Jump to content

OnePlus 6T


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες το αποτύπωμα ξαφνικά μου υπολειτουργεί έκανα και το update αλλά τα ίδια δεν είχα θέμα μέχρι προχθές. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα? Έχω αλλάξει όλα τα animation τα έχω κάνει ξανά register έχω κάνει clear cache τίποτα.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα σε όλους,

έχω ένα θεματάκι, σήμερα έκανα παραγγελία το 3ο μου τζαμάκι απο την OnePlus (ναι σύνολο 90€) γιατί τα προηγούμενα 2 δεν κατάφερα να τα τοποθετήσω :p Πήρα λοιπόν απόφαση να καταπιώ την περηφάνια μου και να παραδεχτώ ότι δε μπορώ να το τοποθετήσω χωρίς bubbles γιατί μου στοίχισε ακριβά. Ψάχνω λοιπόν κάποιο μαγαζί ή τεχνικό ή κάποιον που να ξέρει να μου τοποθετήσει το τζαμάκι το οποίο θα έρθει 28/12. Εννοείται επί πληρωμή. Αν ξέρετε κάποιο μέρος στην Αθήνα, παρακαλώ προτείνετε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

έχω ένα θεματάκι, σήμερα έκανα παραγγελία το 3ο μου τζαμάκι απο την OnePlus (ναι σύνολο 90€) γιατί τα προηγούμενα 2 δεν κατάφερα να τα τοποθετήσω :p Πήρα λοιπόν απόφαση να καταπιώ την περηφάνια μου και να παραδεχτώ ότι δε μπορώ να το τοποθετήσω χωρίς bubbles γιατί μου στοίχισε ακριβά. Ψάχνω λοιπόν κάποιο μαγαζί ή τεχνικό ή κάποιον που να ξέρει να μου τοποθετήσει το τζαμάκι το οποίο θα έρθει 28/12. Εννοείται επί πληρωμή. Αν ξέρετε κάποιο μέρος στην Αθήνα, παρακαλώ προτείνετε.

Μην πετάτε τα λεφτά σας σε βλακείες... Η λύση είναι το nano coating. Αγοράστε ένα μπουκαλάκι με 3 ευρώ, και περάστε το γυαλί του κινητού 1 φορά το μήνα και είστε εντάξει.

Το τζαμάκι ούτε όμορφο είναι, ούτε προστατεύει το gorilla από θραύση αφού η δύναμη λόγω του ότι εφάπτεται μεταφέρεται στο γυαλί απευθείας, ούτε αυτοπροστατευεται από γρατσουνιές και βρωμιές. 0b597631d4823d5b1a0e5f348d5a926d.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην πετάτε τα λεφτά σας σε βλακείες... Η λύση είναι το nano coating. Αγοράστε ένα μπουκαλάκι με 3 ευρώ, και περάστε το γυαλί του κινητού 1 φορά το μήνα και είστε εντάξει.

Το τζαμάκι ούτε όμορφο είναι, ούτε προστατεύει το gorilla από θραύση αφού η δύναμη λόγω του ότι εφάπτεται μεταφέρεται στο γυαλί απευθείας, ούτε αυτοπροστατευεται από γρατσουνιές και βρωμιές. 0b597631d4823d5b1a0e5f348d5a926d.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτή η βλακεια που λες θα προστατεύσει την οθόνη μας από θραύση.

Εν αντίθεση με οποιαδήποτε βλακεια υγρού κρυστάλλου που μόνο από γρατζουνιές προστατεύει. Έτσι και πέσει την κλάψαμε την οθόνη.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Νομίζεις...

Αν φορέσεις ένα κράνος στο κεφάλι, και εγώ σε χτυπήσω με ένα σφυρί και σπάσει το κράνος, θα είναι εντάξει το κεφάλι σου;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να έρθω σε αντιπαράθεση. Είναι πλέον γνωστό ότι οτιδήποτε νάνο τεχνολογία υγρών σε κινητά προστατευει μόνο από γρατζουνιές. Σε περίπτωση πτώσης δεν σώζει τη θραύση. Εν αντίθεση το γυαλί και το πάχος του σε πτώση θα σπάσει αυτό και θα προστατεύσει από κάτω την οθόνη.

Ειδάλλως όλοι αυτά θα έβαζαν και όσοι το έβαλαν στη πτώση έκλαψαν.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να έρθω σε αντιπαράθεση. Είναι πλέον γνωστό ότι οτιδήποτε νάνο τεχνολογία υγρών σε κινητά προστατευει μόνο από γρατζουνιές. Σε περίπτωση πτώσης δεν σώζει τη θραύση. Εν αντίθεση το γυαλί και το πάχος του σε πτώση θα σπάσει αυτό και θα προστατεύσει από κάτω την οθόνη.

Ειδάλλως όλοι αυτά θα έβαζαν και όσοι το έβαλαν στη πτώση έκλαψαν.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

Οταν ακουω οτι ενα τζαμακι 0.3mm θα προστατευσει την οθονη του κινητου απο σπασιμο, επειδη "θα σπασει εκεινο", με πιανει κλαυσιγελος και μου θυμιζει τα μαργαριταρια που πεταγε η Στυλιανοπουλου.

 

Ολη η δυναμη απο την πτωση μεταφερεται αυτουσια στην οθονη, ΔΕΝ ΑΠΟΡΟΦΑ ΤΙΠΟΤΑ ΕΝΑ ΤΖΑΜΑΚΙ 0.3mm

 

Eαν ειναι να σπασει η οθονη απο την πτωση, θα σπασει ειτε με τζαμακι ειτε χωρις.

 

Αυτο που κανει το τζαμακι ειναι να προστατευσει απο τις γρατζουνιες, ΤΕΛΟΣ και ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ οσονα φορα την προστασια.

 

Το να λες οτι το τζαμακι προστατευει την οθονη απο το σπασιμο, ειναι σαν να λες οτι αν βαλεις γυαλι γυρω γυρω στο αυτοκινητο θα προστατευσει το αμαξι σε ατυχημα :lol:

 

 

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΣΕΝΑΡΙΟ κατα το οποιο σε μια πτωση ενα κινητο με tempered glass θα σωθει ενω το ιδιο κινητο στο ιδιο σεναριο χωρις tempered glass θα σπασει.

 

ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ απο πτωση δεν προσφερει ενα τζαμακι, παρα μονο γρατζουνιες.

 

ΥΓ

 

Το εγραψα με πολλους διαφορετικους τροπους για να το καταλαβετε

 

ΥΓ2

 

Απο εναν πρωην τζαμπα που ξερει καλα τι σημαινει tempered glass

Link to comment
Share on other sites

Για προστασία από πτώσεις εγώ έχω σωθεί με θήκες που εξέχουν πάνω από την οθόνη.Μπορεί το κινητό να φαίνεται πιο χοντρό αλλά στην καθημερινότητα έχω την ησυχία μου.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το τζαμακι δεν θα σώσει την οθόνη από σπάσιμο αλλά μια μικρή (εγώ πιστεύω 10%) προστασία τουλάχιστον σε μικρές πτώσεις την έχει.
Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Το τζαμακι μαζί με. Μια θήκη που καλύπτει τις γωνίες στις περισσότερες των περιπτώσεων θα το σώσει σε αντίθεση με τη νάνο τεχνολογία..

Εννοείται ότι αν τη ρίξεις με σφυρί και θα σπάσει μη τρελαθούμε.

Απλά σε μια μικρή πτώση έχεις πολύ περισσότερες πιθανότητες να σωθεί απ ότι η νάνο τεχνολογία..

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Συμπέρασμα κόντρας:

Αν υπολογίσεις το ύψος της πτώσης + το βάρος κινητού (με θήκη ή άνευ) + την γωνία πτώσης + το είδος της επιφάνειας της πτώσης = Δύναμη πρόσκρουσης, από την οποία μπορείς να καταλάβεις αν σε συμφέρει να βάλεις temp ή nano ή ασφάλεια οθόνης ή τίποτα !

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως διατηρώ τις επιφυλάξεις μου σχετικά με την νάνο τεχνολογία, δεν έχω πεισθεί ότι προστατεύει το κινητο από γρατσουνιές όσο το tempered glass...
Link to comment
Share on other sites

Μόνο το official από τζαμί. Όλα τα άλλα είναι πειράματα μακρυα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το official από τζαμί. Όλα τα άλλα είναι πειράματα μακρυα
Εγώ παρήγγειλα πάντως το νιλκιν διότι το αυθεντικό μου φαίνεται πολύ ακριβό.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μοναδική προστασία που υπάρχει αυτή την στιγμή για τις Οθόνες είναι δυστυχώς ή ευτυχώς τα tempered glass.

 

Σε συνδυασμό με μια καλή(σε προστασία θήκη) είναι ότι καλύτερο υπαρχει

 

Προστατεύουν 100% από γρατζουνιές χτυπήματακια και...

 

Σε κάποια Σενάρια Πτωσεων.....

 

Επειδή Χρόνια τώρα όσοι είχανε/με κινητά με edge οθόνες δοκιμάσανε spray νανοτεχνολογιας στο Media... το αποτέλεσμα ήταν και γραμμές να αποκτήσουν και το Media να δυσκολεύεται να τηρήσει την εγγύηση που υποσχόταν....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το official από τζαμί. Όλα τα άλλα είναι πειράματα μακρυα

 

Φυσικα και οχι, εχω βαλει το νιλκιν και σπερνει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάνουν ακόμα 2 μέρες κατα μ.ο. για παραλαβή;

Λέτε αν παραγγείλω σήμερα να το έχω μέχρι Παρασκευή;

 

Ps.Αν έχει κανένας συσκευή προς πώληση, ας μου πει :)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και οχι, εχω βαλει το νιλκιν και σπερνει.

 

Καμία σχέση. Βάλε το official και θα δεις διαφορά. Μετά με την νυχτα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Προερχόμενος από s7 Edge θα πω και εγώ την άποψη μου μήπως βοηθήσω κάποιον που είχε σκέψεις σαν εμένα.

Tην εμπειρία χρήσης μπορεί να τη καταλάβει μόνο κάποιος που έχει δουλέψει pure Android πχ nexus συσκευές όμως έχοντες κάποιες προσθήκες το oxygen που δίνει τα το κάτι παραπάνω.. Είναι η πρώτη συσκευή που δεν έχω βάλει nova και αυτό κάτι λέει.

Όσον αφορά τη κάμερα ότι και να λέμε είναι πάρα πολύ καλή. Μπορεί να μη φτάνει τα επίπεδα κάποιων που έχουν 3 4 5 φακούς αλλά εφόσον οι περισσότερες διάφορες οφείλονται σε θέμα software μόνο βελτιώσεις θα βλέπουμε όπως έγινε και με την 9.0.10 και το nightscape.

Στο θέμα οθόνης εδώ ναι έχουμε κάποιες διαφορές. Να μη παρεξηγηθώ σίγουρα μιλάμε για μια υπέροχη οθόνη 6.4 ιντσών που απολαμβάνεις να χρησιμοποιείς. Όμως οι amoled των Samsung δεδομένα δίνουν το κάτι παραπάνω κατ εμέ ακόμα και το curve που είχα συνηθίσει. Δεδομένα είναι και θέμα συνήθειας αλλά ουσιαστικά εμένα είναι το μόνο που μου λείπει.

Πολλα έχω διαβάσει και για το δαχτυλικο αλλά μόνο ευχαριστημένος είμαι και νιώθω να δουλεύει σχεδόν τέλεια σε κάθε απόκριση.

Δεν μου έχει ληψει το notification led αλλά ναι είναι απουσία που ίσως μελλοντικά φτιαχτεί.

Όχι τα ακουστικά δεν μου λείπουν όταν υπάρχει ο αντάπτορας και με μια μπαταρία θηρίο που πρώτη μέρα χρήσης έβγαλε 7 ώρες και ενώ ήμουν από τις 8 το πρωί ως τις 10 το βράδυ μόνο με 4g.

Για wireless charging ούτε στο s7 δεν το χρησιμοποίησα ποτέ και όπως προείπα με τέτοια μπαταρία ούτε κλικ δεν μου κάνει.

Η 9.0.10 φαίνεται να δουλεύει υπέροχα και εδώ πάμε στο θέμα updates. Ποια άλλη εταιρεία σου δίνει τόσο συχνά updates όταν με το Samsung πήρα oreo αναβάθμιση 8 9 μήνες μετά τη κυκλοφορία του.

Συμπέρασμα για εμένα είναι μια σούπερ συσκευή ειδικά στη τιμή τιμολογίου από αμαζον που την αγορά. Τη συστήνω εύκολα.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

Επειδη ειχα κανει και εγω πιο παλια ψιλο αναλογη μεταβαση για ενα καιρο απο S7 σε Oneplus5t τοτε,για την οθονη ειναι απολυτα λογικο να σου λειπει.

Μην ξεχναμε οτι τον μεγαλυτερο χρονο μας μπροστα απο την οθονη του κινητου περναμε για τα παντα.

Και εμεις εδω στην Ελλαδα εκτος των αλλων εχουμε και αρκετο ηλιο,αρα η Amoled ειναι σχεδον υποχρεωτικη γιατι αλλιως δεν βλεπεις τιποτα με τιποτα lcd οθονες οπως σε Htc.

Για τις καμερες εχεις μερικο δικιο σε αυτο που λες. Μπορει οσον αφορα την κεντρικη καμερα μεσω software οντως να βελτιωθει η ποιοτητα των φωτογραφιων.

 

Αλλα δεν μπορει σε καμια περιπτωση να σου δωσει απο μονο του το software για παραδειγμα την Wide camera των LG/mate 20 ή πχ το πληρες αποτελεσμα απο μια ξεχωριστη telephoto καμερα.Εκει ειναι που κανουν δουλεια οι επιπλεον φακοι,και δεν σου λεω για βλακειες τυπου bokeh effect και πρασινα αλογα.

 

Ενα αλλο που επισης σιγουρα θα δεις διαφορα ειναι να εχεις και μεγαλο εσωτερικο χωρο γιατι το S7 edge ειχε 32gb χωρου(με micro sd,παραπανω)ενω το Oneplus(και οι περισσοτερες ναυαρχιδες γενικα)τουλαχιστον 128gb χωρου. Σιγουρα εισαι πιο ανετα στο να περνας πραγματα στο κινητο απο παλια που γεμιζαμε τις micro sd.

Α και φυσικα στις αναβαθμισεις και τα updates,γιατι ως γνωστον η Samsung ειναι τα ζωα μου αργα σε αυτο.

 

Για την ασυρματη φορτιση εχεις απολυτο δικιο οτι οντως αν δεν σου χρειαζεται δεν υπαρχει θεμα. Βεβαια ειναι λιγο τραγικο να σου υποστηριζε πριν 2.5χρονια το κινητο ασυρματη φορτιση,και τωρα στο νεωτερο να μην σου υποστηριζει καθολου και ας ειναι απο γυαλι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάνουν ακόμα 2 μέρες κατα μ.ο. για παραλαβή;

Λέτε αν παραγγείλω σήμερα να το έχω μέχρι Παρασκευή;

 

Ps.Αν έχει κανένας συσκευή προς πώληση, ας μου πει :)

 

Μπα αδερφέ μου. Δύσκολα. 3 μέρες shipping το βγάζει. Πιθανότατα πας για Δευτερα Τριτη. Εκεί που είναι ψάχνεις μεταχειρισμένο πάρτο κούτα και ας αργήσει και 2_3 μέρες παραπάνω. Δεν έγινε και τπτ..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Μπα αδερφέ μου. Δύσκολα. 3 μέρες shipping το βγάζει. Πιθανότατα πας για Δευτερα Τριτη. Εκεί που είναι ψάχνεις μεταχειρισμένο πάρτο κούτα και ας αργήσει και 2_3 μέρες παραπάνω. Δεν έγινε και τπτ..
Αν λες για το επίσημο site της 1+ εγώ το παρήγγειλα Τρίτη πρωί Πέμπτη απόγευμα έπαιζα :) :) αυτό τώρα περίπου πριν 3 εβδομάδες, αρκεί να υπάρχει stock.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε 2 μέρες λέει αποστολή πλεον,αν δεν βρω μέχρι τότε ρίχνω παραγγελία!

Έχει φορτιστή αυτοκινήτου δώρο βλέπω και υποθέτω μπορώ να χρησιμοποιήσω κωδικό για άλλα 20€ αξεσουάρ έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Σε 2 μέρες λέει αποστολή πλεον,αν δεν βρω μέχρι τότε ρίχνω παραγγελία!

Έχει φορτιστή αυτοκινήτου δώρο βλέπω και υποθέτω μπορώ να χρησιμοποιήσω κωδικό για άλλα 20€ αξεσουάρ έτσι;

 

Νομίζω πως όχι. Ένα κωδικό σε κάθε παραγγελία.!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Σε 2 μέρες λέει αποστολή πλεον,αν δεν βρω μέχρι τότε ρίχνω παραγγελία!

Έχει φορτιστή αυτοκινήτου δώρο βλέπω και υποθέτω μπορώ να χρησιμοποιήσω κωδικό για άλλα 20€ αξεσουάρ έτσι;

Πάει το pixel?

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...