Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εμένα μου ήρθε 4.5gb... Αρχικά μπήκα στην εφαρμογή hicare

Καλημερα.Την περναμε κατ ευθειαν η κανουμε πριν κατι αλλο πρώτα;Hard reset...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Την περναμε κατ ευθειαν η κανουμε πριν κατι αλλο πρώτα;Hard reset...
Προτείνω πρώτα πέρασμα και μετά hard reset αφού σώσεις ότι χρειάζεσαι.. Καλό είναι σε κάθε μεγάλη αναβάθμιση να γίνεται αυτή η διαδικασία ώστε να κάτσει σωστά το νέο λογισμικό

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαινει κι εμενα!! παμε για περασμα και καθαρη εγκατασταση!!
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα! Σκέφτομαι αρχικά να την περάσω από πάνω με ένα clear cache στο τέλος, να το δουλέψω μια δυο μέρες και να δω πως θα κάτσει! Όσοι την έχουν περάσει ας πουν πρώτες εντυπώσεις και διάφορες!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στο hicare που πηγαίνετε για να δείτε αν υπάρχει η ενημέρωση;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπαίνεις hicare και γράφει "γρήγορες υπηρεσίες", ακριβώς δεξιά απ' αυτό γράφει"περισσότερα"... πατάς, μετά κάτω ανάμεσα στα εικονίδια είναι ένα που γράφει "ενημέρωση"..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Δεν μου έχει έρθει ακόμα εμένα.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα κι εγώ την 10αρα. Δεν έχω Samsung ρολόι οπότε δεν είχα θέμα μ αυτό που λέει. Πραγματικά πιστεύω έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά. Όμορφο και απλό. Πολύ smooth.. Μακάρι να συνεχίσει ετσι
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Δεν μου έχει έρθει ακόμα εμένα.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δοκίμασε το εξής. Στο hicare άλλαξε το region σε ΚΙΝΑ. Θα κάνει το hicare μια ενημέρωση. Άλλαξε ξανά το region σε ΕΛΛΑΔΑ. Δοκίμασε να κάνεις αναζήτηση ενημέρωσης μέσα από το hicare να δούμε αν θα έρθει η 10.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος την έχει κατεβάσει και έχει χρόνο και θέλει, ας γράψει που εντοπίζονται οι μεγαλύτερες αλλαγές σε σχέση με το 9αρι... υπάρχουν ουσιαστικές διαφορές σε σχέση με την εμφάνιση και τη λειτουργία του λογισμικού; Για την μπαταρία δε ρωτάω καθώς θέλει μερικές μέρες να φανεί το πως και αν επηρεάζεται..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την έκανα, η λειτουργία για είναι ποιο σμουθ, είναι ένα άλλο κινητό πλέον στο μενού! Δεν έχω κάνει επαναφορά! Έψαξα για clear cache με τα κουμπιά και δεν υπήρχε εκεί μέσα! Όποιος γνωρίζει άλλον τρόπο για καθαρισμό ας μας το πει!
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις hicare και γράφει "γρήγορες υπηρεσίες", ακριβώς δεξιά απ' αυτό γράφει"περισσότερα"... πατάς, μετά κάτω ανάμεσα στα εικονίδια είναι ένα που γράφει "ενημέρωση"..
Μ' αυτόν τον τρόπο ήρθε και σ' εμένα.

 

Πίστευα ότι δεν θα παίζει κανένα ρόλο το HiCare, ιδίως στην περίπτωση μου όπου μόλις χτες έλαβαα το τελευταίο update, αλλά όντως δουλεύει.

 

Sent from my Nexus 7 with Android 10 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το εξής. Στο hicare άλλαξε το region σε ΚΙΝΑ. Θα κάνει το hicare μια ενημέρωση. Άλλαξε ξανά το region σε ΕΛΛΑΔΑ. Δοκίμασε να κάνεις αναζήτηση ενημέρωσης μέσα από το hicare να δούμε αν θα έρθει η 10.
Το έκανα. Ενημερώση δεν έκανε με την κινεζική region. Έκλεισα και ξανά άνοιξα το hicare άλλαξα γλώσσα έκανα αναζήτηση λογισμικού και τπτ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι άλλο.

Επάνω αριστερά μου βγάζει μια ένδειξη volte 1. Τι είναι αυτό; και πως φεύγει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγω έβαλα χτες το security patch και σήμερα μου έβγαλε στο hicare την (beta προφανώς) 10αρα. Λέει κάτι για ασυμβατότητα με μερικές τραπεζικές εφαρμογές. Έχει δοκιμάσει κανείς την 10 με τις εφαρμογές των βασικών τραπεζών; (εθνική, Πειραιώς, eurobank, alpha) να μας πει αν παίζουν;

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγω έβαλα χτες το security patch και σήμερα μου έβγαλε στο hicare την (beta προφανώς) 10αρα. Λέει κάτι για ασυμβατότητα με μερικές τραπεζικές εφαρμογές. Έχει δοκιμάσει κανείς την 10 με τις εφαρμογές των βασικών τραπεζών; (εθνική, Πειραιώς, eurobank, alpha) να μας πει αν παίζουν;

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

Εθνικη, Πειραιώς και Αlpha λειτουργουν χωρίς πρόβλημα. Eurobank δεν έχω.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με το hicare. Στο κατέβασμα, πάνω από μια ώρα, μάλλον επειδή το ρούτερ μου .., έκανε 2 διακοπές , στο 31% και στο 95%, και έγραψε ~~ ασταθές δικτύο επιχειρηται σύνδεση.

Νόμισα ότι θα χάσω αρχεία, αλλά φαίνεται το κατέβασε σωστά, και έκανα την ενημέρωση, factory reset, και έχει ένα patch, που δεν το κατεβάζει, και το έκλεισα θέλει στήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα άρθρα που υπάρχουν στο internet αναφέρεται ότι είναι stable, ΔΕΝ είναι beta.

 

Και δείχνει να έχει και διαφορές από την beta, στο οπτικό κομμάτι.

Στην call screen το background στην beta ήταν μία μπλε οθόνη, τώρα έχουν βάλει το wallpaper με τη θάλασσα και τη βραχονησίδα, το οποίο εμένα background δεν μου αρέσει καθόλου όσον αφορά την call screen, όπως δεν μου άρεσε και αυτό που υπήρχε στο Android 9 με τη ζωγραφιά με τα βουνά.

Θα προτιμούσα ένα απλό χρώμα, όπως ήταν στη beta και όπως είναι στο pure Android.

 

Επίσης στην beta στην always screen on είχε πολλά ρολόγια για επιλέξεις, εδώ φαίνεται ότι τα αφαίρεσαν.

Έχει το κλασικό, ψηφιακό.

 

 

 

Κατά τ' άλλα φαίνεται μια χαρά γρήγορη rom, χωρίς κανένα απολύτως wipe.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Edited by tsiftsism

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα άρθρα που υπάρχουν στο internet αναφέρεται ότι είναι stable, ΔΕΝ είναι beta.

 

Και δείχνει να έχει και διαφορές από την beta, στο οπτικό κομμάτι.

Στην call screen το background στην beta ήταν μία μπλε οθόνη, τώρα έχουν βάλει το wallpaper με τη θάλασσα και τη βραχονησίδα, το οποίο εμένα background δεν μου αρέσει καθόλου όσον αφορά την call screen, όπως δεν μου άρεσε και αυτό που υπήρχε στο Android 9 με τη ζωγραφιά με τα βουνά.

Θα προτιμούσα ένα απλό χρώμα, όπως ήταν στη beta και όπως είναι στο pure Android.

 

Επίσης στην beta στην always screen on είχε πολλά ρολόγια για επιλέξεις, εδώ φαίνεται ότι τα αφαίρεσαν.

Έχει το κλασικό, ψηφιακό.

 

 

 

Κατά τ' άλλα φαίνεται μια χαρά γρήγορη rom, χωρίς κανένα απολύτως wipe.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Ισχύει ότι αναφέρουν ότι είναι η stable αλλά η περιγραφή που έχει εκεί που κατεβάζεις την αναβάθμιση, ταιριάζει σε περιγραφή beta.. λέει "να δοκιμάσετε λειτουργίες λογισμικού από πριν για να βελτιωθεί το λειτουργικό μετά"...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την έκανα, η λειτουργία για είναι ποιο σμουθ, είναι ένα άλλο κινητό πλέον στο μενού! Δεν έχω κάνει επαναφορά! Έψαξα για clear cache με τα κουμπιά και δεν υπήρχε εκεί μέσα! Όποιος γνωρίζει άλλον τρόπο για καθαρισμό ας μας το πει!
Υπάρχει. Κλείνεις το κινητό, πατάς volume up και power button, μετά πας στο clear data και είναι οι επιλογές μέσα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...