Jump to content

OnePlus 6T


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανέβηκε, την πέρασα ήδη. Full rom κατέβασα γιατί είχα ρουτ.

OxygenOS 9.0.7 for the OnePlus 6T

 

Details

• Version: 9.0.7

• Type: #rom

• Build: #stable

• Device: #OP6T

 

Changelog

 

System

• Improved Bluetooth stability for better connectivity

• Optimized stability for Wi-Fi connection

• Optimized standby power consumption

• Fixed display issues for lock screen wallpaper

•General bug fixes and improvements

 

Camera

•Improved performance for slow-motion videos

 

Earphone

•Audio tuner for Bluetooth earphones

 

Links

• ROM: (Official | AFH) Soon™

• Thread: Forums

 

Sent from my ONEPLUS 6T

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Link to comment
Share on other sites

Τι εχει η sandstone case και ειναι τοσο χαλια?

 

Λεπτή φίλε μου δεν αξίζει ούτε 2 ευρο με 10 ευρο είχα πάρει από ebay για το 3τ κάτι pelosi και nillkin πολύ ανοτερες ποιοτικα

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης έχετε να προτείνετε κάποιο τζαμακι καλό?της one plus αξίζει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Παρατηρώ τις τελευταίες ημέρες το Google play services να καταναλώνει +20%!!

Κάτι δεν πάει καλά μου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Google Play Services εμένα και με 9.0.6 και με 9.0.7 από χθες, είναι πάντα γύρω στο 2%, δεν έχω δεί κάτι περίεργο ως τώρα.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η παραγγελία έγινε από το επίσημο store. 8GB RAM midnight Black. Βλέπω να παθαίνω πολιτισμικό σοκ προερχόμενος από xiaomi redmi note 3
Link to comment
Share on other sites

Η παραγγελία έγινε από το επίσημο store. 8GB RAM midnight Black. Βλέπω να παθαίνω πολιτισμικό σοκ προερχόμενος από xiaomi redmi note 3
Και λίγα λες φίλε μου , η μέρα με την νύχτα :)

Περιμένουμε εντυπώσεις.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,αντιμετωπίζω το εξής θέμα:εχω το AdGuard premium,και ενω στο 3Τ ήταν συνέχεια ενεργοποιημένο,τώρα στο 6Τ πρέπει να το ενεργοποιώ χειροκίνητα.Και όταν το κάνω,μετά απο 10-15',απενεργοποιείται πάλι.Μήπως είναι κάποια ρυθμιση στην συσκευη ή γενικότερα στην 9.0 όπου απενεργοποιεί όποιες εφαρμογες τρέχουν στο παρασκήνιο για εξοικονόμηση μπαταρίας?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δεν έχω το προ μια χαρά λειτουργεί.Μήπως έχεις κάνει καμία ρύθμιση εξοικονόμησης μπαταρίας;

Καλημέρα,αντιμετωπίζω το εξής θέμα:εχω το AdGuard premium,και ενω στο 3Τ ήταν συνέχεια ενεργοποιημένο,τώρα στο 6Τ πρέπει να το ενεργοποιώ χειροκίνητα.Και όταν το κάνω,μετά απο 10-15',απενεργοποιείται πάλι.Μήπως είναι κάποια ρυθμιση στην συσκευη ή γενικότερα στην 9.0 όπου απενεργοποιεί όποιες εφαρμογες τρέχουν στο παρασκήνιο για εξοικονόμηση μπαταρίας?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δεν έχω το προ μια χαρά λειτουργεί.Μήπως έχεις κάνει καμία ρύθμιση εξοικονόμησης μπαταρίας;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι,το τσέκαρα και δεν έχω πειράξει κάτι.Μου φαίνεται περίεργο γιατί έτρεχε απροβλημάτιστα στο 3Τ...

Link to comment
Share on other sites

Όχι,το τσέκαρα και δεν έχω πειράξει κάτι.Μου φαίνεται περίεργο γιατί έτρεχε απροβλημάτιστα στο 3Τ...
Καλημέρα.

Ρυθμίσεις - μπαταρία - βελτ/ποίηση μπαταρίας. Βάλε εδώ να μην γίνεται βέλτιστοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ρυθμίσεις - μπαταρία - βελτ/ποίηση μπαταρίας. Βάλε εδώ να μην γίνεται βέλτιστοποίηση.

 

Το έχω κάνει και αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις βάλει βαθύ καθαρισμό στην διαχείριση πρόσφατων εφαρμογών;

 

 

Οχι,δεν έχω πειράξει τίποτα.Απ το πρωί πάντως ,δουλευει συνέχεια,χωρίς καμία διακοπή.Θα το παρατηρώ και θα επανέλθω αν χρειαστεί.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας...

Link to comment
Share on other sites

Οχι,δεν έχω πειράξει τίποτα.Απ το πρωί πάντως ,δουλευει συνέχεια,χωρίς καμία διακοπή.Θα το παρατηρώ και θα επανέλθω αν χρειαστεί.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας...

 

Το RAM Management του Oxygen είναι άθλιο στην 9.0. Δεν ξέρεις τι σου κλείνει και πότε. Ένας απο τους λόγους που το έδωσα μετά απο 2 εβδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά χρειάζεται λίγο χρόνο να μάθει τις συνήθεις σου

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ δεν έχω χάσει ούτε ένα notification.

Περίεργο αυτό που συμβαίνει στον φίλο

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Παραθέτω μια παρατήρηση μήπως κάποιος είχε η έχει παρόμοιο πρόβλημα. Είχα τοποθετήσει tempered glass πριν μια βδομάδα και είχα μεγάλο θέμα με το fingerprint scanner . Δεν λειτουργούσε σχεδόν καθόλου. Πίστευα πως οφείλετε στο τζαμακι. Παράλληλα είχα ενεργοποιημένο και το face unlock. Σήμερα το απενεργοποιησα και αμέσως η αναγνώριση του αποτυπωματος γίνεται πάντα σωστά και πολύ γρήγορα μάλιστα. Ίσως είναι κάποιο bug . Απλά το αναφέρω μήπως κάποιος έχει παρόμοιο πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Στο Viber έχω χάσει και μου ήρθαν πολύ μετά δεν ξέρω αν ευθύνεται το ram management πάντως έχω παρατηρήσει πολλά refresh χωρίς να έχω πολλές εφαρμογές ανοιχτές και έχω το 8gb

Ούτε εγώ δεν έχω χάσει ούτε ένα notification.

Περίεργο αυτό που συμβαίνει στον φίλο

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...!

σημερα παρέλαβα και εγω το oneplus μου !

το ανοιξα εκανα setup τα παντα - λογαργιασμους email εφαρμογες κτλ... και ξαφνικα διαπίστωσα οτι οταν εχω το wifi ανοιχτο δεν μπορω να κατεβασω εφαρμογές apo to playstore ! με δεδομενα μια χαρα!

ειδα της ρυθμίσεις και ειναι ολα καλα !!

εχει κανεις καμια ιδεα τι συμβαίνει ???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Καλή εφαρμογή για τις ειδοποιήσεις με κλειδωμένο τηλέφωνο. Δεν είναι Led αλλά κάνει καλή δουλειά. Και από μπαταρία φαίνεται να έχει πολύ μικρή κατανάλωση. Όποιος είναι ρουτ μπορεί να βάλει και το no icon στο δακτυλικό για ακόμα πιο μικρή κατανάλωση.

https://forum.xda-developers.com/oneplus-6t/themes/app-plus-beat-alternative-to-t3875843

Edited by efbill
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Καλή εφαρμογή για τις ειδοποιήσεις με κλειδωμένο τηλέφωνο. Δεν είναι Led αλλά κάνει καλή δουλειά. Και από μπαταρία φαίνεται να έχει πολύ μικρή κατανάλωση. Όποιος είναι ρουτ μπορεί να βάλει και το no icon στο δακτυλικό για ακόμα πιο μικρή κατανάλωση.

https://forum.xda-developers.com/oneplus-6t/themes/app-plus-beat-alternative-to-t3875843

Από χθες που την εγκατέστησα φαίνεται πολύ καλή και τίμια. Κάνει τη δουλειά της. Μπορώ να πω ότι με έχει καλύψει.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...