Jump to content

ΕΤΕΝ M600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γνωρίζετε εάν το συγκεκριμένο κινητό είναι συμβατό με linux?? (Oxi να τρέχει linux παρά να μπορεί το linux να κάνει mount την κάρτα μνήμης του μέσο του usb καλωδίου του..
Link to comment
Share on other sites

hab nomizw pws einai auto http://mobile-parts.gr/catalog/produ...roducts_id=879 mias kai milame gia to megafwno kai oxi to mikrofwno!
Ericsson GF768 -> Nokia 8210 -> Nokia 6210 -> Nokia 8310 -> Nokia 6510 -> Nokia 7210 -> Sharp GX30 -> Sony Ericsson P900 -> ETEN M600 -> HTC Cruise -> Nokia 8850 -> iPhone 4 -> iPhone 4S -> Samsung GT-I9505 -> LG G2 -> iPhone 6S -> S10+
Link to comment
Share on other sites

Giati den piges na to paris apo to vnp.gr ?? pas dinis ta lefta kai to pernis amesos. ektos an eisai ektos athinas. allo einai auto.

 

telika to exi agorasi kaneis apo eki paidia? na pao na to paro telika. toso kairo elega na to paro kai telika den to pira.

 

episis. pos ta pai me to wifi. bgazi kolimata?

 

euxaristo

Link to comment
Share on other sites

@dedicator: το wifi παίζει μια χαρά σε εμένα. Τις τελευταίες μέρες το χρησιμοποιώ και σαν skype phone και δουλεύει τέλεια!

 

@geoaspro: μια χαρά είναι με μόνο πρόβλημα αυτό που αναφέρει κι ο katsj στην προηγούμενη σελίδα, το οποίο εμένα προσωπικά δε μου συμβαίνει πολύ συχνά...

Link to comment
Share on other sites

Του S200, του S100 γενικά αυτών που έχουν

οθόνη 2.8''.

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

@dedicator: το wifi παίζει μια χαρά σε εμένα. Τις τελευταίες μέρες το χρησιμοποιώ και σαν skype phone και δουλεύει τέλεια!

 

Εμενα παλι οταν το δουλευω σαν skype Phone μου κανει κατα την διαρκεια της κλησεις εαν φοβερο θόρυβο σαν να εχει χαλασει το μεγαφωνο..το ιδιο συμβαινει και με τα ακουστικα οταν τα βαζω αλλα και με το bluetooth..απο εδω απο εκε ανεβαζωντας και κατεβαζωντας εντασεις καπως βελτιωθηκε το θέμα αλλα το προβλημα παραμένει..βιντεο και mp3 τα αναπαραγει κανονικοτατα..γενικα κακα τα ψεματα αλλα ειναι λιγο προχειρο σε οτι αφορα τον ηχο..

 

Εχει δοκιμασει κανεις το εξης ? http://www.pocketgear.com/software_detail.asp?id=836

Και υπαρχει ρε παιδια κανα προγραμματακι που να μπορω να γραφω με ελληνικους χαρακτηρες ? Πχ notes και στο calendar..τα sms δεν με ενδιαφερουν..

Link to comment
Share on other sites

Giati den piges na to paris apo to vnp.gr ?? pas dinis ta lefta kai to pernis amesos. ektos an eisai ektos athinas. allo einai auto.

 

telika to exi agorasi kaneis apo eki paidia? na pao na to paro telika. toso kairo elega na to paro kai telika den to pira.

 

episis. pos ta pai me to wifi. bgazi kolimata?

 

euxaristo

 

Stin VNP telika yparxei etoimoparadoto! (http://www.vnp.gr)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μελέτη 4 μηνών πήρα το πρώτο μου Mobile PC.:yahoo: Ένας από τους λόγους που με έσπρωξαν σε αυτήν την επιλογή είναι τα δικά σας σχόλια και σας ευχαριστώ πάρα πολύ. Μέσα σε τρεις μέρες κατάφερα να λύσω όλα τα προβλήματα του διαβάζοντας κύριος από το δικό σας Forum. Αναβάθμισα το PC μου σε WINDOWS XP SP2, έκανα enable to active sync από τον McAfee και από τα άλλα μου firewall, έκανα εγκατάσταση του emule για να κατεβάσω διάφορα προγράμματα για “evaluation purposes”, ‘έκανα εγκατάσταση και του ελληνικού πληκτρολογίου (να είναι καλά ο katsj :geek: για το προγράμματα του), αναβάθμισα και το ROM σε 215 και τώρα μετά από τρεις μέρες κοινωνικής αποχής και αγρυπνίας μέχρι τις 2 το πρωί είμαι σχεδόν έτοιμος.

 

Τώρα έχω τις ακόλουθες απορίες.

 

1. Πως μπορώ να παίξω ταινίες σε real player format? Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα η θα πρέπει να τα κάνω convert? :p

 

2. Που μπορώ να βρω ένα ελληνικό speller?

 

3. Πως μπορώ να μεταφέρω τα contacts μου από το Sonny Ericsson k700I? Έχω ένα αρκετά μεγάλο αριθμό και δεν φοράει στην κάρτα. Έσβησα αρκετά ονόματα, ήχους και εικόνες, δοκίμασα με ένα δυο προγράμματα αλλά τίποτα. Από το Bluetooth δεν τα κατάφερα.

 

4. Χρειάζομαι antivirus?

 

5. Από το File Transfer μπορώ να ενωθώ με το Κ700 με ευκολία και μπορώ να στείλω αρχεία όχι όμως και να πάρω. Έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα?

 

Εσείς που έχετε περισσότερη εμπειρία, πιο πρόγραμμα θεωρείται απαραίτητο? Πείρα ήδη μια κάρτα του ενός GB, και θα του αλάξω και το μεγάφωνακι με ΝΟΚΙΑ.

 

Αυτά. Να είστε όλοι καλά και σας ευχαριστώ. Είμαι πολύ ευτυχισμένος που είμαι κάτοχος ενός τέτοιου εργαλείου. Περιμένω απαντήσεις. Apantiseis dektes kai se greekenglish  :p

 

Arketes apories alla opws katalavate eime kainourgios :baby:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μελέτη 4 μηνών πήρα το πρώτο μου Mobile PC.:yahoo: Ένας από τους λόγους που με έσπρωξαν σε αυτήν την επιλογή είναι τα δικά σας σχόλια και σας ευχαριστώ πάρα πολύ. Μέσα σε τρεις μέρες κατάφερα να λύσω όλα τα προβλήματα του διαβάζοντας κύριος από το δικό σας Forum. Αναβάθμισα το PC μου σε WINDOWS XP SP2, έκανα enable to active sync από τον McAfee και από τα άλλα μου firewall, έκανα εγκατάσταση του emule για να κατεβάσω διάφορα προγράμματα για “evaluation purposes”, ‘έκανα εγκατάσταση και του ελληνικού πληκτρολογίου (να είναι καλά ο katsj :geek: για το προγράμματα του), αναβάθμισα και το ROM σε 215 και τώρα μετά από τρεις μέρες κοινωνικής αποχής και αγρυπνίας μέχρι τις 2 το πρωί είμαι σχεδόν έτοιμος.

 

Τώρα έχω τις ακόλουθες απορίες.

 

1. Πως μπορώ να παίξω ταινίες σε real player format? Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα η θα πρέπει να τα κάνω convert? :p

 

2. Που μπορώ να βρω ένα ελληνικό speller?

 

3. Πως μπορώ να μεταφέρω τα contacts μου από το Sonny Ericsson k700I? Έχω ένα αρκετά μεγάλο αριθμό και δεν φοράει στην κάρτα. Έσβησα αρκετά ονόματα, ήχους και εικόνες, δοκίμασα με ένα δυο προγράμματα αλλά τίποτα. Από το Bluetooth δεν τα κατάφερα.

 

4. Χρειάζομαι antivirus?

 

5. Από το File Transfer μπορώ να ενωθώ με το Κ700 με ευκολία και μπορώ να στείλω αρχεία όχι όμως και να πάρω. Έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα?

 

Εσείς που έχετε περισσότερη εμπειρία, πιο πρόγραμμα θεωρείται απαραίτητο? Πείρα ήδη μια κάρτα του ενός GB, και θα του αλάξω και το μεγάφωνακι με ΝΟΚΙΑ.

 

Αυτά. Να είστε όλοι καλά και σας ευχαριστώ. Είμαι πολύ ευτυχισμένος που είμαι κάτοχος ενός τέτοιου εργαλείου. Περιμένω απαντήσεις. Apantiseis dektes kai se greekenglish  :p

 

Arketes apories alla opws katalavate eime kainourgios :baby:

1. http://www.realnetworks.com/industries/serviceproviders/mobile/products/player/ppc/index.html

 

2. Μάλλον δεν έχει πέσει στην αντίληψη μου ακόμα.:ninja:

 

3. Καλό θα ήταν να εγκαταστήσεις την σουίτα της Sonyericsson στο PC σου να συγχρονίσεις το Κ700 σου με το Outlook και μετά το Outlook με το Μ600 σου.

 

4. Θεωρώ ακόμα υπερβολή κάποιο antivirus για PPC δεν έχει τους κινδύνους του Symbian Series 60 για την ώρα.

 

5. Προσωπικά με το Κ750 δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα μεταφοράς από και προς το Μ600. Αλλά αν βρω κάτι θα σου πω.

 

Καλωσήρθες στα μέρη μας και εύχομαι να το χαρείς όπως όλοι μας εδώ πέρα το νέο σου απόκτημα. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε katsj χίλια ευχαριστώ.

 

Έκανα την εγκατάσταση του Real Player αλλά για να παίξει κάποιες ταινίες πρέπει να προσθέσεις και το «Pocket PC Plug-in for RealOne Player”.

Η εγκατάσταση έγινε εύκολα αλλά όταν πήγα να τρέξω το Real Player από το PC μου, μου έβγαζε Blue Screen (για πρώτη φορά σε αυτό το PC). Δεν πειράζει όμως. Αυτά που έχω μου φτάνουν.

 

 

Δοκίμασα και την σουίτα της Sonyericsson, αλλά δεν βλέπω να έχει μεταφερθεί κανένα contact. Έσβησα όσες φωτογραφίες και ήχους μπόρεσα να βρω, περιόρισα και τα contacts μου στα 360 και τελικά κατάφερα να μεταφέρω τα περισσότερα μέσο Bluetooth από κινητό σε κινητό. Για όσα contacts είχα δυο-τρία τηλέφωνα και email δεν δούλευσε.

 

Με το Κ700ι μου μπόρεσα και έφτιαξα ένα Personal Area Network (PAN), αλλά ότι μετέφερα στο ΕΤΕΝ Μ600 δεν άνοιγε.

 

 

Θα μπορούσαμε να του φτιάξουμε ένα ελληνικό speller με βάση κάποιο database από office 97?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω το M600 και το ΒΤ headset jabra 205. Οταν το είχα κάνει pair στην αρχή, λειτουργούσε ο voice commander με το πάτημα του κουμπιού στο headset. Επειδή μου κόλησε άσχημα το ETEN και έπρεπε να ξαναπεράσω το firmware (215), έκανα pair το bluetooth headset αλλά δεν μπορώ πατώντας το κουμπί να κάνω activation στον voice commander. Μήπως ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει?? Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω το M600 και το ΒΤ headset jabra 205. Οταν το είχα κάνει pair στην αρχή, λειτουργούσε ο voice commander με το πάτημα του κουμπιού στο headset. Επειδή μου κόλησε άσχημα το ETEN και έπρεπε να ξαναπεράσω το firmware (215), έκανα pair το bluetooth headset αλλά δεν μπορώ πατώντας το κουμπί να κάνω activation στον voice commander. Μήπως ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει?? Ευχαριστώ πολύ.

Βάλε την 216.

-Fixed Echo problem.

-Re-modified USB driver avoid Activesync not properly connecting between

M600 and PC.

-Fixed Bluetooth function will be turned off automatically problem.

-Re-adjustment backlight frequency to avoid high frequency noise.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε το M600. Επειδή ψάχνω για screen protector το μόνο που βρήσκω είανι το JCHS Media ScreenShield 6 Pack απο το play247. Tο έχει δοκιμάσει κανείς; Βρήκα επίσης φορτιστές για το αυτοκίνητο και το σπίτι καθώς και Windshield car mount από το ebay με 35€.
Link to comment
Share on other sites

Βάλε την 216.

-Fixed Echo problem.

-Re-modified USB driver avoid Activesync not properly connecting between

M600 and PC.

-Fixed Bluetooth function will be turned off automatically problem.

-Re-adjustment backlight frequency to avoid high frequency noise.

 

Την έβαλα. Δυστηχώς τα ίδια!! Δεν δουλεύει από το headset!!:( :( Καμιά άλλη ιδέα??

Link to comment
Share on other sites

Αν απαντάς και στις κλήσεις κανονικά με αυτό τότε δεν έχει πρόβλημα το κουμπί, μπορεί να έχει το bt γενικότερα.

 

Σχετικά με την 216, για πρώτη φορά με ακούνε καθαρά όταν μιλάω με το bt handsfree. Εύγε!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ΕΤΕΝ M600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...