν εχω νιωσει την αναγκη αλλαγης!) Δυστυχως ομως ειχε μια πτωση οποτε η οθονη εχει καταστραφει και χρειαζομαι αμεση αντικατασταση. (κατα το παρελθον ειχα μοντελα s (1,5) αλλα και iPhone (4s επισης πολυ καλο!). Αρχικα σκεφτομουν το s9+ αλλα θεωρω οτι ειναι λιγο κατω απο τα αναφερομενα. στη συνεχεια κινηθηκα προς το note (αν και ειναι λιγο μεγαλο για το μεγεθος των χεριων μ). ειπα ομως να περιμενω και το Huawei που πραγματι ειναι πολυ δυναυο ομως τα reviews καταφεραν να με μπερδεψουν. τελος, το iPhone x επεσε λιγο τις τελευταιες μερες και ετσι μπηκε και αυτο στο παιχνιδι εξαιτιας του πολυ καλου λειτουργικου(βεβαια υστερει πολυ σε μπαταρια). Και ετσι εχω βρεθει σε αυτο το τριλλημα!! Τελος, το ρολοι στην προπαραγγελια της χαβαη κανει το κινητο πιο ελκυστικο και μετριαζει καπως την τιμη του εικονικά (αλλα ουσιαστικα αγοραζεις στα τυφλα!)
Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα iPhone X να ξεγνοιασεις . Υποστήριξη software για μια 4ετια ακόμα τουλάχιστον . Την ώρα που Sammy και hua σε κάνα χρόνο από τώρα θα λένε ότι δεν μπορούν να βάλουν το νέο λογισμικό .

Πολυ καλό τηλέφωνο σε όλα του.

 

Προσοχή στις παιδικές ασθενειες που μπορεί να βγάλει το mate

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Όποιο σου κάνει καλύτερα κλικ . Αν έχεις μεγάλα χέρια , πάρε την πιο μεγάλη συσκευή να χορταίνεις οθόνη
http://www.imageshack.gr/files/sazwsmc2u6io8pdczlh2.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν έλεγες για το Χs θα σου έλεγα να το πάρεις με κλειστά μάτια αλλά το Χ όχι. Καλύτερα Note.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πήγαινα στο mate 20 pro ως πιο ιντριγκαδορικο. Πιο μαζεμένο σε μέγεθος. Περισσότερες λειτουργίες στην κάμερα και πιο όμορφο. Είδα από κοντά note 9 την προηγούμενη βδομάδα και δε μου άρεσε καθόλου. Συν τοις άλλοις το mate είναι και κάτι διαφορετικό από το s7 που έχεις τώρα. Θα το χαρείς περισσότερο

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το Mate 20 Pro εχει τη καλυτερη καμερα, μπαταρια και οθονη.

Στη ταχυτητα ειναι ελαφρως κατω απο Αιφον και πανω απο τα υπολοιπα ανδροειδη.

Ντιζαιν ειναι υποκειμενικο αλλα εχει τα μικροτερα περιθωρια απο ολα τα κινητα της αγορας συμφωνα με το gsmarena.

 

Απο εκει και περα πηγαινε απο κοντα να τα δεις και κρινεις.

Παντως η δικια μου επιδοτηση θα παει στο Μειτ 20 pro κρατω ομως μια πισινη για το Mix 3 αν εχει κατι καλυτερο απο 845 σε επεξεργαστη

που ομως χλωμο μου φαινεται και ας κυκλοφορυν κατι χαζοφημες.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εκανα προπαραγγελια το mate! λιγο η εσωτερικη αναγκη να δωσω μια ευκαιρια σε κατι φιλοδοξο, λιγο οι καινοτομίες, λιγο η αλλαγη απο Samsung και Apple και λιγο το επιτυχημενο μαρκετινγκ που μου εκαναν με το ρολοι με εκαναν να παρω αυτην την αποφαση. εχω αρκετους δισταγμους για το αν θα ειναι τελικως η σωστη ομως νομοζω οτι ηταν αυτο που τελικα ηθελα περισσοτερο!
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εκανα προπαραγγελια το mate! λιγο η εσωτερικη αναγκη να δωσω μια ευκαιρια σε κατι φιλοδοξο, λιγο οι καινοτομίες, λιγο η αλλαγη απο Samsung και Apple και λιγο το επιτυχημενο μαρκετινγκ που μου εκαναν με το ρολοι με εκαναν να παρω αυτην την αποφαση. εχω αρκετους δισταγμους για το αν θα ειναι τελικως η σωστη ομως νομοζω οτι ηταν αυτο που τελικα ηθελα περισσοτερο!
Νομίζω ότι για τη περίπτωση σου ήταν η καλύτερη επιλογή. Και όπως φαίνεται είναι και η καλύτερη κάμερα

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...