Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ειναι η ποιοτητα της lg panels..περα απο το προβλημα που εγινε.επισης τροφοδοτει και την xiaomi με boe panels!οπως και τα p20 pro εχουν boe panels

Εμένα πάντως, μία χαρά μου φαίνεται. Δεν κατάλαβα καμία διαφορά από την LG, εκτός από την ξενερωτική πρασινίλα, η οποία παρουσιάστηκε μετά από 12 ημέρες χρήσης του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

στα κινεζικα smartphones χρησιμοποιουν BOE, ChinaStar, Tianma, Visionox, EverDisplay!η samsung σιγουρα στα δικα της βαζει δικο της πανελ εκτος και αν δεν επαρκουν στην αγορα να βαλει δευτερο που θα ειναι διαθεσιμο.οπως εκανε και η huawei με το mate 20 pro.εβαλε το lg το καλυτερο της..δημιουργηθηκε θεμα και αναγκαστικα εβαλε τα boe!απλα οι κυριαρχοι στην αγορα ειναι η lg και η samsung στο θεμα οθονης!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Δε παιδιά έχει παρατηρήσει κάνεις με οθόνη boe να είναι η οθόνη του ελαφρώς σα χαρτί εφημερίδας η ανάλυση? Η ακόμη και στην κάμερα έχει δει κανείς κάτι, μια ελαφριά αλλοίωση ή είναι ιδέα μου?
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε εχεις δικιο ειναι σαν την εφημεριδα το Φως. Οταν επισης παταω πανω το δακτυλικο κανει κρατσα κρουτσα... καμια φορα μου αφηνει και μαυριλα στο δακτυλο. Απαραδεκτο για 1000 ευρω κινητο

 

Το τοπικ εχει ξεφυγει εντελως....

Edited by Floyd
ορθογραφια
Link to comment
Share on other sites

Και μια ερώτηση ακόμη γιατί έφτασα μάλλον στο συμπέρασμα πως μου έστειλαν ανακατασκευασμενη συσκευή,το κινητό από μόνο του δεν έχει προεγκατεστημένες φωτογραφίες και βιντεο? Πήγα και σε media markt και σε κωτσοβολο και είχαν τα mate, στο δικό μου δεν υπάρχει τίποτα!
Link to comment
Share on other sites

πηγαινε το πισω φιλε μου και ζητησε αλλο.ειναι πολλα περιστατικα με ολο αυτο που εχει γινει..
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Τραγική κατάσταση πραγματικά, είπα να ξεπεράσω το τσακισμενο χαρτονακι και κάποιες ανεπαισθητες γρατζουνιές στη πλάτη του κινητού αλλά όχι και την οθόνη, είναι ξεκάθαρα αλλοιωμένη, θα έπρεπε να ντρέπονται για όλο αυτό, είμαι φαν huawei χρόνια αλλά όχι πλέον.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω εδώ και πολλές ημέρες το MATE 20 Pro με ΒΟΕ οθόνη, έχω να πω ότι αυτή είναι εξαιρετική και στέκεται άνετα δίπλα ακόμα και στο βασιλιά ΝΟΤΕ 9. Δεν είναι καλύτερη αλλά είναι εξαιρετική και ειλικρινά δεν υστερεί σχεδόν πουθενά. Υψηλότατη φωτεινότητα, ευκρίνεια, απόδοση χρωμάτων..
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Καμία αναβάθμιση λογισμικού θα παίξει άραγε? Βγήκε ο μήνας και ακόμα δεν έδωσαν την ενημέρωση του κώδικα ασφαλείας Android του Νοεμβρίου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τραγική κατάσταση πραγματικά, είπα να ξεπεράσω το τσακισμενο χαρτονακι και κάποιες ανεπαισθητες γρατζουνιές στη πλάτη του κινητού αλλά όχι και την οθόνη, είναι ξεκάθαρα αλλοιωμένη, θα έπρεπε να ντρέπονται για όλο αυτό, είμαι φαν huawei χρόνια αλλά όχι πλέον.

Από το Service στη Μιχαλακοπούλου το πήρες, ως αντικατάσταση προβληματικού με πράσινη LG οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

Mate 20 pr0 vs galaxy s9 plus

https://i.imgur.com/xOWHkYD.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το mate 20 είναι με οθόνη BOE. Αυτό το ανεβάζω επειδή κάποιοι είπανε ότι η Samsung έχει κορυφαίες οθονες κλπ κλπ...

Ξεκάθαρα το s9 έχει πολύ κόκκινο. Αφαίρεσε το 1/3 κόκκινο στην επιλογή προσαρμοσμενη οθόνη και θα δεις πως θα δείχνει.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

ελπίζω να μη είναι πειραγμενα τα πιο πάνω ss

εδώ πάντως η υπεροχή του note 9

είναι ξεκάθαρη

https://imgur.com/a/f218dFq

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ελπίζω να μη είναι πειραγμενα τα πιο πάνω ss

εδώ πάντως η υπεροχή του note 9

είναι ξεκάθαρη

https://imgur.com/a/f218dFq

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Note σε 1440

Mate σε 1080

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

ελπίζω να μη είναι πειραγμενα τα πιο πάνω ss

εδώ πάντως η υπεροχή του note 9

είναι ξεκάθαρη

https://imgur.com/a/f218dFq

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Πέρα απο την ανάλυση που ειναι στα 1080 στο mate και 2κ στο note που ειναι η υπεροχή ?

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε εχεις δικιο ειναι σαν την εφημεριδα το Φως. Οταν επισης παταω πανω το δακτυλικο κανει κρατσα κρουτσα... καμια φορα μου αφηνει και μαυριλα στο δακτυλο. Απαραδεκτο για 1000 ευρω κινητο

 

Το τοπικ εχει ξεφυγει εντελως....

 

α ρε που πανε τα λεφτα....

 

εκλαψα...αληθεια :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πέρα απο την ανάλυση που ειναι στα 1080 στο mate και 2κ στο note που ειναι η υπεροχή ?

αμα δεν την βλέπεις δεν υπάρχει

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου από service μιχαλακοπουλου ως αντικατάσταση για LG παρτίδα Οκτωβρίου με τσαλακωμενο χαρτονι.

Δυστυχώς, απ'ό,τι φαίνεται, το service επισκευάζει τις συσκευές που του στέλνουν και τις δίνει ως αντικατάσταση στους πελάτες. Θα ήταν καλύτερο, όσοι επιστρέφετε προβληματικές συσκευές, να ζητούσατε αντικατάσταση απ'ευθείας από το κατάστημα αγοράς και όχι από το service, ακόμα κι'αν είναι να καθυστερήσει λίγο περισσότερο η αντικατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

α ρε που πανε τα λεφτα....

 

Φίλε Floyd εμείς που μας νοιάζει πόσα λεφτά δώσαμε και κοιτάμε το παραμικρό αναφερω ατέλειες και ελλείψεις που έχει η αντικατάσταση με οθόνη boe και επειδή παρατήρησα πως είναι συχνό φαινόμενο ήθελα να ακούσω γνώμες. https://www.google.com/amp/s/forum.xda-developers.com/mate-20-pro/help/boe-screen-huge-grain-t3868420/amp/

Δεν έχει ανάγκη το forum από άτομα σαν εσένα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις διαφορές ανάμεσα σε οθόνες boe vs boe αλλά και LG VS BOE τις είχα επισημάνει από την αρχή από προσωπική εμπειρία καθώς έχω αλλάξει 4 Mate 20 από DOA και άλλα 3 ένας φίλος.

Επίσης η φώτο που ανέβασα με το s9 vs mate με Boe δεν την ανέβασα για να προκαλέσω, αλλά για να δείτε ότι η '' συγκεκριμενη'' boe είναι κλασεις ανώτερη από του s9.(το παραδέχτηκε και ο κάτοχος του s9).

 

Τέλος, αν εξαιρέσουμε την πρασινιλα, η οθόνη της LG στο mate είναι η καλύτερη που έχω δει σε κινητό, ναι ακόμα και από το note 9!

Εάν κάποιος μένει νότια στην Αθήνα ας πάει από το πλαίσιο στην Αργυρούπολη που τα έχει δίπλα δίπλα και θα καταλάβει αμέσως τι ενοω.

www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr
Link to comment
Share on other sites

Εάν κάποιος μένει νότια στην Αθήνα ας πάει από το πλαίσιο στην Αργυρούπολη που τα έχει δίπλα δίπλα και θα καταλάβει αμέσως τι ενοω.

Δεν μπορείς να καταλάβεις καμία διαφορά υπέρ της μιας ή της άλλης συσκευής, με τον έντονο φωτισμό ή τον ήλιο να μπαίνει από την είσοδο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να δω με το μάτι καμία διαφορά με την ΒΟΕ που εχω τώρα σε σχέση με τις LG. Τώρα άμα κάποιος αρχίσει να τρέχει διαφορά τεστ κλπ δεν ξέρω. Με το μάτι, σε καθημερινή χρήση η οθόνη είναι σούπερ. Το σημαντικότερο, χωρίς πρασινιλες.

 

Btw εμένα είναι 18A30 με ΒΟΕ απροβληματιστο.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...