Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά εμένα μέρα παρά μέρα με παίρνουν από το πλαίσιο χαχαχα έλεος! Τους είπα στα ίσια πως αν κ το καινούργιο που θα μου στείλουν έχει πρόβλημα εννοείται πως θα πάει πίσω. Και μου είπαν πως έψαξαν το θέμα κ θα φέρουν τα σωστά τηλέφωνα απο δω και πέρα. Τώρα τους πιστεύεις; ναι η οχι;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμη περιμένω την "έγκριση από τα κεντρικά" για επιστροφή χρημάτων...

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Τραγικοί

 

https://techmaniacs.gr/tha-valete-vathia-to-cheri-stin-tsepi-an-epithymeite-to-xekleidoma-toy-bootloader-ton-mate-20/amp/

 

Κάποτε είχες ξεκλείδωτο bootloader έβαζες ότι ήθελες άλλαζες μπαταρία με 10 ευρώ. Πόσο αχόρταγες έγιναν οι εταιρείες. Boe πάνελ είναι πολύ πίσω από Samsung. 1050 κινητό με οθόνες που είχε η Samsung πριν χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είσαι υπερβολικός. Συγκεκριμένα η BOE με ένα s8 που έχω ακόμη είναι πολύ ανώτερη.
www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είσαι υπερβολικός. Συγκεκριμένα η BOE με ένα s8 που έχω ακόμη είναι πολύ ανώτερη.

Από κανονικές samsung όχι δεν είναι. Από LG ναι.

Link to comment
Share on other sites

Τραγικοί

 

https://techmaniacs.gr/tha-valete-vathia-to-cheri-stin-tsepi-an-epithymeite-to-xekleidoma-toy-bootloader-ton-mate-20/amp/

 

Κάποτε είχες ξεκλείδωτο bootloader έβαζες ότι ήθελες άλλαζες μπαταρία με 10 ευρώ. Πόσο αχόρταγες έγιναν οι εταιρείες. Boe πάνελ είναι πολύ πίσω από Samsung. 1050 κινητό με οθόνες που είχε η Samsung πριν χρόνια.

 

Στα test εδω ειναι καλύτερη η οθόνη της boe απο το samsung note 9 και ειδικά σε βασική φωτεινότητα (141 nits επιπλέον !!!) και σε sunlight contrast ratio.Επίσης και το ppi ειναι ανώτερο στο mate.

https://www.gsmarena.com/huawei_mate_20_pro-review-1845p3.php

Δεν αμφισβητεί κάνεις την κορυφή των οθονών στης samsung (ασχετα με τα καρακίτρινα που φαγαμε στην μαπα τοσα χρόνια, ασχετα τα light bleed σε ολα τα edge, και ασχετα της μάυρες σκιες που εβγαζαν οι οθονες σε κάποια μοντελα) απλα δεν υπάρχει λόγος για εκμηδενισμό και σε αλλες εταιρίες του χώρου και ειδικά όταν στην συγκεκριμένη περίπτωση ειναι αυτή η οποία δεν έβγαλε και πρόβλημα στης οθόνες του mate 20 pro.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Στα test εδω ειναι καλύτερη η οθόνη της boe απο το samsung note 9 και ειδικά σε βασική φωτεινότητα (141 nits επιπλέον !!!) και σε sunlight contrast ratio.Επίσης και το ppi ειναι ανώτερο στο mate.

https://www.gsmarena.com/huawei_mate_20_pro-review-1845p3.php

Δεν αμφισβητεί κάνεις την κορυφή των οθονών στης samsung (ασχετα με τα καρακίτρινα που φαγαμε στην μαπα τοσα χρόνια, ασχετα τα light bleed σε ολα τα edge, και ασχετα της μάυρες σκιες που εβγαζαν οι οθονες σε κάποια μοντελα) απλα δεν υπάρχει λόγος για εκμηδενισμό και σε αλλες εταιρίες του χώρου και ειδικά όταν στην συγκεκριμένη περίπτωση ειναι αυτή η οποία δεν έβγαλε και πρόβλημα στης οθόνες του mate 20 pro.

 

The Vivid option represents the DCI-P3 color space, while the Normal one switches to sRGB. Huawei hasn't specified this anywhere, so we had to find it the hard way - by testing the screen in our lab

 

Μια σημαντικη πληροφορια

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε σε αυτό που έχω η οθόνη είναι μια χαρά Η οθόνη είναι διαφορετική επίπεδη και είναι της samsung.

 

Να σε ρωτήσω φίλε μία που δεν υπάρχει σχετικό θέμα για το Mate 20 Χ πώς σου φαίνεται στην καθημερινή χρήση το μέγεθός του; Τα ηχεία του πρέπει να είναι καταπληκτικά από ότι βλέπω στα reviews.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς αν δουλεύει το wifi calling της Cosmote;
Ericsson GF768 -> Nokia 8210 -> Nokia 6210 -> Nokia 8310 -> Nokia 6510 -> Nokia 7210 -> Sharp GX30 -> Sony Ericsson P900 -> ETEN M600 -> HTC Cruise -> Nokia 8850 -> iPhone 4 -> iPhone 4S -> Samsung GT-I9505 -> LG G2 -> iPhone 6S -> S10+
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς αν δουλεύει το wifi calling της Cosmote;
Δουλεύει ναι.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα .

Με όλα αυτά που διαβάζω για αντικατάσταση συσκευών απο το επίσημο sevice

Θεωρείτε πως το πρόβλημα , αρχίζει και διορθώνεται οπότε ; Έστω και χωρίς επίσημη ανακοίνωση απο την huawei ?

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως ναι... Ήδη και έξω που διάβαζω αυτό γίνεται!!

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

Εδώ όντως κολλάει το Ο κόσμος το χει τούμπανο και μείς κρυφο καμάρι κυρία HUAWEI .. :lol::lol::lol:

Αλλά εντάξει σημασία έχει να λυθεί το πρόβλημα και να συνεχίσουμε τις ζωές μας απολαμβάνοντας το νέο σουπερ ντουπερ κινητάκι !

Link to comment
Share on other sites

Στα test εδω ειναι καλύτερη η οθόνη της boe απο το samsung note 9 και ειδικά σε βασική φωτεινότητα (141 nits επιπλέον !!!) και σε sunlight contrast ratio.Επίσης και το ppi ειναι ανώτερο στο mate.

https://www.gsmarena.com/huawei_mate_20_pro-review-1845p3.php

Δεν αμφισβητεί κάνεις την κορυφή των οθονών στης samsung (ασχετα με τα καρακίτρινα που φαγαμε στην μαπα τοσα χρόνια, ασχετα τα light bleed σε ολα τα edge, και ασχετα της μάυρες σκιες που εβγαζαν οι οθονες σε κάποια μοντελα) απλα δεν υπάρχει λόγος για εκμηδενισμό και σε αλλες εταιρίες του χώρου και ειδικά όταν στην συγκεκριμένη περίπτωση ειναι αυτή η οποία δεν έβγαλε και πρόβλημα στης οθόνες του mate 20 pro.

 

Χρηστο λεγε. Ποτε μαζευεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εμενα θα με ενημερωσουν απο εβδομαδας για να παραλαβω το δικο μου Mate 20 Pro οπως τους ρωτησα ξανα δεν αναφερθηκε κανενα προβλημα απ τα ατομα που το αγορασαν την περασμενη εβδομαδα για πρασινες οθονες ομως για να με καθυσηχαση η κοπελλα εκει μου ειπε ΑΝ ΑΝ σου κανει προβλημα θα το στειλουμε στο σερβερησ της Huawei στην Κυπρο φυσικα και θα απαιτησουμε νεα συσκευη κλειστη στο κουτακι της ομως δεν πιστευω να σαι τοσοοοο ατυχος και να πεσεις σε προβληματικη παρτιδα επειδη ολες οι παρτιδες που θα μας στειλουν απο εβδομαδας θα ναι νεες παραλαβες.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο λεγε. Ποτε μαζευεις?

 

Βαγγελη πιστευω απο εβδομάδα να μαζέψω και εγω σε twilight μαζι με το ρολοι.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εμενα θα με ενημερωσουν απο εβδομαδας για να παραλαβω το δικο μου Mate 20 Pro οπως τους ρωτησα ξανα δεν αναφερθηκε κανενα προβλημα απ τα ατομα που το αγορασαν την περασμενη εβδομαδα για πρασινες οθονες ομως για να με καθυσηχαση η κοπελλα εκει μου ειπε ΑΝ ΑΝ σου κανει προβλημα θα το στειλουμε στο σερβερησ της Huawei στην Κυπρο φυσικα και θα απαιτησουμε νεα συσκευη κλειστη στο κουτακι της ομως δεν πιστευω να σαι τοσοοοο ατυχος και να πεσεις σε προβληματικη παρτιδα επειδη ολες οι παρτιδες που θα μας στειλουν απο εβδομαδας θα ναι νεες παραλαβες.
Το ίδιο λένε κι εδώ ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις μου το άλλαξαν από το Service με καινούργιο σφραγισμένο τηλ κανονικά!! Η οθόνη του καινούργιου είναι όπως περίμενα BOE σαν πρώτη ματιά είναι μια χαρά η οθόνη, ίσως όχι τόσο φωτεινή, θα έλεγα λίγο πιο άχνη όμως πολύ καλή σε γενικό σύνολο αυτά προς το παρών!!

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Edited by donkixoths
Link to comment
Share on other sites

Εγινε σε ευχαριστω, εμενα παρελαβε σημερα ο courier την συσκευη απο Ροδο και παει εκει στο service, και προσπαθω να δω ποσο θα με παρει ολο αυτο . Να σε καλα
Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/16154513/Huawei-Mate-20-Pro-Dual-128GB.html#reviews

 

''ποτε ξανα Κινεζο''

 

''Ποιός νοήμον άνθρωπος θα παει να δωσει 1000 ευρώ και όταν τον ρωτάνε θα λέει ότι πηρε κινητό Χαβάι;''

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/16154513/Huawei-Mate-20-Pro-Dual-128GB.html#reviews

 

''ποτε ξανα Κινεζο''

 

''Ποιός νοήμον άνθρωπος θα παει να δωσει 1000 ευρώ και όταν τον ρωτάνε θα λέει ότι πηρε κινητό Χαβάι;''

Μεμονωμένα περιστατικά... Υπερβολές...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ χαίρομαι που λύθηκε το θέμα με τις LG οθόνες έστω και αν ταλαιπωρήθηκε λίγο ο κόσμος το θέμα είναι να χαρούν το κινητό τους. Εγώ ήμουν από τους τυχερούς άτυχους που στην αρχή δεν είχα κανένα θέμα με την οθόνη αλλά τελικά παρουσιάστηκε και σε μένα. Το επέστρεψα πήρα τα χρήματα μου πίσω και τώρα σκέφτομαι για το mate 20 X.

Πάντως το Mate 20 pro είναι πραγματικά ολοκληρωμένο τηλέφωνο με μόνο ίσως μειονέκτημα η ένταση των ηχείων του οταν χτυπάει στις κλήσεις ή όταν παρακολουθείς κάποιο βίντεο ή ακούς μουσική με ανοιχτή ακρόαση. πέρα από αυτό ήταν το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ και έχουν περάσει πάρα πολλά κινητά από τα χέρια μου και αυτή τη στιγμή είμαι κάτοχος του p20 pro.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...