Jump to content

Sony Ericsson V600i


GEORGEGX20VF
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

- Καπου στις ρυθμισεις θα δεις μια επιλογη προφιλ wap.

 

- Μπαινεις μεσα και επιλεγεις Νεο προφιλ (το ονομαζεις οπως θες, πχ NoWap!)

 

- Στην επιλογη "συνδεση με:" σου εμφανιζει μια λιστα με "Λογαριασμους δεδομενων" Επιλεγεις να κανεις ενα καινουριο που τον ονομαζεις παλι οπως θες.

 

- Θα σου εχει μετα κατι ρυθμισεις, ασε τα ολα κενα (ή βαλε οτι θες στην τυχη) και πατα αποθηκευση.

 

- Επελεξε στη συνεχεια τον λογαριασμο που εχεις επιλεξει και αποθηκευσε το νεο αυτο προφιλ wap.

 

- Τωρα, αν εχεις επιλεγμενο αυτο το προφιλ, δεν μπορει να μπει ιντερνετ. (τα mms τα δεχεσαι κανονικα ομως!)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 178
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Fr33dom και adompros αν δεν το έχετε "ξεκλειδώσει" από Vodafone Live, δεν μπορείτε να αλλάξετε το προφίλ όπως σας περιγράφει ο dinosss, γιατί το default data comm. profile που λέγεται Vf live! είναι κλειδωμένο.

 

Άρα μόνη εύκολη λύση το αυτόματο key-lock, ή πιό δύσκολη λύση το "ξεκλείδωμα" του Vodafone Live σε ειδικό μαγαζί...

Link to comment
Share on other sites

ή πιό δύσκολη λύση το "ξεκλείδωμα" του Vodafone Live σε ειδικό μαγαζί...

 

Καθόλου δύσκολη λύση θα έλεγα,με 20ευρώπουλα και 15-20min δουλειά στο 9volto και έχεις το original λογισμικό της SE για το K600i...εύκολα! :happy: ;)

Link to comment
Share on other sites

Fr33dom και adompros αν δεν το έχετε "ξεκλειδώσει" από Vodafone Live, δεν μπορείτε να αλλάξετε το προφίλ όπως σας περιγράφει ο dinosss, γιατί το default data comm. profile που λέγεται Vf live! είναι κλειδωμένο....

 

 

Μα εγω δεν λεω να αλαξουν ή να τροποποιησουν το προφιλ Vf live! , αλλα να δημιουργησουν ενα καινουριο προφιλ wap.

Το εχω κανει σε φιλο μου, δεν ειναι τιποτα σπουδαιο ή δυσκολο. Απλως επιλεγεις το καινουριο προφιλ wap

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αυτό που λέει ο dinosss και λειτούργησε... απλά αλλάζεις τα settings του Internet και μετά δεν μπορεί να συνδεθεί... έτσι απλά!
η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

lol!!!

 

όντως χρήσιμο χαρακτηριστικό, το είχε και το Κ700 (ίσως και το Τ610) - αυτές είναι οι μικρές διαφορές που κάνουν ένα SE να ονομάζεται ΤΗΛΕΦΩΝΟ και να διακρίνεται από ΣΥΣΚΕΥΕΣ όπως τα sharp, nec κτλ.

 

Πάντως τα SMS δεν τα φιλτράρει... εκεί φρόντισε τα ύποπτα νούμερα να μην έχουν όνομα, ώστε αν τυχόν πιαστείς επ'αυτοφώρο να μπορείς τουλάχιστον να ισχυριστείς οτι πρόκειται για λάθος!

 

Δηλαδή με λίγα λόγια μου προτείνεις να αλλάξω το Μαιρούλα σε Βαγγέλης;

Οκ μέχρι εδώ. Όμως αν μου στείλει μήνυμα η Μαιρούλα-Βαγγέλης όπου μου λέει λ.χ. "Μωρό μου μου λείπεις πολύ!" και το δεί η Δημητρούλα καθότι περίεργη, τότε ποιος με ξεπλένει;:worry:

 

Αφού δε "φιλτράρει" όπως πολύ σωστά είπες ΚΑΙ τα μηνύματα, δε νομίζω ότι είναι και πολύ πρακτικό.

 

Άρα τελικά η λύση του προβλήματος Μαιρούλα-Δημητρούλα είναι δύο συσκευές με δύο αριθμούς. Κάρφωμα αλλά τι να κάνουμε;:lol:

Να είστε πάντοτε ικανοί να νιώσετε όσο πιο βαθιά γίνεται οποιαδήποτε αδικία που διαπράττεται κατά του οποιουδήποτε σ'οποιοδήποτε μέρος του κόσμου. Είναι η πιο όμορφη αρετή ενός επαναστάτη

 

Ερνέστο Γκεβάρα:this:

Link to comment
Share on other sites

Το προηγούμενο κινητό μου ήταν το V600i !!! Ναι καλά καταλάβατε μου χάλασε - πλύθηκε μόλις τον πρώτο μήνα, και από τα νεύρα μου πήγα και το ξαναπήρα. Το έχω κρατήσει. Το πήγα στην Ericsson και αφού τους έδωσα 15 euro μου είπαν ότι τζίφος. Δεν έχω δοκιμάσει να του βάλω την παλιά μπαταρία στο καινούριο γιατί φοβάμαι μην χαλάσω το καινούριο. Γνωρίζει κανένας αν μετα από βραχυκύκλωμα σε on κινητό σε τι κατάσταση βρίσκεται η μπαταρία του? Να τι φορτίσω και να την έχω ως εφεδρική στο νέο v600i ή να το αφήσω στην ησυχία του?

Να είστε πάντοτε ικανοί να νιώσετε όσο πιο βαθιά γίνεται οποιαδήποτε αδικία που διαπράττεται κατά του οποιουδήποτε σ'οποιοδήποτε μέρος του κόσμου. Είναι η πιο όμορφη αρετή ενός επαναστάτη

 

Ερνέστο Γκεβάρα:this:

Link to comment
Share on other sites

Το προηγούμενο κινητό μου ήταν το V600i !!! Ναι καλά καταλάβατε μου χάλασε - πλύθηκε μόλις τον πρώτο μήνα, και από τα νεύρα μου πήγα και το ξαναπήρα. Το έχω κρατήσει. Το πήγα στην Ericsson και αφού τους έδωσα 15 euro μου είπαν ότι τζίφος. Δεν έχω δοκιμάσει να του βάλω την παλιά μπαταρία στο καινούριο γιατί φοβάμαι μην χαλάσω το καινούριο. Γνωρίζει κανένας αν μετα από βραχυκύκλωμα σε on κινητό σε τι κατάσταση βρίσκεται η μπαταρία του? Να τι φορτίσω και να την έχω ως εφεδρική στο νέο v600i ή να το αφήσω στην ησυχία του?

 

Kai h mpataria vraxykyklwse k to kinhto. Opote kalytera krathse ta gia anamnhstiko :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το SEV600i το θεωρώ ένα αρκέτα καλό κινητό. Όμορφο, "εύκολο" και το διακρίνει η πρακτικότητα του.

 

Έπεσε στα χέρια μου ένα ΝΟΚΙΑ 6600. Ένα κινητό διετίας. Έπαθα πλάκα. Παρατήρησα πως και το 6600 είναι αρκετά καλό. Αυτό όμως με έβαλε σε κάποιες σκέψεις. Πως είναι δυνατόν η ΝΟΚΙΑ να βγάζει χθες κάτι που η SE θα το βγάλει αύριο; Φυσικά μιλάμε για δύο διαφορετικά κινητα. Το ένα 3G και το άλλο Smart. H δυνατότητα όμως του 6600 να μετατρέπεται πολύ εύκολα σε Ν-Gage του δίνει σημαντικό προβάδισμα. Επίσης η δυνατότητα της επέκτασης της μνήμης. Η καλή του κάμερα. Η μεγάλη οθόνη.

 

Δυστυχώς ψηφίζω 6600 :(

 

ΥΓ Παιχνίδια και προγράμματα για 6600 κάνουν και για V600i. κουλό αλλά θετικό!

Να είστε πάντοτε ικανοί να νιώσετε όσο πιο βαθιά γίνεται οποιαδήποτε αδικία που διαπράττεται κατά του οποιουδήποτε σ'οποιοδήποτε μέρος του κόσμου. Είναι η πιο όμορφη αρετή ενός επαναστάτη

 

Ερνέστο Γκεβάρα:this:

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόχειρο κάποιο link για παιχνίδια?

 

 

:worry: εδω.ειναι δοκιμασμενο οτι παιζουν τα περισσοτερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:worry: εδω.ειναι δοκιμασμενο οτι παιζουν τα περισσοτερα.

Eυχαριστώ...Eυχαριστώ...Eυχαριστώ...:yahoo: :up: :w00t:

η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

http://img50.imageshack.us/img50/7982/prob0re.jpg

 

Παιδιά καλησπέρα. Έχω το v600 και εδώ και μία εβδομάδα ότι φώτο και να πάω να βγάλω σε ένα σημείο μου βγάζει αυτό που φαίνεται στην εικόνα. Σκουπιδάκι δεν είναι σίγουρα. Με το μάτι μου δεν μπορώ να διακρίνω κάτι στον φακό. Λέτε να είναι σπάσιμο? καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
http://img50.imageshack.us/img50/7982/prob0re.jpg

 

Παιδιά καλησπέρα. Έχω το v600 και εδώ και μία εβδομάδα ότι φώτο και να πάω να βγάλω σε ένα σημείο μου βγάζει αυτό που φαίνεται στην εικόνα. Σκουπιδάκι δεν είναι σίγουρα. Με το μάτι μου δεν μπορώ να διακρίνω κάτι στον φακό. Λέτε να είναι σπάσιμο? καμία ιδέα?

 

Aυτή η φωτογραφία από το κινητό την έβγαλες; Το πρόβλημα είναι εκείνο το μαύρο;

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια να κανω μια ερωτιση? εαν δεν εχεισ συνδεση 3G χρειαζεται να ειναι ενεργοποιημενο? δηλαδη το εικονιδιο του 3G που βγενει επανω αριστερα χρειαζεται? και αν οχι πως βγενει?

thanks

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν χρειαζεται και αν θελεις ακουσεμε και βγαλ'το και θα δεις διαφορα και στον χρονο αναμονης του κινητου.

θα πας επικοινωνια δεδομενων και θα βαλεις μονο gsm.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν χρειαζεται και αν θελεις ακουσεμε και βγαλ'το και θα δεις διαφορα και στον χρονο αναμονης του κινητου.

θα πας επικοινωνια δεδομενων και θα βαλεις μονο gsm.

 

 

οκ σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε πως θα κανω δικαμου θεματα? εχω κατεβασει το ThemesCreator αλλα θελει τις εικονες 176χ220 πως θα τις αλλαξω το μεγεθος, οι εικονες που εχω παραμορφονοντε! ! ξερετε τι να κανω?

Thanks

Link to comment
Share on other sites

ειναι ευκολο να βρουμε καποιο θεμα ή καποιο site με cars?

ψαχνω κατι σε MEGANE - CITROEN C4 COUPE - HONDA CIVIC 2006 - COROLLA

 

αν εχει καποιος να μου πει

thanks

Link to comment
Share on other sites

ειναι ευκολο να βρουμε καποιο θεμα ή καποιο site με cars?

ψαχνω κατι σε MEGANE - CITROEN C4 COUPE - HONDA CIVIC 2006 - COROLLA

 

αν εχει καποιος να μου πει

thanks

 

Εδώ κοίταξες? http://www.myv600.lasyk.net/V600i/Themes/ Με το theme search,βρήκα αρκετά απο αυτά που θές! ;)

Link to comment
Share on other sites

ναι εχω δει, εχει μονο για το MEGANE

κατι αλλο να ρωτισω, το προγραμμα με τις υπεριθρες ( Handset Manager ) Που μπορω να το βρω??? εχω αυτο για το Τ610 αλλα για το v600i δεν το εχει μεσα στο cd! βεβεα παω στην σελιδα τους κατεβασα κατι αλλα δεν το βλεπει ! μηπος γνωριζτεαι?

 

thanks και παλι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kalimera paidia. Antimetwpizw ena provlima me to kinhto mou. Den mporw na metaferw tis eikones kai tous hxous apo to kinhto mou sto pc. Antitheta mporw na metaferw tis epafes mou apo to kinhto sto pc. Otan kanw synchonize metaferontai mono ta contacts, calendar,notes,tasks.

 

Eikones kai hxous pws mporw na metaferw? Paw na skasw!:X

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson V600i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...