Jump to content

Samsung Galaxy A7 [2018]


s_wind
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω δεν εχω παρει ακομα την 9

Τελευταια ενημερωση 12/2018...Απαραδεκτο .

 

Εαν το εχεις παρει απο ελληνικο μαγαζι (οχι scroutz) και δεν πηρες αναβαθμιση πολυ απλα βγαλε την καρτα SIM και καντο επανεκκινηση χωρις την καρτα και δοκιμασε παλι.

Εαν ειναι απο ασια μερια (βλεπε scroutz) τοτε πρεπει να το κανεις manual δηλαδη να κατεβασεις μονος σου την rom (εχω και εγω μεσο γερμανιας ενα S6 το οποιο εμεινε στην 5 και το εκανα manual).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 337
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εαν το εχεις παρει απο ελληνικο μαγαζι (οχι scroutz) και δεν πηρες αναβαθμιση πολυ απλα βγαλε την καρτα SIM και καντο επανεκκινηση χωρις την καρτα και δοκιμασε παλι.

Εαν ειναι απο ασια μερια (βλεπε scroutz) τοτε πρεπει να το κανεις manual δηλαδη να κατεβασεις μονος σου την rom (εχω και εγω μεσο γερμανιας ενα S6 το οποιο εμεινε στην 5 και το εκανα manual).

 

Απο Ελληνικο μαγαζι που ειναι skroutz αλλα εχει και fυσικο καταστημα και ειναι Πολωνικο .

Rom ελληνικη απο που μπορω και πως την περναω ? Χανω εγγυηση ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Απο Ελληνικο μαγαζι που ειναι skroutz αλλα εχει και fυσικο καταστημα και ειναι Πολωνικο .

Rom ελληνικη απο που μπορω και πως την περναω ? Χανω εγγυηση ?

 

Την εγγυηση την χανεις δυστηχως.

Την ROM απο εδω ΓΝΗΣΙΑ https://www.sammobile.com/firmwares/

Την περνας με odin.

ΠΡΟΣΟΧΗ ομως....εαν δεν ξερεις απο αυτα ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ λογο οτι μπορεις να κανεις ζημια το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Την εγγυηση την χανεις δυστηχως.

Την ROM απο εδω ΓΝΗΣΙΑ https://www.sammobile.com/firmwares/

Την περνας με odin.

ΠΡΟΣΟΧΗ ομως....εαν δεν ξερεις απο αυτα ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ λογο οτι μπορεις να κανεις ζημια το κινητο.

Δοκιμασα ανεπυτυχως χωρις sim

 

Οχι δεν ρισκαρω...Εχει εγγυηση μεχρι 3/2021

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα ανεπυτυχως χωρις sim

 

Οχι δεν ρισκαρω...Εχει εγγυηση μεχρι 3/2021

 

Εαν βρεις μια πολωνικη καρτα SIM θα παρει την αναβαθμιση ΔΕΝ ξερω τι ρολο παιζει η SIM αλλα το εχω οντως δοκιμασει σε ξενα κινητα απο Γερμανια και Γαλλια λογο συγγενων.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εαν βρεις μια πολωνικη καρτα SIM θα παρει την αναβαθμιση ΔΕΝ ξερω τι ρολο παιζει η SIM αλλα το εχω οντως δοκιμασει σε ξενα κινητα απο Γερμανια και Γαλλια λογο συγγενων.:confused:

 

Μαλιστα αλλα ...κοματι δυσκολο .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Ξέρει κανείς καμιά εφαρμογή ηχογράφησης κλήσεων που να παίζει με το android 9;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. σου Έχει δουλέψει η συγκεκριμένη; οσες κι αν κατέβασα από το play store νομίζω και αυτή καμία δεν μου έχει δουλέψει... κάπου διάβασα ότι από το android 9 και μετά η Google τα μπλοκάρεισε όλα αυτά
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το εχω ακουσει αλλα ακομα δεν μου ηρθε η 9 για να ξερω.Δοκιμασε την και πες μας .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

https://www.youtube.com/redirect?v=sCOdo2ff_kM&redir_token=x6MUFIISZVs8z664W185sobGs018MTU3MTg0Mjg2MUAxNTcxNzU2NDYx&html_redirect=1&event=video_description&q=https%3A%2F%2Ff.celsoazevedo.com%2Ffile%2Fgcamera%2FMGC_6.1.021_BSG_Arnova_TlnNeun_V1.3.030119.0645.apk

Από εδώ κατέβασα την Google camera. Δείχνει να δουλεύει καλά εκτός από τη selfie μου κάνει κόλπα. Λειτουργεί και η σταθεροποίηση στο βίντεο και όλες οι επιμέρους ρυθμίσεις που είναι πάρα πολλές. Δεν την έχω δοκιμάσει ακόμη στο σκοτάδι αλλά Δοκιμάστε και πείτε μου εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. σου Έχει δουλέψει η συγκεκριμένη; οσες κι αν κατέβασα από το play store νομίζω και αυτή καμία δεν μου έχει δουλέψει... κάπου διάβασα ότι από το android 9 και μετά η Google τα μπλοκάρεισε όλα αυτά

 

την εχω στο τηλ μου και δουλευει κανονικα ...

κι εγω με android 9 ειμαι αλλα με το Α70 που (δεν νομιζω να παιζει ρολο...)

και πριν με lg g4 με android 6 δεν ειχα προβλημα.

μονο που δεν εδειχνε τα ονοματα των καλουντων το οποιο επιλυθηκε..

Link to comment
Share on other sites

την εχω στο τηλ μου και δουλευει κανονικα ...

κι εγω με android 9 ειμαι αλλα με το Α70 που (δεν νομιζω να παιζει ρολο...)

και πριν με lg g4 με android 6 δεν ειχα προβλημα.

μονο που δεν εδειχνε τα ονοματα των καλουντων το οποιο επιλυθηκε..

Μήπως πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση που δεν την ξέρω μετά την εγκατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

Όχι.κανονικη κλήση

 

μηπως το volume της εφαρμογης ειναι χαμηλα?

πηγαινε σε μια ηχογραφημενη κληση πατα το play και μετα το vol up του τηλ μεχρι να δειξει ΚΑΙ το vol της εφαρμογης ανεβασμενο.. (ειναι με κοκκινη μπαρα)

Link to comment
Share on other sites

Όλα τσεκαρισμένα σωστα...ηχογραφεί μόνο εμένα...πετάει και μην ότι η Google μετά την 9 δεν επιτρέπει ηχογραφηση
Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι ξερω μετα απο την αναβαθμιση ασφαλειας που εκανε η Google πλεον ΔΕΝ μπορεις να ηχογραφισεις τον αλλο παρα μονο την φωνη σου!

Επισης απαγορευεται να ηχογραφισεις κληση χωρις την συναινεση του αλλο και μαλιστα η τιμωρια δεν ειναι και μικρη!! οποτε αφηστε το καλυτερα!

 

Το άρθρο 272 «Παραβίαση του απορρήτου της τηλεφωνικής επικοινωνίας και της προφορικής συνομιλίας» του Ποινικού Κώδικα προβλέπει, μεταξύ άλλων, τα εξής:

 

«1. Όποιος αθέμιτα παγιδεύει ή με οποιονδήποτε άλλον τρόπο παρεμβαίνει σε συσκευή, σύνδεση ή δίκτυο παροχής υπηρεσιών σταθερής ή κινητής τηλεφωνίας ή σε σύστημα υλικού ή λογισμικού, που χρησιμοποιείται για την παροχή τέτοιων υπηρεσιών, με σκοπό ο ίδιος ή άλλος να πληροφορηθεί ή να αποτυπώσει σε υλικό φορέα το περιεχόμενο τηλεφωνικής συνδιάλεξης μεταξύ τρίτων ή στοιχεία της θέσης και κίνησης της εν λόγω επικοινωνίας, τιμωρείται με φυλάκιση από ένα ως πέντε έτη και χρηματική ποινή. Με την ίδια ποινή τιμωρείται η πράξη του προηγούμενου εδαφίου και όταν ο δράστης αποτυπώσει σε υλικό φορέα το περιεχόμενο της τηλεφωνικής επικοινωνίας του με άλλον χωρίς τη ρητή συναίνεση του τελευταίου.

 

2. Όποιος αθέμιτα παρακολουθεί με ειδικά τεχνικά μέσα ή αποτυπώνει σε υλικό φορέα προφορική συνομιλία μεταξύ τρίτων που δεν διεξάγεται δημόσια ή αποτυπώνει σε υλικό φορέα μη δημόσια πράξη άλλου, τιμωρείται με φυλάκιση από ένα ως πέντε έτη και χρηματική ποινή. Με την ίδια ποινή τιμωρείται η πράξη του προηγούμενου εδαφίου και όταν ο δράστης αποτυπώσει σε υλικό φορέα το περιεχόμενο της συνομιλίας του με άλλον χωρίς τη ρητή συναίνεση του τελευταίου.

 

3. Όποιος αθέμιτα κάνει χρήση της πληροφορίας ή του υλικού φορέα επί του οποίου αυτή έχει αποτυπωθεί με τους τρόπους που προβλέπονται στις παραγράφους 1 και 2 τιμωρείται με φυλάκιση από ένα ως πέντε έτη και χρηματική ποινή».

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Διπλό κτύπημα για αφύπνιση της οθόνης δεν εχουμε; όταν βάζω το always on η μόνη επιλογή είναι να βάλω να φαίνεται και το κουμπάκι κάτω για να την ανοίξω.... αλλος τρόπος Δεν υπάρχει; με διπλό χτύπημα κτλ;
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για το διπλο μήνυμα....Θέλω να ενεργοποιω την οθονη με το volume up.Γινεται;Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Διπλό κτύπημα για αφύπνιση της οθόνης δεν εχουμε; όταν βάζω το always on η μόνη επιλογή είναι να βάλω να φαίνεται και το κουμπάκι κάτω για να την ανοίξω.... αλλος τρόπος Δεν υπάρχει; με διπλό χτύπημα κτλ;

 

Εμενα δουλευει κανονικα και δεν χρειαζεται διπλο χτυπημα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A7 [2018]

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...