Jump to content

iPhone XR


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρβτησω κατι αλλο και διορθωστε με αν κανω λαθος, το γεγονος οτι το youtube φορτωνει τα βιντεο σε 720ρ αναλυση σημαινει οτι καταναλωνει λιγοτερα data σε σχεση με ενα αλλο που τα φορτωνει σε 1080ρ?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Να ρβτησω κατι αλλο και διορθωστε με αν κανω λαθος, το γεγονος οτι το youtube φορτωνει τα βιντεο σε 720ρ αναλυση σημαινει οτι καταναλωνει λιγοτερα data σε σχεση με ενα αλλο που τα φορτωνει σε 1080ρ?

 

Ναι σωστα. Τα 720 videos έχουν μικρότερο bitrate

Link to comment
Share on other sites

Να ρβτησω κατι αλλο και διορθωστε με αν κανω λαθος, το γεγονος οτι το youtube φορτωνει τα βιντεο σε 720ρ αναλυση σημαινει οτι καταναλωνει λιγοτερα data σε σχεση με ενα αλλο που τα φορτωνει σε 1080ρ?

 

Ναι εννοείται αυτό

Όχι μόνο στο YouTube

Παντού ισχύει αυτό

Όσο μεγαλύτερη ανάλυση τόσο μεγαλύτερο το μέγεθος της φωτό και του βίντεο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αρα καλα καταλαβα οτι μου τρωει λιγοτερα δεδομενα σε συγκριση με αλλες συσκευες! το εχω κατα ευχαριστηθει το κινητο αυτο
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Αρα καλα καταλαβα οτι μου τρωει λιγοτερα δεδομενα σε συγκριση με αλλες συσκευες! το εχω κατα ευχαριστηθει το κινητο αυτο

 

Για ποιο πράγμα εννοείς πες μας να καταλάβουμε γιατί ίσως τα έχεις μπερδεψει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν συνέβη σήμερα το εξής κουλό.

Ξαφνικά και χωρίς να το χρησιμοποιώ το τηλέφωνο (ήταν πάνω στο γραφείο) αυτό υπερθεμάνθηκε σε σημείο που έκαιγε.

 

Το έσβησα και το άφησα να κρυώσει. Τότε το ξανά άναψα

 

Διαπίστωσα λοιπόν ότι η μπαταρία πήγε από το 95% στο 55% στο "μπαμ". Επίσης το battery health δείχνει 99% από 100 που ήταν χθες.

 

Τι να έγινε; Να το πάω στο service?

 

Χθες έπεσε η μπαταρία μου ακόμα 1% και τώρα λέει 98. Τι γίνεται; Μας άφησε χρόνους; (8/1 --> 99, 12/1-->98) και από ότι βλέπω είμαι κοντά στο 97 (98,1 λέει το coconut battery)

Edited by vasim
Link to comment
Share on other sites

Χθες έπεσε η μπαταρία μου ακόμα 1% και τώρα λέει 98. Τι γίνεται; Μας άφησε χρόνους; (8/1 --> 99, 12/1-->98) και από ότι βλέπω είμαι κοντά στο 97 (98,1 λέει το coconut battery)

 

Δεν πειράζει μην ασχολείσαι

Στα 2 χρόνια εάν έχεις 80+ είσαι μια χαρά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που φοβάμαι μόνο είναι το throttling...

 

 

 

Το throttling έρχεται κάπου στο 80% και ενημερώνεσαι μόνιμα στο μενού της υγείας μπαταρίας, μέχρι να κανεις αντικατάσταση της. Και φυσικά μπορείς να το απενεργοποιήσεις.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες έπεσε η μπαταρία μου ακόμα 1% και τώρα λέει 98. Τι γίνεται; Μας άφησε χρόνους; (8/1 --> 99, 12/1-->98) και από ότι βλέπω είμαι κοντά στο 97 (98,1 λέει το coconut battery)
Όταν πέσει κάτω από 80% τότε να το σκεφτείς
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που φοβάμαι μόνο είναι το throttling...

 

Όπως σου είπαν από πάνω

Εάν θέλεις το κλείνεις και συνεχίζει ο επεξεργαστής να δουλεύει στο full

Απλά καμιά φορά μπορεί να σβήσει η συσκευή απότομα ενώ θα έχεις πχ 20-30% μπαταρία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπαν από πάνω

Εάν θέλεις το κλείνεις και συνεχίζει ο επεξεργαστής να δουλεύει στο full

Απλά καμιά φορά μπορεί να σβήσει η συσκευή απότομα ενώ θα έχεις πχ 20-30% μπαταρία

 

Καλά παιδιά μην τρελαθούμε, αν η μπαταρία πάει στο 80% θα την πάω γι αάλλαγμα εφόσον έχω ακόμα το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Το throttling έρχεται κάπου στο 80% και ενημερώνεσαι μόνιμα στο μενού της υγείας μπαταρίας, μέχρι να κανεις αντικατάσταση της. Και φυσικά μπορείς να το απενεργοποιήσεις.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

νομιζω γραφει σερβις μετα ετσι δεν ειναι?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

νομιζω γραφει σερβις μετα ετσι δεν ειναι?

 

 

 

https://support.apple.com/en-mt/HT207453

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες έπεσε η μπαταρία μου ακόμα 1% και τώρα λέει 98. Τι γίνεται; Μας άφησε χρόνους; (8/1 --> 99, 12/1-->98) και από ότι βλέπω είμαι κοντά στο 97 (98,1 λέει το coconut battery)

 

 

Για πάμε 8/1- 99, 12/1 --> 98 , 13/1 --> 97. Νομίζω πλέον ότι έχω πρόβλημα. Πόσο εγγύηση έχουν τα iphone (αγορασμένο από κωτσόβολο 11/2018)

Link to comment
Share on other sites

Για πάμε 8/1- 99, 12/1 --> 98 , 13/1 --> 97. Νομίζω πλέον ότι έχω πρόβλημα. Πόσο εγγύηση έχουν τα iphone (αγορασμένο από κωτσόβολο 11/2018)

 

 

 

Φίλε έχουμε 2020.

:)

 

Αν σου κράτησε ένα έτος με 100% δεν έχει κανένα απολύτως θέμα η μπαταρία.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε έχουμε 2020.

:)

 

Αν σου κράτησε ένα έτος με 100% δεν έχει κανένα απολύτως θέμα η μπαταρία.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

ΚΞΑι είναι δυνατόν σε μία βδομάδα να πεθαίνει ακαριαία; Καλύτερα να πέθαινε μέσα στο έτος λίγο λίγο

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ακριβώς ίδια περίπτωση έκανε το xs Max.. Μετά από χρόνο και βάλε με 100%, σταδιακά σε διάστημα 2 εβδομάδων έκατσε στο 95% όπου και παραμένει

Διαφορά δεν έχω δει αισθητή βέβαια αν το σκίζω μέρα δεν βγάζω αλλά τι να κάνουμε 90€ για μπαταρία είναι υπερβολικά λεφτά για μένα σε διάστημα ενός χρόνου.. Δεν χρειάζεται βασικά

Τώρα αυτό που λες για εγγυήσεις δεν θα σου κάνει τίποτα, το πολύ πολύ να σου πει βάλε μπαταρία αν σε τρώει το άγχος αλλά πολλά τα λεφτά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ακριβώς ίδια περίπτωση έκανε το xs Max.. Μετά από χρόνο και βάλε με 100%, σταδιακά σε διάστημα 2 εβδομάδων έκατσε στο 95% όπου και παραμένει

Διαφορά δεν έχω δει αισθητή βέβαια αν το σκίζω μέρα δεν βγάζω αλλά τι να κάνουμε 90€ για μπαταρία είναι υπερβολικά λεφτά για μένα σε διάστημα ενός χρόνου.. Δεν χρειάζεται βασικά

Τώρα αυτό που λες για εγγυήσεις δεν θα σου κάνει τίποτα, το πολύ πολύ να σου πει βάλε μπαταρία αν σε τρώει το άγχος αλλά πολλά τα λεφτά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τι να πω, θα το αφήσω να δω που θα σταθεροποιηθεί. Όντως 90 ευρώ το είδα και εγώ. Αλλά αν πεθάνει η μπαταρία τι να κάνουμε θα την αλλάξουμε.. Έλεος στο iPhone 6 που είχα άλλαξα μπαταρία μετά από 4 χρόνια..

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, θα το αφήσω να δω που θα σταθεροποιηθεί. Όντως 90 ευρώ το είδα και εγώ. Αλλά αν πεθάνει η μπαταρία τι να κάνουμε θα την αλλάξουμε.. Έλεος στο iPhone 6 που είχα άλλαξα μπαταρία μετά από 4 χρόνια..

 

 

 

Είδες τί κάνει η άγνοια του capacity; 4 χρόνια δηλαδή δεν είχε παραδώσει πνεύμα η μπαταρία;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Είδες τί κάνει η άγνοια του capacity; 4 χρόνια δηλαδή δεν είχε παραδώσει πνεύμα η μπαταρία;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Μπα να σου πω.. Δεν είχα καταλάβει τίποτα μέχρι την ιστορία ότι γινόταν αργή η συσκευή (πράγμα που δεν το παρατήρησα καθώς δεν είμαι τόσο heavy user) Τελικά είπα, δε βαριέσαι 39 ευρώ είναι και πήγα και την άλλξα στην document. Αλλά κάτσε ρε φίλε για ένα χρόνο κινητό να του αλλάξω μπαταρία με τιμή όσο κάνει ένα xiaomi και έχω δώσει και ένα σκασμό να το πάρω; Ε όχι..

Link to comment
Share on other sites

Μπα να σου πω.. Δεν είχα καταλάβει τίποτα μέχρι την ιστορία ότι γινόταν αργή η συσκευή (πράγμα που δεν το παρατήρησα καθώς δεν είμαι τόσο heavy user) Τελικά είπα, δε βαριέσαι 39 ευρώ είναι και πήγα και την άλλξα στην document. Αλλά κάτσε ρε φίλε για ένα χρόνο κινητό να του αλλάξω μπαταρία με τιμή όσο κάνει ένα xiaomi και έχω δώσει και ένα σκασμό να το πάρω; Ε όχι..

 

 

 

Εγώ είμαι ήδη στο 99% αγορασμένο 11/11 με iPhone 11, όταν ήδη γνωρίζω πολλούς με Xs max 10 μηνών με 100%. Εγώ πχ στη θέση σου μετά από τόσο καιρό, αν σταθεροποιηθεί στο 95-94 θα ήμουν ευχαριστημένος, γνωρίζοντας και τί παίζει στα αντίπαλα στρατόπεδα, (Samsung, Xiaomi)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ήδη στο 99% αγορασμένο 11/11 με iPhone 11, όταν ήδη γνωρίζω πολλούς με Xs max 10 μηνών με 100%. Εγώ πχ στη θέση σου μετά από τόσο καιρό, αν σταθεροποιηθεί στο 95-94 θα ήμουν ευχαριστημένος, γνωρίζοντας και τί παίζει στα αντίπαλα στρατόπεδα, (Samsung, Xiaomi)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Τι παίζει εκει; Έχω ένα Red Mi note 5 αλλά δεν ξέρω πως βλέπεις το battery capacity

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, θα το αφήσω να δω που θα σταθεροποιηθεί. Όντως 90 ευρώ το είδα και εγώ. Αλλά αν πεθάνει η μπαταρία τι να κάνουμε θα την αλλάξουμε.. Έλεος στο iPhone 6 που είχα άλλαξα μπαταρία μετά από 4 χρόνια..

 

Ναι αλλά εκεί δεν ήξερες πόσο υγεία είχε γι αυτό την άφησες 4 χρόνια

Μην σε απασχολεί άφησε την υγεία και κοίτα να χαρείς την συσκευή

Δεν έχεις πρόβλημα έτσι κι αλλιώς τον πρώτο καιρό οι μετρήσεις ήταν beta

Και πλέον εγώ δεν την θεωρώ 100% αξιόπιστη

Απλά είναι ένα δείγμα του που βρίσκεται η μπαταρία περίπου

Αν κάθεσαι να μετράς ένα ένα τα ποσοστά καηκαμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XR
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...