Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το κινητο είναι σούπερ wow κτλ Απλά γνώμη μου ειδικά στη κάμερα το P20 Pro είναι πιο ώριμο

Θέλει μερικά ΚΑΛΆ updates για να είναι top of the top

Ακόμα έχει early software και δεν είναι 100%

Από βίντεο κ σταθεροποίηση σε 4κ πως πάει?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ok θηκη βρηκαμε http://www.uniqueshop.gr/terrapin-mple-thiki-silikonis-carbon-fibre-huawei-mate-20-pro.html

απο τζαμακι τι κανουμε? και γω τριτη παραλαμβανω

 

https://www.amazon.co.uk/dp/B07HCF8XB3/ref=pe_3187911_189395841_TE_dp_1

 

Tα τζαμάκια δεν θα κάθονται καλά.

Link to comment
Share on other sites

Το μπλε βλέπω αδικημένο και είναι κρίμα. Είναι ωραίο.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όντος είναι πολύ ωραίο και διαφορετικό από τα αλλά με της γραμμές που έχει πίσω. Μπλε ήταν η προηγούμενη συσκευή μου ,αν και είμαι φαν του μαύρου .

Παιδιά το κινητο είναι σούπερ wow κτλ Απλά γνώμη μου ειδικά στη κάμερα το P20 Pro είναι πιο ώριμο

Θέλει μερικά ΚΑΛΆ updates για να είναι top of the top

Ακόμα έχει early software και δεν είναι 100%

Μέσα στον μήνα θα το έχει στρώσει. Είμαι 100% σίγουρος .

https://www.amazon.co.uk/dp/B07HCF8XB3/ref=pe_3187911_189395841_TE_dp_1

 

Tα τζαμάκια δεν θα κάθονται καλά.

Δυστυχώς λόγω κυρτοτητας είμαι και εγω αυτής της άποψης εκτός και αν είναι γυαλί dome με υγρό υλικό ανάμεσα στην οθόνη και το protector.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

https://www.amazon.co.uk/dp/B07HCF8XB3/ref=pe_3187911_189395841_TE_dp_1

 

Tα τζαμάκια δεν θα κάθονται καλά.

Δεν στέλνει Ελλάδα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν στέλνει Ελλάδα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

βάζεις μια μεμβράνη zagg απο τα media markt και καθάρισες.. οκ δεν είναι γυαλί αλλά απο το να μην έχεις τίποτα..

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Το μπλε βλέπω αδικημένο και είναι κρίμα. Είναι ωραίο.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω το προτιμησα παντως γιατι το θεωρω το πιο ωραιο.

Θα επαιρνα το twilight αλλα θεωρω οτι εδω το χαλασε σε σχεση με το P20 Pro..

Link to comment
Share on other sites

Στο βίντεο πάντως από ότι βλέπω (δεν το έχω ακόμα στα χέρια μου) από τα δείγματα σε YouTube και reviews ακόμα δεν το έχει. Έφτιαξε εν μέρει την σταθεροποίηση στα 4Κ, αλλά κάνει κατι τρεμοπαιγματα σε πολύ έντονο βαθμό. Επίσης η ποιότητα γενικά υπολείπεται του ανταγωνισμού και ειδικά τού XS που έχει απίστευτη βιντεοσκόπηση. Πρέπει να το κοιτάξει αυτό η Huawei στα επόμενα όπως και την σελφι(η οποία και στο ματε20 φαίνεται ανεκδιηγητη, για μένα πρέπει επιτέλους να βάλει autofocus όπως η σαμσουνγκ) αν θέλει να λέει ακόμα πως διαθέτει την καλύτερη all around camera.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Στο βίντεο πάντως από ότι βλέπω (δεν το έχω ακόμα στα χέρια μου) από τα δείγματα σε YouTube και reviews ακόμα δεν το έχει. Έφτιαξε εν μέρει την σταθεροποίηση στα 4Κ, αλλά κάνει κατι τρεμοπαιγματα σε πολύ έντονο βαθμό. Επίσης η ποιότητα γενικά υπολείπεται του ανταγωνισμού και ειδικά τού XS που έχει απίστευτη βιντεοσκόπηση. Πρέπει να το κοιτάξει αυτό η Huawei στα επόμενα όπως και την σελφι(η οποία και στο ματε20 φαίνεται ανεκδιηγητη, για μένα πρέπει επιτέλους να βάλει autofocus όπως η σαμσουνγκ) αν θέλει να λέει ακόμα πως διαθέτει την καλύτερη all around camera.
Αν ισχύει αυτό είναι κρίμα..... Το mate 10 αν είχε καλό βίντεο και καλή selfie θα ήταν το τέλειο τηλέφωνο..... Το έχω 11 μήνες και το τηλέφωνο είναι άψογο σε όλα τα άλλα. Αν ισχύει η μετριότητα για το mate 20 στη selfie και στο βίντεο θα με κάνει να σκεφτω σοβαρά το note 9. Αναμένουμε λοιπόν εντυπώσεις από τα παιδιά που το έχουν ήδη το mate 20......
Link to comment
Share on other sites

βάζεις μια μεμβράνη zagg απο τα media markt και καθάρισες.. οκ δεν είναι γυαλί αλλά απο το να μην έχεις τίποτα..

 

Ότι πρέπει για άμεση λύση μέχρι ελεύσεως κάτι καλύτερου .

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει αυτό είναι κρίμα..... Το mate 10 αν είχε καλό βίντεο και καλή selfie θα ήταν το τέλειο τηλέφωνο..... Το έχω 11 μήνες και το τηλέφωνο είναι άψογο σε όλα τα άλλα. Αν ισχύει η μετριότητα για το mate 20 στη selfie και στο βίντεο θα με κάνει να σκεφτω σοβαρά το note 9. Αναμένουμε λοιπόν εντυπώσεις από τα παιδιά που το έχουν ήδη το mate 20......

 

Αμα σκεφτεσαι για Νοτε9 τοτε αστο! Η σελφι της Huwei με ης Samsung μοιαζουν παααααρα πολυ(στο ποσο χαλια ειναι) με τη διαφορα απλα οτι της Samsung εχει autofocus και σου δινει λιγο καλυτερο αποτελεσμα σε dynamic range, πιανει και το φοντο σωστα κλπ. Σα προσωπα τα ιδια χαλια βλεπω. Το βιντεο τωρα, εβλεπα και τα samples του gsmarena πριν 5 λεπτα και σιγουρα ειναι πολυ βελτιωμενο σε σχεση με mate10 και p20. Ε μετα ειδα και τα αντιστοιχα για iPhone και το εκλεισα. 1-2 κλασεις επανω του iPhone σε ολα και κυριως καθαροτητα και λεπτομερεια. Του mate20 περισσοτερο σε 1080 μοιαζει παρα 4Κ :p

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει αυτό είναι κρίμα..... Το mate 10 αν είχε καλό βίντεο και καλή selfie θα ήταν το τέλειο τηλέφωνο..... Το έχω 11 μήνες και το τηλέφωνο είναι άψογο σε όλα τα άλλα. Αν ισχύει η μετριότητα για το mate 20 στη selfie και στο βίντεο θα με κάνει να σκεφτω σοβαρά το note 9. Αναμένουμε λοιπόν εντυπώσεις από τα παιδιά που το έχουν ήδη το mate 20......
Αν θέλεις video δύστυχος εκεί μοναδικός βασιλιάς είναι το iPhone όλα τα άλλα είναι αρκετά κάτω (με κάποιες εξαιρέσεις)
Link to comment
Share on other sites

Δεν στέλνει Ελλάδα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ το παρήγγειλα κανονικά αλλά τώρα όντως λέει δεν στέλνει. Υπάρχουν πάντως πολλές μεμβράνες προστασίας στο Amazon.

 

https://www.amazon.co.uk/BROTECT-Huawei-Mate-Screen-Protector/dp/B07JKQD3NW/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1540744730&sr=8-4&keywords=BROTECT+Huawei+Mate+20+Pro+Screen+Protector+%5B2+Pack%5D+-+PET+Protection+Film%2C+Crystal-Clear

Edited by CPR
Link to comment
Share on other sites

Στο βίντεο πάντως από ότι βλέπω (δεν το έχω ακόμα στα χέρια μου) από τα δείγματα σε YouTube και reviews ακόμα δεν το έχει. Έφτιαξε εν μέρει την σταθεροποίηση στα 4Κ, αλλά κάνει κατι τρεμοπαιγματα σε πολύ έντονο βαθμό. Επίσης η ποιότητα γενικά υπολείπεται του ανταγωνισμού και ειδικά τού XS που έχει απίστευτη βιντεοσκόπηση. Πρέπει να το κοιτάξει αυτό η Huawei στα επόμενα όπως και την σελφι(η οποία και στο ματε20 φαίνεται ανεκδιηγητη, για μένα πρέπει επιτέλους να βάλει autofocus όπως η σαμσουνγκ) αν θέλει να λέει ακόμα πως διαθέτει την καλύτερη all around camera.

 

 

Παιδία βίντεο και portrait mode φώτο δεν πιάνει τα iPhone με τπτ

..

Θέλει δουλεια ακομα

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος βρει κανενα edge to edge φιλμ screen protector ας το μοιραστει. Ειχα παρει παλια ενα της ScreenKnight για το S8 και ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενος αλλα προς το παρον δεν βρισκω τιποτα σχετικο.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος βρει κανενα edge to edge φιλμ screen protector ας το μοιραστει. Ειχα παρει παλια ενα της ScreenKnight για το S8 και ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενος αλλα προς το παρον δεν βρισκω τιποτα σχετικο.
Έχει το mobilefun.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, κανεις που να δουλεψε το ρολογακι να μας πει εντυπώσεις? Οι πληροφοριες είναι ελάχιστες στο διαδικτυο, σε αντιθεση με το ματε 20 προ, που εχει γεμισει ο τοπος reviews και πληροφοριες.

Κυριως να μας πειτε πως φαινεται να παει από μπαταρια και πως εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις από εφαρμογες...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, κανεις που να δουλεψε το ρολογακι να μας πει εντυπώσεις? Οι πληροφοριες είναι ελάχιστες στο διαδικτυο, σε αντιθεση με το ματε 20 προ, που εχει γεμισει ο τοπος reviews και πληροφοριες.

Κυριως να μας πειτε πως φαινεται να παει από μπαταρια και πως εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις από εφαρμογες...

Ακριβώς το ίδιο ρώτησα και εγώ χθες. Το σκέφτομαι σαν επιλογή μιας και θα μπουν αρκετά σε αγγελία λόγω της προσφοράς.

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, κανεις που να δουλεψε το ρολογακι να μας πει εντυπώσεις? Οι πληροφοριες είναι ελάχιστες στο διαδικτυο, σε αντιθεση με το ματε 20 προ, που εχει γεμισει ο τοπος reviews και πληροφοριες.

Κυριως να μας πειτε πως φαινεται να παει από μπαταρια και πως εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις από εφαρμογες...

Δεν ξέρουμε αν το κρατήσουμε ή αν το δώσουμε και προς το παρόν θα μείνει σφραγισμένο :) Έχω το s3 frontier και λέω να μείνω με αυτό :)

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αρκετά βίντεο με hands on και από αυτά που βλέπω είναι πως το lag του είναι αφόρητο. Δε νομίζω να αξίζει σε καμία περίπτωση τα 249 με τέτοιο software

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε την πραγματικότητα για το βίντεο του κινητού θα πρέπει να περιμένουμε να δούμε την 122. Δυστυχώς το κινητό έρχεται με την 108 και λείπουν πράγματα από το κινητό ειδικά τα video mode όπως το portrait Ai που όσοι το έχουν χρησιμοποιησει λένε ότι είναι πάρα πολύ ωραίο. Ελπίζω να έχουμε το update συντομα...

 

Φωτογραφίες δεν έχω βγάλει ακόμα καμία καλή για να ανεβάσω.. Το ρολόι δεν το έχω ακόμα πολύ δουλέψει αλλά lag δεν έχω καταλάβει για την ώρα.

 

Ότι άλλο θέλετε και μπορώ να βοηθήσω ρωτήστε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα τα βιντεο δε δειχνουν τιποτα σχετικα με την πραγματικη συνδεσιμοτητα με συσκευη. Πουθενα δεν αναφέρεται πως λειτουργουν οι ειδοποιήσεις. Το λαγκ θελω να πιστευω ότι θα ελαχιστοποιηθεί σε βαθος χρονου, γιατι αλλιως θα είναι για ξυλο η Huawei με αυτή την κινηση. Proprietary λογισμικο, αν μη τι άλλο θα επρεπε να διασφαλιζει ότι θα λειτουργει ομαλα και με μεγαλη αυτονομια. Το πρωτο δεν το εχει πετυχει ακομα, τουλάχιστον να μαθουμε σε real life usage αν εχει σοβαρη αυτονομια.

Αχχχχ ρε Huawei, ειχες ρολογαρα (Huawei watch 2 4g) κι εδωσες για διαδοχο σκουπιδαρα...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αρκετά βίντεο με hands on και από αυτά που βλέπω είναι πως το lag του είναι αφόρητο. Δε νομίζω να αξίζει σε καμία περίπτωση τα 249 με τέτοιο software
Δεν είναι θέμα software από ότι διάβασα είναι χαμηλής κατανάλωσης hardware που το κάνει αυτό

Ουσιαστικά αυτή την εποχή έχουμε δύο επιλογές

1. Αργή συσκευή με κάποιες ελληψεις πχ εφαρμογές αλλα με μπόλικη αυτονομία

2. Αυτονομία μιας μέρας και σφαίρα.

 

Δύστυχος είναι τα δύο άκρα... Αν ήταν να διαλέξω θα διάλεγα την αυτονομία παντός για να μην έχω άγχος με το βαλε βγάλε κλπ ΑΛΛΗΣ μιας συσκευής που θέλει φόρτιση

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε την πραγματικότητα για το βίντεο του κινητού θα πρέπει να περιμένουμε να δούμε την 122. Δυστυχώς το κινητό έρχεται με την 108 και λείπουν πράγματα από το κινητό ειδικά τα video mode όπως το portrait Ai που όσοι το έχουν χρησιμοποιησει λένε ότι είναι πάρα πολύ ωραίο. Ελπίζω να έχουμε το update συντομα...

 

Φωτογραφίες δεν έχω βγάλει ακόμα καμία καλή για να ανεβάσω.. Το ρολόι δεν το έχω ακόμα πολύ δουλέψει αλλά lag δεν έχω καταλάβει για την ώρα.

 

Ότι άλλο θέλετε και μπορώ να βοηθήσω ρωτήστε.

Για το ρολογακι βγαλε μας καμια φωτο η μικρο βιντεο από τις ειδοποησεις τριτων εφαρμογών (πως φαινονται δηλαδή στο ρολοι - μεμονωμένα, stack up - τι δυνατότητες δινει το ρολοι - πχ απαντηση, ελληνικο πληκτρολογιο…?) και όταν σχηματισεις αποψη για την αυτονομια του...

ευχαριστουμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν είναι θέμα software από ότι διάβασα είναι χαμηλής κατανάλωσης hardware που το κάνει αυτό

Ουσιαστικά αυτή την εποχή έχουμε δύο επιλογές

1. Αργή συσκευή με κάποιες ελληψεις πχ εφαρμογές αλλα με μπόλικη αυτονομία

2. Αυτονομία μιας μέρας και σφαίρα.

 

Δύστυχος είναι τα δύο άκρα... Αν ήταν να διαλέξω θα διάλεγα την αυτονομία παντός για να μην έχω άγχος με το βαλε βγάλε κλπ ΑΛΛΗΣ μιας συσκευής που θέλει φόρτιση

 

Ναι, ισχυει. Εδωσαν της πλακας soc, ram κλπ, περιορίζοντας στο απολυτως ελαχιστο τις δυνατότητες, για να καταφερουν να εχουν σοβαρη αυτονομια. Το θεμα είναι όμως, αυτά τα λιγα που εδωσε ποσο καλα δουλευουν και τελικα ποση είναι η αυτονομια που καταφεραν να δωσουν. Οτιδήποτε λιγοτερο από βδομαδα με απλη χρηση θα είναι fail (πχ 5 μερες βγαζει ένα galaxy watch με ένα πληρεστατο και full smooth os)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο ρώτησα και εγώ χθες. Το σκέφτομαι σαν επιλογή μιας και θα μπουν αρκετά σε αγγελία λόγω της προσφοράς.

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι εγώ με τρία ρολόγια ήδη στην κατοχή μου, μάλλον αγγελία θα το ρίξω

Εκτός αν κάποιος κάτοχος μας δώσει ενθαρρυντικά στοιχεία για αυτονομία και σωστή λειτουργία των fitness processes;)

Επειδή είναι ωραίο εμφανισιακά, αν δίνει αυτονομία πάνω από βδομάδα και δουλεύουν τα βασικά σωστά, αξίζει να μείνει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...