Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ζελατίνα δεν εχει, πάντως, ξανα έβαλα τα δαχτυλικά απο την αρχη και διάβασα τις 3-4 σημειώσεις που έχει η Huawei πριν ξεκινήσεις την διαδικασία και ενα από αυτά γράφει οτι "υπάρχει περίπτωση να μην δουλεύει σωστά το δαχτυλικό αν τα δάχτυλα είναι ξερά."

Όταν λοιπόν δεν αναγνωρίζει το αποτύπωμα κάνω ενα χα στο δάχτυλο να πάρει υγρασία και το ξεκλείδωμα δουλεύει άψογα.....χαχαχαχαχα :lol::lol::lol: μη γελάτε....αλήθεια λεω. τυχαίο; τι να πω; πάντως δουλεύει. χαχαχχαχαχα

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κατεβάσει κάποια εφαρμογή του play store για να σκαναρει το QR code του δικτύου;

 

Οχι, μέσο της λειτουργίας της εφαρμογής της κάμερας. Διαβάζει το QR και ότι είναι δίκτυο. Μου βγάζει να πατήσω σύνδεση αλλά δεν συνδέεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα παίδες.

Θέλω απλά κάπου να πω τον πόνο μου. Την Παρασκευή τοποθέτησα στο τηλέφωνο τζαμάκι της tmax.

Πραγματικά είναι οτι καλύτερο έχω δει σε εφαρμογή απο άκρη σε άκρη αλλά και στην αίσθηση κατά την χρήση.

Αλλά...

 

Έχει πάθει τραλαλα το δαχτυλικό αποτύπωμα.

Ξεκλειδώνει το τηλέφωνο ανάλογα τα γούστα του. Μπορεί την μια φορά να δοκιμάσεις 10 φορές και να ξεκλειδώσει τις 8 και την επόμενη φορά δεν το καταφέρνει καμία και είτε κλειδώνει το τηλ για 30δευτερα η το ξεκλειδώνεις με τον κωδικό σου.

Εχω σβήσει και έχω βάλει 2-3 από την αρχή τα δαχτυλικά αλλα αποτέλεσμα το ίδιο.

 

Αυτα τα ολίγα, μάλλον θα αναγκαστώ να βάλω το ξεκλείδωμα με το πρόσωπο:(

 

Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και σε μένα. Όχι με τζάμι της ΤΜΑΧ αλλά με άλλο. Πότε πιάνει πάντα κ πότε δεν πιάνει με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

@kdxgr

Δεν είπε κάποιος εδώ στο νήμα, ότι είχε πρόβλημα με t-max. Μπορεί να είναι ελατωματικο κομμάτι. Αυτά για την υγρασία τα γραφουν στο Google, αλλά στο s10+.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, μέσο της λειτουργίας της εφαρμογής της κάμερας. Διαβάζει το QR και ότι είναι δίκτυο. Μου βγάζει να πατήσω σύνδεση αλλά δεν συνδέεται.

 

Πω ούτε καν ήξερα ότι η κάμερα μας έχει τέτοια δυνατότητα και όταν ήθελα να συνδεθώ κατεβασα εφαρμογή από play store...Για δοκίμασε μήπως με άλλη ξεχωριστή εφαρμογή αλλάξει κάτι αλλιώς εαν είσαι εντός εμβέλειας δικτύου δε μπορώ να σκεφτώ λόγο για να μη συνδέεται...

Link to comment
Share on other sites

Οχι, μέσο της λειτουργίας της εφαρμογής της κάμερας. Διαβάζει το QR και ότι είναι δίκτυο. Μου βγάζει να πατήσω σύνδεση αλλά δεν συνδέεται.

 

Πω ούτε καν ήξερα ότι η κάμερα μας έχει τέτοια δυνατότητα και όταν ήθελα να συνδεθώ κατεβασα εφαρμογή από play store...Για δοκίμασε μήπως με άλλη ξεχωριστή εφαρμογή αλλάξει κάτι αλλιώς εαν είσαι εντός εμβέλειας δικτύου δε μπορώ να σκεφτώ λόγο για να μη συνδέεται...

 

Όταν ανοίξεις την κάμερα, τέρμα πάνω και τέρμα αριστερά έχει λειτουργία για ανάγνωση qr, μετάφραση, αναγνωριση αντικειμένων και τροφίμων για θερμίδες.

Link to comment
Share on other sites

ένα ευχαριστω και από μενα, το ειχα διαβασει αλλα δεν το " ηξερα" να το δουλεψω. αναλογη εφαρμογή από το play store : google lens

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.ar.lens&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Ζελατίνα δεν εχει, πάντως, ξανα έβαλα τα δαχτυλικά απο την αρχη και διάβασα τις 3-4 σημειώσεις που έχει η Huawei πριν ξεκινήσεις την διαδικασία και ενα από αυτά γράφει οτι "υπάρχει περίπτωση να μην δουλεύει σωστά το δαχτυλικό αν τα δάχτυλα είναι ξερά."

Όταν λοιπόν δεν αναγνωρίζει το αποτύπωμα κάνω ενα χα στο δάχτυλο να πάρει υγρασία και το ξεκλείδωμα δουλεύει άψογα.....χαχαχαχαχα :lol::lol::lol: μη γελάτε....αλήθεια λεω. τυχαίο; τι να πω; πάντως δουλεύει. χαχαχχαχαχα

 

Χάχαχα. Απίστευτο. Το Χα στο δάχτυλο δουλεύει κ σε μένα.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είναι πολύ καλό.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ασύρματο φορτιστή αξίζει να πάρουμε;

Θα έχει με τη χρήση πιο πολύ φθορά η μπαταρία;

Έχω δει αυτόν

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=481154

Στο ebay υπάρχει και με 16 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/c/581/fortistes-kinhtwn-tilefwnwn/m/2159/Huawei/f/630555/asyrmatos-fortistis-qi-pad.html?o=huawei+%CF%86%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B7%CF%82

 

Πρέπει να είναι ο original, που τυχαίνει να το έχω, δεν το χρησιμοποιώ, πιάνει χώρο στο τραπέζι, πιο αργή φόρτιση, το είχα αγοράσει από Amazon, δεν το είχαν Ελλάδα τότε.

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/c/581/fortistes-kinhtwn-tilefwnwn/m/2159/Huawei/f/630555/asyrmatos-fortistis-qi-pad.html?o=huawei+%CF%86%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B7%CF%82

 

Πρέπει να είναι ο original, που τυχαίνει να το έχω, δεν το χρησιμοποιώ, πιάνει χώρο στο τραπέζι, πιο αργή φόρτιση, το είχα αγοράσει από Amazon, δεν το είχαν Ελλάδα τότε.

 

Αν απαντάς σ'εμενα, εννοούσα το original της αρχικής συσκευασίας.. Όχι τον wireless!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα νέος κάτοχος εδώ και 10 μέρες περίπου, υπερευχαριστημένος από την συσκευή, ένα παράπονο μόνο, λόγο κυρτότητας της οθόνης δεν βρισκω προστασία για την οθόνη, δοκίμασα spigen που ήξερα ότι είναι πολύ ποιοτικά υλικά, αλλά ούτε να γράψω δεν μπορώ από τότε που έβαλα το τζαμακι, βλέπω σαν μοναδική λύση μια tmax που βάζουν κάποιο είδος κόλλας στην οθόνη, αυτό δεν είναι επικίνδυνο για την οθόνη ; υπάρχει κάποιο κατάστημα στην Αθήνα που να την περνάει ;

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Πριν μήνες έγραψε ένας για μαγαζί στην Αθήνα που περνάει t max,,, τέτοιο έχω, με την 2η προσπάθεια τοποθέτηση,, αγόρασα 2 δηλαδή, το 1ο το χάλασα, πρέπει το τραπέζι να είναι εντελώς επίπεδη ευθεία, εμένα έτρεξαν τα υγρά κάτω..

Καλή επιτυχία...

Link to comment
Share on other sites

να κλείσεις το ακουστικό αλλά και τις υπόλοιπες τρύπες με τα αυτοκόλλητα που είναι στο Κιτ.

Όπως λέει και ο φίλος το τραπέζι να είναι ίσο και να κάνεις 2-3 δοκιμές χωρίς την κόλλα για να πάρεις μια ιδέα το πώς κάθεται πάνω στο τηλέφωνο το τζάμι.

Έχε έτοιμο το πανακι για να σκουπίζεις την κόλλα που θα φεύγει από το πλάι. Δεν κουνάς το τζάμι μέχρι να απλώσει όλο το υγρό.

Θα δεις δεν είναι κάτι δύσκολο.

Υπομονή θέλει και όχι βιασύνη.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7781656

Να και η ανάρτηση για το μαγαζί.

 

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

καθε update που ερχεται σαφως και την επηρεαζει ..καλο ειναι μετα απο μεγαλο update συνισταται hard reset !
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

καθε update που ερχεται σαφως και την επηρεαζει ..καλο ειναι μετα απο μεγαλο update συνισταται hard reset !

 

μιας και ανεφερες update.. μηπως μας ξεχασαν λιγακι; ακομα στο patch Σεπτεμβρίου είμαστε:confused:

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

μιας και ανεφερες update.. μηπως μας ξεχασαν λιγακι; ακομα στο patch Σεπτεμβρίου είμαστε:confused:

 

Εγω στο απλό P30 είμαι με security Αυγούστου με την 193 ρομ.... Κάτι δεν μου αρέσει κι μένα...

Εντωμεταξύ στο firmware finder μου βγάζει aproved 3 εκδόσεις μετά απο αυτή που έχω... Βέβαια δεν εχω δοκιμάσει αναβάθμιση με Hisuite ή με αλλαγή κάρτας σιμ (εχω wind) μιας και σαν βασική συσκευή έχω το Note 10 plus

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Όσοι έχετε καιρό το κινητό, (πάνω από 6 μήνες) έχετε παρατηρήσει πτώση στην αυτονομία ή πηγαίνει ακόμα άψογα;

 

Καλησπέρα φίλε μου, από αρχές της χρονιάς το έχω, υπάρχει μια μικρή πτώση, αλλά και πάλι είναι σκυλί και με το παραπάνω! Μακάρι να είχαμε αξιόπιστη εφαρμογή να γνωρίζαμε την υγεία της μπαταρίας! Την επόμενη φορά που θα βρεθώ Αθήνα πάντως θα περάσω από το σέρβις για να επιχειρήσω αλλαγή μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω ανεβασμένη κατανάλωση στην μπαταρία αλλά μου βγαζει την μέρα άνετα ..

Περιμένω να πάρει την επόμενη μεγάλη αναβάθμιση για να το κάνω επαναφορά ...

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προς τους κατόχους του κινητού,

 

έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος όταν έχει το κινητό σε λειτουργία δόνησης (όχι δυνατό, όχι αθόρυβο), να δονείται ακαριαία σαν να σου ρχετε ειδοποίηση, αλλά να μην έχεις; Αυτό το κάνει ακόμα και με ανοιχτή οθόνη όταν είσαι και το κρατάς το κινητό. Είναι αρκετά εκνευρεστικό γιατί το κάνει περίπου κάθε 2 λεπτά.

Λίγο που το έψαξα στο internet υπάρχει αυτό το bug, αλλά δε βρήκα κάποια λύση ή διόρθωση.

 

Το κάνει σε κανέναν άλλον κι αν ναι πώς το λύσατε;

 

Ξεκίνησε να μου το κάνει και εμένα. Βρήκες τελικά τι φταίει;

Link to comment
Share on other sites

καθε update που ερχεται σαφως και την επηρεαζει ..καλο ειναι μετα απο μεγαλο update συνισταται hard reset !

 

Πώς γίνεται το hard reset ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...