Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χάρη φίλε μου μπορείς να δεις τι μοντέλο οθόνης έχει το δικό σου είναι LG? Κατέβασε την εφαρμογή Device info HW το δικό μου έχει αυτή...

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

60698dcadfb9fbdb23d2e9e5de863e4e.jpg

 

Το κατέβασα ακριβώς την ίδια έχω και εγώ. Ίσως να παίζει ρόλο που έχω την οθόνη ρυθμισμένη λειτουργία στο ζωντανή και θερμοκρασία χρώματος ψυχρό. Έτσι μου αρέσει να τα έχω γενικώς οτι Huawei είχα. Πάντως πέρα από την πλάκα που έκανα πριν πραγματικά δεν το θεωρώ πρόβλημα εφόσον δεν φαίνεται στην καθημερινότητά μας.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι το θέμα είναι σοβαρό. Φαντάζομαι όπως το παρακολουθούμε εμείς έτσι το παρακολουθούν και οι κύριοι της Huawei. Σίγουρα και εδώ περιμένουν την επίσημη άποψη της μητρικής. Δεμ νομίζω να γνωρίζει κανένας την έκταση του προβλήματος. Να κάνει την πάπια σε τέτοιο γεγονός δεν γίνεται, θα το πληρώσει με τον έναν (ανάκληση) ή τον άλλο τρόπο (ναυαρχίδα, δυσφήμιση, πτώση αγοράς κτλ). Τουλάχιστον η samsung έκανε πατάτα αλλά έκανε ανάκληση σε όλα της τα κινητά.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απάντηση της huawei για το θέμα με την οθόνη.

 

https://www.gsmarena.com/huawei_responds_to_the_mate_20_pros_screen_light_bleeding_issue-news-34037.php

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε μου έκανα όλες τις πιθανές εναλλαγές στη θερμοκρασία χρώματος και σε όλες φαίνεται το πρόβλημα και όπως σου είπα και πριν και το επιβεβαίωσε και ο φίλος παραπάνω το πρόβλημα φαίνεται να εξελίσσεται αύριο πρώτα ο Θεός θα το πάω πίσω για αλλαγή και βλέπουμε αν και πολύ φοβάμαι ότι αφού είναι θέμα παρτίδας και το άλλο ίσως έχει θέμα αν ναι τότε θα ζητήσω πίστωση χρημάτων όπως πολύ σωστά πρότεινε ο φίλος πριν, για αγορά με την παραλαβή καινούργιας παρτίδας που λογικά αφού έχει πάρει έκταση το θέμα δεν μπορεί παρά να επιληφθεί η Huawei και να φέρει σωστές συσκευές γιατί πραγματικά είναι κρίμα....

Το κατέβασα ακριβώς την ίδια έχω και εγώ. Ίσως να παίζει ρόλο που έχω την οθόνη ρυθμισμένη λειτουργία στο ζωντανή και θερμοκρασία χρώματος ψυχρό. Έτσι μου αρέσει να τα έχω γενικώς οτι Huawei είχα. Πάντως πέρα από την πλάκα που έκανα πριν πραγματικά δεν το θεωρώ πρόβλημα εφόσον δεν φαίνεται στην καθημερινότητά μας.

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε μου έκανα όλες τις πιθανές εναλλαγές στη θερμοκρασία χρώματος και σε όλες φαίνεται το πρόβλημα και όπως σου είπα και πριν και το επιβεβαίωσε και ο φίλος παραπάνω το πρόβλημα φαίνεται να εξελίσσεται αύριο πρώτα ο Θεός θα το πάω πίσω για αλλαγή και βλέπουμε αν και πολύ φοβάμαι ότι αφού είναι θέμα παρτίδας και το άλλο ίσως έχει θέμα αν ναι τότε θα ζητήσω πίστωση χρημάτων όπως πολύ σωστά πρότεινε ο φίλος πριν, για αγορά με την παραλαβή καινούργιας παρτίδας που λογικά αφού έχει πάρει έκταση το θέμα δεν μπορεί παρά να επιληφθεί η Huawei και να φέρει σωστές συσκευές γιατί πραγματικά είναι κρίμα....

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

Απο που το αγορασες;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον μετά από τόσο σαματά στο εξωτερικό δεν έχει γίνει ανάκληση να σας πω από σήμερα τι θα σας πουν...

Περάστε από το service μπλα μπλα μπλα θα το τρεναρουν όσο μπορούν γιατί ούτε διαθέσιμες συσκευές έχουν για αντικατάσταση (που δεν πρόκειται να κάνουν αντικατάσταση έτσι πιστεύω) και δεν θα έχουν ούτε ανταλλακτικά στοκ και ιδικά οθόνες για να το φτιάξουν ! Οπότε δεν θα βγάλουμε άκρη ούτε μέχρι τα Χριστούγεννα...

Edited by dionisis
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι πρέπει να κάνει κάτι δραστικό... προς το παρών όπως ανερτησε την επίσημη ανακοίνωση της ο φίλος, αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι το ξέρουν το ψάχνουν και προς στιγμήν το χειρίζονται με ένα τρόπο όχι απόλυτα σαφή έως και λίγο διπλωματικό δηλαδή ναι οκ αν δεν είσαι ικανοποιημένος στείλτο πίσω για αντικατάσταση ή επισκευή, επειδή βλέπω όμως ότι είναι πολύ μαζικό θα έλεγα το πρόβλημα θα πρέπει να κάνει εφόσον σιγουρευτεί για το ποσοστό των ελλατωματικών συσκευών ίσως και ανάκληση... Για να δούμε!!

Εννοείται ότι το θέμα είναι σοβαρό. Φαντάζομαι όπως το παρακολουθούμε εμείς έτσι το παρακολουθούν και οι κύριοι της Huawei. Σίγουρα και εδώ περιμένουν την επίσημη άποψη της μητρικής. Δεμ νομίζω να γνωρίζει κανένας την έκταση του προβλήματος. Να κάνει την πάπια σε τέτοιο γεγονός δεν γίνεται, θα το πληρώσει με τον έναν (ανάκληση) ή τον άλλο τρόπο (ναυαρχίδα, δυσφήμιση, πτώση αγοράς κτλ). Τουλάχιστον η samsung έκανε πατάτα αλλά έκανε ανάκληση σε όλα της τα κινητά.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απάντηση της huawei για το θέμα με την οθόνη.

 

https://www.gsmarena.com/huawei_responds_to_the_mate_20_pros_screen_light_bleeding_issue-news-34037.php

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο το ανοιξα (unboxing) και γω το κινητο εκανα τα τεστ στην οθονη προς το παρον ολα καλα (lg).
...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον μετά από τόσο σταματά στο εξωτερικό δεν έχει γίνει ανάκληση να σας πω από σήμερα τι θα σας πουν...

Περάστε από το service μπλα μπλα μπλα θα το τρεναρουν όσο μπορούν γιατί ούτε διαθέσιμες συσκευές έχουν για αντικατάσταση (που δεν πρόκειται να κάνουν αντικατάσταση έτσι πιστεύω) και δεν θα έχουν ούτε ανταλλακτικά στοκ και ιδικά οθόνες για να το φτιάξουν ! Οπότε δεν θα βγάλουμε άκρη ούτε μέχρι τα Χριστούγεννα...

Θα έχουν συσκευές γιατί απλά θα έχουν σταματήσει οι πωλήσεις :) Θα δοκιμάσω και την ασύρματη φόρτιση γιατί ανέφερε κάποιος ότι μετά την ασύρματη φόρτιση επιδεινώθηκε το πρόβλημα. Το doa στο public πόσες μέρες είναι;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το να μην έχουν στοκ για αντικατάσταση συσκευών ή στοκ για επισκευή οθονών δεν είναι απαραίτητα "κακό" για όσους έχουμε θέμα γιατί σημαίνει ότι όλο το ελλατωματικό batch είναι έξω που σημαίνει λογικά η επόμενη παρτίδα θα είναι σωστή λέω εγώ τώρα... Ξέρω όμως ότι και έτσι να είναι δεν παύει να έχουμε φάει το ξενέρωμα και να περιμένουμε το πότε θα στείλουν σωστή παρτίδα....Εύχομαι να μην είναι όλη η πρώτη παρτίδα έτσι και να είμαστε μεμονωμένες περιπτώσεις εδώ στην Ελλάδα τουλάχιστο.....

Εφόσον μετά από τόσο σαματά στο εξωτερικό δεν έχει γίνει ανάκληση να σας πω από σήμερα τι θα σας πουν...

Περάστε από το service μπλα μπλα μπλα θα το τρεναρουν όσο μπορούν γιατί ούτε διαθέσιμες συσκευές έχουν για αντικατάσταση (που δεν πρόκειται να κάνουν αντικατάσταση έτσι πιστεύω) και δεν θα έχουν ούτε ανταλλακτικά στοκ και ιδικά οθόνες για να το φτιάξουν ! Οπότε δεν θα βγάλουμε άκρη ούτε μέχρι τα Χριστούγεννα...

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το να μην έχουν στοκ για αντικατάσταση συσκευών ή στοκ για επισκευή οθονών δεν είναι απαραίτητα "κακό" για όσους έχουμε θέμα γιατί σημαίνει ότι όλο το ελλατωματικό batch είναι έξω που σημαίνει λογικά η επόμενη παρτίδα θα είναι σωστή λέω εγώ τώρα... Ξέρω όμως ότι και έτσι να είναι δεν παύει να έχουμε φάει το ξενέρωμα και να περιμένουμε το πότε θα στείλουν σωστή παρτίδα....Εύχομαι να μην είναι όλη η πρώτη παρτίδα έτσι και να είμαστε μεμονωμένες περιπτώσεις εδώ στην Ελλάδα τουλάχιστο.....

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Πάντος δεν αποκλείεται με κάποιο update να διορθωθεί.. (θέλω να πιστεύω)
Link to comment
Share on other sites

Η να νομίζεις ότι με το update διορθώθηκε γιατί αν όπως είπε και ένας φίλος πριν θα μπορούσαν να κάνουν ένα update και να πάνε το ποσοστό φωτεινότητας πιο πάνω σε σημείο που να μην φαίνεται το πρόβλημα όμως έτσι στην ουσία θα σε κοροϊδέψουν γιατί απλά θα κρυφτεί το πρόβλημα και αν όπως βλέπουμε το θέμα εξελίσσεται μετά και σε φουλ brightness θα βλέπεις του Hulk το χρώμα και φτου από την αρχή....

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου super προς το παρών, μη το ματιάσω κιόλας
Αν δεν δούμε αποδείξεις δεν πιστεύουμε τίποτα. Θέλουμε:

1. Τιμολόγιο αγοράς και Ε9.

2. Φωτογραφία από μπουντρούμι με χαμηλωμένα φωτεινότητα και γκρι φόντο.

3. Μισό ταψί μπουγάτσα Θεσσαλονίκης! Με άχνη και κανέλα!

 

Τι χρώμα το έχεις πάρει Θανάση???

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σε ροζάκι, να ταιριάζει με το ταγιέρ που έχω από τον αρραβώνα μου... χα χα χα

 

Μαύρο Αχιλλέα ..

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Τα πιο πολλά που έχουν θέμα ήταν το πολυδιαφημισμένο twilight. Βέβαια είχαν και τις περισσότερες πωλήσεις.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις ακόμα δεν μάθατε ότι οι πρώτοι παίρνουν τα καλα?

Ροζ η σαμσουνγκ πράσινο η hua

έτσι είναι τα day one

Μου είστε και καλά σε τεχνολογικό φόρουμ

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Πωω να παρακαλάμε να μη φτάσουμε σε αυτή την κατάσταση(φωτεινότητα υψηλή και όχι σκοτάδι)

puTsQRF.jpg

Esc5t4a.jpg

 

Αυτή είναι η φυσιολογική οθόνη κατά τη Huawei που είναι για την καλύτερη δυνατή απεικόνιση (δικά τους λόγια). Απαράδεκτοι

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Πωω να παρακαλάμε να μη φτάσουμε σε αυτή την κατάσταση(φωτεινότητα υψηλή και όχι σκοτάδι)

puTsQRF.jpg

Esc5t4a.jpg

 

Αυτή είναι η φυσιολογική οθόνη κατά τη Huawei που είναι για την καλύτερη δυνατή απεικόνιση (δικά τους λόγια). Απαράδεκτοι

 

Αν φτάσουμε σε αυτό το σημείο τι να πω !!! :blink::blink::blink:

 

Κρίμα γιατί υπήρχε τόσο hype για το συγκεκριμένο τηλέφωνο και αν εξαιρέσουμε το συγκεκριμένο πρόβλημα , η συσκευή τα σπάει γενικά !

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε τι doa έχουν τα public; Ψάχνοντας για το θέμα της πράσινης οθόνης νομίζω βρήκα ένα καμμένο pixel.
Link to comment
Share on other sites

Ωχ να και τα καμμένα pixel... Νομίζω 7 ημέρες Doa τουλάχιστο για Κωτσόβολο έτσι μου είπαν από την Huawei...

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το τηλ αν δεν είχε αυτά τα θέματα σίγουρα θα το δοκίμαζα.

Από κει και πέρα όταν το note 9 το 512 με τα 8 gb ram είναι στην ίδια τιμή συγνώμη αλλά νομίζω αξιζει πολύ περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...