Jump to content

Redmi Note 6 Pro


BMW_E36
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορεί να μου πει κάποιος πως γίνεται να βγάλω την "υπογραφή" του κινητού από τις φωτογραφίες?

 

Από τις ρυθμίσεις της κάμερας (γρανάζι)

Απενεργοποιείς το υδατογράφημα διπλής κάμερας

Link to comment
Share on other sites

Από τις ρυθμίσεις της κάμερας (γρανάζι)

Απενεργοποιείς το υδατογράφημα διπλής κάμερας

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Στο συγκριτικό πίνακα στο gsm arena, βλέπω πως η φωτογραφία του note 6 pro έχει σημαντικά περισσότερο θόρυβο από του note 5. Ισχύει; Πως γίνεται αυτό εφόσον μιλάμε για ίδιες κάμερες;
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ πλέον της συσκευής global 4/64 προερχόμενος από το redmi note 4.

Πέρασα την 10 και οι εντυπώσεις μου είναι ότι το κινητό πάει σφαίρα.

Σε όλα είναι πάρα πολύ καλύτερο[οθόνη,χρώματα,μέγεθος,κάμερα,βίντεο..] από το 4 και πολύ γρηγορότερο. Το πήρα από κατάστημα του σκρουτζ 171 με τιμολόγιο

 

 

Καλησπέρα , από ποιο κατάστημα αν επιτρέπεται βρήκες σε αυτή την τιμή το 64αρι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , από ποιο κατάστημα αν επιτρέπεται βρήκες σε αυτή την τιμή το 64αρι;

 

171 χωρίς το φπα,κόπηκε τιμολόγιο

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το βράδυ ήρθε ενημέρωση OTA MIUI V10.0.4.0.OEKMIFH Σταθερή 1,6GB, η οποία επίσης ΔΕΝ θα περαστεί άμεσα… το θέμα με τις περιοχές (Ινδία, Ρωσία, Γερμανία κτλ) για να έχεις τις λειτουργίες του κινητού που δεν υποστηρίζονται στην Ελλάδα αρχίζει να κουράζει…
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το βράδυ ήρθε ενημέρωση OTA MIUI V10.0.4.0.OEKMIFH Σταθερή 1,6GB, η οποία επίσης ΔΕΝ θα περαστεί άμεσα… το θέμα με τις περιοχές (Ινδία, Ρωσία, Γερμανία κτλ) για να έχεις τις λειτουργίες του κινητού που δεν υποστηρίζονται στην Ελλάδα αρχίζει να κουράζει…
Γυρνά την περιοχή Ελλάδα κάνε την εγκατάσταση και μετά ξαναγύρισε Ινδία και είσαι κομπλέ . Είναι πολύ απλό . Με αυτό τον τρόπο θα είχες ήδη εδώ και μέρες πάρει την ενημέρωση .

 

Redmi Note 6 Prο Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις περιοχές είναι τραγικό, αλλά το παραβλέπουμε... Η ενημέρωση - αν κάποιος την έχει όντως βάλει - τι ακριβώς προσφέρει; Διαβάζω ανάμικτες κριτικές, πιο πολύ αρνητικές (χειρότερη μπαταρία, χειρότερη κάμερα, πιο αργό MIUI λόγω νέων γραφικών, απουσία 4K, night mode κτλ)... κάποτε ήμουν φαν των ενημερώσεων και έκανα κάθε μέρα, τώρα είναι λαχείο τι θα σου κάτσει και τι θα δουλεύει σωστά... (δεν είμαστε όλοι φαν moders, developers, beta testers κτλ ούτε θα ρισκάρουν όλοι να brickαρει τπτ, να μην μπορείς να κάνεις rollback όπου θες...) Ευχαριστώ για οποιοδήποτε feedback εκ των προτέρων...
Link to comment
Share on other sites

Περίπου 1εβδομαδα μετα την αναβάθμιση δεν βλέπω καμία διαφορά . Ίδια απόδοση και ίδια κατανάλωση στην μπαταρία .Τώρα για της φωτό επίσης δεν βλέπω καμία διαφορά night mod δεν είχε πριν δεν έχει και τώρα .Με Αi ενεργοποιημένο σου βγάζει ένα φεγγάρι επάνω αριστερά μπορεί να είναι και αυτό . Επίσης στο επίσημο site της Xiaomi για το κινητό γράφει ότι δεν είναι ακόμα ενεργοποιημένο το Ai dreamscaping και το Αi Superresolution για το κινητό και ότι θα ενεργοποιηθεί μέσω Ota αναβάθμισης .Τώρα αν ενεργοποιήθηκε με την 10 άρα αναβάθμιση δεν ξέρω .

 

 

Redmi Note 6 Prο Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σπάω το κεφάλι μου μεταξύ αυτού και των Samsung Galaxy A7 2018 και Huawei Mate 20 Lite δεδομένου ότι οι τιμές των δύο τελευταίων συνεχώς πέφτουν. Καμιά γνώμη;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχετε παρατηρήσει και σεις οτι δεν πιάνει ποτέ 4G+? Τι παίζει; Δεν υποστηρίζει η συσκευή τη λειτουργια;

 

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σπάω το κεφάλι μου μεταξύ αυτού και των Samsung Galaxy A7 2018 και Huawei Mate 20 Lite δεδομένου ότι οι τιμές των δύο τελευταίων συνεχώς πέφτουν. Καμιά γνώμη;
Αν έχεις να δώσεις 100 ευρώ παραπάνω παίρνεις Α7 2018. Γιατί σπας το κεφάλι σου είναι ξεκάθαρα ανώτερες συσκευές .

 

Redmi Note 6 Prο Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις να δώσεις 100 ευρώ παραπάνω παίρνεις Α7 2018. Γιατί σπας το κεφάλι σου είναι ξεκάθαρα ανώτερες συσκευές .

 

Redmi Note 6 Prο Tapatalk

 

Συγκρίνω τα χαρακτηριστικά και δεν βλέπω μεγάλες αποκλίσεις. Φαίνεται να έχει κάπως καλύτερη κάμερα το Α7 και οθόνη SUPER AMOLED που λέγεται ότι είναι το ατού της Samsung χωρίς να έχω βιωματική εμπειρία.

Για 100 ευρώ διαφορά δεν θα το συζητούσαν καν, τώρα βλέπω έχουν 50 ευρώ διαφορά με μεγάλη πτωτική τάση.

Link to comment
Share on other sites

Mε το Α7 έχει περίπου 60ευρω διαφορά και με το Huawei περίπου 100. Τώρα όπως και να το κάνεις το Α7 είναι ξεκάθαρα καλύτερο.Απο εκεί και πέρα είναι και θέμα του πως θες να το χρησιμοποιείς .Αν θες να βγάζεις φωτογραφιες και να τις κάνεις αφίσα στον τοίχο θα πάρεις κάτι καλύτερο .Αν θες να τραβήξεις μια φωτό στα γρήγορα και να πας να την εμφανίσεις στο φωτογραφείο σε κανονικό μέγεθος πιστεψέ με ακόμα και με 8mp κάμερα στο κινητό δεν θα δεις καμιά σχεδόν διαφορά από ότι με 20mp κάμερα κινητού .Ο άλλος μπορεί να γουστάρει να τραβάει φωτογραφίες και να πάει στο pc να κάνει 3000 ζουμ να δει αν πιξελιαζει είναι το τι θέλει να βλέπει ο καθένας .Και επίσης να βάλεις στο μυαλό σου και το θέμα των ανταλλακτικών .....γιατί άλλο να σου σπάσει η οθόνη στο xiaomi και άλλο στο Samsung.

 

Redmi Note 6 Prο Tapatalk

Edited by Stavgerok
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στα μνμ σας βγαζει τα ονοματα οσω σας στέλνουν μνμ εμένα μόνο τα τηλ
Βάλε την εφαρμογή number fixer και πρόσθεσε σε όλα τα νούμερα το +30 (αν μιλάμε για νούμερα από Ελλάδα)
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Βάλε την εφαρμογή number fixer και πρόσθεσε σε όλα τα νούμερα το +30 (αν μιλάμε για νούμερα από Ελλάδα)

 

Είσαι αρχηγος.. Ολα καλα ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Περίπου 1εβδομαδα μετα την αναβάθμιση δεν βλέπω καμία διαφορά . Ίδια απόδοση και ίδια κατανάλωση στην μπαταρία .Τώρα για της φωτό επίσης δεν βλέπω καμία διαφορά night mod δεν είχε πριν δεν έχει και τώρα .Με Αi ενεργοποιημένο σου βγάζει ένα φεγγάρι επάνω αριστερά μπορεί να είναι και αυτό . Επίσης στο επίσημο site της Xiaomi για το κινητό γράφει ότι δεν είναι ακόμα ενεργοποιημένο το Ai dreamscaping και το Αi Superresolution για το κινητό και ότι θα ενεργοποιηθεί μέσω Ota αναβάθμισης .Τώρα αν ενεργοποιήθηκε με την 10 άρα αναβάθμιση δεν ξέρω .

 

Εμένα αυτό με το φεγγάρι επάνω αριστερά στη κάμερα δεν μου το βγάζει

Edited by THANOS26
Link to comment
Share on other sites

Η Ai camera όταν την έχεις ενεργοποιημένη ανάλογα με το τί φωτογραφία βγάζεις αλλάζει της ρυθμίσεις της κάμερας από μόνη της .Οπότε όταν τραβάς σε εξωτερικό χώρο νύχτα εμφανίζει ένα φεγγαράκι εκεί που γράφει Ai .Ανάλογα με την σκηνή αυτό αλλάζει .Στην παρακάτω φωτό δείχνει ένα λουλούδι εκεί που έγραφε Ai.

 

Redmi Note 6 Prο Tapatalk

596a92020468e81adb59c41eed8e0b71.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πείτε και σε εμένα ρε guys για τις φωτογραφίες: Τα κουμπιά HDR και AI πότε τα ενεργοποιούμε και γιατί
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα φόρτιση με φορτιστή QC.3.0 και μου έδειξε 2.500mah η εφαρμογή ampere άρα μπορεί να φορτισει πάνω από 2 αμπέρ Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Για ένα φίλο που θέλει να το πάρει απο skroutz πρέπει να ψάξει για global η δεν έχει τέτοια, οποίο και να πάρει θα είναι οκ?

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα φόρτιση με φορτιστή QC.3.0 και μου έδειξε 2.500mah η εφαρμογή ampere άρα μπορεί να φορτισει πάνω από 2 αμπέρ

Υποστηρίζει Qc 3.0.

 

 

Redmi Note 6 Prο Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα φόρτιση με φορτιστή QC.3.0 και μου έδειξε 2.500mah η εφαρμογή ampere άρα μπορεί να φορτισει πάνω από 2 αμπέρ
Υποστηρίζει Qc 3.0.

 

 

Redmi Note 6 Prο Tapatalk

Επειδή είχα ρωτήσει εδώ και είχα πάρει αρνητική απάντηση
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...