Jump to content

Sony Ericsson V600i


GEORGEGX20VF
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σαν ringtone έχω περάσει κι εγώ mp3 και μάλιστα αρκετα θα έλεγα (έχω μόλις 7MB ελεύθερα και ΄δη έχω σβήσει ότι μπορούσα να σβήσω από αυτά που είχε η συσκευή όταν την πήρα).

Γενικά δεν έχω ασχοληθεί με άλλα κινητά στο παρελθόν όσο έχω ασχοληθεί με αυτό ήδη. Το manual του είναι αρκετά καλογραμμένο και θα σου πρότεινα να το "ξεκοκκαλίσεις". Το V600i έχει πολλές δυνατότητες, σε ένα εύκολο menu σε αντίθεση με αυτά που λέγανε ότι και καλά τα Sony Ericsson είναι δύσχρηστα. Μύθος.

Θα σου πρότεινα επίσης το αυτόματο κλείδωμα, γιατί την έχω πατήσει αρκετές φορές να μπαίνω στο vod.live! ...από την τσέπη μου!

Ψάξε στις ρυθμίσεις όσο το δυνατόν περισσότερο, και στήσε το κιν στα μέτρα σου. Θα σε καταπλήξει!

Ένα ακόμη όμως στα μείον του δυστυχως είναι κατά τη διαδικασία σύνταξης μηνύματος χωρίς τη χρήση λεξικού Τ9, το γράμμα "ς" (σίγμα τελικό) δε μου το δίνει σα δυνατότητα επιλογής μόνο του στο ΄πλήκτρο με το 7. Το 7 μου δίνει π,ρ,σ,7 ενώ θα έπρεπε να ήταν, σύμφωνα και με το manual π,ρ,σ,ς,7. Έχεις κι εσύ το ίδιο πρόβλημα;

Ότι καλό ή και κακό ανακαλύψεις στο V600i θα χαιρόμουν αν το μοιραζόμασταν.

Να είστε πάντοτε ικανοί να νιώσετε όσο πιο βαθιά γίνεται οποιαδήποτε αδικία που διαπράττεται κατά του οποιουδήποτε σ'οποιοδήποτε μέρος του κόσμου. Είναι η πιο όμορφη αρετή ενός επαναστάτη

 

Ερνέστο Γκεβάρα:this:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 178
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου το τελικό ς ήταν απο παλιά πικρή ιστορία για τα SE, εγώ απλά γράφω sms με greekeglish και απενεργοποιώ το Τ9, όπως και τα contacts, τα γράφω με λατινικούς χαρακτήρες για να έχω compatibility με όλες τις SIM και όλα τα κινητά.

 

Χθές ανακάλυψα οτι το Data Com. profile του Vodafone Live! είναι κλειδωμένο (!!!) και δεν μπορείς ούτε να το απενεργοποιήσεις ούτε να του "χαλάσεις" το APN... στην αρχή μου την έσπασε αυτό, μετά όμως συνειδητοποίησα οτι αφού δεν υπάρχει ακόμα το Κ600 είναι προφανές οτι δεν θέλουν να χρησιμοποιηθεί με άλλο δίκτυο ακόμα... Ελπίζω όταν έρθει το Κ600 να μπορούμε να το φλασάρουμε με non-live έκδοση, θα πετάει!!

Link to comment
Share on other sites

:worry: Πότε η μπαταρία του θα "πάρει τα πάνω" της"? Ξέρω οτι στις καινούριες συσκευες θέλει κάποιες μέρες για να γίνει αυτό. Πόσες όμως περίπου;:baby: Το έχω 7 ημέρες περίπου και θέλει καθε βράδυ φόρτιση.

 

επίσης φίλε μου PP6210, to joystick δε μου τα λέει και πολύ καλά :mad:.

Να είστε πάντοτε ικανοί να νιώσετε όσο πιο βαθιά γίνεται οποιαδήποτε αδικία που διαπράττεται κατά του οποιουδήποτε σ'οποιοδήποτε μέρος του κόσμου. Είναι η πιο όμορφη αρετή ενός επαναστάτη

 

Ερνέστο Γκεβάρα:this:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Φίλε εγώ μετά απο 2-3 πλήρης φορτίσεις δεν έχω κάποιο πρόβλημα με την μπαταρία. Βέβαια εδώ στην Αθήνα το έχω μόνιμα σε GSM και μου κρατάει άνετα 3-4 μέρες με πολύ ομιλία αλλά λίγη λοιπή χρήση (παιχνίδια, ράδιο, φωτο). Επίσης, με μία περίπου ώρα ραδιοφώνου έχασα περίπου δύο γραμμές μπαταρίας, οπότε έχε το υπ΄οψη...

 

Πριν καμμιά εβδομάδα το είχα μόνιμα 3G και καθε 2 μέρες έπεφτε κάτω απο το μισό η μπαταρία, αλλά είναι νομίζω γνωστό οτι τα 3G τηλέφωνα καταναλώνουν περισσότερο επειδή ψάχνουν συνέχεια για δίκτυο.

 

Με το joystick δεν έχω κανένα πρόβλημα απλά, όντας καλομαθημένος απο το Κ700, μου τη δίνει που δεν έχει λειτουργία "enter" σε αρκετά μενού και πρέπει να πατήσεις select... όπως πχ το να τραβήξεις φωτογραφία.. Αλλά απ'ότι μου είπε ένα παιδί και στο Κ750 η εντολή για φωτογραφία δίνεται απο πλαϊνό κουμπί και όχι απο το κεντρικό - δεν καταλαβαίνω γιατί το άλλαξαν αυτό.

 

 

 

:worry: Πότε η μπαταρία του θα "πάρει τα πάνω" της"? Ξέρω οτι στις καινούριες συσκευες θέλει κάποιες μέρες για να γίνει αυτό. Πόσες όμως περίπου;:baby: Το έχω 7 ημέρες περίπου και θέλει καθε βράδυ φόρτιση.

 

επίσης φίλε μου PP6210, to joystick δε μου τα λέει και πολύ καλά :mad:.

Link to comment
Share on other sites

paidia opoios endiaferetai gia to v600 as perimenei mexri tin deutera opou tha exei epidotisi 80 euro extra logo 3G sygkritika me ta ypoloipa 3G opou exoun mono 40 euro.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ta arxeia einai zip

 

μήπως είναι jar "μεταμφιεσμένα" σε zip? Εγώ ότι εφαρμογές και παιχνίδια έχω περάσει ήταν αρχεία .jar - και κάθε φορά με ρωτάει αν θέλω να τα σώσω στα παιχνίδια ή τις εφαρμογές.

 

Προσπάθησε να ανοίξεις το zip και να δεις αν υπάρχει κάποιο jar μέσα, το οποίο θα στείλεις στο κινητό. Αλλιώς θέλει απλά rename από zip σε jar και στείλτο κατευθείαν στο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

χαιρετε..λοιπον,μου συμβαινει κατι πολυ παραδοξο.εχοντας επιδοτηση 155ευρο και σε συνδιασμο τις προσφορας αυτης της περιοδου για τα 3g κινητα,κατεληξα πως καλυτερη επιλογη για τα δικα μου,υποκειμενικα κριτηρια,ειναι το k-600i sony ericsson 3g.το προβλημα ειναι πως σε κανενα vodafon καταστημα της πολης μου,ουτε στο e-shop της vodafon,ουτε στο τηλεφωνο εξυπηρετησης στα κεντρικα,δεν εχουν ιδεα καν πως υπαρχει.γνωριζοντας μονο για την εκδοση vodafon live του κινητου,το v-600i,που δεν θελω εξαιτιας της φορτομενης με αχρηστα,μνημης του με κλειδωμενα vodafon 'καλουδια',και επισης απο αποψη ομορφιας.συμφωνοι αν θελουν να το προωθησουν αλλα...το παραδοξο..πως απο αλλα καταστηματα(γερμανος) μου δινουν την επιλογη να διαλεξω το k-600i σε vodafon συνδεση και χρηση της μειωμενης τιμης της προσφορας για τα 3g αλλα μονο για καινουργια συνδεση.πως ειναι δυνατον;τι να κανω;υπαρχει περιπτωση καποια στιγμη να το φερουν και στα vodafon,δηλαδη να περιμενω;και κατι ακομα ,ξερει κανεις ποτε περιπου θα τελιωσει η προσφορα για τα 3g.σας κουρασα,ευχαριστω εκ των πρωτερον
Link to comment
Share on other sites

βασικα υπαρχει περιπτωση να μπορω να reset το v-600i και να περασω το 'καθαρο' λογισμικο του k-600i;ή θα τα παιξει τελιως;

nai ginete na perasei to logismiko toy k600i alla tha xaseis tin egiisi kai den tha sto kanei kapio magazi episima!se stil magazia germanos k vodafone!mono apo to 9-volto kai apo to davinci!

episeis an baleis to logismiko toy k600i den tha mporeis na mpaineis sto vodafone live!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος αλλά πρέπι να έλυσα το πρόβλημα με τον ήχο.

Στα δεξιά της συσκευής έχει και δυο πλήκτρα με βελάκια. Με αυτά καθορίζεις την "υποένταση" ης συσκευής (δεν μπορουσα να το εκφρασω διαφορετικά)

Έτσι λοιπον, απ'ότι κατάλαβα μπορεί εσύ πχ να έχεις την συσκευή σου σε full ένταση (επίπεδο 8), και να μην ακούγεται δυνατά. Αυτό σημαίνει ότι η "υποένταση" θα είναι κάπου στη μέση. Αν "παίξεις" με τα δύο αυτά πλήκτρα της "υποέντασης" θα δεις στο πάνω μέρος της οθόνης σου την ένδειξη να ανεβαίνει ή να πέφτει (sos! για να το κάνεις αυτό θα πρέπει να είσαι στην αρχική οθόνη - όχι στο menu - και πατάς το βελάκι στα αριστερά της συσκευής που δείχνει προς τα κάτω μία φορά, κι έπειτα κανονίζεις εσύ. Εγώ το έχω στο μέγιστο και από εκεί και πέρα κανονίζω την ένταση από το menu και τα 8 του επίπεδα)

 

Εύχομαι να με κατάλαβες, γιατί εγώ είναι αλήθεια ότι μπερδεύτηκα λίγο. Είπα πολλά και μαζεμένα.

 

Έκανε μια πολύ καλή επιλογή

 

Φίλε μου, μόλις χθές απέκτησα το V600i ως αντικαταστάτη του Κ700i και πραγματικά το πρώτο πράγμα που είδα ως μειονέκτημα είναι οτι τα ringtones όταν χτυπάει το κινητό ακούγονται εξαιρετικά χαμηλά! Το παραπάνω που περιγράφεις αφορά τον ήχο κλήσης ή τον ήχο του ακουστικού? Αν αφορά το πρώτο, ομολογώ πως δεν κατάλαβα τι ακριβώς έκανες. Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει...? :O

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, το κινητό είναι στο δρόμο... (κυριολεκτικά...το στέλνουν οι γονείς μου εδώ που σπουδάζω...)

 

-έχει καμιά ιδιαιτερότητα στην αρχική φόρτιση? ή και αυτό κλασικά 2 δωδεκάωρα και είναι μια χαρά???

-γρατζουνιέται εύκολα??? να το προσέχω αρκετά??? (σαν την οθόνη του Motorola v600 {κοίτα να δείς!!! ίδιο μοντέλο!!!})

-ξέρει κανείς αν έχει βγεί filmware για να φύγει το Vodafone Live???

-καμιά άλλη πληροφορία που αξίζει???

Link to comment
Share on other sites

bre magkes mipos kserete ean mporo na apomonono mesa apo to menu thn epilogh gia aplo diktyo gsm kai oxi 3g opos exoyn ta nokia? :(

 

eyxaristo

 

Ρυθμίσεις > Συνδεσιμότητα > Δίκτυα κιν. τηλεφ. > Δίκτυα GSM/3G και επιλέγεις... ;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, μόλις χθές απέκτησα το V600i ως αντικαταστάτη του Κ700i και πραγματικά το πρώτο πράγμα που είδα ως μειονέκτημα είναι οτι τα ringtones όταν χτυπάει το κινητό ακούγονται εξαιρετικά χαμηλά! Το παραπάνω που περιγράφεις αφορά τον ήχο κλήσης ή τον ήχο του ακουστικού? Αν αφορά το πρώτο, ομολογώ πως δεν κατάλαβα τι ακριβώς έκανες. Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει...? :O

 

 

Φίλε μου το V600 έχει μια ιδιαιτερότητα (μάλλον bug πρέπει να είναι) στο "preview" των ήχων... δηλαδή όταν προσπαθείς να επιλέξεις κάποιον ήχο και πας να τον ακούσεις, για κάποιο περίεργο λόγο η ένταση είναι στο 50%! Αν με το που ξεκινήσει ο ήχος κάνεις δεξιά με το joystick θα ανεβάσεις την ένταση στην κλίμακα και θα καταλάβεις!

 

Όμως οι ήχοι είναι αρκετά δυνατοί όταν έρχεται κλήση ή sms, η αίσθησή μου είναι οτι είναι σχεδόν στα 4/5 της έντασης που είχες με το Κ700 (επειδή και εγώ από Κ700 πήγα στο V600).

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις > Συνδεσιμότητα > Δίκτυα κιν. τηλεφ. > Δίκτυα GSM/3G και επιλέγεις... ;)

me ayto file otan exeis karta 3g metapeiptei pali sto diktyo 3g ego 8elo na to bgazo teleios ektos (akoma ta diktya kanoyn polla drop calls)kai na eimai sto aplo gsm....

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε πει πάμπολλες φορές, ψάχτε πρώτα λίγο!

Δεν υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα για τα κινητά μας!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το V600 έχει μια ιδιαιτερότητα (μάλλον bug πρέπει να είναι) στο "preview" των ήχων... δηλαδή όταν προσπαθείς να επιλέξεις κάποιον ήχο και πας να τον ακούσεις, για κάποιο περίεργο λόγο η ένταση είναι στο 50%! Αν με το που ξεκινήσει ο ήχος κάνεις δεξιά με το joystick θα ανεβάσεις την ένταση στην κλίμακα και θα καταλάβεις!

 

Όμως οι ήχοι είναι αρκετά δυνατοί όταν έρχεται κλήση ή sms, η αίσθησή μου είναι οτι είναι σχεδόν στα 4/5 της έντασης που είχες με το Κ700 (επειδή και εγώ από Κ700 πήγα στο V600).

 

Τα ringtones που είχα στο k700i και τα πέρασα με το Bluetooth στο V600i πάντως ακούγονται πάρα πολύ χαμηλά... :(

Link to comment
Share on other sites

Ήταν κυριακή πρωί. Εγώ κοιμόμουν. Η κοπέλα μου θέλησε να βάλει πλυντήριο για να πλήνει τα ρούχα μου. Mέσα στο τζιν μπουφάν μου είχα αφήσει το ολοκαίνουριο V600i. Το αποτέλεσμα ήταν να πλυθεί στους 60 βαθμούς :cry:.

Ξύπνησα και με περίμενε ένα πλούσιο πρωινό. Τα αγαπημένα μου δημητριακά. Ο αγαπημένος μου σταθμός να παίζει μουσική στο ράδιο. Τα ρούχα μου να στεγνώνουν στον λαμπρό ήλιο της προηγούμενης Κυριακής. Την κοπέλα μου σε μιά γωνιά της κουζίνας να κάθεται και να με κοιτάει αμίλητη... και το V600i φρεσκοπλυμένο δίπλα στο μπολ με τα δημητριακά!

 

Από τη μία το πανέμορφο αθώο βλέμα της κοπέλας μου και από την άλλη το φρεσκοπλυμένο v600i στους 60 βαθμούς με άρωμα φρεσκάδας.

 

Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου? :blink:

Να είστε πάντοτε ικανοί να νιώσετε όσο πιο βαθιά γίνεται οποιαδήποτε αδικία που διαπράττεται κατά του οποιουδήποτε σ'οποιοδήποτε μέρος του κόσμου. Είναι η πιο όμορφη αρετή ενός επαναστάτη

 

Ερνέστο Γκεβάρα:this:

Link to comment
Share on other sites

paidia,moy proteinete na to parw k egw?Paw trith apogevma sth Vodafone exw epidothsh g'afto to kinhto 214 euros k kanei 304.dld plhrwnw 90 euros k to pairnw.Moy to proteinete or na koita3w gia alloy?

 

Efxaristw.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson V600i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...