Jump to content

ΕΤΕΝ M600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση:

 

Οταν χρησιμοποιείτε bluetooth ακουστικά έχετε ανοικτό πάντα το bluetooth στο Μ600 ή υπάρχει τρόπος να το έχετε σε auto mode όπως στα κινητά και να ενεργοποιείται με την κλήση.

Γιατι έτσι ανοικτό συνέχεια θα την τσακίσει τη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πληροφορίες!!!!!!!!!!

λοιπό 1η παρτίδα στο πλαίσιο 200 κομμάτια

Tί παίζει παίδες με το M600+ ??? σε τι τιμή έχει έλθει στο πλαίσιο? λέει?:worry:

ειμαι επι ποδός να παρω το s200 ...ενημερώστε με μήπως και το γυρίσω..:cry:

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

 

Οταν χρησιμοποιείτε bluetooth ακουστικά έχετε ανοικτό πάντα το bluetooth στο Μ600 ή υπάρχει τρόπος να το έχετε σε auto mode όπως στα κινητά και να ενεργοποιείται με την κλήση.

Γιατι έτσι ανοικτό συνέχεια θα την τσακίσει τη μπαταρία.

Για τις ROM 2xx (που δεν κλείνει):

 

Bluetooth-screen auto turn off

 

HKLM\software\Microsoft\Bluetooth\sys\

DisableAutoSuspend => 0 to 1

Soft reset your device.

 

Βάλε, επίσης, την 225 να πάθεις πλάκα με την ένταση του bt ακουστικού.

Link to comment
Share on other sites

μη παρεις το s200...καμία σχέση...το M600 είναι πολύυυυυυ καλύτερο...

εμφανισιακά μοιάζουν? όταν λές καμία σχέση?είχα την εντύπωση οτι παίζουν στην ίδια κατηγορία?μήπως το M600 είναι πιο γρήγορο(επεξεργαστής?) δώς μου κάποια επιχειρήματα αν είσαι κάτοχος:)

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Tί παίζει παίδες με το M600+ ??? σε τι τιμή έχει έλθει στο πλαίσιο? λέει?:worry:

ειμαι επι ποδός να παρω το s200 ...ενημερώστε με μήπως και το γυρίσω..:cry:

 

Κοίταξε να δεις, το s200 είναι πιο μικρό, πιο ελαφρύ και αρκετά πιο όμορφο κατά την άποψη μου. Από την άλλη είναι πολύ πιο αργό και κολλάει και πολύ περισσότερο.

 

Το m600 σιγά σιγά ξεπερνάει όλα τα αρχικά μικροπροβληματάκια που είχε με ήχο, bluetooth και πλέον γίνεται τέλειο. Επίσης, το βασικό μειονέκτημα που είχε (όπως έχω γράψει και παλιότερα) ήταν ότι όποιος το αγόραζε, ουσιαστικά ρίσκαρε καθώς εάν του πάθαινε κάτι θα είχε σοβαρό πρόβλημα λόγω έλλειψης υποστήριξης στην Ελλάδα. Βέβαια τώρα που θα το φέρει το Πλαίσιο και πλέον δε θα υπάρχει ούτε αυτό, πιστεύω αποτελεί ιδανική επιλογή.

 

Το μόνο που μπορεί να κάνει κάποιον, κατά την άποψή μου πάντα, να επιλέξει s200 είναι η ομορφιά του κι ίσως και το όνομα Qtek...

Link to comment
Share on other sites

Μετά το μίνι vs με το s200 να δώσω κι ένα tip για όσους δε διαβάζουν ETEN Users Forum...

 

Από τότε που εγκατέστησα τη 216 rom και τα audio και noise patch είχα σοβαρό πρόβλημα ακοής, κάτι που είχε γραφτεί κι εδώ από κάποιους χρήστες. Επίσης, από τότε που αγόρασα το m600 ποτέ δεν είχα καταφέρει να χρησιμοποιήσω bluetooth handsfree χωρίς προβλήματα (άλλες φορές δε με ακούγανε, άλλες δεν άκουγα εγώ, ή υπήρχε ηχώ).

 

Σήμερα λοιπόν ανακάλυψα στο forum ότι εδώ και δύο εβδομάδες περίπου έχει κυκλοφορήσει ένα patch που δυναμώνει τον ήχο χωρίς να δημιουργεί πρόβλημα με ηχώ. Από την ώρα που το εγκατέστησα όλα είναι τέλεια. Ακούω πλέον κανονικότατα, δεν έχω ακούσει παράπονα για παραμορφωμένα ήχο, και πλέον χρησιμοποιώ και bleutooth χωρίς κανένα πρόβλημα (απλά θέλει μείωση το microphone του bluetooth από τα settings).

 

Το volume patch λοιπόν (όπως λέγετε) μπορείτε να το κατεβάσετε παρακάτω:

http://www.up4world.com/download.php?id=SNLtB1QfhS5x5fDiKogb

Το link αυτό το αντιγράφω από ένα post στο Eten Users από τον Philip68.

 

Επίσης μέσα στο Eten Users έχει γραφτεί ότι εάν δεν υπάρξει βελτίωση κατευθείαν με το patch τότε μπορεί να γίνει με ένα registry tweak ακόμη μια προσπάθεια. To patch αυτό περιέχει 4 αρχεία τα οποία έχουν σαν σκοπό τη βελτίωση του ήχου. Αυτά είναι τα: rilgsm_3.dll, rilgsm_6.dll, rilgsm_9.dll και rilgsm_12.dll.

 

Σε περίπτωση λοιπόν που δε δείτε διαφορά κατευθείαν με το patch τότε μπορείτε να αλλάξετε το αρχείο που χρησιμοποιείται από το Eten μέσα από το παρακάτω σημείο στη registry (χρειάζεται βέβαια ένας registry editor, πχ Resco):

 

HKLM\Drivers\BuiltIn\RIL

Dll=rilgsm_x.dll

 

όπου x βάζετε το νούμερο από ένα από τα παραπάνω αρχεία (π.χ. Dll=rilgsm_9.dll).

 

Εγώ πάντως δε χρειάστηκε να κάνω κάτι τέτοιο καθώς είδα αμέσως διαφορά...

 

Τέλος, όπως ίσως θα καταλάβατε κι από το post kirileman κυκλοφόρησε καινούργια ROM, η 225. Από ότι λένε τα πρώτα post στο Eten Users η βασική διαφορά του είναι ότι κάνει γενικά το ppc ακόμα πιο γρήγορο. Μόλις την εγκαταστήσω θα σας γράψω εντυπώσεις...

Link to comment
Share on other sites

προσοχή στη νέα ROM 225 δεν κάνει backup ότι είναι γραμμένο σε προηγούμενη ROM οπότε κάνεις backup τα contacts μέσω outlook και για τα υπόλοιπα φτου και από την αρχή.

 

Οσον αφορά το Patch για τον ηχο γενικά βελτιώνει την κατάσταση αλλά ενδέχεται με μερικά rilgsm_X.dll να έχεις echo ιδιαίτερα στα μεγάλα νούμερα (9,12) και ίσως χρειαστεί να παίξες με το gain GSM microphone

Link to comment
Share on other sites

Κι αλλες πληροφορίες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:X

Το Πλαίσιο φέρνει 200 κομμάτια από το g500

Σε κανα μήνα μαζι με το M600+

πήγα σήμερα στο πλαίσιο στο mall και ρώταγα για το eten m600+,στο τμήμα των κινητών μου είπαν να ρωτήσω στα ψηφιακά μήπως ξέρουν,και κοίταξε μια κοπελιά και της το έβγαλε οτι υπάρχει ένα κομματι στην Μεταμόρφωση και η τιμή είναι στα 599ευρώ(τελική τιμή με φπα).

πάω λοιπόν στο πλαίσιο στην μεταμόρφωση και πάω στο τμήμα των ψηφιακών που έχουν και τα pocket pc και λέω τα καθέκαστα στο παλληκαρι και μου λέει δεν υπάρχει τετοια συσκευη δεν το έχω ξανακούσει.του λέω πήγα στο πλαισιο στο mall και μια κοπέλα το βρήκε στον υπολογιστή και μου λεει πιθανοτατα να έχει έλθει κάποιο δείγμα στα γραφεία αλλα δεν είχε ιδέα για το που πως πότε γιατί κτλ....

οπότε πιθανότατα να μην μπορέσω να περιμένω κανα μήνα που λές να έλθει το m600 σύν οτι δεν μπορώ να το δώ και απο κοντα να το συγκρίνω με το s200...

είναι άραγε πολύ γκουμούτσα?μοιάζει μήπωσ σε μέγεθος με ένα ipaq 4150 που είχα πάλαι ποτέ??δώστε καμια γνώμη:O

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Το εχω εδω και 1 εβδομαδα περιπου. Σαν συσκευη ειναι πιο στενη απο το S200 και ισως ελαφρα πιο χοντρη. Μην φανταστειτε τιποτε υπερβολικο! Στα χερια μου παντως βολευει καλυτερα.

Απο πλευρας ταχυτητας, δεν το συζηταω.....Ετη φωτος μακρυα απο το S200!:)

Mέχρι στιγμης, πολυ αξιοπιστο, δεν μου εχει κολλησει ποτε....το εχω φορτωσει πολλα προγραμματα και εξακολουθει να τρεχει σαν παλαβο! Μεχρι wisbar advance στην κυρια μνημη!!!:rolleyes:

Aυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι το wifi. Συνηθως το χρησιμοποιω στην τουαλετα (η οποια ειναι και ο χωρος αναφορας μου:p ). Το Εten έχει πανισχυρο σημα σε σχεση με το qtek s200 και το 9000 τα οποια δεν μπορουσαν να "ακουσουν" καν την συχνοτητα. Εκει που τα άλλα σταματουν, συνεχιζει ακαθεκτο το Μ600. Εχει και μπιμπιφιτους βλέπετε!

Το κυριοτερο.....ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΣΟΦΤ ΡΙΣΕΤ!!! Το ξεπατωσα το μηχανακι, του έβγαλα τα αντερα στην κυριολεξια....το φορτωσα χιλιαδες προγραμματα και παιχνιδια, το boostαρα με nitro, το εριξα απο το 3ο οροφο, το πατησα με τρακτερ...δεν καταλαβαινει Χριστό!

Συνολικα μια αξιοπιστη συσκευη απο μια άγνωστη Εταιρια. Ισως αυτο το τελευταιο να με προβληματιζει περισσοτερο, αλλα....wtf...δεν το πηρα για να το κρατησω για παντα. Εχουμε καταντησει beta testers κινητων και μη.

 

μμμμ λεω να το κρατησω περισσοτερο!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το έχω στα χέρια μου το τηλεφωνάκι..

Η μόνη(αισθητή) διαφορά με τον πρόγονο του είναι η κάμερα των 2mp

Eίναι πολύ πιο αργή σε απόκριση από την 1.3 και τα χρώματα της μου φανηκαν πιο σκουρα...Μόλις μπει το φλας όμως φωτίζεται το σύμπαν..

Η ανάλυση της είναι σαφώς μεγαλύτερη(1600x1200) όμως δεν μπορώ να πω ότι με εντυπωσίασε η διαφορά της από την προηγούμενη....¨Οποιος έχει το απλό m600 μην τρελαίνεται που δεν πήρε το m600+...Δεν χάνει και τίποτα σημαντικό...Κάτι άλλο που με ενόχλησε στην κάμερα ήταν ότι στο περίγραμμα ενός αντικειμένου που φωτογραφίζεις οι καμπύλες είναι πολυγωνικές και όχι λείες...Αυτό το είχε και το απλό m600.Βέβαια οι φωτο που εβγαλα δεν ήταν σε χώρο με καλό φωτισμό,πρέπει να το πω αυτο...

Eli Eloim Lama Astagna Savaoth
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κι αλλες πληροφορίες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:X

Το Πλαίσιο φέρνει 200 κομμάτια από το g500

Σε κανα μήνα μαζι με το M600+

Ειναι σιγουρο οτι θα τα φερει και τα δυο και αν ναι ποτε?

[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

Είναι σιγουρότατο.Σε 1-2 βδομάδες λογικά θα πουλιέται.Αλλά αν έχεις χρόνο πήγαινε μια βόλτα από κάποιο κατάστημα(κατά προτίμηση Κηφισιά ή Στουρνάρη)και θα σου πουν τα παιδιά.;)
Eli Eloim Lama Astagna Savaoth
Link to comment
Share on other sites

Είναι σιγουρότατο.Σε 1-2 βδομάδες λογικά θα πουλιέται.Αλλά αν έχεις χρόνο πήγαινε μια βόλτα από κάποιο κατάστημα(κατά προτίμηση Κηφισιά ή Στουρνάρη)και θα σου πουν τα παιδιά.;)

Σ'ευχαριστω μια ερωτηση ακομη θα εχουν Ελληνικο περιβαλλον οπως τα Qtek της ACE HELLAS η Αγγλικο

[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

Θα έχουν Ελληνικότατο περιβάλλον.

 

Πολύ καλό ακούγεται αλλά προφανώς καποιος θα πρεπει να πληρώσει τη νύφη (ελληνικοποίηση). Αν και με διάφορα προγραμματακια (όπως Ezdial ή phone plus) λύνεται το ουσιαστικό προβλημα των ελληνικών επαφών.

Αραγε θα υποστηρίζουν συσκευές Μ600 που έχουν αγοραστεί από αλλού?

Link to comment
Share on other sites

Είναι σιγουρότατο.Σε 1-2 βδομάδες λογικά θα πουλιέται.Αλλά αν έχεις χρόνο πήγαινε μια βόλτα από κάποιο κατάστημα(κατά προτίμηση Κηφισιά ή Στουρνάρη)και θα σου πουν τα παιδιά.;)

Ρωτησα και δεν μου ειπαν συγκεκριμενη ημερομηνια μηπως ξερεις κατι εσυ?

[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα και δεν μου ειπαν συγκεκριμενη ημερομηνια μηπως ξερεις κατι εσυ?

 

oti milisa mazi toys.. kai to exoun etoimoparadoto...

epishs exei bgei kai sto site toys....

 

efygaaaa

Link to comment
Share on other sites

Παιδες να κανω μια ερωτηση?Το m600 ειχε καποια προβληματα με την μικροφωνικη του και ειχαν εκνευρισει αρκετους, αυτα τα προβληματα λυθηκαν στο m600+ ?

Τελικα το εχει φερει το πλαισιο,υπαρχει και στο site του.

Link to comment
Share on other sites

@asteras84: στο m600 με τα τελευταία patch όλα τα προβλήματα με τον ήχο έχουν διορθωθεί. Λογικά και στο m600+ δεν θα υπάρχει πρόβλημα.

 

@dedicator: Άμα το θέλεις στα Αγγλικά πάρτο από έξω καλύτερα να σου έρθει και πιο φτηνά...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ΕΤΕΝ M600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...