Jump to content

OnePlus 6T


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω με s7 edge είμαι γι αυτό είμαι στο δίλημμα...

Δηλαδή το 6τ δεν τραβάει τουλάχιστον ισάξιες φώτο με το σ7 σε βραδινές λήψεις; εγώ θα πίστευα ότι είναι και καλύτερο.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Και εγω με s7 edge είμαι γι αυτό είμαι στο δίλημμα...

Δηλαδή το 6τ δεν τραβάει τουλάχιστον ισάξιες φώτο με το σ7 σε βραδινές λήψεις; εγώ θα πίστευα ότι είναι και καλύτερο.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Πιστεύω ότι βραδυνές λήψεις έχει ίσως και λίγο καλύτερες το 6Τ πάντως χειρότερες δεν έχει απ ότι θυμάμαι τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

τα δακτυλικα γιατι δεν παιζουν με τις τραπεζες σας?εμενα με αλφα και πειραιως δεν υπαρχει κανενα προβλημα...μηπως κανετε κατι λαθος?
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όσα 1+ είχα,μια χαρά δούλευαν οι τραπεζικές εφαρμογές με το δαχτυλικο αποτύπωμα...
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανένας τρόπο να αλλάξουμε fonts χωρίς root? ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Ρε ομάδα με την νέα OS αυτό που έχω δει σαν lag είναι ότι ενώ το κινητό ανοίγει άμεσα με το δακτυλικό, μπορείς να απαντήσεις ή ότι άλλο σε μια εισερχόμενη κλήση δεν εμφανίζονται στο κάτω μέρος τα εικονίδια της κλήσης μηνυμάτων και τα άλλα 2 που έχω.

Μου το έχει κάνει max 2 φορές ενώ με restart τα πάντα επανέρχονται.

Το έχουν και άλλοι ή έχουμε ιδέα μήπως πρέπει κάτι να δω στις ρυθμίσεις......

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ έδωσα s9 plus για 6t ποιο s7 edge προχωράτε άφοβα .

 

.

Και εγω με s7 edge είμαι γι αυτό είμαι στο δίλημμα...

Δηλαδή το 6τ δεν τραβάει τουλάχιστον ισάξιες φώτο με το σ7 σε βραδινές λήψεις; εγώ θα πίστευα ότι είναι και καλύτερο.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Κάτοχος του OP6T εδώ και μερικές μόλις ημέρες, το πρόβλημα που αντιμετωπίζω και δεν βρίσκω λύση είναι πως δε θα εμφανίζονται εικονίδια στην gallery κάποιων εφαρμογών. Μπαίνω να στείλω μια φωτογραφία στο messenger και μου ξεπετάγονται - εμφανίζονται δεκάδες emoji και gif που δεν γνωρίζω την προέλευση τους (πιθανόν από άλλες εφαρμογές).

 

Κάποια λύση υπάρχει στο πρόβλημα πριν το restore? Διάβασα ότι και ένας άλλος κάτοχος του τηλ. αντιμετώπιζε το ίδιο πρόβλημα, αλλά προσωπικά δεν έχω βρει τη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Μην το ψάχνεται τζάμπα,ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες και διαφορετικά κριτήρια.όλα τα κινητά σε αυτό το price range καλύπτουν τις ανάγκες μας.Για παράδειγμα Εγώ δεν μπορώ κινητά με edge οθόνες.οπότε ποτέ δεν θα αγόραζα το s9+ , χωρίς να σημαίνει ότι δεν είναι ένα κορυφαίο κινητό.

 

Γενικά μην το ψειριζετε και ευχαριστηθείτε τη συσκευή σας(όποια κι αν είναι αυτή).

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην το ψάχνεται τζάμπα,ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες και διαφορετικά κριτήρια.όλα τα κινητά σε αυτό το price range καλύπτουν τις ανάγκες μας.Για παράδειγμα Εγώ δεν μπορώ κινητά με edge οθόνες.οπότε ποτέ δεν θα αγόραζα το s9+ , χωρίς να σημαίνει ότι δεν είναι ένα κορυφαίο κινητό.

 

Γενικά μην το ψειριζετε και ευχαριστηθείτε τη συσκευή σας(όποια κι αν είναι αυτή).

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

+1 ειδικά για τις egde οθόνες...

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου τράπεζα, μεγάλη άλλης χώρας, υποστηρίζει fingerprint μόνο από συσκευές samsung iPhone pixel.

Μάλλον τις υπόλοιπες συσκευές δεν τις θεωρεί ασφαλές.

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εδώ και αρκετά post βλέπω ένα vs του 6t με εκείνο με το άλλο χωρίς λόγο.

Προέρχομαι από note9 / xs max και ολίγο από mate 20 Pro, όλες όμως οι αλλαγές ήτανε και είναι επιλογή μου.

Ξέρω ότι σε κάμερα ή οθόνη το 6t δεν είναι καλύτερο από τα παραπάνω αλλά σε ταχύτητα είναι άλλο θέμα. Σε μπαταρία το τηλέφωνο στην δικιά μου χρήση είναι πολύ πιο άνετο στην διάρκεια της ημέρας και αυτό είναι κάτι που πραγματικά το χαίρομαι.

Τέλος εάν δούμε και το οικονομικό κομμάτι πάντα σε σύγκριση με Day 1 εννοείται ότι το κινητό είναι vfm.

Είμαστε σε αυτήν την ομάδα για να λέμε τυχόν προβλήματα και κυρίως λύσεις ή εμπειρία χρήσης όχι να κάνουμε vs του τι μας λείπει.......

Link to comment
Share on other sites

Για να πούμε και τίποτα σχετικό και ίσως χρήσιμο, κάποιοι κατάφεραν να αλλάξουν το εικονίδιο, τα χρωματα κλπ του δαχτυλικού.

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-6t/themes/custom-fingerprint-icon-t3873804

 

S1i8Vt0j_t.jpg e8Z3jZN2_t.jpg zxaP7sPF_t.jpg cMXG5Hmu_t.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για να πούμε και τίποτα σχετικό και ίσως χρήσιμο, κάποιοι κατάφεραν να αλλάξουν το εικονίδιο, τα χρωματα κλπ του δαχτυλικού.

 

 

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-6t/themes/custom-fingerprint-icon-t3873804

 

 

 

Εξαιρετική δουλειά κόκκινος κύκλος τα σπάει.:up:

Έχει βλέπω βγει και substratum theme.

https://forum.xda-developers.com/oneplus-6t/themes/substratum-theme-mgx-fingerprint-t3873901

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το δοκίμασες; Εγώ εχθές το βράδυ. Επέλεξα το διάφανο. Δυστυχώς όμως όταν έβαλα το apk από το xda δεν είχα σήμα στο κινητό. Προσοχή λοιπόν να έχετε backup το αρχικό αρχείο για να γλιτώσετε την επαναφορά.

Για να πούμε και τίποτα σχετικό και ίσως χρήσιμο, κάποιοι κατάφεραν να αλλάξουν το εικονίδιο, τα χρωματα κλπ του δαχτυλικού.

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-6t/themes/custom-fingerprint-icon-t3873804

 

S1i8Vt0j_t.jpg e8Z3jZN2_t.jpg zxaP7sPF_t.jpg cMXG5Hmu_t.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κάνει από που κάνεις clear το cache στο 1+6t? (δεν λέω από recovery)

Στο 1+5t έμπαινες στο storage & memory κ το έκανες από εκεί αν θυμάμαι καλά..

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το δοκίμασες; Εγώ εχθές το βράδυ. Επέλεξα το διάφανο. Δυστυχώς όμως όταν έβαλα το apk από το xda δεν είχα σήμα στο κινητό. Προσοχή λοιπόν να έχετε backup το αρχικό αρχείο για να γλιτώσετε την επαναφορά.
Κάποιος είχε παρόμοιο πρόβλημα στα σχόλια του xda.. Για τσέκαρε το.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Ρε είναι διαμαντάκι αυτός! Όσο μείνει, να τον ευχαριστηθούμε! Speedie το τηλέφωνο είναι η πιο αδιάφορη συσκευή που παρουσίασε η OnePlus ποτέ. Έκανε ένα downgrade στο 6, επί της ουσίας με μια καλύτερη μπαταρία. Βρίσε με τώρα, πες μου και εμένα ουστ pls που είμαι hater! Edited by XP130TD

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι και στο xda :)

Δοκίμασα αυτό που μου είπε με το 7zip να μεταφέρω τον φάκελλο res στο δικό μου apk. Τίποτα δεν έγινε, είχα bootloop. Ευτυχώς είχα twrp και επανέφερα το δικό μου apk.

Κάποιος είχε παρόμοιο πρόβλημα στα σχόλια του xda.. Για τσέκαρε το.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είχα κάνει λάθος και δεν είχα βάλει 644 permissions. Πέρασα αυτό στην φωτογραφία, με τον κόκκινο κύκλο. Πολύ ωραίο και διακριτικό. Δεν είναι δική μου η φωτογραφία από xda την πήρα.

Σκέφτομαι τώρα που έχουμε το no icon για το δακτυλικό να περάσω και το AOD module από το magisk.

Εγώ είμαι και στο xda :)

Δοκίμασα αυτό που μου είπε με το 7zip να μεταφέρω τον φάκελλο res στο δικό μου apk. Τίποτα δεν έγινε, είχα bootloop. Ευτυχώς είχα twrp και επανέφερα το δικό μου apk.

9b96f148b08a3ecbd6df2de12d0362a5.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είχα κάνει λάθος και δεν είχα βάλει 644 permissions. Πέρασα αυτό στην φωτογραφία, με τον κόκκινο κύκλο. Πολύ ωραίο και διακριτικό. Δεν είναι δική μου η φωτογραφία από xda την πήρα.

Σκέφτομαι τώρα που έχουμε το no icon για το δακτυλικό να περάσω και το AOD module από το magisk. 9b96f148b08a3ecbd6df2de12d0362a5.jpg

Αξίζει λες το root δηλαδή? Έχεις δει καμμία διαφορά στην διάρκεια της μπαταρίας? Επίσης αν δεν σου κάνει κόπο , φυσικά δεν ξέρω τι πάροχο έχεις , θα μπορούσες να δεις το volte module του magisk αν δουλεύει με cosmote?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...