Jump to content

ΕΤΕΝ M600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως ειναι ιδεα μου ή το μηχανακι δεν εχει MSN?Οσα αλλα Smartphones & PPCs εχω δει εχουν Pocket MSN αλλα αυτο...Που μπορω να βρω το Pocket MSN?

 

πάνε Start->Προγράμματα και εκεί θα το βρεις..δεν γίνεται να μην το έχει...

 

Μπορεί κάποιος να μου πεί πως βλέπω το χρονο των εισερχομενων και εξερχόμενων κλήσεων; Όσο και αν εψαξα το μόνο που βρίσκω ειναι σύνολο κλήσεων και πρόσφατες κλήσεις.

 

Πατας phone(κάτω αριστερά)->Call history = πρόσφατες κλήσεις->Menu(Κάτω δεξιά)->Call timers..

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πάνε Start->Προγράμματα και εκεί θα το βρεις..δεν γίνεται να μην το έχει...

 

 

 

Πατας phone(κάτω αριστερά)->Call history = πρόσφατες κλήσεις->Menu(Κάτω δεξιά)->Call timers..

 

:)

 

Αυτό κάνω και γώ και μου βγάζει 2 μετρητές...ο ένας λέει όλες και ο άλλος πρόσφατες...πως βλέπω χρόνο για εισερχόμενες και κυρίως για εξερχόμενες;;

thanks

Link to comment
Share on other sites

Den iparxei MSN kala to prosekses, mporeis na katevaseis to Agile messenger, i na valeis tin aggliki rom
Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

Τελικά για τους μετρητές κλήσεων μια καλή λύση είναι το πρόγραμμα που προτείνει ο panosha εδώ : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=55776&page=66
Link to comment
Share on other sites

επιμενω, αφου δοκιμασα το phone plus για δυο εβδομαδες, για το προγραμματακι speed dial. το οποιο ανοιγει ενα παραθυρο, με προεπιλογη, που δειχνει τις πιο προσφατες κλησεις. και ενα αλλο που εχει σε κουμπια ολα τα γραμματα της αγγλικης αλφαβητου. οταν πατας το t ας πουμε βγαζει ολες τις επαφες που αρχιζουν απ' αυτο.

μπορει αυτο να γινει στα ελληνικα;

θα ειναι πολυ πιο βολικο απο το phone plus

Link to comment
Share on other sites

επιμενω, αφου δοκιμασα το phone plus για δυο εβδομαδες, για το προγραμματακι speed dial. το οποιο ανοιγει ενα παραθυρο, με προεπιλογη, που δειχνει τις πιο προσφατες κλησεις. και ενα αλλο που εχει σε κουμπια ολα τα γραμματα της αγγλικης αλφαβητου. οταν πατας το t ας πουμε βγαζει ολες τις επαφες που αρχιζουν απ' αυτο.

μπορει αυτο να γινει στα ελληνικα;

θα ειναι πολυ πιο βολικο απο το phone plus

 

Φιλε μου δες εαν σε βολευει κατι σε αυτο το στυλ.

Ειναι smart dialling απο Magician..Πατας τουα αριθμους και σου βγαζει γραμματα, Δεν ξερω εαν λειτουργει με Ελληνικα αλλα μια δοκιμη ειναι οτι πρεπει..

Στο Μ600 (Αγγλικο) λειτουργει και ειναι πολυ βολικο..

Μπορεις να το κατεβασεις απο ΕΔΩ

Αλλες λυσεις για smartdialling Χωρις να βαζεις προγραμματα κλπ κλπ θα βρεις και στο eten-users.net Στα downloads με

username:eten password:download

Link to comment
Share on other sites

επιμενω, αφου δοκιμασα το phone plus για δυο εβδομαδες, για το προγραμματακι speed dial. το οποιο ανοιγει ενα παραθυρο, με προεπιλογη, που δειχνει τις πιο προσφατες κλησεις. και ενα αλλο που εχει σε κουμπια ολα τα γραμματα της αγγλικης αλφαβητου. οταν πατας το t ας πουμε βγαζει ολες τις επαφες που αρχιζουν απ' αυτο.

μπορει αυτο να γινει στα ελληνικα;

θα ειναι πολυ πιο βολικο απο το phone plus

 

ezDial είναι η λύση σε αυτό που ψάχνεις. Είναι από την ίδια εταιρία που φτιάχνει και το phone plus (το οποίο έχει κι Ελληνικά κι υπάρχει κι ανάλογο post). Στο post του Phone Plus III θα βρεις λεπτομέρειες και για το ezDial.

 

Πάντως αν το κάνεις install να προσέξεις να το βάλεις στην main memory και μετά για dial skin πρέπει οπωσδήποτε να επιλέξεις το default των wm5...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει εξαφανιστει απο την τις συντομευσεις αυτη που ρυθμιζεις ποιες εφαρμογες θελεις να εχεισ πρωτη μουρη στο τηλ. και δεν τη βρισκω πουθενα.Δεν υπαρχει σε καποιο αλλο σημειο του κινητου?Θελω να αλλαξω αυτες που εχω μπροστα και δεν μπορω...
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Για προσπαθησε εναρξη->ρυθμισεις-> σημερα ->στοιχεια

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6408ktinos.jpg

 

Η ζωη αρχιζει μετα την ασφαλτο...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Για προσπαθησε εναρξη->ρυθμισεις-> σημερα ->στοιχεια

 

Τελικα εκει που μου εγραψες ηταν αλλα επρεπε να πατησω και επιλογες για να το φτιαξω.Ευχαριστω:happy:

iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

8a parakaloysa opoios exei sindesh cosmote ,an mporoyse na postarei tis ri8miseis gia ta mms kai to gprs kai to exw to kinhto edw kai 3 bdomades kai den exw bgalei akrh.... oute apo to site tis cosmote gia to s100 poy anafer8ike paliotera......

plzzzzzzzzzzzz :(

Link to comment
Share on other sites

8a parakaloysa opoios exei sindesh cosmote ,an mporoyse na postarei tis ri8miseis gia ta mms kai to gprs kai to exw to kinhto edw kai 3 bdomades kai den exw bgalei akrh.... oute apo to site tis cosmote gia to s100 poy anafer8ike paliotera......

plzzzzzzzzzzzz :(

 

Ναι ρε παιδια.Και γω το χω κανα μηνα τωρα αλλα δεν εχω βγαλει ακρη.Δωκιμασα και τις ρυθμισεις του G500 αλλα τπτ:(

iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

http://www.qtek.gr/9090_cosmote.html

Βήμα βήμα από εδώ.

 

Η μόνη διαφορά βρίσκεται εδώ:

"Start->Messaging

Accounts->MMS

Tools->MMS Settings…

Στο tab Servers πατάμε New"

 

Αντί για τα παραπάνω πας:

Μηνύματα-menu-mms configurations-servers-new

 

MHN ΞΕΧΑΣΕΙΣ NA ΠΑΤΗΣΕΙΣ "SET AS DEFAULT" ΤΟ ΝΕΟ SERVER ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΣ.

 

Στη συνέχεια ακολουθείς τον οδηγό και...τέλος!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Μετά από μια βδομάδα που απέκτησα το δικό μου Μ600+, μου δημιουργήθηκε το εξής (πιστεύω γνωστό πρόβλημα), αλλά όσο και αν έψαξα δεν βρήκα κάτι που να με βοηθήσει.

Όταν το κλείνω από το POWER ON/OFF και το ξανανοίγω το backlight σβήνει περίπου σε 6” , ενώ όταν μπω στις ρυθμίσεις από το ΕΝΑΡΞΗ – ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ – ΣΥΣΤΗΜΑ – Φωτισμός φόντου γράφει 1 λεπ. που ισχύει μόλις πατήσω το ΟΚ.

Υπάρχει κάποια καλή λύση???

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Ενώ βρίσκομαι σε ένα τηλεφώνημα/κλήση το τηλεφώνημα μπαίνει στην αναμονή και το τηλέφωνο καλεί απο μόνο του το πρώτο νούμερο που θα βρεί στη λίστα επαφών. Δοκίμασα διάφορα, να βάλω το default για τις δύο πρώτες το e-mail αλλά ανεπιτυχώς. Συμβαίνει τακτικά ιδιαίτερα εαν η κλήση είναι πέραν των 10-15 λεπτών και είναι ιδιαίτερα ενοχλητικό για επαγγελματικές κλήσεις. Χρησιμοποιώ το default dialer του Μ600.

 

Έχεi κάποιoς ιδέες/εμπειρίες;

 

Ευχαριστώ

pam
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Μετά από μια βδομάδα που απέκτησα το δικό μου Μ600+, μου δημιουργήθηκε το εξής (πιστεύω γνωστό πρόβλημα), αλλά όσο και αν έψαξα δεν βρήκα κάτι που να με βοηθήσει.

Όταν το κλείνω από το POWER ON/OFF και το ξανανοίγω το backlight σβήνει περίπου σε 6” , ενώ όταν μπω στις ρυθμίσεις από το ΕΝΑΡΞΗ – ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ – ΣΥΣΤΗΜΑ – Φωτισμός φόντου γράφει 1 λεπ. που ισχύει μόλις πατήσω το ΟΚ.

Υπάρχει κάποια καλή λύση???

Ευχαριστώ πολύ.

 

Μήπως το κλειδώνεις?

Link to comment
Share on other sites

Οχι.

Ξεκλείδωτο ειναι. Μόνο σε STAND BY. (Είτε το κλείσω εγω, είτε κλείσει μόνο του).

Είμαι με GR 230.

Δεν το έχει κανείς άλλος το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να βρω screen Protector?Ρωτησα στο Πλαισιο και μου παν οτι δεν εχουν.Μου εδειξαν ενα πακετο με καποια screen protectors που ειχε μεσα και καποια πραγματα για να καθαριζω την οθονη αλλα ειχε 20 ευρω.Δεν θελω να δωσω τοσα λεφτα για screen protector και μαλιστα Connect.
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να βρω screen Protector?Ρωτησα στο Πλαισιο και μου παν οτι δεν εχουν.Μου εδειξαν ενα πακετο με καποια screen protectors που ειχε μεσα και καποια πραγματα για να καθαριζω την οθονη αλλα ειχε 20 ευρω.Δεν θελω να δωσω τοσα λεφτα για screen protector και μαλιστα Connect.

 

Στο http://www.play247.gr, είναι το ίδιο με αυτό για τα qtek 9100/S100...

Link to comment
Share on other sites

θα αναλυσω το προβλημα που εχω μπας και βγαλω ακρη.

στο νουμερο 5 στο παντ του smart phone, οπως και στα αλλα που εχω δοκιμασει,

εχουμε τα γραμματα κ,λ,μ. οταν το παταω βγαζει τις επαφες που αρχιζουν απο καπα και για να βρω επαφη που αρχιζει απο μι πρεπει να περασω ολο το καπα ,και οπως ξερετε τα περισσοτερα επωνυμα στην ελλαδα αρχιζουν απ΄αυτο,και ολο το λαμδα. κατι που δεν ειναι καθολου βολικο. κανω κατι λαθος εγω;

γι΄ αυτο λεω και ξαναλεω πως αν μεταφραστει το speed dial, το κουμπι πανω απο το πρασινο που εχει δυο επιλογες απεικονησης (αλφαβητο και συχνες κλησεις), που εχει το καθε γραμμα ξεχωριστα θα ειναι βολικοτατο.

Link to comment
Share on other sites

Στο http://www.play247.gr, είναι το ίδιο με αυτό για τα qtek 9100/S100...

 

Δεν εχει για κανενα απο τα τηλεφωνα που μου ειπες?Μηπως κανει απο καποια αλλη συσκευη?

iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά. Είχε σπάσει η οθόνη του ΕΤΕΝ μου και μετά από 4 μήνες μου το έχουν επιστρέψει επιδιορθωμένο και φορμαρισμένο. Μπορεί να μου πει κάποιος τα εξής?

 

1 - Ποια είναι η καλύτερη ROM και τι audio patch πρέπει να κάνω εγκατάσταση για να λύσω το πρόβλημα με τον αντίλαλο ? 225? 230?

 

2 – Επειδή έχω ξεχάσει, πως μπορώ να κάνω customize το desktop μου και να φύγω κάποια αχρείαστα εικονίδια ? Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ?

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Βάλε καλύτερα 225. Εγώ που έβαλα 230 μου φαίνεται πως δεν είναι και τόσο σταθερό. Το patch που χρειάζεσαι είναι αυτό με τα ril. Ψάξε λίγο στα προηγούμενα post γιατί δε θυμάμαι που ακριβώς να το βρεις. Είναι γύρω στο 1mb.

 

Για τα εικονίδια, πας Start -> Settings -> Today -> Items -> Quick Link και επιλέγεις Options από τα δεξιά. Το iLauncher είναι επίσης ένα αρκετά καλό προγραμματάκι για εικονίδια, με αρκετές επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά. Είχε σπάσει η οθόνη του ΕΤΕΝ μου και μετά από 4 μήνες μου το έχουν επιστρέψει επιδιορθωμένο και φορμαρισμένο. Μπορεί να μου πει κάποιος τα εξής?

 

1 - Ποια είναι η καλύτερη ROM και τι audio patch πρέπει να κάνω εγκατάσταση για να λύσω το πρόβλημα με τον αντίλαλο ? 225? 230?

 

2 – Επειδή έχω ξεχάσει, πως μπορώ να κάνω customize το desktop μου και να φύγω κάποια αχρείαστα εικονίδια ? Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ?

 

Σας ευχαριστώ

 

 

Οδηγιες για το Patch φιλε

 

1) Install the Volume Patch within your Eten M600 inside this folder My Device/Program Files.

 

2) After installation, perform a soft reset.

 

3) After reboot, open your Resco Registry Editor to change the registry keys.

 

 

4) Look for the RIL registry key to improve your GSM volume by opening the following :-

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\BuiltIn\RIL (Rename the default rilgsm.dll to rilgsm_12.dll)

 

5) Look for the SPKPHONE registry key to improve your speaker phone volume by opening the following :-

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\BuiltIn\SPKPHONE (Rename the default rilgsm.dll to rilgsm_12.dll)

 

6) After this, quit the Resco Registry Editor and do a soft reset.

 

7) Test the GSM incoming and outgoing calls volume and also the speaker phone volume which should be louder by now.

 

NOTE : The volume patch has 4 files such as rilgsm_3.dll, rilgsm_6.dll, rilgsm_9.dll and rilgsm_12.dll and these 4 files are installed inside your device Windows directory.

 

The file rilgsm_12.dll has the loudest volume settings but also has some echo sound. To reduce echo, go to your device Settings\System\Microphone\GSM Microphone Gain Adjustment and Bluetooth Microphone Gain Adjustment, and reduce the parameter slightly from the default settings.

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ΕΤΕΝ M600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...