Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε καλά πρωτη φορά το συναντάς αυτό.

Εδω εχουν δεκάδες youtuber μια εβδομάδα στη χειρότερη την εκάστοτε συσκευή αλλά καμία φορά στα χρονικά δεν εχουν τονίσει θέματα ever σε δεκάδες μοντέλα απο ολες τις εταιρίες τελευταία δεκαετία.

 

Πως αλλιώς οι διάφοροι youtubers θα τσιμπάνε τα εκάστοτε νέα κινητάκια στο τσαμπέ; Έν ολίγοις την κάνανε γαργάρα την δουλειά ακόμα και αν παρατήρησαν το πρόβλημα.

Τελικά το μόνο καλό μοντέλο της σειράς mate 20 μάλλον είναι το mate 20 το οποίο από ότι ακούω δεν θα έρθει στην Ελλάδα. :;

Link to comment
Share on other sites

Πως αλλιώς οι διάφοροι youtubers θα τσιμπάνε τα εκάστοτε νέα κινητάκια στο τσαμπέ; Έν ολίγοις την κάνανε γαργάρα την δουλειά ακόμα και αν παρατήρησαν το πρόβλημα.

Τελικά το μόνο καλό μοντέλο της σειράς mate 20 μάλλον είναι το mate 20 το οποίο από ότι ακούω δεν θα έρθει στην Ελλάδα. :;

Αν δεν απατώμαι σε λιγες επιλεγμένες αγορές στην Ευρώπη θα ερθει και η Ελλάδα δεν είναι μέσα σε αυτές.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

πως σας φαίνεται το δικό μου?

https://imgur.com/a/Zp39i5p

Η αλήθεια είναι ότι μόνο σε απόλυτο σκοτάδι και με γκρι φόντο μπορείς να το παρατηρήσεις.

Σε τέτοιες συνθήκες έτσι είναι και το δικό μου, όπως νομιζω των περισσότερων.

6bdbed14b06e3be9370c172cf92fd3aa.jpg1991ecc9bb070c542291d505cea4f211.jpg

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τους έχω στείλει στο facebook μαζί με φωτογραφίες γιατί όταν μίλησα με την εξυπηρέτηση μου είπαν το ποιηματάκι ότι είναι φυσιολογικό λόγω εξαιρετικής ποιότητας της οθόνης LOL

 

Δωσε τα στοιχεια τους στον αρμοδιο φορεα .Μη χαριζεσαι σε απατεωνες .Δεν τους εχεις αναγκη.Συσκευη με πρασινη οθονη και σου λενε οτι φταιει η εξαιρετικης ποιοτητας οθονη?:shock: Πες μας βρε φορουμιτη ποιοι ειναι αυτοι που παιζουν με τους πονους των αλλων.....Ρε τι διαβαζω πρωι-πρωι.....:mad:

EDIT:Μολις εγινε ελεγχος στο διπλανο γραφειο του συναδελφου .Πρασινο περιμετρικα αλλα Πασοκ:alien: Παμε αμεσα για αλλαγη χωρις δευτερη κουβεντα.:mad:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

EDIT:Μολις εγινε ελεγχος στο διπλανο γραφειο του συναδελφου .Πρασινο περιμετρικα αλλα Πασοκ:alien: Παμε αμεσα για αλλαγη χωρις δευτερη κουβεντα.:mad:

Δεν περιμένεις να διεξαχθεί το ντέρμπι ΣΚ πρώτα??:lol::p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη παιδιά αλλά επειδή το βλέπω και το ξαναβλεπω το κινητό και μου τρέχουν τα σάλια , για τι ποσοστό failure rate μιλάμε ?

Όλοι όσοι το έχετε αγοράσει τελικά σας έβγαλε προβλήματα?

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν περιμενεις να διεξαχθει το ντερμπι ΣΚ πρωτα:lol::p

 

Ασε Αλεξ εγω τον εβαλα στο τρυπακι και αλλαξε το p20 pro σε mate20 pro.Τωρα κλασικα τα ακουω στην αρχη εκανα το τεστ σε χαμηλο φωτισμο και μολις ειδε το πρασινο γυρω-γυρω νομισε οτι ειναι καποιο tweaks και αλλαζει σε φωτισμο και πρασινιζει:lol: Ρε τι τραβαω τωρα...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Εγώ το άνοιξα χτες το είδα για μια ωρα ( πολύ ωραίο κινητο) και μετά το τεστ το ξαναεκλεισα και το πήγα πίσω.

Κωτσοβολοσ Πειραιάς σημερα πρωι με το που το πήγα δεν χρεαστεικε καν να πω το πρόβλημα και οι 2 τεχνικοί λενε μεταξυ τους " ΚΑΙ ΑΛΛΟ MATE 20!!!!! ".

 

Δεν ζήτησα τα λεφτά μου πισω ... απλα θα περιμενω το επόμενο να το τσεκαρο και αν ειναι παλι τα ιδια τα λεφτα μας πισω και παμε για αλλη συσκευη.

 

Μου ειπαν δεν υπαρχει στοκ και να περιμενω καμια εβδομαδα.

 

Να επισημάνω δεν ανέφεραν καν το ρολόι ...!!

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη παιδιά αλλά επειδή το βλέπω και το ξαναβλεπω το κινητό και μου τρέχουν τα σάλια , για τι ποσοστό failure rate μιλάμε ?

Όλοι όσοι το έχετε αγοράσει τελικά σας έβγαλε προβλήματα?

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εαν θες να το παρεις αμεσα τους υπενθυμιζεις το προβλημα με το πρασινο και εαν θα σου κανουν αντικατασταση αμεσα.Εαν ναι ολα οκ Εαν οχι να περιμενεις να αλλαξουν ολες τις παρτιδες.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη παιδιά αλλά επειδή το βλέπω και το ξαναβλεπω το κινητό και μου τρέχουν τα σάλια , για τι ποσοστό failure rate μιλάμε ?

Όλοι όσοι το έχετε αγοράσει τελικά σας έβγαλε προβλήματα?

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Άλλος απο εδώ....

 

Θα παίξεις με τις πιθανότητες για συσκευη 1000€????

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Εαν θες να το παρεις αμεσα τους υπενθυμιζεις το προβλημα με το πρασινο και εαν θα σου κανουν αντικατασταση αμεσα.Εαν ναι ολα οκ Εαν οχι να περιμενεις να αλλαξουν ολες τις παρτιδες.

 

 

 

Στον φίλο μου είπαν οτι έτσι και αλλιώς δεν υπάρχει στοκ. Ψάχνεται κι αυτος να δει τι θα κάνει αν του παρουσιαστεί.

 

Βρίσκω άκρως μαζοχιστικό αν όχι κουτό, να παρει κάποιος Έν γνωσει του κινητό που εμφανίζει προβλήματα.

 

Κι ενώ στην Ελλάδα έρχονται LG ειναι πολυ πιθανό και το κινητό αντικατάστασης να έχει ίδιο θεμα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Εχει και το δικό μου mate 20 πρόβλημα με την οθόνη..παραλαβή απο κωτσοβολο the mall Μαρούσι, τωρα αν πάω να το δώσω πίσω για αλλαγή θα περιμένω 1 βδομάδα μέχρι νεα έρθει απόθεμα; και αν έρθει και έχει το ίδιο πρόβλημα; αλλαγή συσκευής μέχρι να είναι καλο;

Τέλος πάντων...σκέφτομαι αν συνεχιστεί έτσι και στην αλλαγή του επόμενου για note 9.. Αξίζει;

iMac 27 - MacBook Pro - iPad Pro 12.9 - Iphone 11 pro max
Link to comment
Share on other sites

Εμένα αύριο έρχεται το καινούργιο που το πήγα doa ελπίζω να μην έχει θεμα

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σε επικοινωνία μου με το τμήμα εξυπηρέτησης πλαίσιο, μου το παίξανε και καλά ότι δεν έχουν κάποια ενημέρωση και δεν ξέρουν τίποτα για τα προβλήματα. Μου είπαν να πάω για έλεγχο και ότι δεν γίνεται επιστροφή χρημάτων μόνο αντικατάσταση της συσκευής ή επιτόπου ανταλλαγή με άλλο προϊόν. Ταλαιπωρία !
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θεωρώ πως δεν πρέπει να δεχτείτε αντικατάσταση αλλα επιστροφή χρημάτων και μονο.

 

Υπάρχει άλλωστε σχετικός νόμος που λεει οτι αν το προϊόν δεν πλήρει τις προδιαγραφές για τις οποίες αγοράστηκε, μπορεί ο πελάτης να υπαναχωρήσει.

 

 

https://greeklaw.github.io/gr/πώληση.html#πραγματικό-ελάττωμα-ή-έλλειψη-συνομολογημένης-ιδιότητας

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ από 27/10. Σε εμένα το θέμα δεν είναι έντονο, ελπίζω να μην επιδεινωθεί. Έχω στείλει mail στη Huawei και αναμένω απάντηση.

 

Στο europa λέει για επιστροφή χρημάτων εντός 14 ημερών.

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θεωρώ πως δεν πρέπει να δεχτείτε αντικατάσταση αλλα επιστροφή χρημάτων και μονο.

 

Υπάρχει άλλωστε σχετικός νόμος που λεει οτι αν το προϊόν δεν πλήρει τις προδιαγραφές για τις οποίες αγοράστηκε, μπορεί ο πελάτης να υπαναχωρήσει.

 

 

https://greeklaw.github.io/gr/πώληση.html#πραγματικό-ελάττωμα-ή-έλλειψη-συνομολογημένης-ιδιότητας

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ναι αλλα ο νομοθετης στην περιπτωση της υπαναχωρησης αναφερεται σε "επουσιωδες πραγματικό" ελάττωμα. Με αλλα λογια στην κριση καποιου (ποιου?), που μπορει να το ερμηνευσει κατα το δοκουν. Δυστυχως και με τα ελληνικα δεδομενα, δεν ειναι και το πιο ευκολο πραγμα του κοσμου και δη σε μαζικες αγορες...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτοχος και εγώ από 27/10. Σε εμένα το θέμα δεν είναι έντονο, ελπίζω να μην επιδεινωθεί. Έχω στείλει mail στη Huawei και αναμένω απάντηση.

 

Στο europa λέει για επιστροφή χρημάτων εντός 14 ημερών.

 

"...στο διαδίκτυο, με τηλεφωνική ή ταχυδρομική παραγγελία".

Στην περιπτωση αγορας απο φυσικο καταστημα η περιπτωση εμπιπτει στα περι " επουσιωδους ή μη ελαττώματος", δηλαδη σε οσα ανεφερα παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται τα περιστατικά αυξάνονται μέρα με την ημέρα

Γεια σου ρε Huawei επανέφερες το παλιό καλό ΠΑΣΟΚ στις συσκευές μας ο αγώνας τώρα δικαιώνεται......το mate το πράσινο το mate που ανατέλλει μας οδηγεί....εδώ και τώρα αλλαγή αλλιώς επιστροφή χρημάτων και απαλλαγή

Edited by xristos1975
Link to comment
Share on other sites

οι υπόλοιποι που το επιστρέψατε παιδιά τι σας είπαν;

μέχρι στιγμής ο κωτσοβολος δείχνει να είναι ο πιο εντάξει

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

οι υπόλοιποι που το επιστρέψατε παιδιά τι σας είπαν;

μέχρι στιγμής ο κωτσοβολος δείχνει να είναι ο πιο εντάξει

 

Εμένα δεν με ρώτησαν καν τα παιδια , φαίνεται να γνώριζαν το θεμα και το πήραν πισω χωρίς καμία εξηγηση ( Κωτσοβολος).

 

Επίσης που ρώτησα αν και η δεύτερη συσκευή έχει θέμα θα ζητήσω επιστροφή χρημάτων μου είπαν κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

μολι πηρα τηλεφωνο στο servise και με με ειπανε τα εξης

 

οτι η επισημη ενημερωση στην ελλαδα ειναι οτι..η οθονη δεν ειναι προβληματικη και ειναι φυσιολογικη η πρασιναδα στην οθονη,για τη μεγιστη αποδοση της οθονης,και εχω το δικαιωμα αν θελω να το επιστρεψω πισω

και με υφακι με ελεγε οτι δεν με απασχολει τι εκαναν στη φιλανδια κλτ και αν τα αντικατασησουν τα κντ κλτπ.

 

ψηλο τραγικοι η ολη η φαση παντως.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...