Jump to content

Redmi Note 6 Pro


BMW_E36
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις τελείωσα την εγκατάσταση της 10.2 και το άνοιξα... Αλλαγή στα κουμπιά κάτω (μορφή), με κυριότερο την εμφάνιση ελαφρώς μικρότερου μεγέθους των εικονιδίων - ώρας - σήματος κλπ.

 

Δεν ήρθε ΟΤΑ, την κατέβασα χειροκίνητα από link στο en.miui.com

miui_HMNote6ProGlobal_V10.2.1.0.OEKMIXM_8f244ad2cd_8.1.zip

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορεις να βάλεις το λινκ γιατί δεν μπορώ να το βρω με τπτ ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεις να βάλεις το λινκ γιατί δεν μπορώ να το βρω με τπτ ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άκυρο μόλις ήρθε οτα976d216a27e643f1549be9b1ab63eda2.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βάλεις το λινκ γιατί δεν μπορώ να το βρω με τπτ ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άκυρο μόλις ήρθε οτα976d216a27e643f1549be9b1ab63eda2.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/tulip/

 

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο μόλις ήρθε και την κατεβάζω

..d78ae124dc25cdc7bcc3fdcbfb492fff.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι ειδοποιήσεις έρχονται για λίγο και φεύγουν ...πως γίνεται να μένουν ;

Απλά δεν γίνεται

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μετά την αναβάθμιση, τα app icon counter (τα badge πάνω στο εικονίδιο κάθε εφαρμογής) σας έρχονται; Δηλαδή φτιάξαμε ένα και χαλάσαμε το άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παραγγέλθηκε. Υπάρχει κάποιος οδηγός για το πως ξεκλειδώνουμε τον bootloader μέσω xiaomi, πως βάζουμε custom recovery και πως ρουταρουμε?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παραγγέλθηκε. Υπάρχει κάποιος οδηγός για το πως ξεκλειδώνουμε τον bootloader μέσω xiaomi, πως βάζουμε custom recovery και πως ρουταρουμε?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πήγαινε καλύτερα στο

https://xiaomi-miui.gr/community/

 

Πάντως έπρεπε να κάνεις την υπέρβαση και να πάρεις poco...αφού αυτό έχει παραγγείλει και ο Χρήστος:lol:

 

Με το καλό να παραλάβεις!!!

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε καλύτερα στο

https://xiaomi-miui.gr/community/

 

Πάντως έπρεπε να κάνεις την υπέρβαση και να πάρεις poco...αφού αυτό έχει παραγγείλει και ο Χρήστος:lol:

 

Με το καλό να παραλάβεις!!!

Για φίλο το πήρα που του πουλησαμε το leeco . Εγώ εννοείται Poco όταν έρθει η ώρα.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν γίνεται

 

Δηλαδή ποιά είναι η χρησιμότητα της εμφάνισης των ειδοποιήσεων; Πότε φαίνονται για 1 δευτερόλεπτο?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ποιά είναι η χρησιμότητα της εμφάνισης των ειδοποιήσεων; Πότε φαίνονται για 1 δευτερόλεπτο?

Ναι φαίνονται για 3 δευτερα και μετά τίποτα .Δυστυχώς δεν ασχολούνται εκεί στην xiaomi τόσο με αυτό το κινητό,θεωρώ ότι σε πολύ λίγο καιρό δεν θα ασχολούνται καν (άποψη μου)

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Ναι φαίνονται για 3 δευτερα και μετά τίποτα .Δυστυχώς δεν ασχολούνται εκεί στην xiaomi τόσο με αυτό το κινητό,θεωρώ ότι σε πολύ λίγο καιρό δεν θα ασχολούνται καν (άποψη μου)

 

Το ίδιο ισχύει και για Mi 8 και Pocophone που επίσης έχουν Notch!

Link to comment
Share on other sites

Θα ασχοληθούν βρε παιδιά. Νοτς είναι αυτό και έχει τις παραξενιές του....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφού τις εμφάνισαν τι τους χαλούσε να μένουν ;;; Και η μπαταρία φαίνεται λίγο χειρότερη ... μήπως πρέπει να την ξαναπεράσω;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ρε φιλαράκια τόση φασαρία για να εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις στο ξεκλείδωμα, για δύο δευτερόλεπτα και μετά τέλος;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ρε φιλαράκια τόση φασαρία για να εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις στο ξεκλείδωμα, για δύο δευτερόλεπτα και μετά τέλος;

 

Εγώ δεν ασχολούμαι, έχω βάλει το noLed και έχω ξεμπερδέψει....:lol:

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ένα αρχείο zip που κατέβηκε αυτόματα στις λήψεις και εχει όνομα miui-block-ota-10.5... κτλ είναι κάτι που πρέπει να κρατήσω ή μπορώ να το διαγράψω ;

Έχει αρκετά μεγάλο μέγεθος( γύρω στα 600mb)

Link to comment
Share on other sites

Ένα αρχείο zip που κατέβηκε αυτόματα στις λήψεις και εχει όνομα miui-block-ota-10.5... κτλ είναι κάτι που πρέπει να κρατήσω ή μπορώ να το διαγράψω ;

Έχει αρκετά μεγάλο μέγεθος( γύρω στα 600mb)

Η αναβάθμιση που σου ήρθε είναι. Αν θες το διαγράφεις
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τα τζαμάκια που καλύπτουν όλη την οθόνη ταιριάζουν με όλες τις θήκες ή "βρίσκουν" στα όρια; Επίσης θα "χωράει" τζαμάκι σε flip case? Είχα δοκιμάσει σε note4x flipcase nillkin και όταν έβαζα τζαμάκι λόγω πάχους το πορτάκι έμενε μισάνοιχτο.

Επίσης έχει να προτείνει κανείς καλή, βολική και στιβαρή flip case? Έχει δοκιμάσει κανείς της Nillkin?

https://www.ebay.co.uk/itm/NIllkin-9H-Hard-Tempered-Glass-Screen-Protector-Film-For-Xiaomi-Redmi-Note-6-Pro/132839138604?hash=item1eedd4652c:m:mMvqDE0bk2YtWpd3mTyz8vQ:rk:3:pf:0&var=432148486321

https://www.geekbuying.com/item/Nillkin-Sparkle-Series-Hard-Phone-Case-for-Redmi-Note-6-Pro-Gray-410626.html

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τα τζαμάκια που καλύπτουν όλη την οθόνη ταιριάζουν με όλες τις θήκες ή "βρίσκουν" στα όρια; Επίσης θα "χωράει" τζαμάκι σε flip case? Είχα δοκιμάσει σε note4x flipcase nillkin και όταν έβαζα τζαμάκι λόγω πάχους το πορτάκι έμενε μισάνοιχτο.

 

Επίσης έχει να προτείνει κανείς καλή, βολική και στιβαρή flip case? Έχει δοκιμάσει κανείς της Nillkin?

 

https://www.ebay.co.uk/itm/NIllkin-9H-Hard-Tempered-Glass-Screen-Protector-Film-For-Xiaomi-Redmi-Note-6-Pro/132839138604?hash=item1eedd4652c:m:mMvqDE0bk2YtWpd3mTyz8vQ:rk:3:pf:0&var=432148486321

 

https://www.geekbuying.com/item/Nillkin-Sparkle-Series-Hard-Phone-Case-for-Redmi-Note-6-Pro-Gray-410626.html

Νίκο μην πάρεις nillkin.αν και ποιοτικά είναι πολύ ωραίες δεν προστατεύουν το κινητό οπότε σε μια πτώση θα το κλαις.

Μια flip case κινεζική αλλά κάπως ενισχυμένη.Εχω παραγγείλει οπότε αν κάνεις υπομονή θα γράψω σχολια

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τα τζαμάκια που καλύπτουν όλη την οθόνη ταιριάζουν με όλες τις θήκες ή "βρίσκουν" στα όρια;

Με την θηκη σιλικονης που εχειι μεσα ειναι οκ και δεν βρισκει, αρα λογικα και με τις αλλες θηκες σιλικονης θα ειναι οκ παλι.

Για flip case δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...