Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα μετά την τελευταία ενημέρωση έχετε και εσείς πρόβλημα με την εγγραφή κλήσεων εμένα σταμάτησε μετά την ενημέρωση

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργος

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 Pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μετά την τελευταία ενημέρωση έχετε και εσείς πρόβλημα με την εγγραφή κλήσεων εμένα σταμάτησε μετά την ενημέρωση

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η εγγραφή έχει αφαιρεθεί από όλα τα κινιτα με πρόσφατο λογισμικό βάση νόμου καθος στην Ευρώπη κι όχι μόνο είναι παράνομη. Στο επόμενο Android (και ios) θα μπει by default με μοναδική διαφορά όταν θα πατάς ηχογράφηση θα παίζει Μηνημα ότι η κλήση σας ηχογραφείται (έτσι αυτόματος το κάνει νόμιμη την ηχογράφηση)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου κάποια εφαρμογή αξιόπιστη για να κάνω καταγραφή υπάρχει

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργος

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 Pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου κάποια εφαρμογή αξιόπιστη για να κάνω καταγραφή υπάρχει

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οχι το block εγινε σε επιπέδου kernel ετσι ουσιαστικά ουτε με καποια τρίτη εφαρμογή μπορείς να κάνεις δουλειά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σήμερα μου κάναν δώρο το κινητό διάβασα πολλά από εδώ και μπερδεύτηκα το κινητό να το αφήσω με την 9 η να κάνω αναβάθμιση στην τελευταία που έχει ;Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιο μενού που να μας δείχνει την υγεία της μπαταρίας;

Δεν έχω Καπιο θέμα απλά θέλω να δω πως είναι μετά από χρόνο που έχω το τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιο μενού που να μας δείχνει την υγεία της μπαταρίας;

 

Δεν έχω Καπιο θέμα απλά θέλω να δω πως είναι μετά από χρόνο που έχω το τηλέφωνο

Μενού δεν υπάρχει. Μόνο κάποιες εφαρμογές που ειναι αλλ αντ άλλων.

Μονο σε αντιπροσωπεία θα σου πουν τους κύκλους φόρτισης και το ποσοστό μπαταρίας.

:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιο μενού που να μας δείχνει την υγεία της μπαταρίας;

Δεν έχω Καπιο θέμα απλά θέλω να δω πως είναι μετά από χρόνο που έχω το τηλέφωνο

 

οχι δεν υπάρχει καθώς η μπαταρια δεν έχει ic με μνήμη επάνω όπως στα Iphones και κάποια samsung ετσι δεν υπάρχει καποιος πραγματικός τρόπος μέτρησης

Link to comment
Share on other sites

Egodemis τι δουλειά κάνεις Κ ξέρεις μέχρι κ το ic πάνω στην μπαταρία ρε φίλε (δεν το λέω με ειρωνεία) λίγοι φτάνουν μέχρι εκεί

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Egodemis τι δουλειά κάνεις Κ ξέρεις μέχρι κ το ic πάνω στην μπαταρία ρε φίλε (δεν το λέω με ειρωνεία) λίγοι φτάνουν μέχρι εκεί

 

αυτη που έχει άμεση σχέση με διάλυση συσκευής και επισκευή της και σε επίπεδο πλακέτας :p

 

μοναδική συσκευη που εχω δει σε android που έχει μπαταρια του καποιο ic που πέρα από έλεγχο και ρύθμιση τάσης και ασφάλεια κλπ έχει και καταγραφή κύκλων και υπολογισμό υγείας ειναι τα samsung και αυτά όχι όλα

 

btw και η apple θέλει να το καταργήσει στο Iphone 12 για μείωση κόστους παραγωγής λόγο 5g και να κάνει υπολογισμό μέσα στο software (οσο μπορεί να γινει)

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βάλουμε κάποια άλλη κάμερα της προκοπής; Ξέρω ότι η gcam είναι μόνο για sd επεξεργαστές. Αυτό εδώ το site https://huaweiadvices.com/download-gcam-7-3-mod-for-huawei-and-honor-devices/ λέει ότι κάνει και για Huawei αλλά δεν κατάφερα να βάλω κάποιο από αυτά. Θέλει ρουτ;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βάλουμε κάποια άλλη κάμερα της προκοπής; Ξέρω ότι η gcam είναι μόνο για sd επεξεργαστές. Αυτό εδώ το site https://huaweiadvices.com/download-gcam-7-3-mod-for-huawei-and-honor-devices/ λέει ότι κάνει και για Huawei αλλά δεν κατάφερα να βάλω κάποιο από αυτά. Θέλει ρουτ;

 

οτι και να βάλεις δεν αλλάζει κάτι όλες η cameres εκτός απο την gcam κανουν χρήση firmware της συσκευής για να πάρουν την εικονα........ και ότι αλλαγές η huawei έκανε στην camera δεν τα έκανε στην camera app αλλα στο firmware της συσκευής σαν αποτέλεσμα οτι εφαρμογή και να βάλεις αποτέλεσμα θα ειναι το ιδιο η και χειρότερο . μα θα μου πεις αφου μπορεί να παρει raw και να την επεξεργασει όπως θέλει...... ουτε αυτό γινεται καθώς πρόσβαση στην raw έχει μόνο system app δλδ μαμά εφαρμογή...........

οτι αφορα το gcam αν η συσκευη έχει ξεκλείδωτο το camera api 2 και έχει snapdragon όλα καλα θα τα κάνει όλα αυτη άσχετα τι firmware εχεις... ακομη και κάποια παλικάρια έκατσαν και έγραψαν κομμάτια κώδικα για να παιζει και σε mtk και αλλά cpu με software emulation (κάποια xiaomi κάποια huawei και samsungia )

δυστιχος στης τελευταίες εκδώσεις η huawei τα κλείδωσε όλα......... ότι camera υπάρχει παιζει μεσο του firmware δλδ ενδιάμεσου ........ με τα αποτέλεσμα στην καλύτερη περίπτωση μαμα.......

 

με λιγα λογια ΤΑΠΑ μας εβαλε η hua με το 10.1 σε ολα τα της τα κινιτα σχεδόν από το mate 20 μεχρι οτι τελευταίο υπάρχει

 

μεχρι πρόσφατα αυτό το παλικάρι εδώ είχε κάνει δουλειά και επεζε αλλά λίγοι το έκαναν χρήση καθώς η μαμά camera ήταν άψογη

μετα το τελευταίο update 10,1 (δεν εχω πλέον κανενα κινιτο της huawei να δοκιμάσω αλλα είμαι 99,9% σίγουρος οτι δεν θα παίξει )

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-parrot043/

 

 

όσο για root ξέχνα το στα κινιτα της huawei (εδω και καποιο καιρό έχει κλειδωμένο πλήρως το bl)

νομίζω υπάρχει μια υπηρεσία με πληρωμή αλλά δεν ξέρω αν παιζει πλέον με 10,1 (όπως είπα δεν εχω πλέον κάποια συσκευη να κάνω δοκιμή)

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 ημέρες προσπαθώ να ανοίξω συνομιλία στο viber και το πρόγραμμα κρασαρει. Συμβαίνει μόνο με 1 συγκεκριμένη συνομιλία καθώς με τις υπόλοιπες τρέχει κανονικά. Καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 ημέρες προσπαθώ να ανοίξω συνομιλία στο viber και το πρόγραμμα κρασαρει. Συμβαίνει μόνο με 1 συγκεκριμένη συνομιλία καθώς με τις υπόλοιπες τρέχει κανονικά. Καμία ιδέα;

 

Κάμε μια εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής και λογικά θα στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Μια άλλη παρατήρηση

Πολύ συχνά μιλάω με ανοιχτή ακρόαση.

Μετά την (αναβάθμιση νομίζω) ο συνομιλητής μου παραπονιέται ότι ακούει τη φωνή του 2 φορές. Οταν κλείνω την ανοιχτή ακρόαση τότε είναι όλα καλά.

Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο;

Link to comment
Share on other sites

για οποιον ενδιαφερεται η εφαρμογη google phone ειναι πλεον διαθεσιμη και για τη δικη μας συσκευη, εχω ειχα δηλωσει beta tester δε ξερω κατα ποσο επηρεαζει αυτο αλλα απο οτι βλεπω εχει την αναγνωριση του καλουντος ακομα και αν δεν τον εχεις αποθηκευσει που για μενα ειναι πολυ σημαντικο

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Κάμε μια εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής και λογικά θα στρώσει.

Τι θα χάσω με την εκκαθάριση δεδομένων;

Θα σβηστούν φωτογραφίες και βίντεο;

Link to comment
Share on other sites

Μια άλλη παρατήρηση

Πολύ συχνά μιλάω με ανοιχτή ακρόαση.

Μετά την (αναβάθμιση νομίζω) ο συνομιλητής μου παραπονιέται ότι ακούει τη φωνή του 2 φορές. Οταν κλείνω την ανοιχτή ακρόαση τότε είναι όλα καλά.

Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο;

 

ναι...αλλά μου συνέβαινε και πριν την αναβάθμιση

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Μια άλλη παρατήρηση

 

Πολύ συχνά μιλάω με ανοιχτή ακρόαση.

 

Μετά την (αναβάθμιση νομίζω) ο συνομιλητής μου παραπονιέται ότι ακούει τη φωνή του 2 φορές. Οταν κλείνω την ανοιχτή ακρόαση τότε είναι όλα καλά.

 

Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο;

Έχει εδώ και λίγες ώρες όπου εγκατέστησα την beta version του Google Phone και έχω μιλήσει σε 2 κλήσεις με ανοιχτή ακρόαση.

 

Δεν παρατήρησα το πρόβλημα που ανέφερες.

Δεν ξέρω βέβαια αν παίζει ρόλο το WiFi calling που ήταν σε μένα ενεργοποιημένο.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μεσω hisuite κατεβαινει η 10.1.288 το συνδεσα για να κανω back up αρχεια και βρεθηκε νεα ενημερωση!
Link to comment
Share on other sites

για οποιον ενδιαφερεται η εφαρμογη google phone ειναι πλεον διαθεσιμη και για τη δικη μας συσκευη, εχω ειχα δηλωσει beta tester δε ξερω κατα ποσο επηρεαζει αυτο αλλα απο οτι βλεπω εχει την αναγνωριση του καλουντος ακομα και αν δεν τον εχεις αποθηκευσει που για μενα ειναι πολυ σημαντικο
Πως τη βρίσκουμε στο play store την εφαρμογή της Google? Γιατί δε μου τη βγάζει στην αναζήτηση

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως τη βρίσκουμε στο play store την εφαρμογή της Google? Γιατί δε μου τη βγάζει στην αναζήτηση

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γράψε Google Phone beta στον Chrome και θα σου δώσει link για να κάνεις signin στο beta πρόγραμμα.

 

Αν έχεις ήδη κάνει, θα έχει link για να ανοίξει η εφαρμογή στο Play Store.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...