Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στις ασιατικές χώρες πήγε με BEO 600$ την συσκευή

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Γι αυτό δεν θέλει βιασύνη. 2 χρόνια εγγύηση έχει, αν είναι ελαττωματική η συσκευή και δημιουργεί πρασινάδα είναι υποχρεωμένη η κάθε Huawei να αντικαταστήσει την συσκευή, μέχρι και τα δύο χρόνια.

 

:blink:Σωπα...Σχεδον μιση τιμη ε ; Tι λες τωρα . . . :worry:

 

Ναι αλλα δεν κρατιουνται εδω:lol:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Λοταρία λοιπόν

Το πας πίσω και σου βάζουν δεύτερη κατηγορίας οθόνη

Το κρατάς ...ξανά βλέπεις hulk

Μπράβο στην hua για την διαστημική της τεχνολογία

Πράγματι ουφο

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ειναι λίγο υπερβολικά τα πράγματα μεταξύ των δύο πάνελ στα κινητά. Πάρτε για παράδειγμα όποιο κινητό θέλετε π.χ. iphone xs max η note 9 και βάλτε το δίπλα απο ενα αλλο ολόιδιο κινητό. Θα δείτε οτι το ίδιο κινητό απο τον ίδιο κατασκευαστή οθόνης εχει και διαφορετική απόχρωση-φωτεινότητα . Αλλα ηταν με κίτρινα- θερμα πανελ, αλλα με ολολευκο και αλλα μπλεδίζον στης ίδιες ρυμθίσεις !! Στο παρελθόν εχω κάνει πολλές συγκρίσεις μεταξύ δυο ίδιων κινητών και δεν είδα ποτέ να έχει ιδια οθόνη με το αλλο. Βάλτε το κινητό που έχετε τώρα με το αντίστοιχο σε κατάστημα και δείτε μόνοι σας. 100% δεν θα είναι ολόιδιο.

Και μιλάω για κινητά της Samsung και της Apple.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου πως μπορώ να ελέγξω τι οθόνη φοράει, το πήρε μια φίλη μου εδώ στο Ντουμπάι.

Μου λέει ότι δεν έχει πρόβλημα με την οθόνη της αλλά θα ήθελα να το τσεκάρω το ΣΚ.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Πες της να κατεβάσει από το Play store αυτή την εφαρμογή Divice Info HW εκεί λέει τη οθόνη φοράει η συσκευή

Πείτε μου πως μπορώ να ελέγξω τι οθόνη φοράει, το πήρε μια φίλη μου εδώ στο Ντουμπάι.

Μου λέει ότι δεν έχει πρόβλημα με την οθόνη της αλλά θα ήθελα να το τσεκάρω το ΣΚ.

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φορουμιτες μη παιδευεστε αλλο ειναι κριμα τοση ταλαιπωρια . Ουτε Lg οθονες γιατι εχουν προβλημα ουτε boe οθονες (χαμηλης ποιοτητας) γιατι δεν ειναι η ποιοτητα που πρεπει για 1000ε συσκευη . 2 απλες λυσεις : H περιμενετε μελλοντικα να βγει καποια "plus" εκδοση Mate η παιρνετε αλλη συσκευη ισης αξιας . Δεν υπαρχει κανενας αλλος λογος ... Το προβλημα αφηστε να το λυσει η εταιρια και εσεις ως σκεπτομενοι και ελεγχομενοι αγοραστες κοιταξτε το δικο σας συμφερον . Θα το βγαλει με καλης ποιοτητας οθονη ολα καλα . Αν οχι 1000ρικο δεν εχει . Απλα τα πραγματα . Εκτος αμα γουσταρετε να τα δωσετε ετσι ... Εκει παω πασο . Δεν παιρνεις συσκευη των 100ε να κανεις συμβιβασμους και να πεις οκ ενα 100ρικο εδωσα ας εχει και ψιλοχαλι οθονη .

 

δηλαδή ι apple πού ζητούσε 900 καί έβαζε κάτι κιτρινιαρες οθόνες κανένας δεν μιλούσε τέλειες τής έλεγαν εκεί όμως έκαναν μόκο όλοι πού ζητούσε σχεδόν 1000ρικο πού ακόμη και ι BOE ανώτερη μακράν απο την ρετιννα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω ειναι λίγο υπερβολικά τα πράγματα μεταξύ των δύο πάνελ στα κινητά. Πάρτε για παράδειγμα όποιο κινητό θέλετε π.χ. iphone xs max η note 9 και βάλτε το δίπλα απο ενα αλλο ολόιδιο κινητό. Θα δείτε οτι το ίδιο κινητό απο τον ίδιο κατασκευαστή οθόνης εχει και διαφορετική απόχρωση-φωτεινότητα . Αλλα ηταν με κίτρινα- θερμα πανελ, αλλα με ολολευκο και αλλα μπλεδίζον στης ίδιες ρυμθίσεις !! Στο παρελθόν εχω κάνει πολλές συγκρίσεις μεταξύ δυο ίδιων κινητών και δεν είδα ποτέ να έχει ιδια οθόνη με το αλλο. Βάλτε το κινητό που έχετε τώρα με το αντίστοιχο σε κατάστημα και δείτε μόνοι σας. 100% δεν θα είναι ολόιδιο.

Και μιλάω για κινητά της Samsung και της Apple.

 

τά λες πολύ σωστά φίλε μου έτσι ακριβώς ειναι καμία δεν είναι ίδια το έχω παρατηρήσει και εγώ αυτο στα ίδια κινητά απο την ίδια εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

Καθίστε βρε παιδιά βγάλατε τώρα συμπέρασμα για την ΒΟΕ από μια χαμηλής ανάλυσης φωτογραφία, θολή, και είδατε την τεράστια διαφορά από την LG? Να γυρίσουμε στις πρασινάδες τότε. Η ΒΟΕ, εφόσον εξαρχής ήταν να είναι ο κύριος προμηθευτής σημαίνει ότι η πλειοψηφία του Ματε πρόκειται να έχει τέτοιες οθόνες και προφανώς και θα είναι ποιοτικοτατες, δεν είναι κανένας τυχαίος κατασκευαστής άσχετα που δεν την ξέρουμε εμείς. Και η Apple συζητάει για συνεργασία μαζί της σε επόμενα iPhone λόγω μέχρι πρότινος μονοπωλίου της Samsung. Επίσης προφανώς σαν τις Samsung OLED απλά δεν έχει, αλλά δεν είναι και για πέταμα. Να κάτσουμε με τις πρασιναδες δηλαδή και τις αθλιότητες της LG που από κινητό σε κινητό και χρόνια με χρόνια κάνει την μια πατάτα μετά την άλλη.

 

Το να είναι λίγο πιο θερμή ξέρω γω οκ όλο και κάποια διαφορά θα υπάρχει από κατασκευαστή σε κατασκευαστή.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Καθίστε βρε παιδιά βγάλατε τώρα συμπέρασμα για την ΒΟΕ από μια χαμηλής ανάλυσης φωτογραφία, θολή, και είδατε την τεράστια διαφορά από την LG? Να γυρίσουμε στις πρασινάδες τότε. Η ΒΟΕ, εφόσον εξαρχής ήταν να είναι ο κύριος προμηθευτής σημαίνει ότι η πλειοψηφία του Ματε πρόκειται να έχει τέτοιες οθόνες και προφανώς και θα είναι ποιοτικοτατες, δεν είναι κανένας τυχαίος κατασκευαστής άσχετα που δεν την ξέρουμε εμείς. Και η Apple συζητάει για συνεργασία μαζί της σε επόμενα iPhone λόγω μέχρι πρότινος μονοπωλίου της Samsung. Επίσης προφανώς σαν τις Samsung OLED απλά δεν έχει, αλλά δεν είναι και για πέταμα. Να κάτσουμε με τις πρασιναδες δηλαδή και τις αθλιότητες της LG που από κινητό σε κινητό και χρόνια με χρόνια κάνει την μια πατάτα μετά την άλλη.

 

Το να είναι λίγο πιο θερμή ξέρω γω οκ όλο και κάποια διαφορά θα υπάρχει από κατασκευαστή σε κατασκευαστή.

 

καλά τά λες αλλά ποιός σέ ακούει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια, μια ερώτηση , εχω και εγω το θεμα με την πρασινάδα και στην δευτερη συσκευη που μου ηρθε εχτες και δεν βρισκω τον λογο να το ξανα παω στον κωτσοβολο γιατι λογικα και το 3ο ετσι θα ειναι.

Οπότε θα το στειλω στο service μιχαλακοπουλου, μου ειπαν πρεπει πρωτα να το ελεγξουν, μετα να παρουν το οκ απο τα κεντρικα για νεα συσκευη, μετα να την στειλουν και προηγουνται αλλοι......

καποιος που το εκανε ολο αυτο ρε παιδια ποσο καιρο περιπου πηρε? δηλαδη θα περιμενω να στειλουν τα κινητα απο κινα? κανενα μηνα? τι φαση?

Επισης οσοι πηρατε συσκευη αντικαταστασεις απο εκει ηταν ολες με οθονη boe απροβληματιστες? εκτος απο αυτα που ειναι πιο χαμηλης ποιοτητα και τετοια. εννοω αν ειχε κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τα λεφτά σου πίσω και αγόρασε οτιδήποτε άλλο (όχι κινητό σώνει και καλά) ... έχει μέλλον ακόμη εδώ η υπόθεση... όσο η Χαβάη κάνει την πάπια επισήμως
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Θα βοηθούσε πάντως αν καποιοι απο αυτους που παίρνουν νεες συσκευες μας ενημερωναν για το πως πανε οι οθόνες τους.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια, μια ερώτηση , εχω και εγω το θεμα με την πρασινάδα και στην δευτερη συσκευη που μου ηρθε εχτες και δεν βρισκω τον λογο να το ξανα παω στον κωτσοβολο γιατι λογικα και το 3ο ετσι θα ειναι.

Οπότε θα το στειλω στο service μιχαλακοπουλου, μου ειπαν πρεπει πρωτα να το ελεγξουν, μετα να παρουν το οκ απο τα κεντρικα για νεα συσκευη, μετα να την στειλουν και προηγουνται αλλοι......

καποιος που το εκανε ολο αυτο ρε παιδια ποσο καιρο περιπου πηρε? δηλαδη θα περιμενω να στειλουν τα κινητα απο κινα? κανενα μηνα? τι φαση?

Επισης οσοι πηρατε συσκευη αντικαταστασεις απο εκει ηταν ολες με οθονη boe απροβληματιστες? εκτος απο αυτα που ειναι πιο χαμηλης ποιοτητα και τετοια. εννοω αν ειχε κανενα προβλημα.[/quote

 

εχτές παρελαβες σε ποιο χρώμα καί ανέβασε καμία φωτό να δούμε την πρασινάδα?

Link to comment
Share on other sites

Καθίστε βρε παιδιά βγάλατε τώρα συμπέρασμα για την ΒΟΕ από μια χαμηλής ανάλυσης φωτογραφία, θολή, και είδατε την τεράστια διαφορά από την LG? Να γυρίσουμε στις πρασινάδες τότε. Η ΒΟΕ, εφόσον εξαρχής ήταν να είναι ο κύριος προμηθευτής σημαίνει ότι η πλειοψηφία του Ματε πρόκειται να έχει τέτοιες οθόνες και προφανώς και θα είναι ποιοτικοτατες, δεν είναι κανένας τυχαίος κατασκευαστής άσχετα που δεν την ξέρουμε εμείς. Και η Apple συζητάει για συνεργασία μαζί της σε επόμενα iPhone λόγω μέχρι πρότινος μονοπωλίου της Samsung. Επίσης προφανώς σαν τις Samsung OLED απλά δεν έχει, αλλά δεν είναι και για πέταμα. Να κάτσουμε με τις πρασιναδες δηλαδή και τις αθλιότητες της LG που από κινητό σε κινητό και χρόνια με χρόνια κάνει την μια πατάτα μετά την άλλη.

 

Το να είναι λίγο πιο θερμή ξέρω γω οκ όλο και κάποια διαφορά θα υπάρχει από κατασκευαστή σε κατασκευαστή.

Για συγνώμη,βγάζει και η boe p-oled οθόνες?

Και κάτι άλλο ...πας σε κατάστημα και βλέπεις σούπερ ουαου οθόνη και σου έρχεται μια αραχνιασμενη γιατί το παιδί που έστειλε τα ss πριν είπε ότι στην πραγματικότητα η διαφορά είναι άλλη τόση σε μέγιστη φωτεινότητα μεταξύ των δύο οθονών

Θα το αγοραζαν άραγε αν εξαρχής

έβλεπαν boe οθόνες?

Τα συγχαρητήρια μου στην Μιχαλακοπούλου by the way

Και στην Huawei πρώτα απ' όλα

Το έχει ξανακάνει με μνήμες κινητών......

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Για συγνώμη,βγάζει και η boe p-oled οθόνες?

Και κάτι άλλο ...πας σε κατάστημα και βλέπεις σούπερ ουαου οθόνη και σου έρχεται μια αραχνιασμενη γιατί το παιδί που έστειλε τα ss πριν είπε ότι στην πραγματικότητα η διαφορά είναι άλλη τόση σε μέγιστη φωτεινότητα μεταξύ των δύο οθονών

Θα το αγοραζαν άραγε αν εξαρχής

έβλεπαν boe οθόνες?

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

 

δεν είναι έτσι όπως λέει περί 50% χαμηλότερη φωτεινότητας είναι υπερβολές αυτό.

Link to comment
Share on other sites

P20 Pro και Mate 10 Pro φορανε BOE panels και το Mate RS φοραει LG για οσους ενδιαφερονται.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Για συγνώμη,βγάζει και η boe p-oled οθόνες?

Και κάτι άλλο ...πας σε κατάστημα και βλέπεις σούπερ ουαου οθόνη και σου έρχεται μια αραχνιασμενη γιατί το παιδί που έστειλε τα ss πριν είπε ότι στην πραγματικότητα η διαφορά είναι άλλη τόση σε μέγιστη φωτεινότητα μεταξύ των δύο οθονών

Θα το αγοραζαν άραγε αν εξαρχής

έβλεπαν boe οθόνες?

Τα συγχαρητήρια μου στην Μιχαλακοπούλου by the way

Και στην Huawei πρώτα απ' όλα

Το έχει ξανακάνει με μνήμες κινητών......

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

 

H pOLED που κολλάει στην περίπτωση μας; Καμία έκδοση Ματε δεν φοράει pOLED εκτός κι αν κάνω λάθος. Και ναι η ΒΟΕ φτιάχνει OLED οθόνες αν αυτό ήταν αρχικά το ερώτημα. Φυσικά ούτε εγώ την ήξερα την εταιρεία τώρα την έμαθα.

 

Στα υπόλοιπα , δεν μπορώ να κρίνω από μια φωτό αυτό σου λέω. Αραχνιασμενη κιόλας; Την είδες με τα μάτια σου; Την συγκρινες; Επειδή το παιδί λέει η διαφορά είναι άλλη τόση; Δεν έχω τπτ με το παλικάρι που ίσα ίσα μας βοηθάει να δούμε τις όποιες διαφορές αλλά εσείς την βγάλατε οθόνη χειρότερη από low end phones χωρίς καν να την δείτε και να την δουλέψετε.

 

Εμένα προσωπικά με ενδιαφέρει να δω συγκριτικό σε σκοτάδι αν έχει την καλοσύνη ο φίλος για να δούμε πώς είναι η ΒΟΕ στις συνθήκες που η LG γίνεται Hulk

Edited by Sheik

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα με πήραν τηλ από Μιχαλακοπούλου προκειμένου αύριο να πάω να μου δώσουν σφραγισμένη καινούργια συσκευή λογικά θα είναι BOE θέλω να δω αν όντως έχει τόσοεγαλη διαφορά σε σχέση με την LG (το μόνο σίγουρο φυσικά δεν θα έχει πρασινάδα)

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω διάβασα εχθές στο xda απο ενα χρήστη με οθόνη BOE το ακριβώς αντίθετο, οτι ειναι πολύ καλύτερη απο το πάνελ της lg . :lol:

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Εγω διάβασα εχθές στο xda απο ενα χρήστη με οθόνη BOE το ακριβώς αντίθετο, οτι ειναι πολύ καλύτερη απο το πάνελ της lg . :lol:

Αυτό ακριβώς θέλω να πω. Κι εγώ διαβάζω ο ένας καλύτερη ο άλλος χειρότερη και γι'αυτό λέω πως από μια φωτογραφία ή από μια προσωπική άποψη κάποιου δε μπορούμε να κρίνουμε. Δεν είναι κάτι αντικειμενικό, έχει πρασινάδα ή δεν έχει. Σε άλλον αρέσει η θερμότερη οθόνη σε άλλον η ψυχρότερη.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σχετικα με το ερωτημα μου για το ποτε θα φερουν ξανα το Mate 20 Pro μου απαντησαν οτι απο εβδομαδας θα ναι και παλι διαθεσιμο στα καταστηματα της Cytas οποτε υπομονη μια εβδομαδα ακομα :) Οριστε και το σχετικο εμαιλ που ελαβα.

 

Αγαπητέ Κύριε,

Σας ευχαριστούμε για το ηλεκτρονικό σας μήνυμα.

Αναφορικά με το πιο κάτω αίτημα σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το συγκεκριμένο μοντέλο Huawei Mate 20 Pro θα είναι διαθέσιμο στα καταστήματα μας από την ερχόμενη εβδομάδα. Παρακαλώ σημειώστε ότι μπορείτε να ενημερώνεστε για διαθέσιμες συσκευές στην ιστοσελίδα https://www.cyta.com.cy/mobile-phones

Παραμένουμε στη διάθεση σας.

Με εκτίμηση,Μαρί-Λουίζ Κουγιουμτζιάν

Ομάδα χειρισμού ηλεκτρονικών μηνυμάτων (emails) Υπηρεσιών Πελατών

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα με πήραν τηλ από Μιχαλακοπούλου προκειμένου αύριο να πάω να μου δώσουν σφραγισμένη καινούργια συσκευή λογικά θα είναι BOE θέλω να δω αν όντως έχει τόσοεγαλη διαφορά σε σχέση με την LG (το μόνο σίγουρο φυσικά δεν θα έχει πρασινάδα)

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

Πότε το πήγες εσύ στη Μιχαλακοπούλου?

Γιατί το πήγα κ γω χτες

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημερα σχετικα με το ερωτημα μου για το ποτε θα φερουν ξανα το Mate 20 Pro μου απαντησαν οτι απο εβδομαδας θα ναι και παλι διαθεσιμο στα καταστηματα της Cytas οποτε υπομονη μια εβδομαδα ακομα :) Οριστε και το σχετικο εμαιλ που ελαβα.

 

Εξαντλήθηκε στη Cyta κύπρου και περιμένουν νέα παραλαβή. Δε λέει τίποτα αυτό μιας και δεν μιλάει για καινούργια παρτίδα με άλλες οθόνες μιας και αυτό είναι το όλο θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Update: εφόσον πήρα και εγώ κινητό με boe, ξαναπήγα στο φίλο να συγκρίνουμε boe vs boe και μαντέψτε! Η δική μου boe έχει λευκό πιο κοντά σε αυτό της LG!!!! Φυσικά πάντα με ίδιες ρυθμίσεις κλπ.

Επίσης μετά από χρήση μιας ημέρας δε θα έλεγα ότι η οθόνη είναι κακή ή χαμηλής ποιότητας όπως μεταφράστηκε εδώ από κάποιους, απλά ειπα ότι η LG ήταν καλύτερη.Από ότι φενεται ο καθένας λέει τα δικά του γενικά και ίσως και όχι αφού φενεται να υπάρχουν διάφορες ανάμεσα σε πάνελ της ίδιας εταιρίας όπως είπε πιο πάνω ένας φίλος.

www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...