Jump to content

Χρειάζομαι την βοήθεια σας και τις συμβουλες σας.


vag2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες υπάρχει ανάγκη αντικατάστασης του huawei p10 lite του γιου (16 ετών).

Η χρήση που κάνει είναι σερφάρισμα, παρακολούθηση βίντεο , μέσα κοινωνικής δικτύωσης, τράβηγμα φωτογραφιών (κι όμως), μουσική και λίγα παιχνίδια όπως clash royal.

Τον ενδιαφέρει κατά σειρά η οθόνη, μπαταρία, ταχύτητα και η φωτογραφική μηχανή

Το ποσό που μπορούμε να διαθέσουμε είναι 250-280€ για αγορά από Ελλάδα, δεν αποκλείω και παραγγελία από εξωτερικό.

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Mia2 από εμένα εκτός και κάνεις την υπέρβαση για pocophone από εξωτερικό

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα περιγράφεις η πρόταση μου θα ήταν το Redmi Note 5, αξιοπρεπέστατη οθόνη για την τιμή του, από τις καλύτερες μπαταρίες και μάμερα που θα τον αφήσει ικανοποιημένο στην πλειοψηφία των περιπτώσεων. Υπάρχει και το Redmi Note 6 Pro με σχεδόν της ίδιες προδιαγραφές και λίγο καλύτερη μπροστινή κάμερα. Θεωρώ πως τα Redmi θα τον ικανοποιήσουν περισσότερο από άποψη οθόνης και μπαταρίας σε σχέση με το Mi A2 το οποίο πάντως έχει καλύτερη κάμερα και επεξεργαστή.

 

Αν έχεις διάθεση για μικρή υπέρβαση τότε και εγώ θα πρότεινα το Pocoαπό εξωτερικό.

 

Το Nokia 6.1 που προτάθηκε πιο πάνω είναι κατώτερο σχεδόν σε όλα από τα Redmi

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει πρωτο σε προτεραιότητα την οθόνη, τότε θα έλεγα να αποφυγεις τα mid range της xiaomi. Στα 280 ευρω που λες μπορεις να δεις το Lg g6 το οποίο εχει πολύ καλύτερη οθόνη (από τις καλύτερες Lcd που εχω δουλέψει), ήχο, κάμερες και ποιοτητα κατασκευής ενώ έχει και αδιαβροχοποίηση. Χάνει βέβαια σε αυτονομία και προφανώς ειναι ακριβότερη συσκευη.

 

Από την άλλη p10 lite ειχε. Αν τον ικανοποιούσε η οθόνη του P10 lite τότε μάλλον θα τον ικανοποιήσει και η οθόνη του redmi note 5.

Link to comment
Share on other sites

Αν στο πόσο που διαθέτεις υπάρχει το G6,ειναι η καλύτερη επιλογή από όλα τα Xiaomi στυλ Redmi.... Μιλάμε για ναυαρχίδα, που υστερεί μόνο στην μπαταρία...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βάζω στην εξίσωση και το Honor Play στα 293 από σκρουτζ...

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

@vag2 Του παίρνεις το Xiaomi Redmi note 5 και είσαι κομπλέ. Με αυτά τα χαρακτηριστικά που ζητάς τα καλύπτει με το παραπάνω το note 5.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατά πάσα πιθανότητα θα του πάρουμε το redmi note 5, που το είδε σε φίλο μας

και του έκανε θετική εντύπωση.

Σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον και τη βοήθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...