Jump to content

Redmi Note 6 Pro


BMW_E36
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα.

 

Σκέφτομαι να το παραγγείλω αύριο από Σκρουτζομάγαζο.

 

Γράφει το κουτί από έξω ότι είναι η Global Version;

Αν είναι global, το γράφει στο κουτί. (Κόκκινο αυτοκόλλητο στο πλάι)
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι global, το γράφει στο κουτί. (Κόκκινο αυτοκόλλητο στο πλάι)

Σε ευχαριστώ. Θα τηλεφωνήσω να ρωτήσω πριν παραγγείλω.

Εάν δεν είναι τι χάνω;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Θα τηλεφωνήσω να ρωτήσω πριν παραγγείλω.

 

Εάν δεν είναι τι χάνω;

Κατά πάσα πιθανότητα θα είναι global. Αν δεν είναι, χάνεις την ελληνική γλώσσα και το playstore και την b20 band δικτύου.
Link to comment
Share on other sites

Κατά πάσα πιθανότητα θα είναι global. Αν δεν είναι, χάνεις την ελληνική γλώσσα και το playstore και την b20 band δικτύου.

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.

Είσαι κατατοπιστικότατος.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

ξεκλείδωμα, ρουτάρισμα όλα κομπλέ. έχει κάποιος πάνω τον nova launcher για να μου πει αν μπορούν τα κουμπιά από κάτω να έχουν διαφανή πλαίσιο αντί για το άθλιο άσπρο και αν μπορούν να εξαφανίζονται στιγμιαία?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

πηρα σημερα το xiaomi redmi note plus 6.Αντιμετωπιζω προβλημα με το playstore.Ολες οι ληψεις ειναι σε εκρεμμοτητα,ειδα οτι ειναι συνηθισμενο προβλημα σε xiaomi.Ακολουθησα οδηγιες που βρηκα στο ιντερνετ,διεγραψα την προσωρινη μνημη του playstore,αλλα δεν εγινε τιποτα.Επισης ειδα καπου οτι πρεπει να κανω το ιδιο και στο google playstore services,αλλα δεν υπαρχει τετοια επιλογη στις ρυθμισεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

πηρα σημερα το xiaomi redmi note plus 6.Αντιμετωπιζω προβλημα με το playstore.Ολες οι ληψεις ειναι σε εκρεμμοτητα,ειδα οτι ειναι συνηθισμενο προβλημα σε xiaomi.Ακολουθησα οδηγιες που βρηκα στο ιντερνετ,διεγραψα την προσωρινη μνημη του playstore,αλλα δεν εγινε τιποτα.Επισης ειδα καπου οτι πρεπει να κανω το ιδιο και στο google playstore services,αλλα δεν υπαρχει τετοια επιλογη στις ρυθμισεις...

 

Κάποια εφαρμογή που θες να κατεβάσεις μάλλον δεν κατεβαίνει και μπλοκάρει όλα τα υπόλοιπα. Ακύρωσε όλες τις λήψεις και προσπάθησε να τις κάνεις μία μία.

Για την ιστορία, δεν μου έχει τύχει ποτέ σε καμία από τις 8 συσκευές xiaomi που έχουν περάσει από τα χέρια μου...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα με μια εφαρμογη διαφορετικη καθε φορα το ιδιο γινεται.Μπορει μετα απο ωρες να κατεβει καποια.Το viber κατεβηκε πριν λιγο μετα απο ωρες...
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει μια εφαρμογή για να μπλοκάρει τις διαφημίσεις. Συγκεκριμένα το block this.

Όταν την ανοίξω μετά από λίγο κάτι την απενεργοποιεί. Δεν γνωρίζω τι. Το ίδιο κάνει και σε άλλες εφαρμογές που μπλοκάρουν διαφημίσεις. Έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα; γνωρίζει κάποιος τη λύση;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει μια εφαρμογή για να μπλοκάρει τις διαφημίσεις. Συγκεκριμένα το block this.

Όταν την ανοίξω μετά από λίγο κάτι την απενεργοποιεί. Δεν γνωρίζω τι. Το ίδιο κάνει και σε άλλες εφαρμογές που μπλοκάρουν διαφημίσεις. Έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα; γνωρίζει κάποιος τη λύση;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχοντας ανοίξει την εφαρμογή πήγαινε στις πρόσφατες εφαρμογές. Πάτα συνεχόμενα στην εφαρμογή και μετά πάτα στο γρανάζι που θα σου βγάλει.

Δώσε της δικαιώματα (αυτόματη έναρξη, battery saver χωρίς περιορισμούς, έναρξη στο παρασκήνιο και ότι άλλο χρειαστεί) πάτα και το λουκέτο να μην κλείνει ποτέ.

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας ανοίξει την εφαρμογή πήγαινε στις πρόσφατες εφαρμογές. Πάτα συνεχόμενα στην εφαρμογή και μετά πάτα στο γρανάζι που θα σου βγάλει.

Δώσε της δικαιώματα (αυτόματη έναρξη, battery saver χωρίς περιορισμούς, έναρξη στο παρασκήνιο και ότι άλλο χρειαστεί) πάτα και το λουκέτο να μην κλείνει ποτέ.

Ευχαριστώ πολυ φίλε μου

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχετε στο video σας στην στοκ εφαρμογή επιλογή για 1080p 60fps? Σε redmi note 5 έχω δει ότι υπάρχει.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχετε στο video σας στην στοκ εφαρμογή επιλογή για 1080p 60fps? Σε redmi note 5 έχω δει ότι υπάρχει.
Σε εμένα με Global Developer δεν την έχει
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρε πριν από λίγες μέρες ένας φίλος μου, κατόπιν προτροπής μου, το Redmi note 6 από Skroutz. Έχει σύνδεση cosmote, άλλαξε την κάρτα σε nano αλλά έχει πρόβλημα με το σήμα. Χάνει πολλές κλήσεις, χτυπάει μια φορά κτλ. Αντιμετώπισε κάποιος παρόμοιο πρόβλημα;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πως μπαίνουν οι περισσότεροι κάτοχοι του συγκεκριμένου κινητού, στα Facebook - Messenger; Μέσω των ξεχωριστών εφαρμογών ή από τον Browser που έχουν εγκατεστημένο (ή άλλο);

 

Λέω να ξεφορτωθώ τις εφαρμογές αυτές και να μπαίνω από Browser (Opera δουλεύω).... Ίσως βελτιωθεί και η διάρκεια της μπαταρίας....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για τους περισσότερους αλλά εγώ μπαίνω αποκλειστικά και μόνο μέσω browser. Μόνη εξαίρεση το messenger που απαιτεί την εφαρμογή του (όπως όλα του είδους) φόρουμ, φεις και λοιπά μόνο browser

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για τους περισσότερους αλλά εγώ μπαίνω αποκλειστικά και μόνο μέσω browser. Μόνη εξαίρεση το messenger που απαιτεί την εφαρμογή του (όπως όλα του είδους) φόρουμ, φεις και λοιπά μόνο browser

 

Με τον Opera, δεν χρειάζεται ούτε ο Messenger, να ξέρεις.... Μόνο κλήση δεν κάνει όμως...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

πηρα κι εγω το 6αρι 4-64

2 ερωτησεις

πως rootαρετε το τηλεφωνο? μου ειπαν οτι αν το κανω χανω την εγγυηση,

δεν μπωρο απο το παλιο μου τηλεφωνο (jiayu s3 plus) να περασω της εφαρμογες μου (και εχω πολλες) στο 6αρι με το titanium backup

 

υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα για μεταφορα των εφαρμογων στο καινουργιο τηλεφωνο?

 

ευχαριστω για της απαντησεις σας!!!

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

 

πηρα κι εγω το 6αρι 4-64

 

2 ερωτησεις

 

πως rootαρετε το τηλεφωνο? μου ειπαν οτι αν το κανω χανω την εγγυηση,

 

δεν μπωρο απο το παλιο μου τηλεφωνο (jiayu s3 plus) να περασω της εφαρμογες μου (και εχω πολλες) στο 6αρι με το titanium backup

 

 

 

υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα για μεταφορα των εφαρμογων στο καινουργιο τηλεφωνο?

 

 

 

ευχαριστω για της απαντησεις σας!!!

Για να ρουταρεις πρέπει πρώτα να ξεκλειδώσεις bootloader, Googla-ρε το.

Για να μεταφέρεις τις εφαρμογές δοκιμασε να βάλεις το mi drop στο jiayu https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xiaomi.midrop

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Για να ρουταρεις πρέπει πρώτα να ξεκλειδώσεις bootloader, Googla-ρε το.

Για να μεταφέρεις τις εφαρμογές δοκιμασε να βάλεις το mi drop στο jiayu https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xiaomi.midrop

 

ευχαριστω θα το δοκιμασω τωρα,

 

δυστηχως μεταφερει μονο τα προγγραματα χωρις τα δεδομενα τους, χρειαζομαι να μεταφερω και τα δεδομενα τους ειναι συμαντικο για μενα, ειναι δυσκολο να ξανα ρυθμισω μια μια της εφαρμογες,

 

φοβαμαι μην το κανω τιποτα, να παω σε κανενα μαγαζη να μου το ξεκλειδωσουν?

 

που πας για να ξεκλειδωσεις bootloader?

Edited by toledo
kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω θα το δοκιμασω τωρα,

 

δυστηχως μεταφερει μονο τα προγγραματα χωρις τα δεδομενα τους, χρειαζομαι να μεταφερω και τα δεδομενα τους ειναι συμαντικο για μενα, ειναι δυσκολο να ξανα ρυθμισω μια μια της εφαρμογες,

 

φοβαμαι μην το κανω τιποτα, να παω σε κανενα μαγαζη να μου το ξεκλειδωσουν?

 

που πας για να ξεκλειδωσεις bootloader?

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/31985-Ξεκλείδωμα-του-Bootloader-Νέα-Μέθοδος-Ενημέρωση-11-02-2019/
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

πηρα κι εγω το 6αρι 4-64

2 ερωτησεις

πως rootαρετε το τηλεφωνο? μου ειπαν οτι αν το κανω χανω την εγγυηση,

δεν μπωρο απο το παλιο μου τηλεφωνο (jiayu s3 plus) να περασω της εφαρμογες μου (και εχω πολλες) στο 6αρι με το titanium backup

 

υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα για μεταφορα των εφαρμογων στο καινουργιο τηλεφωνο?

 

ευχαριστω για της απαντησεις σας!!!

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-6-pro/how-to/how-to-unlock-bootloader-install-twrp-t3884792

 

Ξεκλείδωμα bootloader, Twrp recovery, rootarisma.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αγόρασα πριν 1 εβδομάδα το εν λόγω κινητό (6/64 global version από μαγαζί best price) αλλά παρουσιάζει τρελή υπερθέρμανση μετά από τη χρήση της κάμερας και συγκεκριμένα με την χρήση του πορτραίτου, μέσα σε λίγα λεπτά καίει πάρα πολύ, δεν πατιέται το κουμπί του κλείστρου, κολλάει και η μπαταρία πέφτει 2-3 μονάδες αμέσως. Μου πετάει μήνυμα ότι το κινητό υπερθερμάνθηκε και ότι διάφορες εφαρμογές ενδέχεται να μην λειτουργούν σωστά. Αυτό έχει συμβεί μέχρι στιγμής 4 φορές. Έχει miui global 10.2 σταθερή 10.2.0 (ΟΕΚΜΙΧΜ) Τι μπορώ να κάνω; Γιατί σκέφτομαι να το γυρίσω πίσω και να ζητήσω αντικατάσταση. :( Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πληκτρολογήσει *#*#4636#*#* και να μου πει τι γράφει στο preferred network type?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...