Jump to content

ΕΤΕΝ M600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά, ανακάλυψα ένα πρόβλημα...:(

 

Πήγα για πρώτη φορά σε αυτό το κινητό να στείλω ένα MMS σήμερα.Πήγα λοιπόν στο MMS Composer, έβαλα την εικόνα κανονικά, έγραψα και στο text, έβαλα και το τηλέφωνο απο πάνω και πατάω το send... Και μου βγαίνει ένα παραθυράκι κάτω που λέει: "Unable to send your message(s). Your message(s) will remain in the Outbox."

 

Τι πρέπει να κάνω για να μπορέσω να στείλω MMS...;;;Έχω κάρτα Vodafone CU και έχει κανονικά μονάδες...Όταν την πήρα απ' το μαγαζί μου είπε ο υπάλληλος ότι με μία κλήση μόλις την βάλω στο κινητό, θα ενεργοποιηθούν όλα...:mad:

 

Τι να κάνω ξέρει κανείς...;;;:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά, ανακάλυψα ένα πρόβλημα...:(

 

Πήγα για πρώτη φορά σε αυτό το κινητό να στείλω ένα MMS σήμερα.Πήγα λοιπόν στο MMS Composer, έβαλα την εικόνα κανονικά, έγραψα και στο text, έβαλα και το τηλέφωνο απο πάνω και πατάω το send... Και μου βγαίνει ένα παραθυράκι κάτω που λέει: "Unable to send your message(s). Your message(s) will remain in the Outbox."

 

Τι πρέπει να κάνω για να μπορέσω να στείλω MMS...;;;Έχω κάρτα Vodafone CU και έχει κανονικά μονάδες...Όταν την πήρα απ' το μαγαζί μου είπε ο υπάλληλος ότι με μία κλήση μόλις την βάλω στο κινητό, θα ενεργοποιηθούν όλα...:mad:

 

Τι να κάνω ξέρει κανείς...;;;:worry:

 

Βήμα βήμα τον παρακάτω οδηγό με προσοχή γιατί, απ'ότι θυμάμαι, σε 1-2 σημεία (στις ρυθμίσεις mms μέσα στο πρόγραμμα μηνυμάτων) υπάρχουν ελάχιστες μικροδιαφορές στα μενού. Θα καταλάβεις τι εννοώ μόλις φτάσεις εκεί (ίσως τα περισσότερα να υπάρχουν ήδη περασμένα στη συσκευή και να πρέπει να κάνεις τα τελευταία 2 βήματα πχ, θα το δεις εσύ αυτό).

 

http://www.qtek.gr/9090_vodafone.html

Link to comment
Share on other sites

Βήμα βήμα τον παρακάτω οδηγό με προσοχή γιατί, απ'ότι θυμάμαι, σε 1-2 σημεία (στις ρυθμίσεις mms μέσα στο πρόγραμμα μηνυμάτων) υπάρχουν ελάχιστες μικροδιαφορές στα μενού. Θα καταλάβεις τι εννοώ μόλις φτάσεις εκεί (ίσως τα περισσότερα να υπάρχουν ήδη περασμένα στη συσκευή και να πρέπει να κάνεις τα τελευταία 2 βήματα πχ, θα το δεις εσύ αυτό).

http://www.qtek.gr/9090_vodafone.html

 

Aκολούθησα τα βήματα κανονικά όπως τα λέει και πήγα να το στείλω, στην αρχή έδειχνε πως το έστελνε κανονικά αλλά μετά, έβγαλε ένα παραθυράκι απο επάνω, που έλεγε: "Κλήθηκε:internet.vodafone.gr[/u]

Tο μόντεμ απάντησης έχει αποσυνδεθεί. Για να ελέγξετε τις ρυθμίσεις σύνδεσης και να τις αλλάξετε, εάν χρειάζεται, επιλέξτε "Ρυθμίσεις"."

 

Gmt.!:mad:

Link to comment
Share on other sites

H τελευταία ελληνική ρομ είναι η 230 την οποία έχω βάλει και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

 

καλημερα. εχει κανενα κολπο για να μπει η 230 ? γιατι εχει μπλοκαρει απο χτες το m600+ και κολαει στην πορτοκαλι οθονη και δεν μπορω ουτε να συνεχισω το update. ενω κανω ολα τα βηματα κανονικα οπως λεει στο eten-users , δεν μπορει να συνδεθει με το active sync και μενω εκει.

μπορει κανεις να βοηθησει?

ευχαριστω

οκ το βρηκα , ηθελε αλλη sd καρτα... και φορμαρισμενη.

μια αλλη ερωτηση , οταν κανει boot επανω που εγραφε την εκδοση γιατι αντι να βγαζει την εκδοση βγαζει κινεζικα?

Link to comment
Share on other sites

Aκολούθησα τα βήματα κανονικά όπως τα λέει και πήγα να το στείλω, στην αρχή έδειχνε πως το έστελνε κανονικά αλλά μετά, έβγαλε ένα παραθυράκι απο επάνω, που έλεγε: "Κλήθηκε:internet.vodafone.gr[/u]

Tο μόντεμ απάντησης έχει αποσυνδεθεί. Για να ελέγξετε τις ρυθμίσεις σύνδεσης και να τις αλλάξετε, εάν χρειάζεται, επιλέξτε "Ρυθμίσεις"."

 

Gmt.!:mad:

Δοκίμασε και αυτό:

 

Εναρξη / Ρυθμίσεις / Συνδέσεις /Συνδέσεις / Γιά προχωρημένους /Επιλογή δικτύων

Τά προγράμματα πυ συνδέονται αυτόματα στο Internet πρέπει να συνδέονται μέσω:

O ISP μου. Πατάμε Επεξεργασία και Επιλέγουμε New η επεξεργαζόμαστε το ήδη υπάρχον

Εισάγετε το όνομα της σύνδεσης: Vodafone GPRS

Επιλέξτε ένα μόντεμ: Γραμμή κινητής Τηλεφωνίας (GPRS) Επόμενο

Ονομα σημείου πρόσβασης: internet.vodafone.gr

Ονομα χρήστη: wap

Κωδικός πρόσβασης: wap

Επιλέγουμε Τέλος

 

Πατάμε OK και γυρίζουμε στην οθόνη Ρυθμίσεις / Συνδέσεις

Επιλέγουμε Δημιουργία νέας σύνδεσης

Εισάγετε το όνομα της σύνδεσης: Vodafone MMS

Επιλέξτε ένα μόντεμ: Γραμμή κινητής Τηλεφωνίας (GPRS) Επόμενο

Ονομα σημείου πρόσβασης: mms.vodafone.net Επόμενο / Τέλος

-------------------

Ανόιγουμε τα MMS

Μενού / MMS Settings…

Στο MMS Deafault

MMSC : http://mms.vodafone.gr

Data Conection: MMS Connection

Gateway:WAP 1.0 Gateway

Gateway: 213.249.19.49

IP Address: 9201

Port: 9201

Πατάμε Done

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη εαν εχουν αναφερθει στο παρελθον, αλλα θα ηθελα να ρωτησω 2 πραγματα: 1) τα σκληρα πληκτρα ( κοκκινο ,πρασινο τηλεφωνακι κλπ) εχουν backlight ή δεν αναβουν στο δικο μου? 2) δυστυχως σε καθε ppc που παιρνω αναγκαζομαι να ρωταω το ιδιο...hard reset πως γινεται??? και παλι ευχαριστω!
:up:
Link to comment
Share on other sites

Ta πληκτρα δεν εχουν φωτισμο! Hard reset kaneis patwntas to reset to power kai to kokkino an den kanw lathos(dn eimai katholou sigouros)
Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

Hard Reset κάνεις πατώντας το Power και το Reset και τα αφήνεις μαζί.

Στην συνέχεια μόλις ανάψει η πορτοκαλί οθόνη κρατάς πατημένο το κόκκινο ακουστικό για 15 περίπου sec. :D

Link to comment
Share on other sites

Bασικά με 2 κινήσεις την πας οριζόντια!

πατάς το κλειδί(το γαλλικό) και μετά πάνω εκεί που έχει ένα PDA

 

 

Αυτό είναι γνωστό. Το θέμα είναι αν γίνεται αυτόματα (ίσως μέσω registry).

Link to comment
Share on other sites

ok, απο την στιγμη που δεν αναβουν τα σκληρα πληκτρα και ειναι normal ,ευτυχως δεν θα κανω hard reset...
:up:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα πενακια του X500 κουμπωνουν στην υποδοχη του M600+?Χαλασε το πενακι μου και στο Πλαισιο ειδα οτι εχει μονο για Χ500...:O :O
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Ουτε οnline παραγγελια δεν τα εχει....Oυτε στο καταστημα της Μεταμορφωσης που κοιταξα οnline.Yπαρχει περιπτωση να υπαρχουν αν παω εκει?Τι κανουμε τωρα...?:O
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει....Now what...?:O

Διάβασε και διάλεξε! Βαριέμαι να το ψάξω εγώ. :)

 

http://www.eten-users.net/index.php?showtopic=1168

 

Πάντως κ τα 8 ευρώ που είδα πολλά είναι, 1.5 ευρώ τα έδινε το πλαίσιο. Αλλά τώρα θα αναγκαστείς να πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω γρι Γαλλικα...Στελνει αντικαταβολη αυτος?Δεν εχω ασχοληθει με αγορες απο το εξωτερικο και δεν εχω καρτες κτλ....Οποιος θελει ας βοηθησει...:O

 

http://www.cricel.com/engine_displaycategorie.asp?cat=285

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

http://www.worldlingo.com/S1790.5/translation?wl_srclang=fr&wl_trglang=en&wl_url=http://www.cricel.com/engine_displaycategorie.asp?cat=285

Για ξαναδες το μεταφρασμένο. Ούτε γω ξέρω γαλλικά φυσικά!

Link to comment
Share on other sites

den einai to idio akivws, i mmx einai pio leptes kai den exeoun lock switch. Min anisixeis omws giati to m600+ diavasei kai SD kai SDIO kai MMC. Egw to exw dokimasei me MMC kai eimoun OK. Itan Dual Voltage ki olas an dn kanw lathos.
Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

Thnx!Κατι αλλο.Το εχω στο αθορυβο και μολις παρατηρησα πως οταν ερχεται sms δεν αναβει η οθονη.Υπαρχει καποια ρυθμιση?
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

dn kserw. Egw elenhw pou kai pou an exw kati kainourio, i to vazw donisi. Nomizw pws an energopoieiseis to zoom sms tha sto vgazei mprwsta to minima, ti leei dld klp

 

plz check your PMs

Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

re paidia exo ena m600 kai kathe fora pou pao na mpo se ena asurmato diktio mou leei elegxte tis rithmiseis !! kai mou vgazei na mpo sta settings !! ti kano? den mporo na rithmiso kati gia na mpei !!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους! Ηρθε η ωρα να παρω ενα BT Headset για να λυσω το προβλημα της ακουστικης του ETEN μου. Ποιο πιστευετε πως ειναι το καταλληλοτερο; Δεν με ενδιαφερει να ειναι stereo η να υποστηριζει AD2P κτλ.. Ενα απλο να κανω την δουλεια μου, να ακουγεται δυνατα και να κοστιζει το πολυ 50 euro. Ευχαριστω!
Ericsson GF768 -> Nokia 8210 -> Nokia 6210 -> Nokia 8310 -> Nokia 6510 -> Nokia 7210 -> Sharp GX30 -> Sony Ericsson P900 -> ETEN M600 -> HTC Cruise -> Nokia 8850 -> iPhone 4 -> iPhone 4S -> Samsung GT-I9505 -> LG G2 -> iPhone 6S -> S10+
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το plantronics 640 το οποίο μου λειτουργούσε τέλεια και με το M600. Το κακό είναι πως δεν έχει 50€ αλλά 70€ στο Γερμανό. Από την άλλη, μέσα στη συσκευασία έχει φορτιστή που δέχεται αλκαλική μπαταρία, αντάπτορες συμβατούς με nokia, ericksson και samsung νομίζω (για car charger) και επιπλέον έχει και δόνηση όταν είναι πάνω στη βάση. Εγώ το είχα πάρει 90€ και το έχει σε προσφορά ο Γερμανός εδώ και κάνα μήνα. Στη vodafone που κοίταξα το έχουν 69€ αλλά χωρίς τα αξεσουάρ....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ΕΤΕΝ M600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...